Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 84 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 10., szerda 20:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Blue: nem tudom, hogy tisztán pszichológiával mindig magyarázható-e. De biztos, hogy nagy igazság van abba, amit írtál.
Az is biztos, hogy ismerek olyan bőrgyógyászt, aki krémet írt rá, ami természetesen nem segített, amíg az alany kezében volt a Krisztusról szóló könyv :)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 10., szerda 20:50 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Egy honlapon ezeket találtam a stigmákról. Szerintem ezek már a ZTV-s és BP TV szellemidézőkkel vetekednek...
valami okostojás írta:
Hogy a stigmákat, amelyek isteni közreműködéssel létesültek, azoktól, amelyektől tisztán természetes okokból, vagy csalásból erednek meg tudjuk különböztetni, a következő szempontokat kell figyelembe vennünk:
1. Tanulmányozzuk a stgimatizáltnak az egyéniségét. Igazi természetfeletti stigmák csak olyanoknál szoktak jelentkezni, akik nemcsak éppen jámborul élnek, hanem az erényeket, legalább egyik másik szempontból, hősileg gyakorolják. Sokat szenvednek és kívánnak is szenvedni Krisztusért. Ha a stigmák fájdalommentesek - akkor bizony hamisak is.
2. Az igazi stigmák csak azokon a testrészeken mutatkoznak, amelyeken a sebeket Krisztus is viselte. A hipnotikus egyéneknél a seb másutt is jelentkezik.
3. Az igazi stigmák különösen azokon a napokon fájdalmasak és vérzők, amelyek Krisztus szenvedésének emlékével meg vannak szentelve. Nevezetesen pénteken, s pedig többnyire azokban az órákban, amelyekben az Üdvözítő a kereszten függött.
4. Az igazi stigmák sohasem gennyesednek és tiszta vért forrásoznak. Nem gyógyíthatók.
5. Az igazi stigmák nem nagyobb vérerekből jönnek, mégis - csodálatos módon - bőven ontják a vért, ami természetes úton nem igen magyarázható meg. Elvileg bekövetkezhetne az elvérzés vagy legalább az oly fokú legyengülés, hogy a stigmatizált munka- és életképtelenné válnék - de ez az igazi stigmatizáltnál nem tapasztalható. ...

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Teomo 2007. jan. 10., szerda 22:24-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 10., szerda 21:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
És ha meg akarod állapítani, ki a boszorkány, akkor kell csináltatni egy bazinagy mérleget fából, az egyik serpenyőjébe beteszed a boszit, a másikba egy libát. Ha azt mutatja, hogy egyforma, akkor mehet a máglyára :)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 10., szerda 21:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Most komolyan - tényleg szüksége van egy kereszténynek erre a témára? Csak kérdezem. Én ezekben nem hiszek.
De egy csomó karizmatikus "csodában" sem.
Na, lehet kövezni. :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 10., szerda 21:40 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Tavasz éppen erre megy ki a dolog, hogy ezek hihető, hitből , annak áldásaiból történő dolgok e?

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 10., szerda 21:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. jan. 12., péntek 00:39-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 10., szerda 22:31 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Szerintem úgy kéne hozzáállni ehhez, hogy "Miért lenne jó az Úrnak (illetve a személynek) az, hogy ilyen stigmákat helyez valakire?" Ha valaki tud erre válaszolni, akkor van értelme folytatni ezt a vitát. (jelenlegi tudásom szerint semmire, ezért nem hiszek ebben)
Szerintem egyeseknek feltűnési viszketegsége van... és ezért képesek kárt tenni magukban.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 11., csütörtök 07:47 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Mivel egyetlen helyen említi tudtommal a Biblia, így számomra egy lehetséges de nem lényeges "dolog", ami egyenlőre csak annyit mond , hogy ha előfordulna valakivel , ne ördögi azaz üldözendő dolognak tekintsük !
Ez annyiban áll meg , hogy ne tekintsük a stigmát a szentség egyetlen és mindent elsöprő bizonyítékának! Mert nem ez a jellemző és lényeges mérvadója!
Egyesek mégis önigazolásért "kérik?" azaz "produkálják"!
Jellemzően így a csalók is! Lásd NG stigmatizációról szóló filmje!
Egész kis kegytárgy bazár működik egy egy csaló mögött, mint megélhetési forma!
Eggyet hiszek és vallok! Isten minden komolyabb beavatkozását az emberek életében egy elhívott embere által közölte és valószínűleg közli is ezutánn is!
Nem látok arra utalás a Bibliában hogy a végidők előtt valami ilyesmi előfordulnaa történelemben!
Ezeknek a "csodáknak" kellene mondanivalójának , üzenet tartalmának lennie , az emberek felé, nem csak öncélú és egy kis számú tömeg számára adni bizonyítékot a kegyelemről! Ez így komolytalan lenne!
A kinek az érdeke? egy ilyen csoda alkalmával a legjobb kérdés amit fel tehetünk, mert ha nincs mögötte egy nagy változás terve akkor egy kinyilatkozás szerintem nem lehet Istentől!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 11., csütörtök 08:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Teomo írta:
Szerintem úgy kéne hozzáállni ehhez, hogy "Miért lenne jó az Úrnak (illetve a személynek) az, hogy ilyen stigmákat helyez valakire?" Ha valaki tud erre válaszolni, akkor van értelme folytatni ezt a vitát. (jelenlegi tudásom szerint semmire, ezért nem hiszek ebben)
Szerintem egyeseknek feltűnési viszketegsége van... és ezért képesek kárt tenni magukban.

BINGO!
Egyetértek! Annyit tennék hozzá, hogy a Bibliában szereplő összes csodának volt értelme és Istent dicsőíti.
A stigmákhoz csak közvetve lehet linkelni Isten dicsőségét erős belemagyarázással.
Ha Krisztus sebeiben gyógyultunk meg és egy sor dolog van amit éppen helyettünk élt át, hogy nekünk ne kelljen. Akkor az ilyen jellegű szenvedés meg aszkétizmus stb. nem az Úrtól van.
Az ördög, Jézust is egyik kisértésében éppen ilyen értelmetlen csodamutatványba akarta belevinni.
Fakírok és egyéb okkult emberek csodái nem az Úrtól vannak értelmetlenek, nem Istent dicsőítik.
A stigmák sem Istent dicsőítik, hanem a hordozójukat csodáltatják.
Továbbá, a művészeti hagyományokat leszámítva mindenki tudja, hogy a keresztrefeszítésnél nem a tenyért, hanem a csuklót ütötték át, tehát a tenyérstigmák hamis dolgok.
A Galata levél végén említett Jézus bélyegeibe, csak erőltetéssel lehet beleérteni az stigmákat.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 11., csütörtök 09:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Nem értelek titeket... Egy olyan jelenségről, amiről meg ateista Blue Highway ACE barátunk is úgy nyilatkozott, hogy létezik, és racionális okokkal magyarázható, kijelentitek, hogy nem hisztek benne, és az ördögtől van... (Megjegyzem, ez két egymásnak ellentmondó állítás)

Tiszta középkor, amikor Gallileit piszkálták, hogy lapos a Föld...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 11., csütörtök 09:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
32ezüst írta:
Nem értelek titeket... Egy olyan jelenségről, amiről meg ateista Blue Highway ACE barátunk is úgy nyilatkozott, hogy létezik, és racionális okokkal magyarázható, kijelentitek, hogy nem hisztek benne, és az ördögtől van... (Megjegyzem, ez két egymásnak ellentmondó állítás)

Tiszta középkor, amikor Gallileit piszkálták, hogy lapos a Föld...

Boccs! Én nem mondtam, hogy nem létezik. Én a forrását vitatom. :)
Teomo majd megmondja, hogy miben nem hisz.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 11., csütörtök 09:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Messze nem hittem a megváltást, csak rkat. voltam, amikor gerinc probléma következtében megjelent a tenyeremben a folt. (gondolkodtam leírjam e, de Ezüstke beírása nyomósít)
Első reakcióm a stigma volt, (az orvos konkretizált), aztán ahogy a gerinc probléma enyhült az is elmult.
Még jó, hogy nem kapta fel a fáma :wink:
Most eszembe jutott, mint ide illő.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 11., csütörtök 09:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Én is ezt mondom... Minden véletlen ;)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 11., csütörtök 09:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
32ezüst írta:
Én is ezt mondom... Minden véletlen ;)


Na igen :wink:

Aztán kinek mire jó :idea:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 11., csütörtök 09:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
32ezüst írta:
Nem értelek titeket... Egy olyan jelenségről, amiről meg ateista Blue Highway ACE barátunk is úgy nyilatkozott, hogy létezik, és racionális okokkal magyarázható, kijelentitek, hogy nem hisztek benne, és az ördögtől van... (Megjegyzem, ez két egymásnak ellentmondó állítás)

Tiszta középkor, amikor Gallileit piszkálták, hogy lapos a Föld...


Tulajdonképpen te mit képviselsz itt a fórumon, Ezüst ? Ne nekem válaszolj, hanem magadnak.

----

De az is jól hangzik, hogy racionális okokkal magyarázható :*:
És mi az a racionális ok? /Ez nem ellentmondás?/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 84 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség