Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 231 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 08., hétfő 08:53 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Blue

Nem történt semmi baj! :-)
Szóval én nem győzködlek , mert úgy érzem nem rám van terhelve a te megtérítésed ügye!
Csak csenben jegyzem meg a szokásos kifogást az ateisták szemszögéből,hogy a hívők lenézik az Ateistákat mintha felsőbbrendűek lennének! Ez nem így van!
A lényeg abban van elrejtve , hogy az ateisták azt mondják evolúció!
De akkor mondhatni az apjuk egy majom volt!
Míg mi az Istenfiúságot valljuk, hisszük, és a mi Atyánk egy Isten , aki már eleve embernek teremtett!
Szóval nem nézünk le senkit az ateizmusa miatt , csak ti teszitek magatokat egy állat utódjának !
Ha ez nektek jó???

Na nehogy sértődés legyen :-)
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tamás12 2007. jan. 08., hétfő 09:35-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 08., hétfő 09:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Blue highway ACE írta:
32Ezüst, pedig az ateizmus nem más mint a hit hiánya tisztán és egyszerűen. :) Elhiszem, hogy a hited által más szinezetet kapnak bizonyos dolgok, ( megmagyarázhatatlan "csodás" gyógyulások, vagy amikor Amanda barátosném vendégség szervezés miatt aggódott és a Biblia az 5000 férfi megvendégelésénél nyílt ki) de valóságon ez alígha változtat bármit. Hiszen ha így lenne, akkor pl az imát törzskönyvezett gyógyszerként tatanák számon.

Mondom, hinni nem vagyok hajlandó, mert meggyőződésem, hogy felesleges dolog. Ha pedig mégis ráfanyalodom, valszeg valami hozzám jobban illő vallást fogok választani, bár azt hiszem ez lényegében mind1, minden hívő ugyanúgy állítja, hogy ő tudja a tutit. Biztos mindanyiótoknak igaza van. :)

Üdv,
Blue

Azt hiszem, itt be is fejezhetjük. Rendszeresen figyelmen kívül hagysz tényeket, hogy alátámaszd az ál-ateista nézetedet.
Nemhogy hívőnek, de még ateistának is rossz vagy :)
Kicsit művelődj még, aztán gyere vissza több ismeret birtokában.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 08., hétfő 09:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Blue írta:
ha így lenne, akkor pl az imát törzskönyvezett gyógyszerként tatanák számon


megint eltaláltad szarva közt a tőgyét... ma gyakorlatilag NINCS olyan orvos, aki kétségbe vonja, hogy a hitnek SZEREPE van a gyógyulásban...

hogy mást ne mondjak a "placebo-hatást" jól ismerik, széles körben használják a "tudományos" nyugati orvoslásban is

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 08., hétfő 10:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves Blue!

Igazán kár érted! Érted? Nem valószínű...

Ahogy olvasom beírásaidat, egyre több késztetést érzek arra, hogy hálával magasztaljam az én Uramat, hogy lustaságomat, kishitűségemet, családalapítási sürgetettségemet - s még ki tudja mi mindent felhasznált arra, hogy hozzád képest dilettáns maradjak filozófiában, természettudományos ismeretben, stb.
Még így se voltam túl messze attól, hogy hasonlóan meg legyek hatódva a magam rengeteg eszétől. De akadt valamennyi megtöretés (is), ami elsegített a gyermeki hithez. S ez jóval erősebb, állhatatosabb, mint a legjobban kiművelt személyiségképzés.

----------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------
----------------- (ez a bekezdés admin által törölve)-----

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 08., hétfő 13:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Mi eza permanens radírozás? :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 08., hétfő 15:38 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Oka volt, ezúttal érd be ennyivel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 08., hétfő 16:40 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 12:09
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Budapest
Tamás, szó nincs sértődésről, természetesen. :) Jóindulaton kívül mást még nemigen tapsztaltam itt és ezt igyekszem én is tartani, ha nem sikerül, akkor előre és utólag is bocsánatot kérek mindenkitől!

Nekem tulajdonképpen mind1, hogy egy tudattalan kémai reakció volt-e az ősöm, vagy a Mindenható teremtett. Egyszerűen az előbbi alátámasztottabbnak tűnik számomra. De soha nem éreztem, hogy emiatt kissebbrendűségi érzésem lenne, elvégre saját meggyőződésem szerint ez a leszármazás mindenki másra is igaz.

Net2rist, egy másik topikban már volt szó a hit gyógyító erejéről. Ott írtam, hogya placebo hatást elismerem. Nem véletlenül írtam itt "törzskönyvezett" gyógyszert, hiszen ehhez -sok egyéb mellett- az úgynevezett "dupla-vak-placebpo próbát" is ki kell álnia az adott eljárásnak, amire a hit természetesen nem képes.

32Ezüst, sajnálom ha kevés a tárgyi tudásom és/vagy a vitakultúrám a beszélgetés folytatásához. Annyit tegyél még meg kérlek, írj pár tényt, amit konzekvensen figyelmen kívül hagyok és fejtsd ki milyen szerinted "jó ateista". Nem a vitát próbálom tovább provokálni, egyszerűen érdekel.

Köszi,
Blue


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 08., hétfő 16:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Blue írta:
az úgynevezett "dupla-vak-placebpo próbát" is ki kell álnia az adott eljárásnak, amire a hit természetesen nem képes


ezt csak MONDOD, vagy konkrét kísérlet is folyt erre?
civilben gépészmérnök vagyok, tehát... nem egészen idegen tőlem a "tapintható valóság" :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 08., hétfő 17:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Blue írta:

".......elvégre saját meggyőződésem szerint ez a leszármazás mindenki másra is igaz.


A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszel benne.
Philip K. Dick


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 08., hétfő 17:25 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 12:09
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
Blue írta:
az úgynevezett "dupla-vak-placebpo próbát" is ki kell álnia az adott eljárásnak, amire a hit természetesen nem képes


ezt csak MONDOD, vagy konkrét kísérlet is folyt erre?
civilben gépészmérnök vagyok, tehát... nem egészen idegen tőlem a "tapintható valóság" :)


Gyanítom folyt konkrét kísérlet is erre, ha gondolod szivesen utánanézek. Sok szkeptikus csoport van akik kifejezetten vadásznak olyan lehetőségekre, hogy az ilyesmit teszteljék. Bocsi, átnnyírbálom pöppet a hozzászólást, mert találtam forrásanyagot:
Tehát a korábban említett 1000 dollár, 1964-ben került letétbe, a James Randi Educational Foundation (JREF)-nél, bárkinek aki ellenőrzött labor körülmények között produkál valamilyen parajelenséget. Természetesen eddig még senki sem vitte el. Hozzáteszem, az a pénz kamatozik, mai értéken kb. egy millió dolcsi körül van állítólag. Szép summa, lehet próbálkozni.
Meglehetősen nehéz sajna ilyen kísérletekre rábírni hívő csoportokat, ki tudja miért? Ha a rosszmájú szkeptikus énem szólal meg, azt mondom, logikus: Mivel úgysem tudja senki bizonyítani, hogy a saját hite jobb eredményt produkál egzakt méréseken mint a másé, ezért kerülik a konfliktust. Ha pedig lenne valaki aki BIZTOS a dolgában, és VALÓBAN képes ilyesmire (pl imával való gyógyítás)... akkor az orvosi Nóbeldíj már szinte nem is számítana az erkölcsi fölény mellett. Én lennék az első (najó, a pápa utána második) aki megtérne arra az adott hitre.

Üdv,
Blue


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Blue highway ACE 2007. jan. 08., hétfő 17:37-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 08., hétfő 17:29 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 12:09
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Budapest
Fony írta:
Blue írta:

".......elvégre saját meggyőződésem szerint ez a leszármazás mindenki másra is igaz.


A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszel benne.
Philip K. Dick


Az én meggyőződésemet a biológiára támasztom, amiben (lévén ugye egzakt tudomány) nem kell hinnem. Jó idézet, de attól tartok rosszul használtad. :?

Üdv,
Blue


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 08., hétfő 18:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Blue highway ACE írta:
net2rist írta:
Blue írta:
az úgynevezett "dupla-vak-placebpo próbát" is ki kell álnia az adott eljárásnak, amire a hit természetesen nem képes


ezt csak MONDOD, vagy konkrét kísérlet is folyt erre?
civilben gépészmérnök vagyok, tehát... nem egészen idegen tőlem a "tapintható valóság" :)


Gyanítom folyt konkrét kísérlet is erre, ha gondolod szivesen utánanézek. Sok szkeptikus csoport van akik kifejezetten vadásznak olyan lehetőségekre, hogy az ilyesmit teszteljék. Bocsi, átnnyírbálom pöppet a hozzászólást, mert találtam forrásanyagot:
Tehát a korábban említett 1000 dollár, 1964-ben került letétbe, a James Randi Educational Foundation (JREF)-nél, bárkinek aki ellenőrzött labor körülmények között produkál valamilyen parajelenséget. Természetesen eddig még senki sem vitte el. Hozzáteszem, az a pénz kamatozik, mai értéken kb. egy millió dolcsi körül van állítólag. Szép summa, lehet próbálkozni.
Meglehetősen nehéz sajna ilyen kísérletekre rábírni hívő csoportokat, ki tudja miért? Ha a rosszmájú szkeptikus énem szólal meg, azt mondom, logikus: Mivel úgysem tudja senki bizonyítani, hogy a saját hite jobb eredményt produkál egzakt méréseken mint a másé, ezért kerülik a konfliktust. Ha pedig lenne valaki aki BIZTOS a dolgában, és VALÓBAN képes ilyesmire (pl imával való gyógyítás)... akkor az orvosi Nóbeldíj már szinte nem is számítana az erkölcsi fölény mellett. Én lennék az első (najó, a pápa utána második) aki megtérne arra az adott hitre.

Üdv,
Blue


Akkor végre hoztál tényeket.
Először is. Már a nevetés is gyógyít. Most olvastam egy teljesen ateista könyvben, hogy a nevetés boldogsághormonokat termel a szervezetben, és ez bizony elősegíti a szervezet regenerálódását.
Az ima ezen elsődleges hatásmechanizmusa már akkor is megvan, ha Istent csak odaképzeli az illető.
A csodákról alább.

Idézed: "ellenőrzött labor körülmények között produkál valamilyen parajelenséget"
És itt a bibi. Ugyanis a csodák CSAKIS hívő vagy erősen hinni akaró emberek számára jelennek meg. Ha beállítasz 5 hívőt és 5 ateistát, akkor ezek nem fognak megtörténni.
Ezt el kell fogadnod, mint szükséges feltételt a kísérlet eredményességéhez. Bizony nem újdonság, hogy a megfigyelés maga befolyásolja az eredményt.
Hidd el, én személyesen ma is produkáltam egy parajelenséget :)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 08., hétfő 20:00 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 12:09
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Budapest
A nevetés, a gyógyulni akarás és a hit gyógyít: remek placebo.
Ezt el is ismetrtem, Kaviccsal folytatott vitámban a "Teremtés" c. topikban:

"Van 100 halálosan beteg ember, ugyanannak a betegségnek közel ugyanabban a fázisában. Véletlenszerűen válogatva, két 50 fős csoportra osztjuk őket a tudtuk nélkül. Szintén a betegek tudta nélkül, az egyik ötven fős csoportért, valakik (a százas csoporton kívülről) imádkozni kezdenek. Elhiszed, hogy ugyanolyan arányban fognak meggyógyulni/meghalni az emerek mindkét csoportban?
Azt persze elismerem, hogy az ima kétség kívül jó placebo."


Ok, asszem végre értem a logikádat. Mindenesetre amit írtál: "...a csodák CSAKIS hívő vagy erősen hinni akaró emberek számára jelennek meg. Ha beállítasz 5 hívőt és 5 ateistát, akkor ezek nem fognak megtörténni." *értetlenkedik* Miért nem?

Üdv,
Blue


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 08., hétfő 20:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Blue highway ACE írta:

Ok, asszem végre értem a logikádat. Mindenesetre amit írtál: "...a csodák CSAKIS hívő vagy erősen hinni akaró emberek számára jelennek meg. Ha beállítasz 5 hívőt és 5 ateistát, akkor ezek nem fognak megtörténni." *értetlenkedik* Miért nem?

Üdv,
Blue

És itt a lényeg! A miért történnek a csodák kérdésben.
Az ateista ember SZERETNÉ, ha csoda történne.
A hívő ember Isten akaratát nézi, és észreveszi, ha megtörténik valami.

Az ember nem képes csodákat létrehozni, akárhogy is szeretné.

Jézus csodáit is ha megnézzük, esze ágában sem volt neki csodákat csinálni. Hanem mindig észrevette az Atya akaratát, és az adott helyen, adott, arra érdemes személyek részére bizonyítékot szolgáltatott, hogy elhiggyék a többi információt is, amit mondott, amit ugyanazzal a számodra láthatatlan 6. érzékével szerzett.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 08., hétfő 20:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Biztos, hogy ugyanarról a Hit-ről van szó? Mert nekem erős kétségeim vannak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 231 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 39 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség