Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 76 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 18., csütörtök 09:39 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
GABRIEL777 írta:
tavasz írta:
Én inkább úgy látom ezt, hogy Isten lelke is ott van bennünk, különben honnan tudnánk, hogy mihez kell vissza/megtérnünk? Kell egy korábbi tapasztalat ehhez! :?:


Én is így látom.
A vissza vezető út mindig is megvolt az ember számára,de mivel az sötétben volt,ezért csak kevesen találhattak rá,ezért küldte Isten ,a földre
Jézust ,hogy megvilágítsa az utat,és minden ember aki Jézusra néz,az lássa az Atyához vezető utat.


Bocs hogy bele szólok kedves G777
A vonzás nem egyenlő a bennünk lakozásával.

Jn 6,44 Senki sem jöhet én hozzám, hanemha az Atya vonja azt, a ki elküldött engem; én pedig feltámasztom azt az utolsó napon.


Bennünk csak az Úr Jézus Krisztusban lehet.

1Kor 6,17 A ki pedig az Úrral egyesül, egy lélek ő vele.


Ez a feladata hogy valóban „igen” legyen az Úr bennünk:
1Kor
19. Mert az Isten Fia Jézus Krisztus, a kit köztetek mi hirdettünk, én és Silvánus és Timótheus, nem volt igen és nem, hanem az igen lett ő benne.
20. Mert Istennek valamennyi igérete ő benne lett igenné és ő benne lett Ámenné az Isten dicsőségére mi általunk.
21. A ki pedig minket ti veletek egybe Krisztusban megerősít és megken minket, az Isten az;
22. A ki el is pecsételt minket, és a léleknek zálogát adta a mi szíveinkbe.

--

A Szent Lélek a zálog (mondhatnám biztosíték) erre hogy valóra váljon életünkben.

De az Úr Jézust jelenti ki számunkra.
Ezért az Ige Krisztus lelkének mondja, ezzel is megerősítve nélküle nem lehet a Szent Lélek bennünk.

Ha nem térünk meg és nem fogadjuk el megváltást hiába hiszi bárki is hogy a Szent Lélek van benne az nem lehetséges.
Hisze nem egyesült az Úrral azaz Jézussal, és ha nincs is bizonysága az Úr Jézus megváltásáról akkor gyakorlatilag a Szent Lélek munkája sem látszik.

Hisze az lenne a munkája mindenkiben hogy az Úr Jézust kijelentse a megtértnek és egyben bizonyságot tegyen vele együtt az Úr Jézusról és megváltásáról.

Így történt ez a tanítványoknál is és így történik ma is.

Jn 15,26 Mikor pedig eljő majd a Vígasztaló, a kit én küldök néktek az Atyától, az igazságnak Lelke, a ki az Atyától származik, az tesz majd én rólam bizonyságot.
19.Jn 15,27 De ti is bizonyságot tesztek; mert kezdettől fogva én velem vagytok.

--

Az Úr elvégzett megváltásának elfogadása nélkül nincs sem bűnbocsánat, és újjáteremtésem.
Hisze az illetőnek nincs is szüksége rá.
Miért kellene neki új élet mikor a régi is tökéletes?
Viszont az Úr azokhoz jött akik segítésre szorulnak a bűn fogságában vesztegelnek és szenvednek a bűn súly alatt szabadulásra várva.

Mk 2,17 És a mikor ezt hallja vala Jézus, monda nékik: Nem az egészségeseknek van szükségök orvosra, hanem a betegeknek, nem azért jöttem, hogy igazakat, hanem hogy bűnösöket hívjak megtérésre.

Nem szabad ezt figyelmen kívül hagyni hiszen Ő mondta magáról.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 18., csütörtök 11:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Tivadar

Én mindig szivessen tanulok a nálam nagyobb
tudásutól.

Mivel te sokkal jobban ismered a Bibliát,és a
kijelentéseid szerint a Szentlelket is mint én.

Ezért megkérdezném töled,hogy jelenleg mi a különbség az Atya,a Fiú és a Szentlélek között.
Az érdekelne leginkább,hogy melyik van közelebb Istenhez,és melyik bír nagyobb vagy
több hatalommal a másiknál.

A másik kérdésem,hogy a Szentlélek által,
mióta lehet üdvözülni?Csak Jézus megtestesülése óta? Vagy már elötte is
lehetőség volt a mennybe jutni általa ?


A harmadik kérdésem az ,hogy honnan tuddja
az ember akinek kapcsolata van"Krisztussal"
hogy valojában Ő krisztus és nem csak egy
magát Krisztusnak kiadó ,hitető szellem?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 18., csütörtök 12:00 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
GABRIEL777 írta:
Kedves Tivadar

Én mindig szivessen tanulok a nálam nagyobb
tudásutól.

Mivel te sokkal jobban ismered a Bibliát,és a
kijelentéseid szerint a Szentlelket is mint én.

Ezért megkérdezném töled,hogy jelenleg mi a különbség az Atya,a Fiú és a Szentlélek között.
Az érdekelne leginkább,hogy melyik van közelebb Istenhez,és melyik bír nagyobb vagy
több hatalommal a másiknál.

A másik kérdésem,hogy a Szentlélek által,
mióta lehet üdvözülni?Csak Jézus megtestesülése óta? Vagy már elötte is
lehetőség volt a mennybe jutni általa ?


A harmadik kérdésem az ,hogy honnan tuddja
az ember akinek kapcsolata van"Krisztussal"
hogy valojában Ő krisztus és nem csak egy
magát Krisztusnak kiadó ,hitető szellem?

Kedves G777
Nem vitatkozom, ha nem tudod elfogadni amit írtam nem baj.
De már túlsók kört tettünk meg amiben erről is szó volt.

Jönne a kérdés: kik mentek fel az Úr előtt és miért stb. stb.?

Luk 9
54. Mikor pedig ezt látták az ő tanítványai, Jakab és János, mondának: Uram, akarod-é, hogy mondjuk, hogy tűz szálljon alá az égből, és emészsze meg ezeket, mint Illyés is cselekedett?
55. De Jézus megfordulván, megdorgálá őket, mondván: Nem tudjátok minémű lélek van ti bennetek:
--

Van különbség.

Ő Krisztus Lelke.
Rm 8,9 De ti nem vagytok testben, hanem lélekben, ha ugyan az Isten Lelke lakik bennetek. A kiben pedig nincs a Krisztus Lelke, az nem az övé.

És Őt jelenti ki nekünk és rajtunk keresztül másoknak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 18., csütörtök 16:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Tivadar

A fő különbség ott van köztünk,hogy én mig azt mondom,hogy aki Istent imádja,az
az Atyát,a Fiút és a Szentlelket is
imádja,addig te ezt tagadod.

Ezzel viszont a Szentháromság egységét tagadod meg.

Ugyanakkor elfelejted,hogy Jézus nem azt mondta,hogy senki nem juthat el Istenhez csak általam,hanem azt,hogy senki sem juthat az Atyához csak általam.

És ami a leglényegesebb,hogy figyelmen
kivül hagyjátok,hogy ekkor még Jézus
fizikai testben volt

Ez pedig azt jelenti,hogy amikor ezt mondta,akkor nem ott volt ahol az Atya.

Viszont a jelenben Jézus már pont ott van ahol az Atya,a mennyországban.

Ha nem vagy képes megérteni ,hogy mi a különbség egy háromdimenziós test börtönébe zárt Szentlélek és az attól független Szentlélek között,akkor
azt sem értheted meg,miért kelett
Jézusnak meghalnia és mennybe feljutnia,ahhoz,hogy az embereknek
még inkább segithessen az üdvözülésben.

.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 18., csütörtök 21:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Gabriel,

nézzük apránként a kérdéseidet:

”szerinted ki teremtette a gonosz lelkeket, amelyekről a Biblia ír”

Nem írtál Bibliából vett idézetet, így feltételezem csak, hogy a Sátánra és démonaira (bukott angyalokra) gondolsz, mint gonosz lelkekre /pl. Lukács 8:32/.

Mindent/mindenkit Isten teremtett, nyilvánvalóan a szolgáló angyalokat is.
A Sátánt mint angyalt, Isten jónak teremtette (1Mózes 1:31), de nem tartotta meg eredeti tisztaságát (Júdás levele 6), felfuvalkodott, és Istennel egyenlő akart lenni (Ézsaiás 14:14, Zsidók 1:4, 1Mózes 3:5), ezért kárhozat a része (1Tim.3:6)Egy jó darabig a mennyben maradhatott, de aztán levettetett, a hozzá csatlakozó, Isten ellen lázadó angyalokkal együtt (Jelenések 12:9).

„Jézus melyik lélekre gondolt, amikor
azt mondta, hogy meg kell gyűlölni….”


Az idézet így szól:

"Ha valaki hozzám jön, de nem gyűlöli meg apját, anyját, feleségét, gyermekeit, testvéreit, sőt még a saját lelkét is, nem lehet az én tanítványom.” (Lukács 14:26)

Az ember saját lelkéről van itt szó (amit születésekor kapott, s amely az eredendő bűnesetkor megromlott), nem a Szentlélekről!

Egyébként itt nem arról van szó, hogy gyűlölnöm kell a családtagjaimat és a saját lelkemet…Jézus ezzel a szóval azt akarta kifejezni, hogy annak az életében, aki az Ő tanítványa akar lenni, Jézus kell legyen az első!, és ennek érdekében – ha szükséges – keményen el kell határolódni a családtagok akaratától, de még a saját lelkétől (akarata, kívánsága, elképzelései) is, ha az másfelé vinné.
„Rokon ige” :

„Aki szereti az életét, elveszti; aki pedig gyűlöli az életét e világon, örök életre őrzi meg azt.” (János 12:25)

Te azt gondolod, hogy az ember csak akkor lehet élőlény, ha Szentlelke van? Gondolj bele, az állatok is azért élőlények, mert van lelkük (1Mózes 1:30), mégsincs Szentlelkük!

„Az ember képes ,
létrehozni saját gondolat és érzelemvilágot amit egónak is szokás hívní…. ez az ember alkotta lélek,… nem állandó,folyamatossan változik…”
- írod.

Az ember nem maga hozta létre a lelkét, kész anyaggal „dolgozik” (tudod, erről írtam már, születésekor kapott lélek, amely által él).
Az életünk során, míg kicsi gyermekből felnőtté válunk, a gondolkodásunkat alakítják a tapasztalatok, érettebbek leszünk – de a születéskor kapott lelkünk, amely magában foglalja a személyiségünket, énünket, az UGYANAZ!

Sok ember van, de nincs két egyforma, és amitől mindenki más, az a lelke, az ÉN-je.
Nekem is sok mindenben változott a gondolkodásom, de a személyiségjegyeim, belső indíttatásaim, amiktől én vagyok xyBoglárka - az megmaradt. És ha holnap másként látok bizonyos dolgokat, attól még a belső énem, aki vagyok (lelkem) ugyanaz.

Viszont: újjászületésemkor megkaptam a Szentlelket „…többé tehát nem én élek, hanem Krisztus él bennem…” Galata 2:20 [Lelke által]
Ez azt jelenti, hogy ha „gyűlölöm” a saját lelkemet, azaz nem engedek teret neki, akkor Isten kegyelme által Jézus természete ábrázolódhat ki rajtam, az én szeretetlenségem helyett az Ő szeretete, indulatosságom helyett a szelídsége, önzésem helyett az önzetlensége, türelmetlenségem helyett a türelme stb.

1kor.3.16.Nem tudjátok-é,hogy ti Isten
temploma vagytok,és az Isten Lelke lakozik bennetek?


Nem mindegy Gabriel, hogy Pál kiknek mondta ezt. A páli levél elején elhangzik, kiknek írja ezt: "Az Isten gyülekezetének, amely Korinthusban van, a Krisztus Jézusban megszentelteknek, elhívott szenteknek...";Gyakorlatilag olyan embereknek, akik már vették Isten Szentlelkét!


Nem szükséges hamarosan válaszolnod, mert elutazom, néhány napig nem leszek netközelben.

Isten vezessen! B.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Boglárka 2007. jan. 18., csütörtök 22:00-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 18., csütörtök 21:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
rosszra kattintottam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 10:51 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
GABRIEL777 írta:
Kedves Tivadar

A fő különbség ott van köztünk,hogy én mig azt mondom,hogy aki Istent imádja,az
az Atyát,a Fiút és a Szentlelket is
imádja,addig te ezt tagadod.

Ezzel viszont a Szentháromság egységét tagadod meg.

Ugyanakkor elfelejted,hogy Jézus nem azt mondta,hogy senki nem juthat el Istenhez csak általam,hanem azt,hogy senki sem juthat az Atyához csak általam.

És ami a leglényegesebb,hogy figyelmen
kivül hagyjátok,hogy ekkor még Jézus
fizikai testben volt

Ez pedig azt jelenti,hogy amikor ezt mondta,akkor nem ott volt ahol az Atya.

Viszont a jelenben Jézus már pont ott van ahol az Atya,a mennyországban.

Ha nem vagy képes megérteni ,hogy mi a különbség egy háromdimenziós test börtönébe zárt Szentlélek és az attól független Szentlélek között,akkor
azt sem értheted meg,miért kelett
Jézusnak meghalnia és mennybe feljutnia,ahhoz,hogy az embereknek
még inkább segithessen az üdvözülésben.

.

Kedves G777

Nem hagyom figyelmen kívül hogy az Atya a Fiú és Szent Lélek egyek.
Ellenkezőleg.

Aki a Szent Lelkeket akarják a Fiú nélkül azok hagyják figyelmen kívül, hogy mit akar és mond az Atya Fiáról, és hogy miért jött el a Szent Lélek.

Az Atya a Fia lába elé akar tenni mindent.
Zsid 1,13 Melyik angyalnak mondotta pedig valaha: Ülj az én jobbkezem felől, míglen ellenségeidet lábaidnak zsámolyává teszem?

Ugyan akkor megint csak az Atya akarja megdicsőíteni Fiát.

Ebben akarja mennyei Atyán megdicsőíteni magát. Azaz Fiában

2Kor 1,20 Mert Istennek valamennyi igérete ő benne lett igenné és ő benne lett Ámenné az Isten dicsőségére mi általunk.
--

Ugyan akkor a Szent Lélek is A Fiút dicsőíti.
Ezt kegyelmi időt éljük hogy Fiában az Ő megváltásában részesülhetünk és általa eljuthatunk hozzá.
--

Drága áron vet meg így az Úr Jézusé lettünk.
Ez Atyjának és a Szent Léleknek az Úr Jézust megdicsőítő akarata.
--

Fil 2
9. Annakokáért az Isten is felmagasztalá őt, és ajándékoza néki oly nevet, a mely minden név fölött való;
10. Hogy a Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké.
11. És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére.

--

Tehát amikor Jézus Krisztust nem ilyen formában próbálod elfogadni az Ige szerint így hitem szerit.
Nem megfelelően teszed.

Mert maga az Atya és a Szent Lélek akarja hogy az Úr Jézus Krisztusé légy.
Mind a Fiút akarják megdicsőíteni.

Az meg csodálatos az Úr Jézustól, hogy ezt a dicsőséget velünk méltatlanokkal karja megosztani.

Ez történik velünk.

Jn17
18. A miképen te küldtél engem e világra, úgy küldtem én is őket e világra;
19. És én ő érettök oda szentelem magamat, hogy ők is megszenteltekké legyenek az igazságban.
20. De nemcsak ő érettök könyörgök, hanem azokért is, a kik az ő beszédökre hisznek majd én bennem;
21. Hogy mindnyájan egyek legyenek; a mint te én bennem, Atyám, és én te benned, hogy ők is egyek legyenek mi bennünk: hogy elhigyje a világ, hogy te küldtél engem.
22. És én azt a dicsőséget, a melyet nékem adtál, ő nékik adtam, hogy egyek legyenek, a miképen mi egy vagyunk:
23. Én ő bennök, és te én bennem: hogy tökéletesen egygyé legyenek, és hogy megismerje a világ, hogy te küldtél engem, és szeretted őket, a miként engem szerettél.
24. Atyám, a kiket nékem adtál, akarom, hogy a hol én vagyok, azok is én velem legyenek; hogy megláthassák az én dicsőségemet, a melyet nékem adtál: mert szerettél engem e világ alapjának felvettetése előtt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 24., szerda 17:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
[quote="Boglárka"]Kedves Gabriel,

nézzük apránként a kérdéseidet:


Kedves Boglárka

A válaszom áttettem a "Keresők kérdései" cím
alá az "Emberi lélek és tartalma. topicba"

mert itt már folyt.off.lenne.

Leginkább arra lennék kiváncsi,hogy melyik Bibliai Igékre alapozod,azt az álításod,hogy
az élő Lélek és a Szentlélek ,két különböző lélek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 13:10 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
GABRIEL777 írta:
Boglárka írta:
Kedves Gabriel,

nézzük apránként a kérdéseidet:


Kedves Boglárka

A válaszom áttettem a "Keresők kérdései" cím
alá az "Emberi lélek és tartalma. topicba"

mert itt már folyt.off.lenne.

Leginkább arra lennék kiváncsi,hogy melyik Bibliai Igékre alapozod,azt az álításod,hogy
az élő Lélek és a Szentlélek ,két különböző lélek.

Egy kis segítség. (röviden az IGÉK egy kis magyarázattal hátha érthetőbb lesz)

Ő Krisztus Lelke.
Rm 8,9 De ti nem vagytok testben, hanem lélekben, ha ugyan az Isten Lelke lakik bennetek. A kiben pedig nincs a Krisztus Lelke, az nem az övé.

Míg élő léleké. Maga az ember Istennel való közőségben.

1Kor 15,45 Így is van megírva: Lőn az első ember, Ádám, élő lélekké; az utolsó Ádám megelevenítő szellemmé.

Ádám a bűn következtében testi lett így elszakadt Istentől.
1Móz
3. És monda az Úr: Ne maradjon az én lelkem örökké az emberben, mivelhogy ő test; legyen életének ideje száz húsz esztendő.

Préd 12,9 És a por földdé lenne, mint azelőtt volt; a lélek pedig megtérne Istenhez, a ki adta volt azt.

--

Van különbség, míg az egyik a földit élethez nélkülözhetelen, addig a másik maga az Úr megelevenítő szellem.

1Kor 15
45. Így is van megírva: Lőn az első ember, Ádám, élő lélekké; az utolsó Ádám megelevenítő szellemmé.
46. De nem a lelki az első, hanem az érzéki, azután a lelki.
47. Az első ember földből való, földi; a második ember, az Úr, mennyből való.
48. A milyen ama földi, olyanok a földiek is; és a milyen ama mennyei, olyanok a mennyeiek is.
49.És a miképen hordtuk a földinek ábrázatját, hordani fogjuk a mennyeinek ábrázatját is.

--

Mind az első testi születésünk kell kapjuk és vele a bűnt (eredendő bűn) addig a Szent Lelket.
Pünkösdkor kaptuk (az Úr teste) és azóta is kapjuk mind azokkal akik az Úrral egyek lesznek.


Úgy halálában mint feltámadásában.
Apcsel 2,1. És mikor a pünkösd napja eljött, mindnyájan egyakarattal együtt valának.
2. És lőn nagy hirtelenséggel az égből mintegy sebesen zúgó szélnek zendülése, és eltelé az egész házat, a hol ülnek vala.
3. És megjelentek előttük kettős tüzes nyelvek és üle mindenikre azok közül.
4. És megtelének mindnyájan Szent Lélekkel, és kezdének szólni más nyelveken, a mint a Lélek adta nékik szólniok.


A Szent Lelket nem lehet az Úrtól külön választani. Mert magát az Úr Jézust jelenti ki.

1Kor 6,17 A ki pedig az Úrral egyesül, egy lélek ő vele.
2Kor 3,17 Az Úr pedig a Lélek; és a hol az Úrnak Lelke, ott a szabadság.

--


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 14:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
GABRIEL777 írta:

A válaszom áttettem a "Keresők kérdései" cím
alá az "Emberi lélek és tartalma. topicba"





Kedves Tivadar

Az általad most idézett igékről a fent jelzett topicban,már leírtam részletessen a véleményem tegnap,
a meglátásom szerint ezek az Igék nem
mondanak ellent annak,hogy az élő lélek és a Szentlélek egy és ugyan az.

Jézus a Szentlélek és Isten lelke kifejezést párhuzamossan használta,mivel az egy és ugyan az.
Isten lelke kifejezés pedig az ószövettségben is már
rendszeressen szerepel a próféták kinyilatkoztatásaiban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 09:22 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
GABRIEL777 írta:
GABRIEL777 írta:

A válaszom áttettem a "Keresők kérdései" cím
alá az "Emberi lélek és tartalma. topicba"





Kedves Tivadar

Az általad most idézett igékről a fent jelzett topicban,már leírtam részletessen a véleményem tegnap,
a meglátásom szerint ezek az Igék nem
mondanak ellent annak,hogy az élő lélek és a Szentlélek egy és ugyan az.

Jézus a Szentlélek és Isten lelke kifejezést párhuzamossan használta,mivel az egy és ugyan az.
Isten lelke kifejezés pedig az ószövettségben is már
rendszeressen szerepel a próféták kinyilatkoztatásaiban
.

Kedves G777
Valóban szerepel, de azok a próféták Jézushoz vezetnek minket.

Zsid 1
1. Minekutána az Isten sok rendben és sokféleképen szólott hajdan az atyáknak a próféták által, ez utolsó időkben szólott nékünk Fia által,
2. A kit tett mindennek örökösévé, a ki által a világot is teremtette,
3. A ki az ő dicsőségének visszatükröződése, és az ő valóságának képmása, a ki hatalma szavával fentartja a mindenséget, a ki minket bűneinktől megtisztítván, üle a Felségnek jobbjára a magasságban,

--

Olyan nincs hogy Isten meg kerülje Fiát és megváltó tervét és más lelket is osztogasson.
Ha Fia nélkül is lett volna menekülési lehetőség nem kellet volna feláldozni magát az Úr Jézus Krisztusnak
--

Mt 26,39 És egy kissé előre menve, arczra borula, könyörögvén és mondván: Atyám! ha lehetséges, múljék el tőlem e pohár; mindazáltal ne úgy legyen a mint én akarom, hanem a mint te.
Mt 26,42 Ismét elméne másodszor is, és könyörge, mondván: Atyám! ha el nem múlhatik tőlem e pohár, hogy ki ne igyam, legyen meg a te akaratod.

--
Nem volt más lehetőség és nincs is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 12:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Tiv írta:

Olyan nincs hogy Isten meg kerülje Fiát és megváltó tervét és más lelket is osztogasson.
Ha Fia nélkül is lett volna menekülési lehetőség nem kellet volna feláldozni magát az Úr Jézus Krisztusnak
--



Kedves Tivadar

Gondolom te sem csak parancsokat osztogatsz a gyermekeidnek amikor
neveled őket,hanem azt is megmutatod,hogy mit értesz a
parancs betartásában.

Isten előszőr parancsokat adott az embereknek,majd megmutatta ,
hogy hogyan kell ezeket a parancsokat teljesítení.

Jézus,Istennek a példamutatása volt az emberek felé.

Az Atya-Fiú és a Szentlélek,Istenben egy ,akinek Istennel van kapcsolata
annak mind a hárommal is kapcsolata
van.

Isten "tulajdonsága" az áradó szeretet
megnyilvánulása a teremtményei iránt,
ez a fajta önzetlen szeretet pedig nem csak a hívőkben van jelen,hanem
a pogányokban is.

Mivel az ember erre a szeretetre nem képes,ezért ez azt is jelenti,hogy Isten
mindenkiben jelen van ,a pogányban is.

A seregek Úra ,nem egy taggal rendelkezik,hanem végtelennel,
nem egy SzentLélek van hanem végtelen,A Szentlelkek serege alkotja
Istent,az egészt.
Jézus nem az Isten hanem Istennek egy része,egy Szentlélek ,Aki emberi
testet öltött,hogy megmutassa az embereknek,hogy mit vár el tőlünk az Isten.

És igen senki sem mehet az Atyához,
csak a benne levő Szentlélek által,
mert Ő van jelen az Istenben.

Amikor Jézus Szentlelkét a Vigasztalót elfogadjuk,akkor a saját Szentlelkünket
fogadjuk el. Mivel a kettő, Istenben
egy és ugyan az.

A háromdimenzióban gondolkodó ember számára,valóban van az értelmében különbség az Atya,a Fiú és
a Szentlélek között,de Istenben aki nem evilág korlátai közé szorult és nem
három dimenzióban van csak jelen,
ez a különbség nem létezik.

"Ezt az igazságot pedig soha senki sem foggja tuddni elmagyarázni érthetően egy másik embernek,mert ez az igazság túl van az értelem határain,ezt
"csak" megtapasztalni lehet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 12:57 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Idézet:
Jézus,Istennek a példamutatása volt az emberek felé.


A többi sajnos agy szüleményed így érdemben nincs is mit megbeszélni róla.

A megváltását szándékosan elfelejted, kihagyod?
Érted is meghalt a kereszten!
A megváltásra neked is szükséged van hiába tiltakozol ellene.
Az előző bejegyzésekben pont ezekről írtam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 16:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Tiv írta:
Idézet:
A megváltásra neked is szükséged van hiába tiltakozol ellene.


Én nem Isten ellen tiltakozom és nem vele
nem értek egyet,hanem egy emberrel akit
Tivadarnak hívnak.

Nem szoktam össze keverni Istent a magukat
istennek képzelő emberekkel,még akkor sem ha vannak olyan emberek akik ezt várnák el a másik embertől.

Akik azt mondják ha velük nem értek egyet akkor Istennel sem értek egyet,
ez tipikus jehovás hozzá állás a másik emberhez.

Bocs Tivadar de én továbbra is Istent fogom imádni és rá hallgatok és nem
te rád,de azért természetesen szeretlek mint felebarátom téged is mint bárki mást.

Szerintem pedig teljessen mindegy ,hogy valakinek a jobb keze vagy a balkeze hiányzik,a lényeg,hogy félkarú.

Isten,Jézus nélkül nem teljes,és Jézus Isten
nélkül sem teljes.Amig nem érted a Szentháromságot addig azt sem fogod érteni amit írtam.

Ha Jézust elválasztod Istentől,akkor már
nincs semmi ereje, ami Istentől származna.

Ezért sem lehet külön elfogadni az Atyát,
a Fiút és a Szentlelket.Még akkor sem ha
te szerinted lehetséges.

Mert ami Istenben egy,azt ember külön nem választhatja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 27., szombat 11:11 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
GABRIEL777 írta:
Tiv írta:
Idézet:
A megváltásra neked is szükséged van hiába tiltakozol ellene.


Én nem Isten ellen tiltakozom és nem vele
nem értek egyet,hanem egy emberrel akit
Tivadarnak hívnak.

Nem szoktam össze keverni Istent a magukat
istennek képzelő emberekkel,még akkor sem ha vannak olyan emberek akik ezt várnák el a másik embertől.

Akik azt mondják ha velük nem értek egyet akkor Istennel sem értek egyet,
ez tipikus jehovás hozzá állás a másik emberhez.

Bocs Tivadar de én továbbra is Istent fogom imádni és rá hallgatok és nem
te rád,de azért természetesen szeretlek mint felebarátom téged is mint bárki mást.

Szerintem pedig teljessen mindegy ,hogy valakinek a jobb keze vagy a balkeze hiányzik,a lényeg,hogy félkarú.

Isten,Jézus nélkül nem teljes,és Jézus Isten
nélkül sem teljes.Amig nem érted a Szentháromságot addig azt sem fogod érteni amit írtam.

Ha Jézust elválasztod Istentől,akkor már
nincs semmi ereje, ami Istentől származna.

Ezért sem lehet külön elfogadni az Atyát,
a Fiút és a Szentlelket.Még akkor sem ha
te szerinted lehetséges.

Mert ami Istenben egy,azt ember külön nem választhatja.

Ebben csak egy a probléma nem Tivadar mondja neked hogy szükséged van megtérésre hanem Isten Igéje. (én csak leírtam.)
Viszont amit te írogatsz csak egy bizonyság tevésféle magad gondolataidról,de teljesen egyedüli.
Azaz te G777 mondod.

Tudod én nem bírálom felül Isten Igéjét elfogadom.
Remélem egyszer te is ezt fogod tenni. (és nem későn hajolsz meg előtte, mert minden térd meghajlik előtt)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 76 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 75 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség