Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 80 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 27., szombat 10:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Teljességgel igei és logikus a gondolatmeneted Bogi!

Ha az a megelevenítő lélek azonos lenne a Szent Szellemmel, akkor az állatok is ezzel bírnának, miután elevenek és nem holtak, hullák.
Márcsak ez a megfontolás is lehetetlenné teszi az emberi kettős felosztás elméletét..

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 27., szombat 11:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
figyelő írta:
Teljességgel igei és logikus a gondolatmeneted Bogi!

Ha az a megelevenítő lélek azonos lenne a Szent Szellemmel, akkor az állatok is ezzel bírnának, miután elevenek és nem holtak, hullák.
Márcsak ez a megfontolás is lehetetlenné teszi az emberi kettős felosztás elméletét..


Csak a ragaszkodás marad meg: foggal, körömmel :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 27., szombat 12:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
--


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. jan. 27., szombat 19:26-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 27., szombat 12:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
figyelő írta:
Teljességgel igei és logikus a gondolatmeneted Bogi!

Ha az a megelevenítő lélek azonos lenne a Szent Szellemmel, akkor az állatok is ezzel bírnának, miután elevenek és nem holtak, hullák.
Márcsak ez a megfontolás is lehetetlenné teszi az emberi kettős felosztás elméletét..



Az embert,Isten a saját képmására teremtette az állatot viszont nem.

Az állat és az ember között nem a lélekben van különbség,hanem a lehetőségben.

Az állat evilághoz kötődik,soha sem fog még csak fel sem merülni benne,Isten léte.

Az állat nem képes elvonatkoztatni,számára az a valóság amit érzékszervein át képes
megtapasztalni.

Az ember viszont képes abban is hinni,amit
még sohasem tapasztalt meg.

Ezért az állat nem képes a benne levő lélek felé tudatossan fordulni az ember viszont igen.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. jan. 28., vasárnap 20:07-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 27., szombat 16:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
-


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 27., szombat 17:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves G777!

Alapvető, értelmezési gondjaid vannak.
Azt próbálod bizonygatni, hogy az én állításom a te állításod, holott én pont annak a képtelenségét állítottam, hogy az állatba nem költözik a Szent Szellem, mert Ő személy. Az állatot nem teremtette saját képére és hasonlóságára...

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 27., szombat 18:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Figyelő

Egy egyszerű szófordulatot használtam és a te általad felvázolt koncepcióra,amit valóban elvetettél,mint hamis koncepciót,írtam
"hogy én sem mondtam mást".

Igazad van ,félreérthető volt a megfogalmazásom,ezért töröltem a fenti
szófordulatot.


A mostani írásodhoz annyit füznék hozzá,hogy én is azt írtam,hogy Isten az embert teremtette a képmására és nem az állatokat.

Ez azonban nem zárja ki a meglátásom szerint ugyan annak a léleknek a jelenlétét mind a két teremtményben.


Az ember és az állat tudatossága között
ott a kulcs Istenhez.

És,hogy mi a különség a között a teremtmény között akit a képmására teremtett és a között akit nem.

A tudatos létforma pedig szerintem nem igazán az a téma ami egy internetes fórum
szintjén érdemben tárgyalható lenne.

Egy dolog valamit megélni tapasztalati úton és megin más dolog arról filozofálgatni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 16:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
És egy harmadik dolog tisztában lenni afelől, hogy mit kell megélnem, illetve mit élek meg.

Szükségszerű a lélek és a szellem megkülönböztetése, mert az állatnak van lelke, de nincs szelleme.
Az életfunkcióval rendelkező lélek sokkal inkább hasonlít a Jehova Tanúi által nevesített erőhöz, mint személyiséghez.

Azt szoktam volt mondani: a lélek az éntudatot képezi (=létezem, az a valaki nem én vagyok, mert ez a más vagyok én) - míg az szellem az öntudatot (= tudom, miért vagyok, ki vagyok).

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 18:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Boglárka

Köszönöm a válaszaid,pár évvel ezelött szinte teljessen úgyan úgy gondolkodtam az ember felépítéséről,
"test,szellem,lélek" mint amit most
leírtál te is.

De miután több ellentmondást is találtam benne,így módosítottam az
akkori nézetem.

Ha van egy kis időd ,ajánlom figyelmedbe
a www.apologia.hu weboldalon található
írásokat.

Ott is levannak írva ,hogy milyen szavak használatosak Isten lelkére,és,hogy az ember
kettes vagy hármas felépítésű-e.

Még annyit tennék hozzá azokhoz az Igékhez,amiket azért hoztál fel példaként ,
hogy bizonyítsd ,hogy a Szentlélekkel az
ember megtérése elött nem rendelkezett,hanem csak utánna kapta,

hogy gondolj bele ha te egy nagyon távoli rokonodtól örökölsz egy házat,10 éves
korodban és a hagyaték végrehajtói csak 20 évessen találnak meg és akkor addják oda azt a házat ami már 10 évessen is
a tied volt,akkor ezt ,hogy fogod megélni ?

Mikortól fogod az örökséged a magadénak érezni ?

Természetessen attól a pillanattól kezdődően amikor tudomást szereztél róla,vagyis nem 10 éves korodtól hanem csak 20 éves korodtól.

Ugyan így van az ember a Szentlélek megkapásával is,akkortól érzi,hogy a részese amikor már kapcsolatba került vele,
újra.

Ezért mondtam,hogy hasonlítsd össze a még bünbe nem esett Ádámát a már bünbeesett de már megtért Ádámmal.

Mert a még bünbe nem esett Ádám,rendelkezett az Istentől kapott örökségével"ezért volt lehetősége még akkor az örökéletre,és párbeszéde Istennel"
addig a már bünbe esett Ádám örökségét,
Isten zárolta,és ezzel kárhoztatta Ádámot a
büne miatt. A megtért Ádám kárhoztatása megszünik,mert az öröksége vissza kerül
hozzá.

Ezért is vallom,hogy az élő Lélek és a
SzentLélek egy és ugyan az.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 18:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
figyelő írta:

Azt szoktam volt mondani: a lélek az éntudatot képezi (=létezem, az a valaki nem én vagyok, mert ez a más vagyok én) - míg az szellem az öntudatot (= tudom, miért vagyok, ki vagyok).


Kedves Figyelő

Halkan megsugom,hogy most a budhizmus alapelvét vázoltad.

Vagyis van az embernek egy hamis éntudata,amitől ha megszabadul,akkor megismeri a valódi öntudatát.
És ekkor ismeri meg az ember a valódi
lényét.

A Bibliában egyébként a meglátásom szerint mint érzéki test szerepel az,
amit te éntudatnak hívtál"én erre írtam még Boglárkának,hogy ez egy olyan lélek
amit az ember gyárt magának,vagyis egy hamis lélek ami a fizikai testhez és annak vágyaihoz kötödik"

Míg az öntudat az Isten által adott Lelki
testnek felel meg.

kor 15/44. Elvettetik érzéki test,feltámasztatik lelki.Van érzéki test és van lelki test is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 18:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Na ugye?
.
-
.
.


Ja, hogy mit?
.
.
.
.

Minden út Rómába vezet :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 18:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
--


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. jan. 28., vasárnap 19:22-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 18:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Az Úr Jézus Krisztus mondta:
én vagyok az
ÚT
az
IGAZSÁG
és
az
ÉLET


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 03., szombat 19:56 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
Drága Tesóim!
Éppen most tanulmányozom a Genesist és azt tanultam, hogyIsten életet lehelt Ádámba, tehát Ádám szerintem önálló személy volt. Az megint egy más kérdés, hogy Isten lelke lakozik e bennem vagy egy nem megtért bűnös lélek vagyok, vagy pedig megtértem, Isten lakik már bennem,de időnként harcolok a régi énemmel. Ezért nagyobb a felelőssége egy hívő embernek Isten előtt, mert tudatában van, világossága van afelől, hogy éppen bűnt követ-e el vagy sem.
Drága Tesóim, lehet hogy nem igazán világosan fogalmaztam, így ha valakinek kérdése van ezzel kapcsolatban, kérem írja le
Köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 09:55 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Augu írta:
Idézet:
Az megint egy más kérdés, hogy Isten lelke lakozik e bennem vagy egy nem megtért bűnös lélek vagyok, vagy pedig megtértem, Isten lakik már bennem,de időnként harcolok a régi énemmel.

A különbség jól látható az alábbi igerészből:Apcs 8:19 Mondván: Adjátok nékem is ezt a hatalmat, hogy valakire vetem kezeimet, Szent Lelket vegyen.
Apcs 8:20 De Péter monda néki: A te pénzed veled együtt veszszen el, mivel azt gondoltad, hogy az Istennek ajándéka pénzen megvehető.
Apcs 8:21 Nincsen néked részed, sem örökséged e dologban, mert a te szíved nem igaz az Isten előtt.
Apcs 8:22 Térj meg azért ezen gonoszságodból, és kérjed az Istent, ha talán megbocsáttatik néked szívednek gondolatja.
Apcs 8:23 Mert látom, hogy te keserűséges méregben és álnokságnak kötelékében leledzel.
Apcs 8:24 Felelvén pedig Simon, monda: Könyörögjetek ti énérettem az Úrnak, hogy semmi azokból, a miket mondtatok, reám ne jőjjön.

Bár a mondatod kezdetével abszolut nem értek egyet:"Az megint egy más kérdés, hogy Isten lelke lakozik e bennem vagy egy nem megtért bűnös lélek vagyok...." Már ha jól értem azt gondolod , véled, hogy a bűnös emberben Isten lelke lakozik!
Mi köze van Istennek a bűnnel?
Mit ír erről a biblia?
A duális felépítés magyarázata ilyen félreértelmezésekhez vezethet!
Bocs ha kemény voltam!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 80 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség