Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 257 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 30., hétfő 13:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Gabriel!

Pál apostol a Korintusiakhoz írt 1. levele, 11:23-29-ben írja:

# Mert én az Úrtól vettem, a mit néktek elõtökbe is adtam: hogy az Úr Jézus + azon az éjszakán, melyen elárultaték, vette a kenyeret,

# És hálákat adván, megtörte és ezt monda: Vegyétek, egyétek! Ez az én testem, mely ti érettetek megtöretik; ezt cselekedjétek az én emlékezetemre.
# Hasonlatosképen a pohárt is vette, minekutána vacsorált volna, ezt mondván: E pohár amaz új testamentom az én vérem által; ezt cselekedjétek, valamennyiszer isszátok az én emlékezetemre.
# Mert valamennyiszer eszitek e kenyeret és isszátok e pohárt, az Úrnak halálát hirdessétek, a míg eljövend.

# Azért a ki méltatlanul eszi e kenyeret, vagy issza az Úrnak poharát, vétkezik az Úr teste és vére ellen.

# Próbálja meg azért az ember magát, és úgy egyék abból a kenyérbõl, és úgy igyék abból a pohárból,

# Mert a ki méltatlanul eszik és iszik, ítéletet eszik és iszik magának, mivelhogy nem becsüli meg az Úrnak testét.

Kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy te hogyan gyakorlod ezt, mármint az úrvacsorával való élést?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 30., hétfő 17:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Erika írta:
Kedves Gabriel!

Pál apostol a Korintusiakhoz írt 1. levele, 11:23-29-ben írja:

# Mert én az Úrtól vettem, a mit néktek elõtökbe is adtam: hogy az Úr Jézus + azon az éjszakán, melyen elárultaték, vette a kenyeret,

# És hálákat adván, megtörte és ezt monda: Vegyétek, egyétek! Ez az én testem, mely ti érettetek megtöretik; ezt cselekedjétek az én emlékezetemre.
# Hasonlatosképen a pohárt is vette, minekutána vacsorált volna, ezt mondván: E pohár amaz új testamentom az én vérem által; ezt cselekedjétek, valamennyiszer isszátok az én emlékezetemre.
# Mert valamennyiszer eszitek e kenyeret és isszátok e pohárt, az Úrnak halálát hirdessétek, a míg eljövend.

# Azért a ki méltatlanul eszi e kenyeret, vagy issza az Úrnak poharát, vétkezik az Úr teste és vére ellen.

# Próbálja meg azért az ember magát, és úgy egyék abból a kenyérbõl, és úgy igyék abból a pohárból,

# Mert a ki méltatlanul eszik és iszik, ítéletet eszik és iszik magának, mivelhogy nem becsüli meg az Úrnak testét.

Kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy te hogyan gyakorlod ezt, mármint az úrvacsorával való élést?


Kedves Erika

Csak a mennyei táplálék eleveníti meg a lelket,a földi nem.

Aki veszi a SzentLelket az veszi Krisztus testét és Krisztus vérét is.

Ez rám és minden hívőre igaz.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 30., hétfő 18:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
GABRIEL777 írta:
Erika írta:
Kedves Gabriel!

Pál apostol a Korintusiakhoz írt 1. levele, 11:23-29-ben írja:

# Mert én az Úrtól vettem, a mit néktek elõtökbe is adtam: hogy az Úr Jézus + azon az éjszakán, melyen elárultaték, vette a kenyeret,

# És hálákat adván, megtörte és ezt monda: Vegyétek, egyétek! Ez az én testem, mely ti érettetek megtöretik; ezt cselekedjétek az én emlékezetemre.
# Hasonlatosképen a pohárt is vette, minekutána vacsorált volna, ezt mondván: E pohár amaz új testamentom az én vérem által; ezt cselekedjétek, valamennyiszer isszátok az én emlékezetemre.
# Mert valamennyiszer eszitek e kenyeret és isszátok e pohárt, az Úrnak halálát hirdessétek, a míg eljövend.

# Azért a ki méltatlanul eszi e kenyeret, vagy issza az Úrnak poharát, vétkezik az Úr teste és vére ellen.

# Próbálja meg azért az ember magát, és úgy egyék abból a kenyérbõl, és úgy igyék abból a pohárból,

# Mert a ki méltatlanul eszik és iszik, ítéletet eszik és iszik magának, mivelhogy nem becsüli meg az Úrnak testét.

Kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy te hogyan gyakorlod ezt, mármint az úrvacsorával való élést?


Kedves Erika

Csak a mennyei táplálék eleveníti meg a lelket,a földi nem.

Aki veszi a SzentLelket az veszi Krisztus testét és Krisztus vérét is.

Ez rám és minden hívőre igaz.

Szeretettel Gabriel



Minden miben hívőre igaz, Gabriel?

Mert a Krisztusban hívőkre nem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 30., hétfő 18:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Erika írta:
GABRIEL777 írta:
Erika írta:
Kedves Gabriel!

Pál apostol a Korintusiakhoz írt 1. levele, 11:23-29-ben írja:

# Mert én az Úrtól vettem, a mit néktek elõtökbe is adtam: hogy az Úr Jézus + azon az éjszakán, melyen elárultaték, vette a kenyeret,

# És hálákat adván, megtörte és ezt monda: Vegyétek, egyétek! Ez az én testem, mely ti érettetek megtöretik; ezt cselekedjétek az én emlékezetemre.
# Hasonlatosképen a pohárt is vette, minekutána vacsorált volna, ezt mondván: E pohár amaz új testamentom az én vérem által; ezt cselekedjétek, valamennyiszer isszátok az én emlékezetemre.
# Mert valamennyiszer eszitek e kenyeret és isszátok e pohárt, az Úrnak halálát hirdessétek, a míg eljövend.

# Azért a ki méltatlanul eszi e kenyeret, vagy issza az Úrnak poharát, vétkezik az Úr teste és vére ellen.

# Próbálja meg azért az ember magát, és úgy egyék abból a kenyérbõl, és úgy igyék abból a pohárból,

# Mert a ki méltatlanul eszik és iszik, ítéletet eszik és iszik magának, mivelhogy nem becsüli meg az Úrnak testét.

Kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy te hogyan gyakorlod ezt, mármint az úrvacsorával való élést?


Kedves Erika

Csak a mennyei táplálék eleveníti meg a lelket,a földi nem.

Aki veszi a SzentLelket az veszi Krisztus testét és Krisztus vérét is.

Ez rám és minden hívőre igaz.

Szeretettel Gabriel



Minden miben hívőre igaz, Gabriel?

Mert a Krisztusban hívőkre nem.


Kedves Erika

Szemlátomást van némi problémád a Szentháromság értése terén.


Ha már nekem nem hiszel,kérdezd meg a lelkészed.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 30., hétfő 18:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
GABRIEL777 írta:
Kedves Erika

Szemlátomást van némi problémád a Szentháromság értése terén.


Ha már nekem nem hiszel,kérdezd meg a lelkészed.

Szeretettel Gabriel


:idea: :?: :idea:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 30., hétfő 19:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
GABRIEL777 írta:

Kedves Erika

Szemlátomást van némi problémád a Szentháromság értése terén.


Ha már nekem nem hiszel,kérdezd meg a lelkészed.

Szeretettel Gabriel


GABRIEL777 írta:
Erika írta:
Gabriel, és mit hiszel a Szentháromságról?


Az Atya,a Fiú és a Szentlélek,Istenben egyek,
ugyan akkor egymástól megkülönböztethetőek.

Mivel Istenben egyek így egyik sem nagyobb a másiknál.

A különbözőség a megnyilvánulásban van.


Gabriel, beszólogatásra ne vesztegessük az időt, azt ajánlom.

Szerinted mi a Fiú szerepe a Szentháromságban?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 30., hétfő 20:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Gabriel!

Bocs, hogy belekotyogok, de az Úrvacsorára azt mondja Jézus, hogy ezt cselekedjétek az én emlékezetemre. Tehát ez egy Jézusi felszólítás, hogy cselekedjük mint emlékünnep.

Kedves Erika!

Ez a kérdés az ÚV-részvételről nekem furcsa volt, mert ha valaki nem jár közösségbe, akkor lehet sejteni, hogy Úrvacsorát sem vesz.
Másrészt azt vizsgáljuk, hogy Gabriel egy gonosz tévtanító-e. Az Úrvacsorai részvétel alapján (ha ez kritérium) biztos akadna még gondja pár Fórumozónak.

---

De ezzel nem azt mondom, hogy az Úrvacsora nem fontos - mert fontos! Jézus maga szólít fel rá, hogy rendszeresen gyakoroljuk. (tehát nem elméletet kovácsoljunk, hogy miért nem veszünk, hanem ismerjük el, hogy hiba, hogy nem veszünk) És mindig meghatódom, ahogy azt mondja, nem iszik addig a szőlőtőkének gyümölcséből, amig újra velünk együtt nem iszik a mennyországban. Tehát megtartóztatja valamitől magát, kifejezve,hogy várja, hogy találkozzunk. Mi pedig addig is, rá emlékezve isszuk a szőlőtőke gyümölcsének levét.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 30., hétfő 21:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Indu

Leírtam,hogy mit tartok az Úrvacsoráról.

Leírtam,hogy aki veszi a Szentlelket az veszi Krisztus testét és vérét is.

Mert a Szentlélek tesz bizonyságot az Atyáról és a Fiuról.

Ha ezzel nem értesz egyet,akkor ird azt.

Azt meg elég nevetségesnek tartom,hogy olyan emberek akarnak teologiai értelemben
minősíteni,akik még Jézus és a Szentlélek
egylényegüségét sem értik és tagadják azt.

Indu,valamit úgyl látom,hogy félreértettél,én nem azért kezdtem el veletek beszélgetni,hogy eldöntsétek,hogy tévtanító vagyok-e vagy sem,de ha ti ezért kezdtétek velem a beszélgetést akkor,részemről vége
a beszélgetésnek.


Ami a teológiai ismereteket illeti,abban szemlátomást Erika sem csillog,akkor most
mondjam azt,hogy ő tévtanító ?


Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 30., hétfő 21:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
GABRIEL777 írta:
........Ami a teológiai ismereteket illeti,abban szemlátomást Erika sem csillog,akkor most
mondjam azt,hogy ő tévtanító ?
Szeretettel Gabriel


:?: :idea: :?: :idea:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 30., hétfő 22:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Indu írta:

Kedves Erika!

Ez a kérdés az ÚV-részvételről nekem furcsa volt, mert ha valaki nem jár közösségbe, akkor lehet sejteni, hogy Úrvacsorát sem vesz.
Másrészt azt vizsgáljuk, hogy Gabriel egy gonosz tévtanító-e. Az Úrvacsorai részvétel alapján (ha ez kritérium) biztos akadna még gondja pár Fórumozónak.

Indu


Kedves Indu!

A kérdés pedig helyénvaló volt.
Valakinek az Úrvacsoráról (sakrámentumokról) vallott nézetei tükrözhetik, hogy az illető tévelyeg e.

1Kor. 11,26
Mert valamennyiszer eszitek e kenyeret, és isszátok e poharat, az Úrnak halálát hirdessétek, amíg eljön.
Az egylényegűség nem egyenlő az egyenlőségjellel, tehát nyilvánvaló, - ha még ezzel sincs tisztában, - hogy ki tévelyeg.


Az pedig, hogy te mit vizsgálsz, a te dolgod.

üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 30., hétfő 22:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
GABRIEL777 írta:
Kedves Indu

Leírtam,hogy mit tartok az Úrvacsoráról.

Leírtam,hogy aki veszi a Szentlelket az veszi Krisztus testét és vérét is.

Mert a Szentlélek tesz bizonyságot az Atyáról és a Fiuról.

Ha ezzel nem értesz egyet,akkor ird azt.

Azt meg elég nevetségesnek tartom,hogy olyan emberek akarnak teologiai értelemben
minősíteni,akik még Jézus és a Szentlélek
egylényegüségét sem értik és tagadják azt.

Indu,valamit úgyl látom,hogy félreértettél,én nem azért kezdtem el veletek beszélgetni,hogy eldöntsétek,hogy tévtanító vagyok-e vagy sem,de ha ti ezért kezdtétek velem a beszélgetést akkor,részemről vége
a beszélgetésnek.


Ami a teológiai ismereteket illeti,abban szemlátomást Erika sem csillog,akkor most
mondjam azt,hogy ő tévtanító ?


Szeretettel Gabriel


Gabriel!

Az én minimális teológiai ismereteim is elegek ahhoz, hogy eldöntsem: sajnos amit te hallasz a lelkedben, nem azonos azzal, amit a konfirmáción tanultam, vagy amit az Igében olvasok,vagy amit eddig Krisztust követve tapasztaltam.
A kérdés csak az, hogy van-e benned vágy az igazság után, vagy csak a magad igazát szajkózod.
Ajánlom, vegyél egy Bibliát és olvasd, olvasd, olvasd, s kérd h. a Szentlélek tegye világossá előtted azt, amit éppen meg kell értened.
Akkor majd biztosan értelmesebben fogunk beszélgetni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 30., hétfő 23:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Erika

Arra a tudásra amivel te rendelkezel,és ami alapján azt állítód,hogy aki a Szentlelket veszi az nem veszi Krisztus testét és vérét,arra
nincs szükségem,mert az szemlátomást kimerült a vallásgyakorlatokban.

Azt tanácsolom ,vegyél egy Bibliát és kérd Istent,hogy mutassa meg számodra az Igék
jelentését,persze csak akkor ha vágysz
Isten igazságára is és nem csak a magad igazára.
akkor majd biztossan értelmessebben fogunk beszélgetni.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 30., hétfő 23:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Gabriel!

Azt,hogy az Isten egy,akiben három személy van: Atya, Fiú, Szentlélek,teljes Szentháromság, egy örök,igaz Isten-napokkal ezelőtt leírtam, nem tudom, miért akarod semmisnek venni.
S ha úgy gondolod, hogy most engem akarsz ismételni, ám legyen, írd akkor le te is:

..Minden nyelv vallja,hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére.Filippi2:11

Jó éjszakát!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 01., kedd 00:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Erika írta:
GABRIEL777 írta:


Kedves Erika

Csak a mennyei táplálék eleveníti meg a lelket,a földi nem.

Aki veszi a SzentLelket az veszi Krisztus testét és Krisztus vérét is.

Ez rám és minden hívőre igaz.


Szeretettel Gabriel



Minden miben hívőre igaz, Gabriel?

Mert a Krisztusban hívőkre nem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 01., kedd 07:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Gabriel!

Sajnálom, hogy megbántottalak. Én azért kezdtem el beszélgetni ezekről, mert úgy éreztem, hogy a Fórumon elég egységesen ellenséges a hangulat irányodban, minden második hozzászólásban lesátánfajzatoznak, és nem tekintenek kereszténynek. És kiváncsi voltam, hogy mi a helyzet ezzel. Én ezt őszintén leírtam korábban is, és nem is rosszindulatból akartam. (a gonosz tévtanítós kitételt ironikusan értettem, bocs)

Én a tévtanításról azt gondolom, hogy ha a Biblia ellenében mond valaki valamit - azt tévtanítás, akkor is, ha arra hivatkozik, hogy ő még magasabb forrásból kapja, egyenesen Istentől. Mert ez nem lehet ellentmondásban az Irott Igével, amit iránytűként, kézikönyvként, zsinórmértékként kaptunk. Nálam ez az egyik fő kérdés, hogy ez hogy van nálad. Emlékszel is, hogy többször fel is tettem a magam érthetetlenre sikerült módján...


Az Úrvacsoráról:
>Aki veszi a SzentLelket az veszi Krisztus testét és Krisztus vérét is. Ez rám és minden hívőre igaz.
Újra elolvastam amit írtál, és lehet, hogy félreértettelek, akkor megintcsak elnézést. Most látom, hogy ezt úgy is lehet érteni, hogy mivel vetted a Szentlelket, természetesen részt veszel rendszeresen Úrvacsorán is, Jézus rendelése alapján.

(Vagy a másik értelmezés ha nem ezt érted alatta, akkor több értelmet már tudok kicsikarni belőle, akkor léci más szavakkal írd le, hogy hogy látod, hogy Jézus elrendelte a fizikai Úrvacsorát, de neked elég a Szentlélek lelki vacsorája.)


Ha a leírtak alapján úgy érzed, hogy nem akarod folytatni a beszélgetést, döntésedet tiszteletben tartom, de sajnálnám. Én az eddigieket hasznosank tartottam, és talán az idnítékaimat is sikerült megvilágítani.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 257 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség