Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 170 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő
 

"Vallásosság" - Mit jelent?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 14., csütörtök 11:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Folytatás az "Új Jeruzsálem" topikból


GABRIEL777 írta:
Fony írta:
Gabriel írta:

Gondolom azt tudod,hogy mi a különbség a hívő és a vallásos ember között.

Leirnád,hogy mi a különbség aközött ,amikor a Szentírást egy vallásos ember olvassa ,és aközött amikor a
Szentírást egy hívő ember olvassa.

Ugye,hogy mekkora különbség van a kettő között?


Egy hívő nem ítéli a vallásost „vallásosnak”, rábízza az ítéletet Istenre.
Egy „vallásos” elítéli a „vallásost”, mert csak olvassa a Szent Írást, de nem cselekszi.

Ugye, hogy mekkora a különbség a kettő között?


Igen kedves Fony,valóban nagy a különbség,ugyanakkor afelöl nincs semmi
kétségem,hogy az általad ismert és Jézus
által ismert Szentírás ,nem egy és ugyan az.
Mert,bizony Jézus rámutatott a vallásos ,
emberek farizeusságára ,és ha
az Atya, a Jézuson keresztül megnyilvánuló,
Szentlélek által megitélte a vallásos embereket,akkor a hívő embernek,akin
keresztül a Szentlélek megnyilvánul,szintén ezt kell tennie ,
mert a benne levő Szentlélek ezt kivánja
tőle.És nem az az akarata,hogy a farizeusi lélek
elmenjen az itéletig és utánna elkárhozzon !


Látod, ebben igazat adok neked.
Nem ismerem úgy a Szent Írást, teljességében, ahogyan az Úr Jézus ismeri.
Tükör által homályosan látva szükségem van tehát az Úr Jézusra, az Ő kegyelmére, és a Szent Lélek segítségére, hogy elvezessen a teljes Igazságra. Annyira, amennyit elbírok.
Ezért is hagyom az Úrra az ítéletet, hogy megítélje a Szent Lélek által, ha valakik nem hisznek BENNE.
Megítélje ezeket az embereket a saját lelkükben, ne pedig ÉN ítéljem meg őket az ÉN lelkemben.

A mi dolgunk pedig az Ő Evangéliumának és Nevének hirdetése, hogy akik hisznek

BENNE,

mint a Megváltó Úr Jézusban, bűneink bocsánatának szerzőjében, kifizetőjében, azok lássanak, akik pedig nem hisznek, ítéletet vonjanak magukra, mint azt az Őt elutasító farizeusok tették.

Akik nem hisznek, azért nem hisznek, mert azt hiszik, hogy nélküle is látnak, és igazságosan ítélhetnek – HELYETT-e.

Ha te már látsz úgy, mint az Úr Jézus,
és ismered egy ember szívének MINDEN gondolatát,
ismered MINDEN eddigi és jövendő cselekedetét,
meg tudod ítélni cselekedeteinek indítékait,
természetesen tudod cselekedni Isten kegyelme nélkül is mindazt,
amit másokon számon kérsz,
és benned a farizeusi lelkületnek irmagja sincs,
akkor csak gratulálni tudok, be kell valljam töredelmesen, ez NEKEM nem megy, így nem érzem magam feljogosítva arra, hogy Jézus HELYETT ítéljek.


Marad tehát a „kiváltéppen követendő út” – amennyire tőlem telik szeretni az un.”farizeusi” lelkülettel rendelkező embereket, akkor is, amikor látom, hogy Isten megítéli őket mindabban, amiben ők ítéltek meg másokat.


A farizeusok között is voltak Nikodémusok, Gamálielek, Pál apostolok, akik meglátva Őt rájöttek, hogy nem látnak.

Jn. 3,1
Volt a farizeusok között egy Nikodémus nevű ember, a zsidók egyik vezető embere.
ApCsel. 5,34
De felállt a nagytanácsban egy farizeus, név szerint Gamáliél, az egész nép előtt tiszteletben álló törvénytudó, és egy kis időre kivezettette az embereket.
ApCsel. 26,5
Mivel ők kezdettől fogva ismernek, tanúsíthatják, ha akarják, hogy kegyességünk legszigorúbb irányzata szerint éltem, mint farizeus.


És voltak azok a farizeusok, akik Jézust látva és hallgatva vakká és süketté lettek:

Jn. 9,40
Meghallották ezt azok a farizeusok, akik a közelében voltak, és ezt kérdezték tőle: „Talán mi is vakok vagyunk?”
Jn. 9,41
Jézus ezt mondta nekik: „Ha vakok volnátok, nem lenne bűnötök, mivel azonban most azt mondjátok: látunk, megmarad a bűnötök.”
Jn. 10.
Jn. 10,1
„Bizony, bizony, mondom néktek: aki nem az ajtón megy be a juhok aklába, hanem másfelől hatol be, az tolvaj és rabló;
Jn. 10,2
de aki az ajtón megy be, az a juhok pásztora.
Jn. 10,3
Ennek ajtót nyit az ajtóőr, és a juhok hallgatnak a hangjára, a maga juhait pedig nevükön szólítja és kivezeti.
Jn. 10,4
Amikor a maga juhait mind kivezeti, előttük jár, és a juhok követik, mert ismerik a hangját.
Jn. 10,5
Idegent pedig nem követnek, hanem elfutnak tőle, mert az idegenek hangját nem ismerik.”


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fony 2006. dec. 14., csütörtök 11:17-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 14., csütörtök 11:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
figyelő írta:
Fony írta:

Egy hívő nem ítéli a vallásost „vallásosnak”, rábízza az ítéletet Istenre.
Egy „vallásos” elítéli a „vallásost”, mert csak olvassa a Szent Írást, de nem cselekszi.

Ugye, hogy mekkora a különbség a kettő között?


Kedves Fony!

Kivételesen nem értek veled egyet. A vallásos nem hinném, hogy elítéli a vallásost, hiszen hasonló a hasonlónak örül - a szólás szerint.
A hívőnek viszont kötelessége az Ige mérlegén mindent megmérni, és így a vallásost - amennyiben van rá nyitottság - szeretettel figyelmeztetni; nem az a jézusi út, istennektetsző élet.



Kedves Figyelő!

Töprengésemben a következőkre jutottam.
Úgy látom, a vallásos(ság) fogalma és a farizeusi képmutatás között sokan egyenlőségjelet tesznek.
Szerintem vallásos az, aki valamilyen vallásban hisz.

A kifogásolt mondat:
„….Egy hívő nem ítéli a vallásost „vallásosnak”, rábízza az ítéletet Istenre…..”

- HÍVŐ-n az Úr Jézus Krisztusban hívő megkeresztelkedett, Őt követő embert értem.
- Vallásoson a bármilyen vallásban hívő embert.
- A „vallásoson” pedig azt, aki mondja, de nem cselekszi azt, amit vall.

Nem tudom, hogy így érthetőbb e?

üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 14., csütörtök 11:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Tamás12 írta:
Kedves Figyelő!

Most rendesen elgondolkodtattál! Fony által felvázolt vallásos eddíg beleillett egy a gyakorlatban is tapasztalt ítélkező , magát keresztyénnek valló ember képébe!
Nos amit tapasztalok ítélet szempontjából :

A szálka-gerenda alapján nézik a másik hibáit!
A farízeusi ima , amelyben a másikra mutat mint akinél jobb!És van a másiknálnagyobb követő is!

Mindezek azt mutatják , hogy a gyakorlatban igenis van olyan álláspont amelyre ráillik Fony" Vallásos ítélkező" jelzője! Na de most akkor hova tegyem azokat akikre ráillik a kép!


Kérdezem a többieket menjen e a vita ilyen témában!...
Szeretettel Tamás!


Kedves Figyelő!

Tamás kibontotta, amire gondoltam.
Az eddigieket figyelembe véve talán érthetőbb.

Ha már elkezdtük, ne hagyjuk félbe, annyit megér ez a téma.

üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 14., csütörtök 11:41 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Nem tudtam hogy elindul a topic így a kérdésedre válaszolva még oda írtam Fony!

Áthoztam!
Idézet:



Csatlakozott: 2006.09.30. Szombat 9:04
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Arany Baranya Elküldve: Csüt. Dec. 14, 2006 11:38 am Hozzászólás témája:

Mivel még mindíg nem tudom egyes esetekben (és személy név nélkül hozhatom is) miként nézzem őket , azaz milyen magatartás , nevén nevezve hitélet csoportba való a tett, én megbeszélésre tartanám valónak!
Mielőtt az ítélkező bélyeg rámsülne épp ezt szeretném elkerülni!!!!!!

Tehát
vallásosság
gyengehitűség
tévelygés

ezek mind mást jelentenek számomra és skatulyázásnak sem a híveként személynélküli cselekedetekről beszéljünk ha lehet kérnem!
Már ha példát hozunk!
Más ötlet?
Szeretettel Tamás
_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 14., csütörtök 16:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
A vallásosság számomra az jelenti: valaki bizonyos (jobbára templomi helyhez köthető) liturgikus-szakrális tevékenység elvégzését szinte az üdvösség feltételének tekinti, így gyakorolja kötelezően. Ez lehet mise, istentisztelet, litánia, bibliakör, stb.
A vallásos ember jórészt éppúgy él, gondolkodik, cselekszik, mint a világi (esetleg kissé "tízparancsolatosan" próbálva), annyi különbséggel, hogy "bólint" Isten létezésére.

Ezért mondom, hogy nem ítélkezik a másik vallásos felett (amennyiben jóhiszemű, jóindulatú), mert úgy véli: "közös hajóban eveznek, egyforma biztonsággal".

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 14., csütörtök 16:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
... és akkor jössz te, egy bazinagy jégcsákánnyal... és MEGLÉKELED az ő látszatbiztonságot nyújtó hajójukat...

ugye JÓL ÉRTEM a "küldetésedet"????

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 14., csütörtök 17:24 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Hát van olyan (nem általános) tapasztalatom , hogy a maga hitét igazolandó , egy másik vétkeire mutat , mondván , "pedíg milyen komoly hívőnek mondja , mutatja magát, és mégis ezt meg ezt csinálja"

Két há, 10 parancsolatot is figyelmenkívül hagyva!
Tisztában vagyok vele, hogy mindannyiunknak fel kell venni a keresztjét minden nap , ezért nézem a másik botladozását úgy , hogy neked ma nekem holnap!
Csak jólenne? tükröt tartani a bejáratnál, hogy először mindenki magát lássa meg amint bejön a gyülekezetbe!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 14., csütörtök 17:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 17., kedd 20:34-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 14., csütörtök 17:37 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Hááát én azt gondoltam mindenkinek jót tesz ha magába néz mielőtt másokat ítél! :) vagy feloldoz izé megbocsát ! Na valamelyik!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 14., csütörtök 17:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
a megoldás a KÉT tükör.... (megin nem fejtem ki részletesen, amilyen galád vagyok)

viszont... a VALLÁS és az ÉLŐ HIT közötti kapcsolatot egy MÁSIK KÉPPEL elég jól megvilágították nekem, én meg most TOVÁBBADOM:

a VALLÁS az EMBER próbálkozása ISTEN ELÉRÉSÉRE

az ÉLŐ HIT annak az eredménye, hogy ISTEN próbálkozott (sikerrel) az ILLETŐ EMBER ELÉRÉSÉVEL :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 14., csütörtök 17:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
tamás12 írta nekem (és ENGEDÉLYT adott, hogy "kitegyem az ablakba"):

Idézet:
Kedves Net bár tetszik amit írtál jó sok kérdést felvet!

A vallásosok nem jól imádkoznak , hogy hiábavaló próbálkozás , hogy az Úrhoz meneküljenek?
Mert Ő senkit el nem taszít aki hozzá menekül !
No most az eddíg értet is bizonytalan lett!
Világosítsad meg légyszi!

Szeretettel Tamás


nézzük akkor, hogy Pál hogy látja ezt:

Idézet:
16. Senki azért titeket meg ne ítéljen evésért, vagy ivásért, avagy ünnep, vagy újhold, vagy szombat dolgában:
17. Melyek csak árnyékai a következendő dolgoknak, de a valóság a Krisztusé.
18. Senki tőletek a pálmát el ne vegye, kedvét találván alázatoskodásban és az angyalok tisztelésében, a melyeket nem látott, olyakat tudakozván, ok nélkül felfuvalkodván az ő testének értelmével.
...
20. Ha meghalván a Krisztussal, megszabadultatok e világ elemi tanításaitól, miért terheltetitek magatokat, mintha e világban élők volnátok, efféle rendelésekkel:
21. Ne fogd meg, meg se kóstold, még csak ne is illesd.
22. (A mik mind a velök való élés által elfogyasztásra vannak rendelve), az emberek parancsolatai és tanításai szerint?
23. A melyek bölcsességnek látszanak ugyan a magaválasztotta istentiszteletben és alázatoskodásban és a test gyötrésében; de nincs bennök semmi becsülni való, mivelhogy a test hízlalására valók.


tehát... a FELÜLRŐL JÖVŐ megoldás helyett bejön a "magaválasztotta istentisztelet", "alázatoskodás" és a "test gyötrése"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 14., csütörtök 17:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Tamás12 írta:
Csak jólenne? tükröt tartani a bejáratnál, hogy először mindenki magát lássa meg amint bejön a gyülekezetbe!
Szeretettel Tamás


nem kell mert így is mindenki magát látja, és ezt nem veszi észre. :cry:

A szív teljességéről szól a száj nem tud mást mondani.
Nem tud mást látni.
Belénk van programozva, képtelenek vagyunk mást észrevenni, csak azt ami bennünk van, ez teremti meg annak lehetőségét, hogy kiüresítsem magam, nem a másikat, magamat.
Mindég magamat. :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 14., csütörtök 18:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
projekció.... de ez NEM KÖTELEZŐ!!! számomra a kereszténység ERRŐL (is) szól:
az ÖN-tükrözés helyett a KÉT(de mégis egy) KÜLSŐ tükörben megláthatom IGAZI MAGAMAT, és ha nem vagyok feledékeny hallgató: VÁLTOZHATOK!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 14., csütörtök 18:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
net2rist írta:
projekció.... de ez NEM KÖTELEZŐ!!! számomra a kereszténység ERRŐL (is) szól:
az ÖN-tükrözés helyett a KÉT(de mégis egy) KÜLSŐ tükörben megláthatom IGAZI MAGAMAT, és ha nem vagyok feledékeny hallgató: VÁLTOZHATOK!!

Na ezt nevezem én vallásosságnak :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 14., csütörtök 18:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 17., kedd 20:35-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 170 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség