Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 231 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 08., hétfő 20:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Persze, most nem várom meg, kedves Blue, hogy hozzátedd, az egész Biblia csak kitaláció. Mert ez még nem cáfol semmit. Ugyanis a szükséges ilyen jellegű bizonyítékok ma is ugyanúgy megszerezhetők, mint annak idején.

Ha te mondjuk holnap azt mondanád, hogy 'hiszek, de a biztonság kedvéért, nem láthatnék most rögtön egy piros elefántot?", és ezt teljesen komolyan gondolnád, akkor BIZTOS vagyok benne, hogy azonnal ott lenne az a piros elefánt.
De ha azt mondod, hogy "előbb lássuk a piros elefántot, aztán hinni fogok", úgy nem megy...

Szóval ezek után miért is ne használnánk fel mások tapasztalatait, ahogy a tudományokban egyébként is szokás?

Mint a biológiában: láttad, hogy van ember, de biztos vagyok benne, hogy boncolást csak képen láttál.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 08., hétfő 20:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
tavasz írta:
Biztos, hogy ugyanarról a Hit-ről van szó? Mert nekem erős kétségeim vannak.


Melyik kettőről beszélsz?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 08., hétfő 21:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Nem kettőről beszélek, hanem általában a hitről. De nem mennék bele ebbe a témába. Inkább meghagyom neked.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 08., hétfő 22:13 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 12:09
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Budapest
Najólvan. Kicsit melós volt megérteni, de végre átjött a logikád. Nem állítom, hogy egyet értek, vagy hogy elfogadom... de legalább a belső logikáját látom a gondolataidnak, ez is valami. Köszi 32Ezüst, tanulságos volt. :)

Azért... mégis lehetne belőled jó ateista. :*:

Üdv,
Bluey


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 08., hétfő 23:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Blue highway ACE írta:
Azért... mégis lehetne belőled jó ateista. :*:

Üdv,
Bluey

Akár...

1Kor 9,22 Az erőtleneknek erőtlenné lettem, hogy megnyerjem az erőtleneket: mindenkinek mindenné lettem, hogy mindenképpen megmentsek némelyeket.
9,23 Mindezt pedig az evangéliumért teszem, hogy én is részestárs legyek abban.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 08., hétfő 23:56 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 12:09
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Budapest
Amiről jut is eszembe, lécci-lécci-lécci: Írd meg nekem milyen szerinted a "jó ateista". Ismét: Nem provokáció, érdeklődés.

Köszi,
Bluey


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 09., kedd 17:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Blue highway ACE írta:
Fony írta:
Blue írta:

".......elvégre saját meggyőződésem szerint ez a leszármazás mindenki másra is igaz.


A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszel benne.
Philip K. Dick


Az én meggyőződésemet a biológiára támasztom, amiben (lévén ugye egzakt tudomány) nem kell hinnem. Jó idézet, de attól tartok rosszul használtad. :?

Üdv,
Blue


Az idézet valóban jó.
Hogy jól használjuk e, attól függ, ki mit helyettesít be a 'valóság" (Igazság) fogalmába.
S mivel a Valóság fogalom szellemi kategória, attól tartok, te értelmezed rosszul az idézetet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 09., kedd 17:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Blue highway ACE írta:
Amiről jut is eszembe, lécci-lécci-lécci: Írd meg nekem milyen szerinted a "jó ateista". Ismét: Nem provokáció, érdeklődés.

Köszi,
Bluey



Kedves Blue!


Lécci, lécci!
Szerinted milyen a jó keresztény?

Köszi
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 09., kedd 18:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Jó ateista:
Az, aki először is ateista. Tehát meg van győződve róla, hogy nincs Isten. Van rá bizonyítéka. Nem úgy, hogy nincs arra bizonyítéka, hogy van Isten, mert az még csak annyi, hogy hitetlen.

Másrészt pedig nyitott, és látja, ami történik körülötte.

Ilyen márpedig szerintem nem létezhet. Mert olyat bizonyítani, hogy valami nincs, sokkal nehezebb, mint azt, hogy van. Pláne, ha létezik.

És ha kellően nyitott, akkor észre fogja venni, hogy vannak olyan jelenségek, amiket eddig még nem látott.
Tehát jó ateista nem létezik, csak jó hitetlen. A jó hitetlen pedig előbb-utóbb meglátja Istent.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 09., kedd 22:24 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 12:09
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Budapest
Vagyúgy! Világos. Az ateizmusnak természetesen több ága létezik, a fontosabbak (forrás Wikipédia):

"A gyenge ateizmus (vagy negatív ateizmus) egyszerűen az isten(ek)ben való hit hiánya. A gyenge ateisták nem jelentik ki, hogy nem léteznek istenek, egy részük érvelése szerint azonban az istenekben való hit létezésük bizonyítatlansága miatt nem indokolt.
Az erős ateizmus (vagy pozitív ateizmus) az a meggyőződés, miszerint nem léteznek istenek. Az erős ateisták bizonyítottnak érzik az istenek nemlétét.
Létezik ezenkívül gyakorlati ateizmus is. Az ateizmus ebben a formájában annyit jelent, hogy valaki nem tagadja ugyan isteni erők létét, azonban életére – amennyiben elismeri egyáltalán – a transzcendencia létezése semmilyen hatással nincs, a mindennapokban nem befolyásolja."


Ha jól étem, te az un. "pozitív ateistákat" tartod jó ateistának.
Én inkább a gyenge vagy gyakorlati ateistákhoz sorolom magam (fogalomfüggő), ez megmagyarázza miért nem vagyok "jó ateista" a te értlemezésed szerint.
Erre egyetlen okom van egyébként, amit te is írtál: "Mert olyat bizonyítani, hogy valami nincs, sokkal nehezebb, mint azt, hogy van." Valóban, Isten nem létéről nem lehet megbizonyosodni, mint ahogy nem lehet bizonyítani, hogy nem kering egy láthatatlan teáscsésze a Mars körül... vagy hogy nem létezik a láthatatlan repülő spagettiszörny (Richard Dawkins kedvenc példája).
Nos, ezt is sikerült tisztázni. :)

Fony... hmm.. jó keresztény? IGAZÁN jó keresztény? Kb. mint Halász fórum-kolléga. Emléxel még Halászra ugye?

Üdv,
Blue


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 09., kedd 22:30 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Blue!

Csak megkérdezem , mert gondolkodtam az ateizmuson!

Nem a félelelem , hogy nem te irányítod a magad életét , hanem egy magasabb Inteligencia kezében vannak a dolgok, a te életed dolgai?

Nem ezért vagy ettől félve nem mered kipróbálni , ahogy Ezüst írta , hogy megkérdezed Őt!?

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 09., kedd 22:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
(Nahát, micsoda "régi" név...)

Amúgy marha jó ez a kategóriákba sorolás. Ettől megyek a falnak.

Nem adunk ám esélyt egymásnak a fejlődésre, a változásra. És azt sem feltételezzük, hogy a másik is gondolkodó lény. Nem.
Szépen beállítjuk egymást a különböző skatulyákba, nesze neked.

Semmiféle "szabadság"-ot nem engedünk meg egymásnak. Még jó, hogy ez a szabadság mégis adott, bennünk.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. jan. 09., kedd 23:37-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 09., kedd 23:30 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 12:09
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Budapest
Tamás12, érdekes gondolat. Mármint, hogy kinek mi a megnyugtatóbb/félelmetesebb? Hogy a magad ura vagy és a vak véletlenen meg a saját erődön kívül semmi más nem formálja az életed alakulását? Vagy az, ahogy te foglamaztál: "egy magasabb Inteligencia kezében vannak a dolgok"?
Azt hiszem alkati dolog. Önértékelés, önbizalom, ego kérdése.
Mindkét végletre ismerek példát, olyanra is, aki a végletekig bízik a saját erejében és küzdeni tudásában és olyanra is, aki nem hiszi el, hogy egyedül képes bármire is.
Szeretném hinni, hogy én valahol középen helyezkedem el a skálán, de az igazság az, hogy messze nem bízom magamban annyira amennyire kellene. Ezt tudatalatt előszeretettel szoktam túlkompenzálni, kaptam is már a fejemre párszor a barátaimtól ezért a modoros nagyképűségemért. Vagy akár Figyelő kollegától pár hozzászólással ezelőtt. "hasonlóan meg legyek hatódva a magam rengeteg eszétől" :D

Tavasz, 32Ezüstöt asszem Alibaba4Rablója néven láthattuk erre a legtöbbet... Ugye, 32Ezüst?

Üdv,
Blue


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 09., kedd 23:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Bocsesz, figyelmetlen voltam, Fonynak írtad és nem Ezüstnek azt a kitérőt. :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 09., kedd 23:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Blue highway ACE írta:
Fony... hmm.. jó keresztény? IGAZÁN jó keresztény? Kb. mint Halász fórum-kolléga. Emléxel még Halászra ugye?
Üdv,
Blue


Kedves Blue!

Komolyan, szerinted milyennek kellene lennie egy kereszténynek?

üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 231 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 98 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség