Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 231 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 10., szerda 00:56 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 12:09
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Budapest
Fony írta:
Blue highway ACE írta:
Fony... hmm.. jó keresztény? IGAZÁN jó keresztény? Kb. mint Halász fórum-kolléga. Emléxel még Halászra ugye?
Üdv,
Blue


Kedves Blue!

Komolyan, szerinted milyennek kellene lennie egy kereszténynek?

üdv
fony


Most majdnem rávágtam, hogy komolyan mondtam Halászt... de ez 100%-ig nem lenne igaz. Benne alapvetően a vakhiten alapuló megalkuvást nem ismerés és az ebből következő konfliktuskeresés imponált. Igaz ennek személyes okai voltak. Ha komolyan veszem a kérdést (és most jól megfogtál, bevallom őszintén) akkor igencsak el kell gondolkoznom.
Talán azt mondanám, a jó keresztény az, aki vakon hisz a Bibliában foglaltakban és tartja magát hozzá. Hogy pontossan hogyan értelmezendő JÓL a Biblia és hogyan kell tartania magát hozzá a kereszténynek, azon röpke 2000 éve marják egymást a teológusok, meg ti is (najó, "mi" is) itt a fórumon úgyhogy én ebbe nem folynék bele.

Ne haragudj, ennél konkrétabb megfogalmazás nem tellik tőlem. Egyenlőre. De tudodmit? ezen még gondolkodom egy darabig. :idea:

Üdv,
Blue


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 10., szerda 07:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Köszi!

Áldott napot!

üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 10., szerda 08:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Blue highway ACE írta:
Ha jól étem, te az un. "pozitív ateistákat" tartod jó ateistának.

Én a pozitív ateistákat tartom nemlétezőknek. Mert az ateizmussal szerintem nagyon ellenkezik egy olyan HIT, ahogy nincs Isten.

Idézet:
Én inkább a gyenge vagy gyakorlati ateistákhoz sorolom magam (fogalomfüggő), ez megmagyarázza miért nem vagyok "jó ateista" a te értlemezésed szerint.
Erre egyetlen okom van egyébként, amit te is írtál: "Mert olyat bizonyítani, hogy valami nincs, sokkal nehezebb, mint azt, hogy van." Valóban, Isten nem létéről nem lehet megbizonyosodni, mint ahogy nem lehet bizonyítani, hogy nem kering egy láthatatlan teáscsésze a Mars körül... vagy hogy nem létezik a láthatatlan repülő spagettiszörny (Richard Dawkins kedvenc példája).
Nos, ezt is sikerült tisztázni. :)

Na, az én fogalmaim szerint egyszerűen hitetlen vagy. Egy olyan ember, akinek semmilyen oka nincs arra, hogy Istent keresni kezdje, vagy meg akarjon bizonyosodni arról, hogy létezik, és hatással van az életére.
Ez így rendben is van. Amíg úgy érzed, hogy neked elég ennyi, nincs is értelme mást keresni.
Aztán ha Isten úgy gondolja, akkor úgyis közli veled, hogy létezik. Csak olyankor kell nyitott szemmel járni, hogy ezt észre tudd venni, és alkalmazkodni tudj az új felmerülő tényekhez.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 10., szerda 09:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Fony írta:
Köszi!

Áldott napot!

üdv
fony


Ezért (is) szerettem régen a fórumra járni... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 23., péntek 20:26 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
Kedves Tesók!

Ezt az Igét én úgy értelmezem, hogy inkább válasszam a nyomorúságos helyzetet, minthogy megmenekítsem magamat a nyomorúságtól az ördög segítségével.
Áldás, békesség!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 24., szombat 10:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Én valahogy úgy értelmezem, hogy ha tudom magamról, hogy könnyen kísértésbe esek valamitől, akkor kerülöm az olyan helyzeteket.

Viszont amikor a témát nyitottam, épp egy egészen más kontextusban jutott ez eszembe. Mint tipikus Biblia-félremagyarázás.

Ahogy net2rist valamelyik hozzászólásából látod, van, aki szó szerint értelmezi, hogy le kell vágnia a kezét.
Mellesleg az araboknál is bevett szokás, hogy a tolvajnak levágják a kezét. De nem ám akárhogy, hanem a bűnösnek kell ezt kérnie. Akár azt is mondhatnánk, hogy ez biblikus megoldása a helyzetnek...

Na mármost ha én szeretem a felebarátomat, akkor csak jót kívánhatok neki, és könyörtelenül behajtom rajta a kézlevágást is...

Kisarkítva így néz az ki, amit itt egyes művelt emberek végeznek néha.

Van egy tökéletes meggyőződésük arról, hogy a másiknak mit kell csinálnia, és ezt minden lehetséges eszközzel a másikra próbálják kényszeríteni.
Érvként hallani ilyesmit, hogy Jézus is keményen bánt a farizeusokkal, ha csellel akarod elmagyarázni valakinek az igazságot, akkor az a sátán eszköze, elég, ha megmondod neki, hogy "Jézus az Úr, térjél meg", és ha nem teszi, akkor az már az ő hibája... stb...
Mindezek tetejébe ezt még szeretetnek is nevezik... És az a szomorú, hogy annak is látják!

Ez az ellentéte annak, amit a szálkáról és a gerendáról szoktunk mondani...

Ezért szoktam én mindig azt kérdezni, hogy mondjátok meg, én hol lehetek még jobb egy kicsit? Na, akkor aztán megint én vagyok a hibás, hogy csak rólam van szó megint, másokkal meg miért nem törődök...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 231 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség