Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 257 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 20., péntek 13:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Tudjátok egyébként miért nyotottam ezt a topikot?

Nem azért, hogy az évődésnek még egy szegletet biztosítsak...

Hanem mert szerettem volna beszélni Jézusról, mint tökéletes közvetítőről.

Embereknek Isten, Istennek Ember, bűnösknek ártatlan, ártatlannak bűnös, gazdagoknak szegény, szegényeknek minden, a hatalomnak gyenge, a gyengéknek mindenható... És még hány oldalról volt Ő közvetítő, összekötő...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 20., péntek 15:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nana.... az "ártatlannak bűnös" azé ... hmmm...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 20., péntek 16:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
net2rist írta:
nana.... az "ártatlannak bűnös" azé ... hmmm...

sokan őt tartották a bűnösnek, hogy saját magukat igazolják vele.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 20., péntek 16:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
oké :)

kivágtad magad ;)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 20., péntek 16:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
mondhattam volna azt is, hogy és "bűnösök közé számlálták"...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 20., péntek 17:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
..Szóval azt tartom problémásnak, hogy G777 személyét támadják, és nem érzem a szeretetet. Márpedig ha tévelyegnék bármiben, és erről úgy akarnának meggyőzni, hogy na te sátánfajzat, hogy is van a te hited. ..


Kedves Indu!
Álatlánosságban igazad van, de vele már nem az a helyzet.
Itt a fórumon mindenkik szeretettel fogadnak. A keményebb bánásmódot ki kell érdemelni.
Egy nyitott érdeklődő ember, bármrkkora sületlenséget mond kedves elbánásban részesül, sőt, ha látszi a jóindulatú keresésé benne, bármit mondhat nagyon szereti mindenki.
Lásd például Emilient. De most mindjárt korrigálom is magamn mert ő az utóbbi időben egyáltalán nem mond butaságokat, ellenlezőleg nagyon is bölcsen szólalgatott meg. Mindenki nagyon szereti.
G7 egyáltalán nem ilyen, súlyos tévtanításokkal fertőz itt kezdő emberkéket.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 20., péntek 17:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
GABRIEL777 írta:
..De ahhoz továbbra is tartom magam,hogy azokkal az emberekkel akiknek a lelkében irányómban ártó szándékot érzek azokkal nem beszélgetek.

Kedves Indu!
Itt van pl. ez a mondat, amiből felismerhető, hogy milyen szellem beszél belőle.
1. Alapvetően ez egy ilyen fórumon nem lehet ártani senkinek, azzal, hogy bibliai alapon vitatják nézeteit, tehát a feltételezés már eleve egy rágalmazás.
2. Ha a Biblia ellenes nézeteit vitatják, az nem ártó szándék, hanem ellenkezője, jószándék, alapvető szeretet. Erről szól az evangélium hirdetése. Ezzel szemben a tévtanok hirdetése valóban okozhat károkat hitben erőtlernekben.
Namost kérdés: Ki az aki megfordítja a dolgokat és a jót rossznak mondja?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 20., péntek 18:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Ex!

Én mindenről meggyőzhető vagyok. Sőt, most G7 bátorításával pont azon vagyok, hogy megvizsgáljam, hogy amit mond az ellentétes-e a Bibliával.

Azt nem látom pontosan, hogy honnantól számít valaki tévtanítónak.

Mert -bocs a példáért, ne vedd személyeskedésnek- de egy karizmatikus a nem karizmatikusok szemében bizonyos pontokban tévtanító (végülis ez az állítás oda-vissza igaz)

Aztán van olyan eset, amikor valaki fennen hirdeti a kimozdíthatatlan reformátusságát, de megtéretlen, és olyan keresztényietlen dolgokat ír le, hogy a Fórum elsírja magát - mégis senki nem bélyegzi tévtanítónak, mert hogy lenne az, hiszen református.

Ha most hirtelen azt mondanám, hogy én JT vagyok, onnantól bekerülnék a tévtanító dobozba, és már nem azt néznék, hogy mit írok, hanem akkor is nekem esnének sokan, ha egyetlen specifikus JT tanítást se hoznék. Lsd Luciusz, sztem sok kérdésben biblikusan, szeretettel érvelt - mégis ő garantáltan fekete bárány volt.

Tehát összegezve az a kérdés bennem, hogy hol van aközött a különbség, hogy 5 db tanításban nem értek egyet valakivel, de azért elfogadom, hogy hívő és aközött, hogy tévtanító - mert 5 dolgot tévesen lát a Bibliából?

Még egy felvetés - számomra hitelesebben testvér valaki, ha ugyan szerintem tévelyeg pár dologban - de Isten majd, ha jónak látja, megigazítja, mint ha valaki fröcsög, bár teológiailag pöpec a tudása. Persze itt is várom az ellenvetésed, mert lehet, hogy tévedek. De azt hiszem a szeretet súlyosabban fog latba esni az üdvösségkor, mint a teológiai igazsághalmaz. Ezzel nem a hitigazságokat akarom súlytalanítani, mindenképpen fontosnak tartom.

Kíváncsian várok minden felvetést, ellenérvet!

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 20., péntek 18:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Indu írta:
.....Azt nem látom pontosan, hogy honnantól számít valaki tévtanítónak......

pl vsz aki nem meri felvállalni, hogy ő milyen közösségnek a tagja, biztos tévtanító, és ezt még maga is tudja, ezért nem meri felvállalni azt amiben van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 20., péntek 19:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
FM írta:
Indu írta:
.....Azt nem látom pontosan, hogy honnantól számít valaki tévtanítónak......

pl vsz aki nem meri felvállalni, hogy ő milyen közösségnek a tagja, biztos tévtanító, és ezt még maga is tudja, ezért nem meri felvállalni azt amiben van.


Ez nyilvánvaló butaság. Ha valaki tévtanytók közé jár, miközben tudja róluk, hogy tévtanítók, akkor valószínűleg pszichés problémákkal küzd.
(magyarul elmebeteg :*: )

Én pl. emiatt nem is tartalak annak, bár nem tudom rólad, hogy melyik közösségbe tartozónak vallod magad.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 20., péntek 19:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Indu írta:
...Ez nyilvánvaló butaság. Ha valaki tévtanytók közé jár, miközben tudja róluk, hogy tévtanítók, akkor valószínűleg pszichés problémákkal küzd.
(magyarul elmebeteg : :) : )

Én pl. emiatt nem is tartalak annak, bár nem tudom rólad, hogy melyik közösségbe tartozónak vallod magad.


Elmebetegnek, vagy pszichés problémákkal küzdónek, vagy tévtanítónak :idea: :?:

Nem tartozom közösséghez, ezt már többször elmondtam, most ismét elmondom, esetleg eljut a hallás szintjére.

Az Úr Jézus Krisztus tanítványságára merítkeztem be, és még nem találkoztam azokkal akik szintén ezt tették.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 20., péntek 20:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
32ezüst írta:
Tudjátok egyébként miért nyotottam ezt a topikot?

Nem azért, hogy az évődésnek még egy szegletet biztosítsak...

Hanem mert szerettem volna beszélni Jézusról, mint tökéletes közvetítőről.

Embereknek Isten, Istennek Ember, bűnösknek ártatlan, ártatlannak bűnös, gazdagoknak szegény, szegényeknek minden, a hatalomnak gyenge, a gyengéknek mindenható... És még hány oldalról volt Ő közvetítő, összekötő...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 20., péntek 20:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Indu írta:

Indu írta:
Kedves Ex!

Én mindenről meggyőzhető vagyok. Sőt, most G7 bátorításával pont azon vagyok, hogy megvizsgáljam, hogy amit mond az ellentétes-e a Bibliával.


Kedves Indu!
- a „bátorításod” Tavasznál sem nagyon jött össze.
Vedd légy szíves a fáradságot, és vizsgáld meg, hogy amit G777 eddig mondott ezen a fórumon, az megegyezik e a Bibliával.
Persze úgy is fel lehet tenni a kérdéseket, hogy úgy lehessen rá válaszolni, mintha Biblikus lenne.

Indu írta:


Azt nem látom pontosan, hogy honnantól számít valaki tévtanítónak.


A Bibliában az is benne van, a Szent Lélek pedig megmutatja. Tényleg nem látod?

Indu írta:

Mert -bocs a példáért, ne vedd személyeskedésnek- de egy karizmatikus a nem karizmatikusok szemében bizonyos pontokban tévtanító (végülis ez az állítás oda-vissza igaz)


Bizonyos pontokban lehet, - de legalábbis az Evangélium üzenetét illetően egység van. És ez a lényeg.

Indu írta:

Aztán van olyan eset, amikor valaki fennen hirdeti a kimozdíthatatlan reformátusságát, de megtéretlen, és olyan keresztényietlen dolgokat ír le, hogy a Fórum elsírja magát - mégis senki nem bélyegzi tévtanítónak, mert hogy lenne az, hiszen református.


Konkrétan? Ha már belekezdtél, kire és mire gondolsz? Ha A-t mondtál, mondj B-t is.

Indu írta:

Ha most hirtelen azt mondanám, hogy én JT vagyok, onnantól bekerülnék a tévtanító dobozba, és már nem azt néznék, hogy mit írok, hanem akkor is nekem esnének sokan, ha egyetlen specifikus JT tanítást se hoznék. Lsd Luciusz, sztem sok kérdésben biblikusan, szeretettel érvelt - mégis ő garantáltan fekete bárány volt.


Igen látszólag Biblikusan, látszólag szeretettel, más Evangéliumot.
Majd miután térítésre nem látott esélyt, és egy volt Jt érveivel nem tudott mit kezdeni, szépen odébb is állt.

Indu írta:

Tehát összegezve az a kérdés bennem, hogy hol van aközött a különbség, hogy 5 db tanításban nem értek egyet valakivel, de azért elfogadom, hogy hívő és aközött, hogy tévtanító - mert 5 dolgot tévesen lát a Bibliából?
Még egy felvetés - számomra hitelesebben testvér valaki, ha ugyan szerintem tévelyeg pár dologban - de Isten majd, ha jónak látja, megigazítja, mint ha valaki fröcsög, bár teológiailag pöpec a tudása. Persze itt is várom az ellenvetésed, mert lehet, hogy tévedek. De azt hiszem a szeretet súlyosabban fog latba esni az üdvösségkor, mint a teológiai igazsághalmaz. Ezzel nem a hitigazságokat akarom súlytalanítani, mindenképpen fontosnak tartom.


Kedves Indu!

Igen nagy vonalú vagy, nem kell 5, mert egy is elég.
Pál apostolnak elég volt csupán az, hogy átkot mondjon, mert más Evabngéliumot és más Jézust hirdettek, mint ami rendeltetett,
De egy tollvonással nyugodtan kihúzhatod a Bibliádból a leveleit szeretetlenség címén, de ez nem fogja befolyásolni az ő üdvösségét.
De ha te teszel azok ellen, akik az Evangélium mellett a tévtanítások ellen szólnak, az vajon hogyan fog latba esni?
Ijesztő, hogy ennek a súlyát te sem látod és érted.

„….Nem akarod a hitigazságokat súlytalanítani, mindenképpen fontosnak tartod…”
Ez nagyon úgy hangzik, hogy a hitigazságokat is fontosnak tartod, a te értékrendedhez mérve azt.

Én pedig a hitigazságokat tartom fontosnak. Az pedig gondoskodik a többiről.
Súlybeli különbség.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 20., péntek 20:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Kérek szépen valaki moderátort, hogy a továbbiakban Fony-Gabriel-ex-FM-Indu hitvitái számára biztosítsanak egy helyet, és tényleg ne a kedvenc topikomban follyon ez az egészen off beszélgetés. Egyáltalán azt sem értem, az első erről szóló hozzászólás hogy került ide. Komolyan, mint a kocsmai verekedésben, amikor a békésen iszogató vendégek asztalait kezdik borogatni... :(

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 20., péntek 20:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
32ezüst:

"Tudjátok egyébként miért nyotottam ezt a topikot?
...mert szerettem volna beszélni Jézusról, mint tökéletes közvetítőről. "

1. A nyitó hsz-edben ezt elfelejtetted kifejteni, sőt konrétan teljesen másról szól:

"Mit tehetünk akkor, ha két nagyon kedves barátunk úgy megharagszik egymásra, hogy halálos ellenségek lesznek?"

2. Ez a topik éppen a tökéletes érdektelenség állapotában volt. Legutóbbi 2 hsz februári és márciusi... Nyilván nyithattam volna ennek egy új topikot, de a leggázosabb, mikor mindenki az általa pillanatnyilag érdekesnek gondolt témáknak szíre-szóra topikot nyit, aztán elsüllyed, mint az atom. Kérdezd meg Admint, ha nem hiszed.

3. Itt is egyfajta közvetítés folyik, ha elolvasod Erika és az én hsz-eimet, méghozzá olyan értelemben, mint amilyen a te nyitó hsz-ed.

De mindent egybevetve, nem akarok én árral szemben úszni. Moderáltasd ki, és aztán írjál szorgalmasan a kedvenc topikodba - (ahová utoljára január 19-én írál...), különben megint elsüllyed.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 257 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség