Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 257 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 21., szerda 20:19 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
Kedves ezüst!
Ha hívő vagy, senkinek a pártjára nem szabad állnod. Én is azt mondom imádkozzál értük és kérj Istentől bölcsességet, hogy te mit mondjál nekik.
Áldjon az Úr!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 09:38 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Imádkozás a Szent Szellem által!
http://www.igeforum.com/index.php?mode=viewthread&forum_id=1&thread=367&z=last#last

Nem másoltam be mert elég hosszu , de ha nincs Word a gépeteken megtehetem!
Alulról a negyedik hozzászólás!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 19., csütörtök 20:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves G777!

Bár nem mindig értem, hogy mit írsz, de alapvetően helytelenítem az ellened folyó írtóhadjáratot. Bár nem tudom megítélni, hogy igaz dolgokat mondanak-e rólad. Ezért hadd kérdezzem meg őszintén, hogy mit is gondolsz pontosan a reinkarnációról?

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 19., csütörtök 20:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Indu írta:
Kedves G777!

Bár nem mindig értem, hogy mit írsz, de alapvetően helytelenítem az ellened folyó írtóhadjáratot. Bár nem tudom megítélni, hogy igaz dolgokat mondanak-e rólad. Ezért hadd kérdezzem meg őszintén, hogy mit is gondolsz pontosan a reinkarnációról?

Üdv:
Indu


Kedves Indu!

Bár nem tudod megítélni, hogy igaz dolgokat mondanak e róla, helyteleníted és irtóhadjáratnak nevezed.
Szerinted helyes ez a sorrend?
Mert ezzel minket ítélsz el.

üdv
Fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 19., csütörtök 20:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Örülök, hogy rákérdeztél, mert így megmagyarázhatom, hogy mire is gondoltam - hogy ne legyen sértő neked.

Szóval azt tartom problémásnak, hogy G777 személyét támadják, és nem érzem a szeretetet. Márpedig ha tévelyegnék bármiben, és erről úgy akarnának meggyőzni, hogy na te sátánfajzat, hogy is van a te hited. Mondd csak el, hogy ki a te urad, mit is vallasz a ... -ról. Nost szerintem ez nem valami hatékony.

És konkrétan volt is ilyen eset az életemben. Hogy valakivel nagyon nem értettem egyet ilyesmi dolgokban, és mindig vehemensen próbáltam meggyőzni az egyébként -szerintem- biblikus dolgokról. De nem hallgatott rám. Aztán egyszer újra valami nagyon meredek bibliaértelmezést eresztett meg, hogy a hajam szála is égnek állt. És valahogy nagy szeretet volt bennem iránta, és nem vehemensen, csak úgy szelíden (remény nélkül, hogy hallgatni fog rám) elkezdtem mondani neki, hogy szerintem az miért nem helyes úgy. És MINDEN SZAVAMAT ELFOGADTA!

Nem akartam elhinni! De nagy tanítás volt nekem. Ha szeretem a másikat, akkor meg tudom találni a kulcsot a lelkéhez.

Jézus ha valamiben tévelyegnénk leülne velünk, és csendes szóval próbálna jobb belátásra bírni. És ha valaki tüzet kérne ránk... nos ismeritek a folytatást.

Persze LEHET olyan pont, amikor valaki már minden Isteni feddésre megkeményítette magát - de kimeri ezt valaki mondani G777-ről??? De még akkor is hagyni kéne az igazságosan ítélőre. A konkrét helytelen dolgokat kiigazítani, de a személyében nem froclizni. Én így látom

Remélem nem bántó, mert a legnagyobb őszinteségre törekedtem.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 19., csütörtök 21:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Indu írta:
Örülök, hogy rákérdeztél, mert így megmagyarázhatom, hogy mire is gondoltam - hogy ne legyen sértő neked.

Szóval azt tartom problémásnak, hogy G777 személyét támadják, és nem érzem a szeretetet. Márpedig ha tévelyegnék bármiben, és erről úgy akarnának meggyőzni, hogy na te sátánfajzat, hogy is van a te hited. Mondd csak el, hogy ki a te urad, mit is vallasz a ... -ról. Nost szerintem ez nem valami hatékony.

És konkrétan volt is ilyen eset az életemben. Hogy valakivel nagyon nem értettem egyet ilyesmi dolgokban, és mindig vehemensen próbáltam meggyőzni az egyébként -szerintem- biblikus dolgokról. De nem hallgatott rám. Aztán egyszer újra valami nagyon meredek bibliaértelmezést eresztett meg, hogy a hajam szála is égnek állt. És valahogy nagy szeretet volt bennem iránta, és nem vehemensen, csak úgy szelíden (remény nélkül, hogy hallgatni fog rám) elkezdtem mondani neki, hogy szerintem az miért nem helyes úgy. És MINDEN SZAVAMAT ELFOGADTA!

Nem akartam elhinni! De nagy tanítás volt nekem. Ha szeretem a másikat, akkor meg tudom találni a kulcsot a lelkéhez.

Jézus ha valamiben tévelyegnénk leülne velünk, és csendes szóval próbálna jobb belátásra bírni. És ha valaki tüzet kérne ránk... nos ismeritek a folytatást.

Persze LEHET olyan pont, amikor valaki már minden Isteni feddésre megkeményítette magát - de kimeri ezt valaki mondani G777-ről??? De még akkor is hagyni kéne az igazságosan ítélőre. A konkrét helytelen dolgokat kiigazítani, de a személyében nem froclizni. Én így látom

Remélem nem bántó, mert a legnagyobb őszinteségre törekedtem.

Üdv:
Indu


Kedves Indu!

Az őszinteség becsülendő, becsülnénk Gabrielben is.

Személyében frocliztam volna Gabrielt? Nem kísérelte meg senki konkrét helytelen dolgokban szeretettel kiigazítani?
Ne haragudj, de ezt nem mondhatod komolyan.
Úgy emlékszem egyszer már hasonló beszélgetésre sor került közöttünk.
Tégy úgy, ahogyan azt a lelkiismereted diktálja, ha tudod, győzd meg a magad módján Gábrielt, de ne mondd, hogy ezt más nem próbálta.

üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 19., csütörtök 21:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
>Az őszinteség becsülendő
:)

>Személyében frocliztam volna Gabrielt?
Nekem ez a mostani annak tűnik. (konkrétan az, hogy újra és újra ugyanazokat kérdezed - ha nem válaszolt az elsőre, miért tenné a sokadikra? Kicsit úgy érzem, mintha kényszeríteni akarnánk - pedig ahol az Úrnak Lelke, ott a szabadság.)

>Nem kísérelte meg senki konkrét helytelen dolgokban szeretettel kiigazítani?
Arról nem nyilatkoztam, hogy korábban mi volt, mert azt nem tudom. A jelenlegit tartom meddő állóháborúnak. Lehet, hogy én vagyok túl makacs, de ha nekem tennék fel többedszer ugyanazokat a kérdéseket, kizártnak tartom, hogy válaszolnék rá.

Nem is a bírálat motivált abban, hogy ezeket leírtam, hanem inkább a remény, hogy hátha kimozdul a dolog a holtpontról. Nem állítom, hogy ki fog, de miért ne tegyünk egy próbát?

:D

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 19., csütörtök 21:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Gabriel!

Kínlódok már egy ideje, h. hogy is tegyem fel, de nem bonyolítom:a hitvallásodat szeretném hallani, kb. azoknak a kérdéseknek a mentén, amit Fony feltett neked, légy szíves,mondd el, kicsoda neked Jézus Krisztus, mit hiszel Istenről, a Szent Lélekről, a Szentírásról, a bűnről, a bűnbocsánatról, a keresztségről, az örök életről...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 19., csütörtök 21:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Indu írta:
>Az őszinteség becsülendő
:)

>Személyében frocliztam volna Gabrielt?
Nekem ez a mostani annak tűnik. (konkrétan az, hogy újra és újra ugyanazokat kérdezed - ha nem válaszolt az elsőre, miért tenné a sokadikra? Kicsit úgy érzem, mintha kényszeríteni akarnánk - pedig ahol az Úrnak Lelke, ott a szabadság.)

>Nem kísérelte meg senki konkrét helytelen dolgokban szeretettel kiigazítani?
Arról nem nyilatkoztam, hogy korábban mi volt, mert azt nem tudom. A jelenlegit tartom meddő állóháborúnak. Lehet, hogy én vagyok túl makacs, de ha nekem tennék fel többedszer ugyanazokat a kérdéseket, kizártnak tartom, hogy válaszolnék rá.

Nem is a bírálat motivált abban, hogy ezeket leírtam, hanem inkább a remény, hogy hátha kimozdul a dolog a holtpontról. Nem állítom, hogy ki fog, de miért ne tegyünk egy próbát?

:D


Kedves Indu!

Mégegyszer.
Az szerinted Gábrielt személyében támadta, hogy a történtek után fel lettek téve - mások indíttatására (Cilla és Ezüst) ezek a kérdések?
Pedig ezek lényege:
- Barátom, ha már prédikálsz, milyen hírt (Evangéliumot) hoztál ebbe a házba?

Ezek a kérdések olyan emberek számára jelentenek támadást, akiknek takargatnivalójuk van.

Ahol az Úrnak Lelke, a szabadság mellett ott az Igazság is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 19., csütörtök 22:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Erika írta:
Kedves Gabriel!

Kínlódok már egy ideje, h. hogy is tegyem fel, de nem bonyolítom:a hitvallásodat szeretném hallani, kb. azoknak a kérdéseknek a mentén, amit Fony feltett neked, légy szíves,mondd el, kicsoda neked Jézus Krisztus, mit hiszel Istenről, a Szent Lélekről, a Szentírásról, a bűnről, a bűnbocsánatról, a keresztségről, az örök életről...


Kedves Erika és Indu,természetessen szivessen beszélgetek veletek olyan témákról amik titeket érdekelnek, a kereszténységgel kapcsolatban.

De ahhoz továbbra is tartom magam,hogy azokkal az emberekkel akiknek a lelkében irányómban ártó szándékot érzek azokkal nem beszélgetek.

Ezért továbbra sem válaszolok sem Fony,sem
Tamás 12,sem Magda kérdéseire.

Az pedig nem érdekel,hogy ki milyen kedvessen teszi fel a kérdését,vagy milyen kedvessen válaszol, az Admin"Tamás" is keményen szokott fogalmazni vagy pld. Semmibrevis is,még sem éreztem semmi ártó szándékot a lelkükben irányomban.

Szóval várom a Ti kérdéseiteket Erika és Indu ,
de ha lehet ne egy csokorral lepjetek meg hanem mindig csak egy konkrét kérdéssel,és lehetőleg
ne itt hanem az annak megfelelő topicban tegyétek azt fel.

Érdemi beszélgetésnek úgy vélem,hogy csak így van értelme.

Szeretettel Gabriel


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. ápr. 19., csütörtök 23:57-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 19., csütörtök 23:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
-


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 20., péntek 07:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Köszönöm GABRIEL777, hogy vannak társaim.
Gondolom engedélyezed, hogy a te hozzá szólásodra itt reagáljak.
Ha nem akkor szólj az illetékesnek és ezt is kitörli :cry:
Vagy kívánságodra áthelyezi.

Üdvözöllek Fony és Tamás12
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 20., péntek 10:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves G7!

"De ahhoz továbbra is tartom magam,hogy azokkal az emberekkel akiknek a lelkében irányómban ártó szándékot érzek azokkal nem beszélgetek. "

Ezt teljesen megértem, magam is így tennék.

Őszintén érdekel, hogy elfogadod-e a Bibliát, mint Isten szavának írott kinyilatkoztatását, és mint a kereszténység zsinórmértékét?

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 20., péntek 10:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Erika írta:
Kedves Gabriel!

Kínlódok már egy ideje, h. hogy is tegyem fel, de nem bonyolítom:a hitvallásodat szeretném hallani, kb. azoknak a kérdéseknek a mentén, amit Fony feltett neked, légy szíves,mondd el, kicsoda neked Jézus Krisztus, mit hiszel Istenről, a Szent Lélekről, a Szentírásról, a bűnről, a bűnbocsánatról, a keresztségről, az örök életről...


Erika! Ez nagyon jó ötlet! kellene nyitni egy ilyen topikot, amiben mindenki leírhatná a hitvallását ilyen kérdések mentén. Vagy ha úgy gondolja, hogy "vele minden rendben", akkor legalább önmagának feltehetné ezeket a kérdéseket.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 20., péntek 13:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Indu írta:
Kedves G7!

"De ahhoz továbbra is tartom magam,hogy azokkal az emberekkel akiknek a lelkében irányómban ártó szándékot érzek azokkal nem beszélgetek. "

Ezt teljesen megértem, magam is így tennék.

Őszintén érdekel, hogy elfogadod-e a Bibliát, mint Isten szavának írott kinyilatkoztatását, és mint a kereszténység zsinórmértékét?

Üdv:
Indu


Kedves Indu

A Biblia ,Isteni ihletésű,ezért az abban levő igazságot a Szentlélek képes megjeleníteni,megmutatni az embereknek.

A Szentlélek álltal megelevenített Biblia,
segítí a hívőket a keskeny úton való haladásban.

A Biblia,hitetlen "vagy gyenge hitű" ember kezében méreg lehet,hívő ember kezében az élet vize.

Szeretettel Gabriel


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. ápr. 21., szombat 23:25-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 257 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség