Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 84 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 11., csütörtök 11:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
tavasz írta:
Tulajdonképpen te mit képviselsz itt a fórumon, Ezüst ? Ne nekem válaszolj, hanem magadnak.


A tényeket képviselem. És nem hagyom, hogy az ostoba vádaskodások miatt rejtve maradjanak olyan tények, amikre esetleg ha te nem is, de mások kíváncsiak lehetnek.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 11., csütörtök 14:47 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Tamás12 írta:
Mivel egyetlen helyen említi tudtommal a Biblia
Hol?
32ezüst írta:
Nem értelek titeket... Egy olyan jelenségről, amiről meg ateista Blue Highway ACE barátunk is úgy nyilatkozott, hogy létezik, és racionális okokkal magyarázható, kijelentitek, hogy nem hisztek benne, és az ördögtől van...
Milyen racionális okokkal magyarázható, hogy valakin csak úgy magától előjönnek sebek? Megint megkérdezem: Mi célja van vele az Úrnak?
Én nem állítottam sehol, hogy az ördögtől van, sőt még azt sem mondtam, hogy nem az Úrtól van, hanem kérdeztem, hogy "mire lenne ez jó az Úrnak és az illetőnek". Mivel erre nem tudok értelmes választ adni (másoktól várom, de sajnos még nem kaptam), így nincs okom, hogy higgyek benne. (felhívom a figyelmet: az, hogy nem hiszek valamiben, nem egyenértékű azzal, hogy tagadom a létét; az csak azt jelenti, hogy nem állítom, hogy létezik)

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 11., csütörtök 17:40 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Ez:
és a kereszt hivatkozások mostmég én is megnézem!
Gal 6:17 Ennekutána senki nékem bántásomra ne legyen; mert én az Úr Jézusnak bélyegeit hordozom az én testemben.
>> 2Kor 4:10; Róm 8:17; 2Kor 4:11;
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 11., csütörtök 17:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Teomo írta:
Milyen racionális okokkal magyarázható, hogy valakin csak úgy magától előjönnek sebek? Megint megkérdezem: Mi célja van vele az Úrnak?
Én nem állítottam sehol, hogy az ördögtől van, sőt még azt sem mondtam, hogy nem az Úrtól van, hanem kérdeztem, hogy "mire lenne ez jó az Úrnak és az illetőnek". Mivel erre nem tudok értelmes választ adni (másoktól várom, de sajnos még nem kaptam), így nincs okom, hogy higgyek benne. (felhívom a figyelmet: az, hogy nem hiszek valamiben, nem egyenértékű azzal, hogy tagadom a létét; az csak azt jelenti, hogy nem állítom, hogy létezik)

Kellett volna látleletet csináltatni :)
Érd be annyival, hogy van ilyen. És ne próbáld bemagyarázni az Istennek, hogy nem lehet célja vele, mert te nem hiszel benne :)
Szerintem poén, mint az összes többi ilyen jellegű játéka.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 10:43 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
32ezüst írta:
ne próbáld bemagyarázni az Istennek, hogy nem lehet célja vele, mert te nem hiszel benne
Nem próbálom bemagyarázni neki, de akkor kérdezem, hogy mi a célja vele szerinted. (még nem kaptam erre választ ebben a topikban, de már nagyon várom, ha valaki ad rá egy normális választ, annak bizonyára hinni fogok)
32ezüst írta:
Érd be annyival, hogy van ilyen.
Miért kéne? Talán az említett négy igehely miatt? (Gal 6:17; 2Kor 4:10; Róm 8:17; 2Kor 4:11) Szerintem ezeket nem szószerint kéne értelmezni.
Amúgy nekem nem stílusom az "érd be annyival, hogy...". Szeretek utánajárni a dolgoknak, szeretem megkérdőjelezni azokat, azért, hogy tanuljak. És nem szoktam dolgokat csak úgy elfogadni, azért mert valaki azt mondta.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 11:12 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Teomo írta:
Miért kéne? Talán az említett négy igehely miatt? (Gal 6:17; 2Kor 4:10; Róm 8:17; 2Kor 4:11) Szerintem ezeket nem szószerint kéne értelmezni.
Teljesen egyetértek! Ráadásul én akárhogy nézem is, még erőltetéssel is max. a Gal. 6,17-ből tudom azt feltételezni, hogy Pálon stigmák lehettek.
Teomo írta:
Amúgy nekem nem stílusom az "érd be annyival, hogy...". Szeretek utánajárni a dolgoknak, szeretem megkérdőjelezni azokat, azért, hogy tanuljak. És nem szoktam dolgokat csak úgy elfogadni, azért mert valaki azt mondta.

Előre jelzem: kukacoskodni fogok. :)
Nem mindig jó az, ha mindent megkérdőjelezel. Remélem, Isten kijelentését nem kérdőjelezed meg (nem a Bibliára gondolok), mert az rég rossz, ha mindig mindenre szeretnél egy elfogadható magyarázatot találni. A hit nem erről szól. Elvileg...

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 13:44 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
JennyT írta:
Nem mindig jó az, ha mindent megkérdőjelezel. Remélem, Isten kijelentését nem kérdőjelezed meg (nem a Bibliára gondolok), mert az rég rossz, ha mindig mindenre szeretnél egy elfogadható magyarázatot találni. A hit nem erről szól. Elvileg... [/b][/color]
Azokat a dolgokat szoktam megkérdőjelezni, ahol azt érzem, hogy valami "sántít", vagy az illető olyan kijelentést tesz, aminek nincs alapja, nem magyaráz, csak annyit mond, hogy fogadjam el, vagy magyaráz, de én azt a magyarázatot csupán érvek összességének tartom. Isten kijelentését nem kérdőjelezem meg. Nem arról van szó, hogy mindenre akarok egy kézzel fogható bizonyítékot, mert ha így lenne, akkor nem lennék hívő. A hit olyan dologban való meggyőződés, amit racionálisan nem lehet levezetni. Viszont okai vannak, hogy az illető hisz abban a dologban, sőt biztosan tudja, hogy az a dolog létezik. Pl. Isten létezésére egy bizonyíték a megtért emberek életének megváltozása; Pál fordulata. Ez nem racionális bizonyíték, ezzel nem fogok meggyőzni senkit, viszont én egyértelmű bizonyítéknak tartom.
A Bibliában leírt dolgokat természetesen igaznak tartom (más kérdés pl. az, hogy hogyan kell értelmezni azokat és mikor kell szó szerint venni, pl. a Jelenések könyvében nem kell szó szerint venni a 144000-et, és szerintem a Gal 6:17-et sem kell). Viszont a Biblián kívüli tanításokhoz szerintem óvatosan kell hozzáállni. Pl. az eleve elrendeltetés (amiről sajnos még keveset tudok) ilyen. A gond az, hogy nem tudom sem azt állítani, hogy igaz, sem azt, hogy nem igaz. Tehát utána kell járnom. A Biblia (és Isten) ismeretében csak annyit tudok erről mondani biztosan, hogy Istennek minden emberrel célja van és azt akarja, hogy minden ember üdvözüljön.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 15:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Kedves Teomo!
Tudom, hogy furán hangzik, de a hit egy olyan dolog, aminek hiánya kizárja, hogy bizonyos tárgyi bizonyítékokat észrevegyél.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 15:57 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
A biblia minden szavát Szó szerint kell venni!
Szeretettel Tamás

Isten nem beszél feleslegesen sem!

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 16:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Hmmm...

Ha pedig a te jobb szemed megbotránkoztat téged, vájd ki azt és vesd el magadtól; mert jobb néked, hogy egy vesszen el a te tagjaid közül, semhogy egész tested a gyehennára vettessék.

Ha pedig a te kezed vagy a te lábad megbotránkoztat téged, vágd le azokat és vesd el magadtól; jobb néked az életre sántán vagy csonkán bemenned, hogynem két kézzel vagy két lábbal vettetned az örök tűzre.

... akik maguk herélték ki magukat a mennyeknek országáért. Aki beveheti, vegye be.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 16:36 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Indu!

Talán feleslegesnek gondolod ezeket? Csak kérdezem!
Az utolsó mondat kissé furcsán lett idehozva! :roll:
Vegye be= tegye magáévá= legyen vele egy véleményen!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 16:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Szia Tamás!

Feleslegesnek? Nem, arra hoztam példát, hogy szó szerint kell-e venni minden igét. Komolyan kell venni minden igét, de figyelmesen meg kell nézni, hogy az adott igehely hol, milyen környezetben, kik előtt hangzott el. Mi az idézett rész műfaja: tanító történet, példázat, kijelentés, prófécia, történet leírás stb. És ettől függ, hogy szó szerint kell-e venni.

Minden igehely szószerinti idézet az előbbi hsz-ban, nem én tettem utána az utolsó mondatot, így áll az igében, és valóban arra utal, ahogy írod is.

Így egyet tudsz vele érteni?

Üdv:
I

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 16:54 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Igen :-)
Már kezdtem gondolkodni vajh mit rejthet az a nyuszi, csak nem valami tigrincset? :-D

Ok!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 18:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Tomikám,az Isten szerelmére, mi a csodának ez a topic? Még annyi általános érdekeltsége sincs, mint a pápai enciklika taglalásának itt a fórumon!
Ennyire unatkozol? A Mária-kegyhelyeken történő gyógyulásokat nem akarod napirendre tűzni?
Pál apostol nem azt mondta, hogy a megfeszített Jézus Krisztus sebhelyeit hordja testében...
Gondolom, nem véletlenül kizárólag katolikusok kaptak stigmákat..
A rajongó miszticizmusukra Sátán készségesen rásegít egy-egy stigmával.

Mi célja lenne az Úrnak egy ilyen valamivel? Csak ellene dolgozna a szerénységnek, alázatnak, mert valami különleges kiválasztottságot éreztetne az illetővel. A "jámbor hívek" meg máris szentként tisztelnék (aminhogy meg is tették valahánnyal), noha az Úr dicsőségét másnak nem adja. Az oltárra emelési "szentté avatás" tömény bálványimádás..

Szóval, ami katolikus, annak szinte kár is nekiindulni, hogy megtudjuk: mi az igazság..

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 20:56 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Figyelő!

Éppen hogy mindenki ráébredjen erre , amiket leírtál!
Hamis jelek és hamis csudák!
De ha én mondom akkor nem fogadják el, míg ha ők mondhatják ki akkor még harcolnak is érte! :-)
Lepel lehúzása! Ez a cél!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 84 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség