Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 76 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 16., kedd 08:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
GABRIEL777 írta:
tavasz írta:
Te miért kéred minduntalan számon Gábrielt?
És te hol kezdted? Számít? Az a lényeg, hogy hol tartasz (nem csak te, bárki).

Akarod a másik ember haladását, fejlődését? Vagy csak azért vagy itt, hogy az ítélőbíró szerepét játszd?


Kedves Tavasz

Nem érzem,hogy Magda kérdése,számonkérés lenne a részéről,inkább tartom emberi kiváncsiságnak.
"a továbiakban privátban megbeszélem vele"
bizom benne ,hogy nem a személyem a fontos,hanem az amit Istenről elmondhatok.


Nos, nem gondolom, h. igazságot tudnék tenni, csak elmondom,én hogy látom ezt a vitátokat/közben a Jakab levelére gondoltam, jó,h. említetted, Tavasz:Ha pedig valakinek közületek nincs bölcsessége, kérje Istentől, aki mindenkinek készségesen és szemrehányás nélkül megadja../

Mivel Gabriel nem vette rossz néven,a továbbiakban pedig Magda is elmondta a saját életében hogy kezdődött az Isten-követése, ezért úgy gondolom, nem kellett volna személyeskedő hsz-nak nyilvánítani azt, amit mondott.
Ilyen esetben, ha része vagyok egy beszélgetésnek vagy a témához kapcsolódva elmondom , én hogy éltem meg mindezt vagy hallgatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 16., kedd 08:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
net2rist írta:
feltétlenül :D

és tegyél végre IGAZSÁGOT!!!

(áááááááááááááááááááááááááááááááááááá)

Zsoltár 1;1


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 16., kedd 08:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Magda, most akkor már lapozzunk tovább, folytassátok a téma megbeszélését.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 16., kedd 08:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Erika írta:
Magda, most akkor már lapozzunk tovább, folytassátok a téma megbeszélését.

Köszönöm és egyet értek, megköszönném Tavasznak és Net2ristnek, ha nem csúfolódásra használnák az információt amit megosztok veletek.
Pont azért osztom meg, mert én is kaptam és tovább adom :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 16., kedd 09:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Ááá, hát így sosem lesz itt rend....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 16., kedd 09:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
érdekes kérdés ez... de - szerintem - elég HATÁROZOTTAN megválaszolta Jézus:

János írta:
Jn 21:18. Bizony, bizony mondom néked, a mikor ifjabb valál, felövezéd magadat, és oda mégy vala, a hova akarád; mikor pedig megöregszel, kinyújtod a te kezedet és más övez fel téged, és oda visz, a hová nem akarod.
19. Ezt pedig azért mondá, hogy jelentse, milyen halállal dicsőíti majd meg az Istent. És ezt mondván, szóla néki: Kövess engem!
20. Péter pedig megfordulván, látja, hogy követi az a tanítvány, a kit szeret vala Jézus, a ki nyugodott is ama vacsora közben az ő kebelén és mondá: Uram! ki az, a ki elárul téged?
21. Ezt látván Péter, monda Jézusnak: Uram, ez pedig mint lészen?
22. Monda néki Jézus: Ha akarom, hogy ő megmaradjon, a míg eljövök, mi közöd hozzá? Te kövess engem!


van egy "esetem", aki Jézus-fóbiás... és (emberileg-orvosilag szólva) hamarosan meg fog halni... "mindent megpróbáltam" (kicsit TÖBBET is, mint kellett volna...) és esély sincs, hogy valami történjen...
most mit tehetek??? eltölthetem a napjaimat azzal, hogy érte aggódok... de VÁLTOZTAT EZ VALAMIN? ugye hogy nem... :(
és közben nem tudnám AZT tenni, amivel meg megbízott Isten....

dédapám mondása jut eszembe: "Isten gondja a világ"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 16., kedd 09:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
GABRIEL777 írta:
tavasz írta:
Te miért kéred minduntalan számon Gábrielt?
És te hol kezdted? Számít? Az a lényeg, hogy hol tartasz (nem csak te, bárki).

Akarod a másik ember haladását, fejlődését? Vagy csak azért vagy itt, hogy az ítélőbíró szerepét játszd?


Kedves Tavasz

Nem érzem,hogy Magda kérdése,számonkérés lenne a részéről,inkább tartom emberi kiváncsiságnak.
"a továbiakban privátban megbeszélem vele"
bizom benne ,hogy nem a személyem a fontos,hanem az amit Istenről elmondhatok.


Kedves Gábriel,
hát persze, mint ahogy már többször kiderült ez a jószándékú érdeklődés a részéről.
Igazad van, nem kell nekem a veled való dolgaiba beleavatkoznom! Csak már nagyon unom, hogy állandóan ugyanoda térünk vissza, én szeretek előre fele haladni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 16., kedd 10:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
GABRIEL777 írta:
Az általad idézett igék ,nem arról szólnak,hogy
más számára kérhetünk Szentlelket,hanem,hogy
saját nagunk számára kérhetünk.

Kedves Gabriel,

arról írtam, hogy Isten akarata szerint való, hogy mások megtéréséért/újjászületéséért imádkozzunk! (Azért akarata szerint való, mert Isten azt szeretné, hogy minden ember üdvözüljön.) Gyakorlatilag, amikor imádkozom valakiért, és azt kérem Istentől, hogy végezze el a szívében azt, hogy újjászülessen – ezzel tulajdonképpen (végső soron) a Szent Lelket kérem számára.

GABRIEL777 írta:
Nem a testvér kér a testvér számára,hanem
a gyermek az Atyától.


Értem, mit akarsz mondani, de ez nem így van, mert minden ember csak onnantól válik gyermekévé az Istennek, amikor már megkapta a Szent Lelket! (Tehát, mint gyermek, ezt a magam számára felesleges kérnem, hiszen már az enyém. Aki pedig még nem „gyermeke” Istennek, az is kérheti a Szentlelket, de nem mint gyermeke.)

Az Ige ezt írja arról, hogy kik a „gyermekei” Istennek:

Akik pedig befogadták, azokat felhatalmazta arra, hogy Isten gyermekeivé legyenek; mindazokat, akik hisznek az ő nevében, akik nem vérből, sem a test, sem a férfi akaratából, hanem Istentől születtek.” (János 1:12-13)

„Akiket pedig Isten Lelke vezérel, azok Isten fiai.” (Róma 8:14)

GABRIEL777 írta:
A feltevésed,mi szerint más számára kérhetünk Szentlelket már csak azért is
helytelen,mert ebben a gondolatmenetben az is benne van,hogy a tökéletes Isten a
tökéletlen emberrel szemben ,kevésbé
hatékony az ember üdvösségre juttatása
szempontjából.


Nem erről van szó, kedves Gábriel! Tudod, számomra is döbbenetes, de Isten a gyermekeit munkatársaivá is fogadja! Bár az Ő nagyságát, bölcsességét össze sem lehet hasonlítani az emberével, annyival magasabb rendű – mégis felemeli maga mellé az embert, és számításba, figyelembe veszi döntéseiben, cselekedeteiben az – akaratával egyező – imádságait.

/Eszembe jut egy ószövetségi történet: a zsidó nép, amíg Mózes Istennél volt, aranyborjút készített isten gyanánt. Isten nagyon megharagudott a népre és ezt mondta Mózesnek: „Látom, hogy ez a nép kemény nyakú nép. És most hagyd, hogy fellángoljon ellenük haragom és végezzek velük! De téged nagy néppé teszlek.” (2Mózes 32:9)
Ha Mózes hiú és gőgös lett volna, kapva kaphatott volna ezen az ajánlaton, nem törődhetett volna, mi lesz a többiekkel. De ő közbenjárt: „Mózes azonban esedezett Istenéhez, az Úrhoz és ezt mondta: Miért gerjedsz haragra, Uram, néped ellen…Múljon el haragod, szánd meg népedet, és ne hozz rá bajt! Emlékezz szolgáidra, Ábrahámra, Izsákra és Izráelre, akiknek önmagadra esküdtél, és ezt ígérted: Úgy megsokasítom utódaitokat, amennyi az égen a csillag…” (2Mózes 32:11-13)
Isten figyelembe vette a közbenjárást Mózestől: „Az Úr szánalomra indult, és nem hozta rá népére azt a bajt, amit mondott.” (2Mózes 32:14)/
Mózes kérése is nyilvánvalóan akarata szerint való volt, hiszen előzőleg Isten önmagára esküdött meg Ábrahámnak, Izsáknak, hogy utódaikat megsokasítja, nagy néppé teszi./

GABRIEL777 írta:
Az ember egy valamit tehet az érdekében,
hogy egy másik ember megtérjen és vegye a Szentlelket,pozítiv példával jár elől és így teszi vonzóvá az üdvözülés útját más ember számára.

A pozitív életpélda is fontos, de emellett a közbenjáró imádságnak is nagy szerepe van: „Nagy az ereje az igaz ember buzgó könyörgésének.” (Jakab 5:16b)
Szeretettel: B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 17., szerda 00:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Boglárka írta:
Kedves Gabriel,

arról írtam, hogy Isten akarata szerint való, hogy mások megtéréséért/újjászületéséért imádkozzunk! (Azért akarata szerint való, mert Isten azt szeretné, hogy minden ember üdvözüljön.) Gyakorlatilag, amikor imádkozom valakiért, és azt kérem Istentől, hogy végezze el a szívében azt, hogy újjászülessen – ezzel tulajdonképpen (végső soron) a Szent Lelket kérem számára.



Kedves Boglárka

A hittel teljes imának valóban nagy ereje van,az,hogy konkrétan mekkora ,nem én vagyok hivatott megmondani.

Egy biztos,ember társaink lelkiüdvéért elmondott ima kedves Isten számára.

Istenhez megtérni,viszont minden embernek saját maga akaratából kell.



Amit az Atya -gyermek kapcsolatról írtál,azt másképp látom,vagy talán más szemszögből.

A Bibliában ,Isten a Teremtő és ember a teremtmény kapcsolata van leírva,mind Isten,mind az ember szemszögéből.

Ha az emberi lélek szemszőgéből nézzük",abból a lélekéből,amire Jézus azt mondta,hogy aki nem gyülöli azt meg,az nem követheti Őt" ,akkor
valóban úgy tünik,mintha az emberi
lélek megtérne az Ismeretlen Isteni
Lélekhez. És mondhatjuk,hogy ekkor válunk Isten gyermekeivé.


De ha más szemszögből nézzük,akkor azt látjuk,hogy Isten
megteremtette az embert porból és
Lélekből"amiről tudjuk,hogy Istentől
származik,büntelen,és örökélete van"

Ez az Istentől származó Lélek pedig
jelen van minden emberben,attól kezdve,hogy megszületett.
Ez a Lélek pedig Isten lelke és nem
az embertől való lélek amit megkell
gyülölni.

A Szentlélek amit a meggyülölendő emberi lélek fog "elfogadni"megtéréskor szintén három tulajdonsággal rendelkezik,Istentől van,büntelen és örökélete van.

Ezek szerint az A SzentLélek amiről Jézus beszélt ,ugyan az a Lélek amit
az Isten eredendően Ádámba lehelt.

Ha csak nincs arról ige,hogy Istennek kétféle Lelke lenne.

Ha innen nézem,akkor a megszületendő gyermekben nem csak az eredendő bűn van jelen amiből kialakul a meggyülölendő emberi lelke,hanem Isten lelke is jelen van,már a kezdetek kezdetétől foggva.

Tehát Istennek nem csak azok a gyermekei akik Atyaként szeretik,hanem azok is aki még csak
nem is ismerik.
Ilyen értelemben minden ember Isten
gyermeke.

Ha az emberi lélek oldaláról nézzük,akkor viszont ez már nem igaz,
és Jézus is jogossan mondhatta az őt birálókra,hogy nem Ábrahám gyermekei hanem az őrdőgé.

Maga az Isten fiai kifejezés egyébként nem igazán ugyan az ,az ószövetségben és az újszövetségben.

Szeretettel Gabriel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 17., szerda 14:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Gabriel!

Azt írod: „Isten megteremtette az embert porból és Lélekből”

A Bibliában – akár a Károli-, akár az újfordítást nézem – az ember teremtésének leírásánál nincs említés a Szentlélekről.

És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az orrába életnek lehelletét. Így lőn az ember élő lélekké.” 1Mózes 2:7 – Károli ford.

„Azután megformálta az Úristen az embert a föld porából, és élet leheletét lehelte orrába. Így lett az ember élőlénnyé.” 1Mózes 2:7 – újford.

Szó nincs itt Szentlélekről, gyakorlatilag arról van szó, hogy a „por” a lélektől vált élőlénnyé (az ember fizikai halála, élettelensége bekövetkezik, mikor kiszáll belőle a lélek, és a test idővel újra porrá válik).

Írtad, hogy a Szentlélek „….bűntelen és örökélete van.” Ez igaz. Éppen ezért nem lehetséges, hogy az ember ezzel rendelkezett volna születésétől, hiszen mi történt a későbbiekben: már az első emberpár bűnbeesett, és az örök élet helyett bizonyos kort elérve az ember meghalt.

Ezt is írod:
„Ez az Istentől származó Lélek pedig
jelen van minden emberben,attól kezdve,hogy megszületett.
Ez a Lélek pedig Isten lelke és nem
az embertől való lélek amit megkell
gyülölni.”

Úgy látom, itt ellentmondásba kerülsz azzal a feltételezéseddel, hogy a Szentlélek a születéskor már az emberben lett volna. Hiszen a Biblia az ember teremtéséről szólva csak 1 lélekről ír. Ha ez a Szentlélek volna, mikor kapta a saját lelkét?

Szeretettel: B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 17., szerda 16:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Boglárka írta:
Hiszen a Biblia az ember teremtéséről szólva csak 1 lélekről ír. Ha ez a Szentlélek volna, mikor kapta a saját lelkét?

Szeretettel: B.



Kedves Boglárka

Az ember az emberi lelkét amire Jézus azt írja,hogy meg kell gyülölni,azt nem kapta,hanem a szabadakaratából gyártotta.

A lélek egy olyan szubsztancia amiben érzelem és "gondolat"van jelen.
Az ember saját maga alkotta lelke akkor
alakult ki amiután "evett" a jó és rossz
tudásának a fájáról.Mert ezután elszakadt
attól,hogy Istentől ismerje meg,hogy mi a jó és mi a rossz. Ezáltal saját ,Istentől különvált gondolatai lettek és ehhez társuló érzelmek,
ebből keletkezett az ember által gyártott
lélek.

Ezt az ember által gyártott lelket,Isten
megsemmisítheti bármikor,viszont a saját
Örök életü Lelkét amit a föld porába lehelt azt soha.

Az ember saját maga alkotta lelke épul le a
megszentelődés folyamán,amikor Isten Lelke
mutatja meg számára,hogy mi a jó és mi a rossz.Vagyis az ember vissza tér az eredendő
"édeni"állapotba amikor még Istenre halgatott és nem esett bünbe.

"ha jol tudom van olyan keresztény felekezet ahol a keresztvetés nem balról jobbra,
hanem jobbról-balra történik"
Vagyis vissza térni az eredendő büntelen állapotba.

A két fajta lélek fogalmát nem én hanem Jézus hozta a köztudatba,amikor arról beszélt
hogy meg kell gyülölni az embernek a saját lelkét és,hogy venni kell a Szentlelket.

Ezel megkülönböztette azt ami Istentől van,attól ami az embertől származik.

És mivel a "föld porába"lehelt Lélek,Isten lelke,így egyértelmű,hogy Jézus erre a lélekre
nem mondhatta,hogy az ember saját lelke,és azt sem,hogy meg kell gyülölni.

Ádám élő Lelket kapott,ami örökéletü volt,
hisz a halált csak a bünbeesés után kapta
"jutalmul"Ádám,és természetessen büntelen is volt,hisz bünbe csak akkor esett miután megszegte Isten parancsolatát.

Tehát amig bünbe nem esett Ádám,addig
a benne levő Lélek pont azokkal a tulajdonságokkal rendelkezett mint a Szentlélek"Istentől származott,büntelen volt,és örök élete volt."

A Szentlélek mint fogalom nem szerepel
az ószövetségben,mivel ott Isten Lelkeként
van feltüntetve.

Istennek pedig csak egy élő Lelke
van,és mivel egy van ,ezért az az élő Lélek
amelyet az emberbe lehel és igy elevenítí meg,nem lehet más mint ami az ember által gyártott meggyülölendő lelket,
képes megszentelni,vagyis a Szentlélek.

Mivel az ember által gyártott lélek és Isten
Lelke nem ugyan az,ebből fakad az az elgondolás,hogy az ember hármas felosztásu,
vagyis áll testből,lélekből és szellemből.

Ez viszont csak a látszat,az ember eredendően testből és Lélekből áll.
a Lélekben viszont különváltan van jelen az ember saját egyedi lelke amely a bűn gyümölcse, és az örökéletü Isteni Lélek.

Ha nem lenne Isten Lelke már születés pillanatába az emberben,akkor élet sem lenne
az emberben,mert megeleveníteni kizárólag Isten Lelke képes.

Szeretettel Gabriel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 17., szerda 17:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
GABRIEL777 írta:
Az ember az emberi lelkét amire Jézus azt írja,hogy meg kell gyülölni,azt nem kapta,hanem a szabadakaratából gyártotta.

A lélek egy olyan szubsztancia amiben érzelem és "gondolat"van jelen.
Az ember saját maga alkotta lelke...


Gábriel, az ember még a mai, tudományosan fejlett korszakban sem tud lelket alkotni!

Innentől kezdve az elméleted eleve rossz vágányon fut.

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 17., szerda 17:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Én inkább úgy látom ezt, hogy Isten lelke is ott van bennünk, különben honnan tudnánk, hogy mihez kell vissza/megtérnünk? Kell egy korábbi tapasztalat ehhez! :?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 17., szerda 18:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Boglárka írta:
GABRIEL777 írta:
Az ember az emberi lelkét amire Jézus azt írja,hogy meg kell gyülölni,azt nem kapta,hanem a szabadakaratából gyártotta.

A lélek egy olyan szubsztancia amiben érzelem és "gondolat"van jelen.
Az ember saját maga alkotta lelke...


Gábriel, az ember még a mai, tudományosan fejlett korszakban sem tud lelket alkotni!

Innentől kezdve az elméleted eleve rossz vágányon fut.

B.


Kedves Boglárka

Akkor szerinted ki teremtette a gonoszlelkeket amelyekről a Biblia ír,és
Jézus melyik lélekre gondolt,amikor
azt mondta,hogy meg kell gyülölni,arra
amit Élő Léleknek hívunk és ami az embert
megelevenítette?

Az ember képes ,
létrehozni saját gondolat és érzelemvilágot amit egónak is szokás hívní.

számomra ez az ember alkotta lélek,
ez nem élő Lélek mint Isten Lelke,mert
nem állandó,folyamatossan változik,ez valólyában egy halott lélek,és ez a halott lélek az ami elfedi az ember elöl Isten lelkét.
És biztos vagyok benne,hogy Jézus is erre a halott lélekre gondolt,amikor azt mondta,hogy meg kell gyülölni,
és nem Isten ékő lelkére.

De ha nincs két féle lélek az emberben akkor
Jézus tévedett amikor azt mondta,hogy meg kell gyülölni a saját lelkünket ha
követni akarjuk.
Hisz ha csak egyféle Lélek van a testben az csak Isten lelke lehet,azt pedig Jézus sohasem akarná meggyülölni.

És ez az ige is értelmezhetetlen.

1kor.3.16.Nem tudjátok-é,hogy ti Isten
temploma vagytok,és az Isten Lelke lakozik bennetek?


Boglárka,Istennek hány féle Lelke van ?
és ezek közül melyiket akarta Jézus az emberrel meggyülöltetni ?
Amiben nincs benne Isten Lelke,lehet-e az élő ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 17., szerda 18:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
tavasz írta:
Én inkább úgy látom ezt, hogy Isten lelke is ott van bennünk, különben honnan tudnánk, hogy mihez kell vissza/megtérnünk? Kell egy korábbi tapasztalat ehhez! :?:


Én is így látom.
A vissza vezető út mindig is megvolt az ember számára,de mivel az sötétben volt,ezért csak kevesen találhattak rá,ezért küldte Isten ,a földre
Jézust ,hogy megvilágítsa az utat,és minden ember aki Jézusra néz,az lássa az Atyához vezető utat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 76 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 93 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség