Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 222 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 05., kedd 20:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Mondjuk egyáltalán nem baj, hogyha pár napra mindenki elcsendesedik, egy kicsit átértékeli a mindennapjait, átrendezi a fontossági sorrendet... ebben a rohanó és egyre elidegenedő világban... már persze, ha a Karácsony meg tudja őrizni azt a tartalmát, azt az értékét, azt a bensőségességét, amiről szólnia kellene.
És ha már a fáról szó esett: mekkora öröm a gyerekeknek feldíszíteni a fát (a fák védelmében meg annyit lehet tenni, hogy nem vágott fát veszünk).


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 05., kedd 22:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
JennyT írta:

Miért kell minden mögött a legrosszabbat meglátni?

Így van. Mikor egy csomó erőltetett kitalációt is bele lehet magyarázni.
:D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 05., kedd 23:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
JennyT írta:

Miért kell minden mögött a legrosszabbat meglátni?

Így van. Mikor egy csomó erőltetett kitalációt is bele lehet magyarázni.
:D
üdv
ex


Ja! Például az is kitaláció, hogy az anya az életre szüli a gyereket, hiszen végül mindnyájan meghalunk, tehát halálra szűli. Nem ceruzával írunk, hanem az atomok halmaza mozgatja az atomok halmazát. No és kitaláció az aranyló húsleves is, amikor valójában hullateát eszik az ember.

Hát kedves Ex, lehet így is gondolkozni, mindenféle belemagyarázás nélkül, meg lehet pőrén fogalmazni a valóságot, csak hát ebben hol van a szeretet? Aztán egy idő után azt veszed észre, hogy elkerülnek az emberek....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 05:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Várakoztam és latolgattam írjak e.
Csodálatos lény az ember, mindenből tud pótcselekvést gyártani, csak azért, hogy a valódit elkerülje és elmonhassa mint a 3 éves gyermek egyedül-egyedül.
Van az Írásban egy ige, ne főzd meg a gödölyét az anyja tejében, és azt mondták hithű zsidó ismerőseim, hogy a tej és a hús szétválasztására mutat.
De van egy másik Ige is amely a Jákob megítélését napolja el mert kicsiny.
Szóval a kisgyermektől mást kíván Isten mint az érett férfitől.
A gödölye kisgyermek.
Nagy bajnak érzem, hogy érett emberi korban gödölyék vagyunk.
A karácsony azért ünnep és azért a Megváltás utolsó ideje, mert a legsötétebb idő ekkor van természetes szinten, de ekkor lehet meglátni a Hajnal csillagot, mert jön a virradat.
Nem a tárgyakban mutatom meg a szeretetem, hanem abban, ha a szemed az égre tudod emelni, és meglátod a megváltásod szükságességét és elfogadod úgy ahogy azt Isten kínálja neked, ha ezt tudom közvetíteni akkor valódi a szeretet, ha nem akkor az csak cikória.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 13:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Ja! Például az is kitaláció, hogy az anya az életre szüli a gyereket, hiszen végül mindnyájan meghalunk, tehát halálra szűli. Nem ceruzával írunk, hanem az atomok halmaza mozgatja az atomok halmazát. No és kitaláció az aranyló húsleves is, amikor valójában hullateát eszik az ember.

Hát kedves Ex, lehet így is gondolkozni, mindenféle belemagyarázás nélkül, meg lehet pőrén fogalmazni a valóságot, csak hát ebben hol van a szeretet? Aztán egy idő után azt veszed észre, hogy elkerülnek az emberek....

Kedves Rosta!
Tereled a témát, de én erre gondoltam.
Idézet:
Egyébként egy lelkésztől hallottam már a keresztyén magyarázatát is mindazoknak a díszeknek, amiket a fára aggatunk. A teljesség igénye nélkül: a fenyő/örökzöld az örök életre mutat, a csúcs Istenre mutat, a gömbök a kerek világot jelképezik, ... stb.

Ez egy színtiszta belemagyarázás. Akkor inkább mondjuk azt, hogy a gyerekek nagyon szeretik a csilli-villi szines díszeket és az ő szemcsillogásukért érdemes csinálni. Abban lesz legalább valami iagaz. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 14:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
exrefis írta:
Valóban. Ünneplik azt a szeretetet, amit egész évben megvonnak egymástól
üdv
ex



nem először teszem fel neked ezt a kérdést: kiről beszélsz?
magadról?
/nem hiszem, h. nálatok ilyen rossz a helyzet/
másokról?
-mi alapján tartsz másokat ilyen érzelmi nulláknak?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 15:01 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Erika a Jelenlévők mindíg kivételek! :)
Sajnos ha ha szétnézek azért látok ilyen életet is és nem kell messze mennem!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 15:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Tamás, és ha még egyszer egy évben sem gondolnak a másikra szeretettel/bár ez most csak egy óriási sarkítás/ attól jobb lesz nekik?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 15:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Tereled a témát, de én erre gondoltam.
Idézet:
Egyébként egy lelkésztől hallottam már a keresztyén magyarázatát is mindazoknak a díszeknek, amiket a fára aggatunk. A teljesség igénye nélkül: a fenyő/örökzöld az örök életre mutat, a csúcs Istenre mutat, a gömbök a kerek világot jelképezik, ... stb.

Ez egy színtiszta belemagyarázás. Akkor inkább mondjuk azt, hogy a gyerekek nagyon szeretik a csilli-villi szines díszeket és az ő szemcsillogásukért érdemes csinálni. Abban lesz legalább valami iagaz. :)
üdv
ex


Vannak emberek, akik mindent, ami a keresztyénséggel kapcsolatos, azt megkérdőjeleznek. Relativizálnak. Legyen az akár külsődleges, akár tartalmi dolog. Megkérdőjelezik Jézus születésnapjának időpontját, a Húsvétot, azok jelképes velejáróit, Mikulás sem kóser nekik, de akár Jézus anyját is képesek mocskolni, sőt egyesek már arról beszélnek, hogy Jézus visszajött közénk.

Ilyen értelemben meg lehet kérdőjelezni a karácsonyfa állítást, sőt szembe lehet állítani azt Jézussal, és mint valami modern zseni rá lehet jönni a nagy összefüggésre, hogy bizony a karácsonyfa díszei a szem szépségéért vannak, és csak áttételesen kötődnek Jézushoz. Hát ezen áttételes kapcsolat felfedezéséhez aztán baromi nagy ész kell...! :wink:

Csak hogy tudd azért médsem kell nagy ész a nyilvánvaló ellentétek felfedezéséhez, mert hát már maga a matematikai, logikai tudás is bebizonyította, hogy a világ efféle ellentétekre, feloldhatatlan paradoxonokra épül. Mindig találsz olyan paradoxont, amit logikailag, matematikailag sem tudsz feloldani. Gödeltől ismerjük ezt a bizonyított matematikai kérdést..

Innentől kezdve talán tényleg értelmesebb lenne a paradoxonok, és önellentmondások keresése helyett pozitívabb dolgokra fecsérelni az energiátokat...

[/quote]


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 15:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Erika te tényleg azt gondolod, hogy az a szeretet amit az ünnepek körül csinálnak és máskor nem, lehet egy évben egyszeri alkalomra, vagy egy-egy alkalomra korlátozni.
Tényleg ez a szeretet, úgy gondolod, amikor egymásnak tárgyi ajándékok vevésében jelenik meg?
Úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött fiát adta érte
HOGY AKI HISZ BENNE, aki hisz benne el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

Nem az a szeretet, hogy itt is pl. ki tesszük magunkat az el/megítélésnek a kritikának, mert Isten szeretete erre indít.

A régi fórumon tanított, most is tanít, mindég tanít, egészen az eltávozásig, azok az emberek akik leírták amit nekik tanított nem konzervet hanem útjelző táblát adtak, de a maiak konzervnek használják, pedig friss eledelt akar mindennap adni.
A mannát is csak arra a napra lehetett használni, másnapra férges lett.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 15:18 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Erika !

Olyat kérdezel tőlem amire nem tudok válaszolni! Nem az ő életüket élem!
pf :roll: :?
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 16:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
FM írta:
Erika te tényleg azt gondolod, hogy az a szeretet amit az ünnepek körül csinálnak és máskor nem, lehet egy évben egyszeri alkalomra, vagy egy-egy alkalomra korlátozni.
Tényleg ez a szeretet, úgy gondolod, amikor egymásnak tárgyi ajándékok vevésében jelenik meg?


Magda, miért kell mindent a rossz oldalára fordítani?egy szóval sem mondtam, h. tárgyi ajándékot kell adnod a szeretteidnek.
Szerezz nekik meglepetést a saját fantáziád, lehetőségeidhez mérten, a szeretet találékonnyá tesz. :idea:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 16:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Erika te tényleg ezt értetted amire nekem válaszolsz?
Nem kérdeztem, hogy én mit csináljak, azt az Úr mondja meg immár 19. éve mivel akkor haltam meg és élek nem én, hanem él bennem a Krisztus.
Minden nap ünnep, mert bementem az Ő nyugodalmába és megnyugodtam a magam cselekedeteitól (erről ír a Zsidó levél)
8 napos koromban a kereszt levél tanúsága alapján megkereszteltek, 7 éves kormban első áldozó lettem 14 évesen bérmálkoztam, de az Úr Jézussal eggyé csak a keresztségben a bemerítkezésben lettem.
Addig is hittem úgy mint a Jakab levélben idézett 1 Isten hívő hisz, de Isten akaratát, csak 1988-óta keresem, és az Ő igazságát.
:) :) :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 17:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
FM írta:
Kedves Erika te tényleg ezt értetted amire nekem válaszolsz?
Nem kérdeztem, hogy én mit csináljak,



Magda, általában amit felfogok, arra szoktam válaszolni. Te nem?


Azt mondod, nem kérdezted- hát én mondtam, csak úgy, gratis.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 17:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Nem tudom miért haragszol, vagy csak én érzem így és jó kedved van, tényleg nem bántási szándék vezetett, vezet, de valami félre megy, te is így gondolod, vagy tévedek?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 222 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség