Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 222 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 06., kedd 20:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
tudnék mesélni.... Madonna-KisJézus ábrázolás i.e. 4000-ből.....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 06., kedd 21:44 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Szerintem az anya+gyermek köré szövődő kultusz nem a karácsony következménye, főleg nem a Kr. e. 4000 évvel létező ábrázolás. Erről tudnál valami konkrétat Net? Attól tartok, hogy ez is olyan mint Harmatta profsszor venét feliratai, amiről kiderült, hogy véletlen karcolászások.
A születés és a gyermekség története benne van az evangéliumokban, az ábrázolások ide nyúlnak vissza.
A karácsonyi ünnep időpontja éppenhogy nem életképről, emberi alakokról szól, hanem arról, amiről a Ján. 1. Ha valamiből hamis kultusz levezethető, azok az életképi ábrázolások és nem a világ világosságának szimbolikus ünnepe.
Üdv: Kuruc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 06., kedd 21:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Kedves Kuruc!

egggész hirtelen csak OLASZUL találtam valamit, és "csak" Krisztus ELŐTT a MÁSODIK SZÁZADBÓL:

http://www.ritosimbolico.net/studi1/studi1_40.html

ha rendesen ráugrasz, és ilyenekre keresel, h Isthar, Semiramis, Nimrod, stb... azért találhatsz még ezt-azt

hopppsza! találtam én is, ez végre ANGOL:

http://www.tpranch.org/pagan_holidays.htm


amúgy: ha érdekel, ahogy (Figyelő által beidézett kemény kritikát idézve) leszedem a keresztvizet a karácsonyról, majd VISSZAÉPÍTEM a dolgot (egy új, és a tiédhez igggencsak hasonló felfedezés alapján):

hallgasd meg a "karácsonyi gondolatok 1" c. anyagot a www.hegyenepultvaros.hu Tanítások fül alatt a régebbiek között

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 06., kedd 22:46 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Kedves Net!
A gyanúm egyelőre csak fokozódott az alábbi cikk után. Úgy tűnik, hogy a téma egyik főideológusa ismerte be, hogy a karácsony és a babiloni ünnepek párhuzama humbuk. Na erre sem tenném le a nagy esküt, de ha időm enedi jobban utánanézek.

http://apologia.hu/pdf/woodrow.pdf

Üdv: Kuruc

Csak most láttam a kiegészítésedet. Köszi és áldja meg és tartsa meg az Úr a türelmedet. Tanultam tőled.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 07., szerda 10:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
én pedig köszönöm a feltett linket, sokmindent IGENCSAK helyretesz!!

minden tiszteletem, Ralph Woodrow-é, aki olyat tett, amit igen kevésszer láttam keresztény köreinkben: ELISMERTE, hogy HIBÁZOTT, és VISSZAVONTA a tanításait, a könyvét is...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 07., szerda 11:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Hm, engem pedig szomorúsággal töltött el, mert ha vannak is túlzások a könyvében, nyilván sok igaz dolog van benne - nevesen az a vonal, hogy a mai kereszténység pogány elemei a konstantinuszi fordulat szinkretista összemosásainak eredménye.

Ez egy nagyon fontos felismerés, mert innentől van esélyünk, hogy a szaloncukorra ne mint hitünk szimbólumára tekintsünk :(
(Külön furcsa volt nekem, hogy Tavasz bármely szimpla mondatára öten rávetődnek, de az ilyen "szaloncukor-csokimikulás tanítás" le se reagálódik)

De szóval vissza a lényegre: fontos, hogy a hitünk sallangjai, pogány elemei - ha vannak ilyenek - a helyükre kerüljenek. Ebben a könyv igenis segít, szemnyitogató. Az, hogy visszavonta - sok kérdést felvetett bennem - hogyan zavarodott össze a látása, vagy mivel bírtak rá hatni/nyomást gyakorloni. Szóval szomorú történet ez.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 07., szerda 12:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nem tudom.... nekem öcsém levele jut eszembe az egészről... (rákérdeztem a kreáció-evolúció téma egy-két kulcskérdésére, mint illetékesre, lévén biológus doktor)

nos, ez a válaszának a vége:

öcsém írta:
Jól tolerálom, hogy nem mindent értek meg teljesen ellentmodásmentesen. Nem tudom miért kellene a teremtett világnak a maga végtelenségével és felfoghatatlanságával a fejemben fellelhető másfél kiló zsíros masszába tökéletesen leképezhetőnek lennie. Ha valaki úgy véli hogy csak az létezhet, ami az ő fejébe ellentmondásmentesen bele tud férni, (annak egyrészt őszinte részvétem), másrészt az értse meg előbb a végtelent mint fogalmat, vagy a fény részecske és hullámtermészetét, vagy az eleve elrendelés és a szabad akarat kapcsolatát, és utána jöjjön nekem az evolúcióval kapcsolatos problémáival.


ezzel együtt 100%osan egyetértek veled:
Indu írta:
De szóval vissza a lényegre: fontos, hogy a hitünk sallangjai, pogány elemei - ha vannak ilyenek - a helyükre kerüljenek. Ebben a könyv igenis segít, szemnyitogató


kerüljenek a helyükre, de PONTOS irodalmi hivatkozásokkal, ne "úgy hallottam valakitől, hogy azt mesélték, hogy..." alapokon :)

és még valami: BOLDOGAN elfelejteném ezt az egész SzűzMária-KisJézus cuccot, ha nem érezném NAPONTKÉNT a lelkigondozói gyakorlatban a MÁRIA ORSZÁGA jelenlétét... szóval... VALAMINEK azért KELLL lennie ebben a dologban, ami EKKORÁT ÜT nap mint nap...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 07., szerda 12:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Most ezzel mit akarsz modnani? Hogy lehet, hogy tényleg Szűz Mária országa vagyunk? Vagy kérjük az ő közbenjárását? Nem értem. Mi üt? És az jó vagy rossz?

/Az evoluciós analógia sem világos nekem ide. Nekem van olyan biológus ismerősöm, aki azért lett hívő, mert meglátta, hogy az evolúció eléggé sok helyen nem stimmel - ez volt a kiinduló alap. Ellentmondásmentesen felfogni a teremtett világot a parányi agyunkkal - valóban nem lehetséges. De ha már így van, nem fogok helyette egy másik ellentmondásmentesen felfoghatatlan emberi tákolmányt elhinni Isten szava helyett. Miért kérdőjelezzem meg Isten szavát? Ha azt mondta, egy nap alatt megteremtette a madarakat - nekem ez elég. De ez inkább az Evolúciós topikba való/

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 07., szerda 12:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nézd, csak EGYETLEN dolgot mondok:

harmincas férfi, akit KÉZI VEZÉRLÉSSEL irányít az anyukája...

vagy az a háromgyermekes német férjű anyuka, aki naponta beszél órákat magyarországi anyukájával, és mindent eszerint kezel, a férjét is...

soroljam még?

tudod HÁNY házasság megy ANYUKA miatt gallyra????


evolúció: tudatosan NEM akarok belemászni!!!! csak azért idéztem öcsémet, mert oszlatnám vele azt a közkeletű félreértést, h nekünk keresztényeknek MINDENT TÖKÉLETESEN ÉRTENÜNK KELL...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 07., szerda 14:51 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Kedves Indu!
Feltehetőleg azért változott meg a könyv írójának a látása és vonta vissza könyvét, mert rájött, hogy füllentéseken alapult. Legalább is ő maga ezt írta.

Bár én csak a cikket és nem a könyvet olvastam. Engem már viszont régóta zavart, hogy a legfőbb katolikus-ellenes érvek szinte szószerint megegyeznek a legkeményebb keresztényellenességgel. A kereszténységet szinkretista koholmánynak tartók fő érve a korabeli kultuszok (Attisz-Kübelé és a többiek) és a Biblia születéstörténete közti párhuzam. Eszerint az érvelés szerint mivel a pogány vallások körében létezett a szűztől születés legendája, ezért a megesett Mária saját védelmében ezt találta ki, a többiek pedig falaztak neki. Szóval csínján kell bánni a hagyomány kritikájával.

A szaloncukrot, szantaklauszt, a mai fogyasztói társadalom hülyeségeit nem lehet sem Babilon, sem a korai kereszténység nyakába varrni. A fogyasztói társadalom hitetlen tagja máshogy él a Bibliával és az ünnepekkel is, a személyes hit lehet az, ami kiemeli az ember életében a karácsony üzenetét.

A karácsony időpontja szerintem a Biblia szimbolikájával tökéletesen harmonizál. Az ünnep világi lelkülete elég gáz, de mi van rendben a világban Isten nélkül? Ha szeptemberben lenne karácsony, akkor is teleaggatnák világi gagyival.

Mégegyszer emlékeztetnélek az alábbi igére:
1. Móz. 1,14 "Azután ezt mondta Isten: Legyenek világító testek az égbolton, hogy elválasszák a nappalt az éjszakától, és meghatározó jelei legyenek az ünnepeknek, a napoknak és az esztendőknek."

Az ünnepeket a jeles naptári pontokon Isten rendelte. Azzal pedig nem értek egyet, hogy csak a felnőtt Jézus a Biblia lényeges üzenete. Jézus életének nagy részével nem foglalkozik az írás. Viszont a születése kifejezetten hangsúlyos. A szűzi fogantatással együtt. Mellesleg valamiért fontos volt megörökíteni, hogy az eget és az ősi írásokat fürkésző keleti mágusok elmentek a gyermek Jézus előtt hódolni.

Üdv: Kuruc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 08., csütörtök 10:07 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
A karácsony?

Igazából nyugodtan vehetjük emberi rendelésnek ami elterjedtsége és ideológiája miatt nagyon nehéz kikerülni. Legfőbbként ahol gyerekek vannak.

Az Úr születésnapja biztos nem akkor volt.
És az ünneplése, gyakorlása sem hoz megváltást.

2Kor 5,16 Azért mi ezentúl senkit sem ismerünk test szerint; sőt ha ismertük is Krisztust test szerint, de már többé nem ismerjük.
--

Hogy mégis mire jó vagy miért utasítják el sokan?
Mint mindenből lehet jót is rosszat is kihozni belőle.

1Kor 8,8 Pedig az eledel nem tesz minket kedvesekké Isten előtt; mert ha eszünk is, nem leszünk gazdagabbak; ha nem eszünk is, nem leszünk szegényebbek.

(így van ez az ünnepekkel is)

Sőt indulhat rosszul is és jó lesz, vagy jól és rossz lesz belőle.
Így ebből az ünnepből is lehet áldás és keserű csalódás is.

Ha mégis ünnepeljük igazából van Igénk ami talán segíthet ebben is.

Rm 14,6 A ki ügyel a napra, az Úrért ügyel: és a ki nem ügyel a napra, az Úrért nem ügyel. A ki eszik, az Úrért eszik, mert hálákat ád az Istennek: és a ki nem eszik, az Úrért nem eszik, és hálákat ád az Istennek.
--

A lényeg hogy vele érte és neki ünnepeljünk (legalább is törekedjünk rá).

1Thess 1,10 És várjátok az Ő Fiát az égből, a kit feltámasztott a halálból, a Jézust, a ki megszabadít minket amaz eljövendő haragtól.

2Pt 3,12 A kik várjátok és sóvárogjátok az Isten napjának eljövetelét,
a melyért az egek tűzbe borulva felbomlanak, és az elemek égve megolvadnak!

1Thess 5,23 Maga pedig a békességnek Istene szenteljen meg titeket mindenestől; és a ti egész valótok, mind lelketek, mind testetek feddhetetlenül őriztessék meg a mi Urunk Jézus Krisztus eljövetelére.

1Jn 2,28 És most, fiacskáim, maradjatok ő benne; hogy mikor megjelenik, bizodalmunk legyen, és meg ne szégyenüljünk előtte az ő eljövetelekor.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 08., csütörtök 18:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Kuruc!

Talán félreérhtetően fogalmaztam, a csokibizniszt nem akarom a kereszténység nyakába varrni, sőt... Azt sem mondom, hogy a keresztény ne egyen szaloncukrot, vagy ne vegyen csokimikulást a gyerekének - vegyen. DE ne szőjön köré kereszténynek tűnő meséket, ne kutyulja a szezont a fazonnal. Ez nagyon fontos szerintem. Jézus váltsághalála ne keveredjen pelyhes nyuszikával, aki húsvétra tojást hoz stb. Mert így elvesz az üzenetből.

>Bár én csak a cikket és nem a könyvet olvastam.
Én azért vagyok szomorú, mert a könyvet is olvastam, és egyáltalán nem a kukába vele kategória.

>Szóval csínján kell bánni a hagyomány kritikájával.
Sztem nem szabad azért tartózkodni a kritikától (ha igaz) mert más (ateisták) is így kritizál(nak). Ha valami igaz, akkor igaz, és szükséges.

>Az ünnepeket a jeles naptári pontokon Isten rendelte.
Ha már így előkerült, Isten keményen szól az olyan ünnepekről, ami szinte olyan, mint amit ő rendelt, de ő nem rendelte:

És szerze Jeroboám egy ünnepet is a nyolczadik hónapban, a hónap tizenötödik napján, a Júdabeli ünnep módja szerint, és áldozék az oltáron. (persze nem hiányoztak a pogány kiegészítő kellékek, aranyborjú - vagy lsd -> termékenységi szimbólum nyúl, tojás, karácsonyfa)

És áldozék azon az oltáron is, a melyet Béthelben állított fel, a nyolczadik hónap tizenötödik napján, abban a hónapban, a melyet az ő szívében gondolt vala; és ünnepet szerze az Izráel fiainak, és felméne az oltárra, hogy jóillatot szerezzen.
És e dolog nagy bűnnek lett az okozója, mert a nép felment az egyik elé egészen Dánig.

>Mellesleg valamiért fontos volt megörökíteni, hogy az eget és az ősi írásokat fürkésző keleti mágusok elmentek a gyermek Jézus előtt hódolni.
Ezek (pásztorok, Anna, Simeon, napkeleti bölcsek) fontosak voltak akkor - ráirányították a figyelmet arra, hogy akit vártak, vagy várni kellett volna - a Messiás - megszületett.
Most pedig arra kéne ráirányítani a figyelmet, hogy miért/kiért halt meg.

Mindezzel együtt vsz. lelkiismereti kérdés, amihez Istentől kell bölcsességet kérnünk.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 08., csütörtök 23:09 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Kedves Indu!
Az aggodalmadat maximálisan osztom.

A könyv írójának jó szándékát nem vitatom, de mégiscsak ő maga vallotta be, hogy a forrásul használt műve csúsztatásokat tartalmaz. Lódítással pedig nem lehet Isten országát szolgálni. Ezért óriási cselekedet, hogy valaki be meri vallani: elnézést, tévedtem. Ebben én is példát vehetnék róla néha.

Akkor röviden lerom, hogy nekem mit jelent a karácsony:
Az ünnepek helyét a kozmikus tér-idő rendszerben Isten jelölte ki, már mielőtt hegyek lettek volna. A világ világosságát a világosság születésének napján ünnepeljük. Ez a legalkalmasabb időpont arra, hogy hálát adjunk Krisztusért. Ezért én többnek érzem a dolgot, mint Tiv. Nem egy elkerülhetetlen valami, hanem olyan dolog, ami a mi javunkra van Istentől.
Nagyon örültem egy Kálvin Kiadós könyvnek: Rudolf Bohren: Böjt és ünnep. Ajánlom neked is. Végre a református egyház is foglalkozik vele, hogy böjt és ünnep, vagyis öröm, hálaadás, kitárulkozás és bűnbánat, megtisztulás ritmusa egy nagyon fontos kapaszkodó a hívő életben.

Üdv: Kuruc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 09., péntek 20:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Kuruc!

Kérlek ne vedd kekeckedésnek, de fontosnak tartottam ezekre reagálni.

>Az ünnepek helyét a kozmikus tér-idő rendszerben Isten jelölte ki, már mielőtt hegyek lettek volna.
Ez kicsit misztikus megfogalmazás nekem. Isten ismerte, hogy milyen időpontokat fog ünneplésre kijelölni, de amiket kijelölt, azt döntően a III Móz.16-ban olvashatjuk. Az égitestek így vagy úgy állását soha nem jelölte ki Isten ünneplésre. Sőt inkább aggódásra adhat okot az égitestekhez igazítani bármilyen hitpontunkat lsd sok nap és hold kultusz ("a háztetőkön az ég seregének hajlonganak" Sof 1,5)

>A világ világosságát a világosság születésének napján ünnepeljük. Ez a legalkalmasabb időpont arra, hogy hálát adjunk Krisztusért.
Isten az Úrvacsorát jelölte ki, mint legalkalmasabb ünnepet, hogy hálát adjunk Krisztusért, és hirdessük az Ő halálát, amig eljövend.

Szeretettel:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 09., péntek 23:27 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Kedves Indu!
Nem szívesen ismétlem magam, már harmadszor idézem ezt az igét. Nem én találtam ki, hanem egy Mózes nevű fickó:

1. Móz. 1,14 "Azután ezt mondta Isten: Legyenek világító testek az égbolton, hogy elválasszák a nappalt az éjszakától, és meghatározó jelei legyenek az ünnepeknek, a napoknak és az esztendőknek."

Meghatározó jelei legyenek az ünnepekenek. (Ha tudnám hogy kell, ezt kiemeltem volna).

Nem az égbolt állandó elemei (Nap, Hold) lehetnek az ünnep jelei, hanem a ciklikusan visszatérő jelenségek (pl. zsidó pészáh és ker. húsvét, zsidó hanuka és ker. karácsony). Az ősi kultúrák naptára a csillagos ég volt. Nincs ebben semmi misztikus, hacsak az nem, hogy ezt az óriási "kivetítőt" ki alkotta.

Egyébként ha komolyan vesszük az egész kereszténység totál misztikus dolog: Isten fia emberré lett, hogy egyszeri tökéletes áldozatával mindenki bűnéért önként eleget tegyen ingyen kegyelemből. Mutass ebben egy racionális elemet.

A III. Móz. 16. ünnepeinek megünnepléséhez sok sikert kívánok. Én maradok az új bort új tömlőbe elv mellett és azzal sincs problémám, hogy szombat helyett vasárnap van a nyugalom napja.

"aggódásra adhat okot az égitestekhez igazítani bármilyen hitpontunkat lsd sok nap és hold kultusz"
Hitpontról még nem hallottam, ezért ezt nem értem pontosan, mármint hogy mit igazítok az égitestekhez. Az ég serege előtti hajlongás éppolyan céltévesztés, mint a falinaptár előtti hajlongás. De azt hiszem, hogy ilyet elég nehezen lehetne az általam írtakba belemagyarázni. A fenti ige arról szól, hogy az égi jelenségek szakaszolják a profán (nap, év) és a szakrális (ünnep) időt. Ezekhez a jeles fordulópontokhoz szimbolikus erővel kapcsolódtak ünnepek az ÓSZ. és az ÚSZ. idején.

Az úrvacsora viszont sokkal több, mint egy egyszerű megemlékezés és hálaadás egy valamikori eseményért. Személyes szövetségkötés, amiben az egyszeri tökéletes áldozat jelein keresztül részesülünk a bűnbocsánatban.

Üdv: Kuruc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 222 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség