Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 231 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Következő
 

Keresztyén viselkedéspszichológia
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 15:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Látom, valami globális szinkronjelenséggel állhatunk szemben... Ugyanis szinte az egész fórum olvashatatlan lett hirtelen. Adminnak is dolga akadt, és minő véletlen, csetről is pont tegnap vágtak ki megint.

Tehát kérném szépen itt, ebben a topikban megmagyarázni a következőt:

Mt 5,29 Ha a jobb szemed visz bűnre, vájd ki, és dobd el magadtól, mert jobb neked, ha egy vész el tagjaid közül, mintha egész tested vettetik a gyehennára.
Mt 5,30 Ha pedig jobb kezed visz bűnre, vágd le, és dobd el magadtól, mert jobb neked, ha egy vész el tagjaid közül, mintha egész tested vettetik a gyehennára."

Mt 22,39 A második hasonló ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat.

Következmény: ha szeretitek egymást, akkor előbb-utóbb mind kivájt szemmel és kar nélkül fogtok mászkálni.

Vagy tévednék valahol?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 15:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Erre most nem tudok nem reagálni.
Még az hagyján, hogy nem megtért embert szapulnak a megtértek (bár ezt sem helyeslem), de hogy egymást is... nem működik az a Szentlélek...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 15:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
"mit EGY AUTÓ? az ÖSSZES SZEMBE KÖZLEKEDIK!!"

drága ezüstözött arany vákuumtartóm... nem értem PONTOSAN, mindez hogyan kapcsolódik a keresztény viselkedéspszichológiához? (amúgy.. szakemberek/FM! segítség!!! van ilyen, hogy viselkedéspszichológia?!? én a behaviourista irányzatról tudok, amit TALÁN LEHET így fordítani, de sose hallottam... beztos az én műveletlenségem :-O )


én ismertem olyan kedves testvért (még jó, hogy a magyarban ennek nincs neme...), aki SZÓSZERINT VÉVÉN az utasítást, levágta, és elvetette magától, majd az elvérzést valahogy megúszván még hosszas évtizedekig éldegélt egy sárga falú ház gondoskodását évezvén... és igen, járt gyülekezetbe, máig emléxem a kézfogására, asztalos volt, nagy, vaskos, mégis NŐIES kézzel...

hidd el, én SOK szemetlen-karhiányos keresztényt ismerek...

csak a HÉT tapasztalatából: valaki aggódva kérdezi, hogy igaza van-e az anyjának, hogy mivel nem TERMÉSZETES ÁLLAPOTÁBAN hordja a haját, ezáltal Isten felé azt fejezi ki, hogy nem elégedett azzal, amilyennek teremtette, és így akkor most ne csodálkozzon, ha valami betegség-nyavalya fogja érni... BRRRRRRR....

és igen... láttam vallási tébolyba becsavarodni is egész közeli testvéremet, láttam ahogy a dolog lerombolta az életét...


mindazonáltal: ez nem ISTEN MUNKÁJA!!! ez ANNAK a "jobbító tevékenysége", aki már a LEGELEJÉN IS pontosan tudta, h ez az IRIGY ISTEN a kert VALAMENNYI FÁJÁTÓL eltiltott minket :(

ezek az igék a "rendeltetésszerű használat" során azt jelentik, hogy:
ha valami - tudod magadról - a számodra a "kibírhatónál erősebb kísértést" jelent, okosabb, ha magát a HELYZETET is elkerülöd, és így LEHET, hogy szegényebb leszel egy két (egyébként MAGÁBAN ÁRTALMATLAN és ÉLVEZHETŐ) dologgal, VISZONT nem fox elesni...

mondok egy TESTHEZÁLLÓ példát:

ha HAJLAMOS VAGY emberekkel összeveszni, vérig sértődni és véleményed visszautasítását SZEMÉLYED ELFOGADHATATLANNAK NYILVÁNÍTÁSAként értelmezni: az Isten szerelmére, NE FÓRUMOZZZZ!!!

mert bár a fórum ÁLDÁS lehet Istentől, de LEHET olyan helyzet, hogy VALAKI SZÁMÁRA ez AZ A SZEM/JOBBKÉZ, ami A BŰNRE VISZ!!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 15:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Fil.2.
Idézet:
1Ha ér valamit a Krisztusban adott buzdítás, a szeretetből fakadó intelem, a lelki közösség, a bensőség és együttérzés,
2akkor tegyétek teljessé örömömet azzal, hogy egyetértetek, ugyanúgy szerettek és egy lélekként ugyanarra törekesztek.
3Semmit se tegyetek vetélkedésből vagy hiú dicsőségvágyból! Inkább mindenki alázatosan a másikat tartsa magánál kiválóbbnak.
4Senki ne keresse csak a maga javát, hanem a másét is.
5Ugyanazt a lelkületet ápoljátok magatokban, amely Krisztus Jézusban volt.
6Ő Isten formájában volt, és az Istennel való egyenlőséget nem tartotta olyan dolognak, amelyhez föltétlenül ragaszkodnia kell,
7hanem kiüresítette magát, szolgai alakot öltött, és hasonló lett az emberekhez. Külsejét tekintve olyan lett, mint egy ember.
8Megalázta magát és engedelmeskedett mindhalálig, mégpedig a kereszthalálig.
...
12Kedveseim, ti mindig engedelmesek voltatok, félve-remegve munkáljátok hát üdvösségeteket, nemcsak amikor köztetek vagyok, hanem sokkal inkább most, hogy távol kell lennem.
13Hiszen Isten maga ébreszti bennetek a szándékot, s hajtja végre a tettet tetszésének megfelelően.
14Zúgolódás és huzavona nélkül tegyetek meg mindent,
15hogy kifogástalanok és tiszták legyetek, Istennek ártatlan gyermekei a gonosz és romlott nemzedékben, amelyben úgy kell ragyognotok, mint a csillagoknak a mindenségben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 15:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
dejóóóóóó EZ a fordítás!!! :):):)

Idézet:
az Istennel való egyenlőséget nem tartotta olyan dolognak, amelyhez föltétlenül ragaszkodnia kell



SZUPER!! :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 16:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
net2rist írta:
drága ezüstözött arany vákuumtartóm... nem értem PONTOSAN, mindez hogyan kapcsolódik a keresztény viselkedéspszichológiához?


Csak célozni próbáltam arra, hogy itt egyesek túl komolyan veszik a másik szeretetét, amikor arról van szó, hogy keresni kell, miért is vágják le a másik kezét. Ezáltal súlyos sérüléseket okozva a másiknak.
És még büszkék is magukra, hogy ők milyen jót cselekedtek...

Te is elmesélted párszor a szálkás-gerendás triviális példával.

Tegnap pl. az volt a bűnöm, hogy egy paptól megkérdeztem, hogy mit szól egy vallásosnak látszó szöveghez.
Válasza: "szektás duma, biztos te írtad."

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 32ezüst 2007. jan. 03., szerda 16:05-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 16:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
jujj... na látod.. ANNYIRA NEM ezen jár az eszem, hogy ez ESZEMBE SE JUTOTT ... lehet nem vagyok idevaló? :-O

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 16:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Akinek van türelme még ezt is érdemes olvasni:

Idézet:
A második boldogmondás szerint boldogok a szomorkodók, a sírók, akik - mert lelkükben már szabaddá (szegénnyé) váltak - együttérzésből részt vesznek mások bánatában, gyászában, együtt tudnak sírni a sírók­kal, osztoznak mások szomorúságában, gyászában. Ha pedig őket éri bánat, szomorúság, úgy maguk miatt is tudnak sírni és a sírásban meg­könnyebülést érezni. Akik maguk is srni tudnak, azok tudnak igazán tisz­ta szívvel, megértéssel közeledni másokhoz. Ez az értelmezés adja a hatodik boldogmondás lényegét.
A tiszta szívű emberből sugárzik az együttérzés mások felé is.

A harmadik boldogmondás szerint a szelídek, a hetedik szerint pedig a béketeremtők lehetnek boldogok. Itt is egészen nyilvánvaló a párhu­zam a kettő között. A fordítások szóhasználata meglehetősen változatos, hiszen a szelidek helyett az alázatos szívűek, a békességesek, a védte­lenek stb. is olvashatók. A lényeget az a helyzet jelenti, hogy egyrészt nem tudnak erőszakhoz nyúlni, másrészt, ha tudnának sem teszik, le­mondanak mindenképpen a másik feletti hatalomról, uralomról. Ilyen szelíd, békességes helyzet megteremtheti a velük szembeni nyílt bizal­mat és ők mások felé is békességet és békeszeretetet tudnak hitelesen gyakorolni.


A boldogmondásokban a szeretet kettős fő parancsának második tag­jára, a "szeresd felebarátodatn-ra esik a nyomaték, azt teljesíti ki. Ebből újból
megerősítést kaphat az a felismerés, hogy Jézus az eljövendő Isten országára való felkészülést az akkor élő nemzedék megtérésé­ben" jelölte meg, azaz a jelenlévő, az emberi társadalomban kibontakozó Isten országában. Ez kap nyomatékot a hegyi beszéd első fejezetét lezá­ró, nagyon gyakran idézett mondatban is: Legyetek tehát úgy tökélete­sek, amiként mennyei Atyátok tökéletes (Mt 5, 4. Ha nem szakítják ki ezt a befejező mondatot az előtte olvasható szövegből, akkor elkerülhető minden olyan félreértés vagy félremagyarázás, amely szerint itt valami­lyen általánosan értelmezett isteni jelzők tekintetében lehetne szó a töké­letességről. Jézus az ellenség szeretetéről elhangzott tanításaihoz fűzte ezt a mondatot, vagyis a felebarát, az embertárs iránti szeretetben válha­tik az ember tökéletessé (megfelelőbb értelmezésben "teljessé"). Ennek fokmérője valóban éppen az ellenség szeretete lehet, hiszen nyilvánvaló, hogy minden ember közül éppen a velünk szemben ellenséges, a ne­künk rosszat akarókat a legnehezebb szeretni, miként Lukács írja, velük szemben teljesen, tökéletesen irgalmasnak, megbocsátónak lenni.
Erre talán csak a lelki szegénység legmélyebb fokán, minden tehertől meg­tisztult lélekkel van lehetőség, Jézus lelki tisztaságát elérve.
Az Isten országa felé megtérő ember befelé lelki szegénységre, együttérző sze­lídségre, a jézusi igazság megismerésére törekszik, kifelé szeretetet ir­galmasságot, béketeremtést gyakorol és válialja a jézusi út keresztjeit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 16:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Nem is igaz... A nekünk jót akarót a legnehezebb szeretni...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 16:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
még mindig nem tudom, h létezik-e viselkedéspszichológia (csak nem a humán etológiát érted alatta? :-O)

de azt tudom, hogy NAGYON IZGALMAS ezüstözött arany LELKED van :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 16:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Tavasz!
Tuljdonképpen eddig téged mi akadályozott meg hogy kereszténnyé legyél?
A kérdésben semmi kötözködés, tényleg kíváncsi vagyok.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 16:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
jujjj...


(accem EZ az a kérdés, amit a "minden szabad, de nem minden HASZNÁL" - elv alapján erősen KÉTES, hogy itt és most fel kellett-e tenni...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 16:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Engem pl. az ilyen kérdések.

Szerintem erősen számonkérő hangvételű a kérdés. Emiatt ahelyett, hogy rávennéd, hogy közeledjen, csak a távolságot tudod növelni vele.

Ld. topik témája... Pont erről szerettem volna itt beszélni.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 16:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
jujjj...


(accem EZ az a kérdés, amit a "minden szabad, de nem minden HASZNÁL" - elv alapján erősen KÉTES, hogy itt és most fel kellett-e tenni...)

Azért bátorkodtam, mert nemrég egy beírásában ő is igy beszélt magáról, úgyhogy mertem feltételezni a nem megsértődést.
ügv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 16:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
most miről van szó? lemaradtam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 231 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 28 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség