Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 257 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 27., péntek 09:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves G7!

Újra végigolvastam a tegnapi termést, és a 7:26pm hsz-emben leírtam, de talán nem elég hansúlyosan, hogy mikor Jézus parancsolatait két nagy parancsolatban foglalta össze - amiből az első, hogy Istent teljes szívünkből, lelkünkből erőnkből szeressük - ezt biztos, hogy magunk erejéből képtelenek vagyunk, a Szentlélek segítsége kell hozzá, és ebben növekednünk is kell folyamatosan.

Tehát az az -általam- zsigeri szeretetnek nevezett dolog, az ennek csak egy pici magkezdeménye - de ha megreked ezen a szinten, akkor értéktelen. Ki kell fejlődnie, de ahhoz már magára Istenre van szükség.


Vélemény?
---

"És jól ráéreztél a megtérés lényege Istennek egyfajta passziv elfogadása, amiben azért a szabadakarat révén,jelen van egyfajta aktivítás is,hisz nekünk kell dönteni mellette."

Mit értesz azalatt, hogy Isten passzív elfogadása. Mert azt értem, hogy mi az aktív rész benne. De mi a passzív?

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 27., péntek 11:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Gabriel!

Másik témánkról, a Bibliáról, mint zsínórmértékről:

>nem csak írott Ige van hanem élő Ige is. Azzal pedig táplálkozom, rendszeresen.
Én nem vitatom annak fontosságát. De az Istenről való tiszta ismeret egyedüli forrása, pont az általad is említett megromlottságunk miatt a Biblia. Így tudod leellenőrizni, hogy tényleg tiszta forrásból van-e valami.

Jézus többször hangsúlyozta ennek fontosságát, mikor hozzáfordultak egy kérdéssel és erre azt válaszolta, Mint van megírva, mint olvasod? Vagy Sátánnak is ezzel válaszolt (aki cseles kérdésére a Bibliából idézett): Viszont meg van írva...

És a béreabelieket is nemesebb lelkűeknek nevezi a Biblia, mert még Pál apostol beszédeit is leellenőrizték a Bibliából, hogy úgy van-e.

Erre értettem, hogy a Biblia a zsinórmérték, a viszonyítási alap. Ha benne van Ok, ha nincs benne ->valaki hozzátesz a Biblia szavaihoz, Isten büntetése lesz rajta lsd Jelenések könyve vége.

>a vak próféta vagy hívő aki nem tudott már olvasni,az nem tudta a lelkét táplálni élő Igével?
És ez ígék, a melyeket e mai napon parancsolok néked, legyenek a te szívedben. És gyakoroljad ezekben a te fiaidat, és szólj ezekről, mikor a te házadban ülsz, vagy mikor úton jársz, és mikor lefekszel, és mikor felkelsz.

>még véletlenül sem arra célzok,hogy érdemben nem igaz amit a próféták írtak,de mégis más mint ami egy tiszta lélektől Jézustól származik

Isten emberi közvetítőket használt fel az Ige leírására. Kezünkbe adhatta volna a Bibliát a mennyből, úgy, hogy Ő írja meg, de valamiért emberekkel íratta meg. Erre mondtam azt, hogy Jézus tanítását is emberek írták le. Tehát az ihletésen keresztül visszaidézték, amit Jézus mondott, ahogy az ihletésen keresztül más részeket. A Biblia szerint ugyanaz a Lélek.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 27., péntek 12:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Indu írta:
Kedves G7!

Újra végigolvastam a tegnapi termést, és a 7:26pm hsz-emben leírtam, de talán nem elég hansúlyosan, hogy mikor Jézus parancsolatait két nagy parancsolatban foglalta össze - amiből az első, hogy Istent teljes szívünkből, lelkünkből erőnkből szeressük - ezt biztos, hogy magunk erejéből képtelenek vagyunk, a Szentlélek segítsége kell hozzá, és ebben növekednünk is kell folyamatosan.

Tehát az az -általam- zsigeri szeretetnek nevezett dolog, az ennek csak egy pici magkezdeménye - de ha megreked ezen a szinten, akkor értéktelen. Ki kell fejlődnie, de ahhoz már magára Istenre van szükség.


Vélemény?
---

"És jól ráéreztél a megtérés lényege Istennek egyfajta passziv elfogadása, amiben azért a szabadakarat révén,jelen van egyfajta aktivítás is,hisz nekünk kell dönteni mellette."

Mit értesz azalatt, hogy Isten passzív elfogadása. Mert azt értem, hogy mi az aktív rész benne. De mi a passzív?


Kedves Indu

Látom sikerült elbizonytalanítaniuk a környezetedben levő embereknek :D

Ha elfogadsz egy jó tanácsot,bölcsebb ha inkább a lelkedben Istenre hallgatsz mint a környezetedben levő emberek elvárásainak próbálsz megfelelni.

Amit leírtál most magáról a megtérésről az ugyan az amiben én is hiszek.

A megtérésemmmel kapcsolatban is leírtam,hogy előszőr úgy éreztem,hogy én szólítottam meg Istent,de így utólag már pontossan tudom,hogy Isten szólított meg engem.

Vagyis Isten az aki az emberben megteremti
a szükséges feltételeket a megtéréshez.

ezért fogalmaztam úgy,hogy az ember részéről egyfajta passziv elfogadás kell.

Vagyis a megtérést magát Isten irányítja,de az ember szabadakarata álltal beleszolhat.

Megteheti,hogy elfogadja Istent és vissza is
utasíthatja.

A megtérés folyamán Isten az aktív fél,és az ember a befogadó,passzív fél.

Remélem így most már érthető.

De ha elolvasod,hogy mit is irtam Boglárkának,most legutobb arról,hogy a főparancsolat betöltését ,hogy segítí a Szentlélek,akkor úgy talán még érthetöbb.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 27., péntek 12:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Indu amit az élő és irott Igéről,írtál,ahhoz csak annyit fűznék hozzá,hogy
miután még egy Igével sem találkoztam ami Jézutól származott és ami ellentétes lenne azzal
amit eddig hallottam Istentől,így részemről az
ellenörzés megtörtént. :D

Ugyanakkor szemlátomást van elég sok keresztény aki szinte kivülről tuddja,hogy mi is van a Bibliában,mert állandóan azt olvassa,
még sem érti,hogy mi van benne.
A Biblia csak arra kell nekik,hogy saját felsöbb rendűségüket lássák benne,és hogy a sorai álltal másokat birálhassanak.
Pont ugyan azt teszik mint azok a farizeusok akik ismerték a Szentírást és Krisztus vesztére törtek.

Ne feledd,nem az analfabéták akarták Krisztus
halálát hanem az írástudok,azok akik sokat
olvasták a Szentírást és tudták,hogy mi van benne.

Ugye nem gondolod,hogy ez csak a véletlen műve .
Isten rámutatot,hogy nem a Szentirásban van az örök élet hanem benne.
Akinek nincs élő hite benne,az semmit sem fog megérteni a Szentírásból,még akkor sem ha kivülről fujja azt.

Nem az a lényeg,hogy ki olvassa,hanem,hogy ki hallja az Igét.

Hiába olvassa bárki is a Bibliát,ha nem hallja ki belőle Isten hangját,akkor csak halott
sorok lesznek a számára.

Ezért a Biblia is csak azt táplálja aki élő Igét hall ki belőle,aki nem hall semmit,az
csak az értelmét táplálja a lelke helyett.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 27., péntek 12:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Jakab írta:
Jak3,13. Kicsoda köztetek bölcs és okos? Mutassa meg az ő jó életéből az ő cselekedeteit bölcsességnek szelídségével.
...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 27., péntek 12:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Nem kekeckedésből, hanem őszintén érdekel, hogy akkor hogyan kell a konkrét gyakorlatban az élő Igével táplálkozni (ami nekem az Irott Ige is, meg Isten megszólító Szava is, mert ugyanaz a lélek)

Mit teszel, hogyan keresed aktívan Isten jelenlétét?

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 27., péntek 16:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Gabriel, én azt szeretném kérdezni,hogy van-e testvéri közösséged, átéled-e, amit az Úr Jézus ígér: Ha ketten vagy hárman egybegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük. Máté 18:20


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 27., péntek 19:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Indu írta:
Nem kekeckedésből, hanem őszintén érdekel, hogy akkor hogyan kell a konkrét gyakorlatban az élő Igével táplálkozni (ami nekem az Irott Ige is, meg Isten megszólító Szava is, mert ugyanaz a lélek)

Mit teszel, hogyan keresed aktívan Isten jelenlétét?



Kedves Indu

Egyszerűen,a lelkedben Istenre figyelsz,és halgatod,hogy mit mond :D

Persze csak akkor ha szivedben alázat és szeretet van iránta,ezért nem hallanak semmt a kevélyek és a bizonytalan hitüek.



Ezt megteheted ima során,vagy bárhol,bármikor

Indu,Isten nem a Bibliában van hanem a
lelkedben,nem a Biblia táplál ha olvasod,hanem az amit a lelkedben
hallasz Istentől,Biblia olvasás közben.

Ha Isten a Bibliában lenne,akkor elég lenne
csak kivülről megtanítani minden embernek és ,minden ember egyből üdvözülne is.

De szemlátomást ez nem müködik.

Szeretettel Gabriel


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. ápr. 27., péntek 19:13-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 27., péntek 19:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Erika írta:
Gabriel, én azt szeretném kérdezni,hogy van-e testvéri közösséged, átéled-e, amit az Úr Jézus ígér: Ha ketten vagy hárman egybegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük. Máté 18:20



Kedves Erika

szemlátomást igen :D

ha jól tudom az Úr,nem zárta ki a virtuális közösség lehetőségét :D

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 27., péntek 21:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves G7!

De akkor Isten miért adta a Bibliát? Meglátásom szerint a Biblia egy olyan kézikönyv, ami elengedhetetlen információkat tartalmaz az üdvösségünkre nézve. Ha Isten úgy látta volna célszerűnek, hogy csak úgy a hangját hallva irányítsa az embereket - akkor teljesen felesleges lett volna megírni a Bibliát. Sok tekintetben gazdaságosabb is lett volna, hiszen Jeremiásnak többször újra kellett írnia, mert a király megsemmisítette. Vagy - utaltál a sokféle felekezetre - ha nem lenne leírva, nem lehetne félremagyarázni - mindenkinek elmondaná Isten világosan, szóban.

És nem csak megírni lett volna felesleges. Rengetegen áldozták az életüket - a valdensek pl a ruhájukba varrták, és jeges folyókat úsztak át, hogy elvigyék másoknak. Akinél találtak ilyen másolatot azt megölték. Egy holt könyvért, amiben -mint írod-, nincs az Isten, ennyi áldozat?

Aztán meg a középkori nagyon negatív lélekből táplálkozó hatalmi egyház gyilkolta azokat, akiknél Biblia volt. Van is ilyen enciklika, amely kiátkozza azokat, akik a Bibliát olvassák. Vajon miért? Nem azért mert az rejti a tanítást az örök élet dolgairól, és mert Sátán ezt jól tudja, és minden praktikával meg akarja akadályozni, hogy az emberek kezében legyen?

Most pl úgy, hogy bár szabad olvasni - de az emberek ereklyeként őrzik a polcon, de nem nyitják ki.

>nem a Biblia táplál ha olvasod,hanem az amit a lelkedben
hallasz Istentől,Biblia olvasás közben.
Ha ez igaz lenne, az emberek a Kommunista kiáltvány olvasása közben is megtérnének, vagy egy érzelmesebb regény hatására, hiszen Isten aközben is tud szólni. --- Mégsem ez a jellemző.

Más könyv olvasása közben még soha nem szólított meg Isten, a Biblia olvasása közben viszont már sokszor.

Hát ezek jutottak eszembe ehhez - bár úgy tűnik, valamiért nem szereted te ezt a könyvet. :cry:


A virtuális közösségről meg az jutott eszembe, hogy a Biblia arra buzdít, hogy a közösségeinkben zsoltárokat énekeljünk, közösen imádkozzunk, stb - ez virtuálisan szerintem nem műxik.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 27., péntek 22:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Indu írta:


>nem a Biblia táplál ha olvasod,hanem az amit a lelkedben
hallasz Istentől,Biblia olvasás közben.
Ha ez igaz lenne, az emberek a Kommunista kiáltvány olvasása közben is megtérnének, vagy egy érzelmesebb regény hatására, hiszen Isten aközben is tud szólni. --- Mégsem ez a jellemző.

Más könyv olvasása közben még soha nem szólított meg Isten, a Biblia olvasása közben viszont már sokszor.

Hát ezek jutottak eszembe ehhez - bár úgy tűnik, valamiért nem szereted te ezt a könyvet. :cry:


A virtuális közösségről meg az jutott eszembe, hogy a Biblia arra buzdít, hogy a közösségeinkben zsoltárokat énekeljünk, közösen imádkozzunk, stb - ez virtuálisan szerintem nem műxik.

Üdv:
Indu


Kedves Indu tény és való,hogy én Istent imádom és nem a Bibliát.
És soha se tennék egyenlőség jelet Isten és a Biblia közé.

A Biblia nem Isten,hanem egy Isten ihlette könyv.

Ami a Szentlélek álltal hallgatval segítí az üdvözülésünket.

Ugyanakkor az is tény,hogy az üdvözülésnek nem feltétele a Biblia olvasása.

Nem tudok róla,hogy a teologusok elönyben részesülnek az üdvözülés szempontjából.

Egyébként tévedsz,szeretem a Bibliát,hisz benne van Jézus tanítása,amit szivessen olvasok,amiről már jópárszor írtam neked is,ezért nem egésszen értem,hogy hogy a fenébe jutottál arra a következtetésre,hogy
nem szeretem a Bibliát :D

A komunista kiálltványt a véleményem szerint nem Isten ihlette,talán ezért nem alkalmas
annyira a megtérésre :D


Ami pedig a zsoltárok éneklését illeti,
hidd el jobb ha csak virtuálissan veszek benne
részt :D

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 28., szombat 09:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
"Ami pedig a zsoltárok éneklését illeti, hidd el jobb ha csak virtuálissan veszek benne részt"
Oké, de virtuális közös imádkozás is valahogy olyan konzerv-ízű. Nem tudsz, vagy nem akarsz közösségbe járni?

Lehet, hogy már írtad valahol a Fórumon, akkor elég, ha odalinkelsz, de érdekelne, hogy hogyan kezdtél el a kereszténységgel foglalkozni, hogyan ismerted ameg a tanításokat stb.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 28., szombat 14:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Indu írta:
"Ami pedig a zsoltárok éneklését illeti, hidd el jobb ha csak virtuálissan veszek benne részt"
Oké, de virtuális közös imádkozás is valahogy olyan konzerv-ízű. Nem tudsz, vagy nem akarsz közösségbe járni?

Lehet, hogy már írtad valahol a Fórumon, akkor elég, ha odalinkelsz, de érdekelne, hogy hogyan kezdtél el a kereszténységgel foglalkozni, hogyan ismerted ameg a tanításokat stb.


Kedves Indu

Az ima a lélek beszéde,ezért sem kötödik sem térhez sem időhőz,ezért nem az a lényeg,hogy egyedül vagy közöségben imádkozunk-e,hanem az,hogy mennyire vagyunk nyitottak Isten irányába.A valóban tiszta imában nem a mi akaratunknak hanem Isten akaratának kell megnyilvánulnia.

Ami a vallásos közösséget illeti,abba valóban nem vágyom,tisztán hívő közösség pedig szerintem nincs,legalábbis én még ilyet nem láttam.


A vallásos emberek pedig szerintem rosszabbak mint a pogányok.

Hívökkel pedig találkozhatok bármelyik világi közösségben is.

Isten szeretetét megélni és vele közösségben lenni pedig a nap 24 órájában kell,nem pedig csak egy közösségi alkalomkor.

Arra a kérdésdre ,hogy hogyan kerültem kapcsolatba a kereszténységgel,olvasd el,hogy mit írtam Erikának,a Jézus Krisztus személye c.topicban a megtérésemről..


Indu szeretném ha Te is leírnád,hogy milyen vallási közösségbe jársz,ha jársz,és ,hogy
mennyivel jelent többet számodra ez a közösség mint egy másik világi közösség.

Szeretném ha arra is válaszolnál,hogy a közösségi ima során közelebb tudsz -e kerülni Istenhez,mint akkor amikor egyedül imádkozol hozzá.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 28., szombat 17:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Gabriel!

>A vallásos emberek pedig szerintem rosszabbak mint a pogányok.
Igen, sztem is.

Hú, be kell vallanom, hogy mostanában eléggé nem járok sehova. Ennek fő oka, hogy a kisbabámmal GYES-en vagyok, és egyrész nehéz elhurcolni, el vagyok különítve a babaszobában, aztán meg egész idő alatt vele kell foglalkozni, mert éhes, sír, tisztába teszem, mászkálni akar stb. Szóval túl nagy erőfeszítés túl kicsi haszonért. (mert hogy az igehirdetésből van hogy semmi nem jön át eközben.) Úgyhogy ami ideálisabbnak tűnik, hogy otthon, mikor a gyerkőc éppen bealszik, meghallgatunk egy igehirdetést :) Virtuális közösség. De nagyon nem ideális, lelki félhullának érzem magam. (Ja, és ezt nem akarom szegény gyerekre kenni, vele inkább csak takarózom...)

Amivel többet jelent, mint egy világi közösség, hú erről nagyon szívesen írok. Szóval olyan jó így egy plattformon lenni emberekkel, tudni, hogy bízhatsz bennük, ha valaki hívő, akkor egy rövid ismeretség után is úgy érzed, mint ha gyerekkorod óta barátok lennétek. Ez nem is feltétlenül csak gyülekezethez kötődik, egyszer teljesen véletlenül valami honlapon megismerkedtem egy református sráccal, pár levelet váltottunk, és elhívott vizitúrázni. (más tesókat is vittem) de nem ez a lényeg, hanem egyszerűen tudtam, hogy nem lesz gond egy idegen emberrel - mert a levelezésünkből, a témákból már megismertem annyira, amit egy nem hívő -úgy gondolom, és Isten kegyes volt, hozzám, mert tényleg nagyon szép élmény volt- nem tud eljátszani. Tud szép kenettlejes szövegeket írni, de az más. És innen a Fórumról is mesélheték ilyet.

A közösségi ima hasznát nem abban látom, hogy az erősebb lenne, vagy hatékonyabb, hanem van egy ilyen ige:
"Azaz, hogy együtt felbuzduljunk ti nálatok egymás hite által, a tiétek meg az enyém által." Tehát hívőkkel azért jó közösségben (nem csak imaközösségben) lenni, mert újra és újra szárnyra kaphat az ember hite. A hívőket segítségül adta Isten egymásnak - és akkor miért ne élvezzük egymás segítségét a hitbeli növekedésben.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 28., szombat 18:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Hogy mi a különbség, ha az ember egyedül imádkozik vagy közösségben,erre a kérdésre hadd feleljek egy idézettel
Wesley J. Duewe Imáddal érintsd meg a világot! c. írásából:


"Az egyetérteni ige megfelelője a sünphoneo, amiből a szimfónia szó származik.Ez azt jelenti: harmóniában együtt hangzó, és elsősorban hangszerekre vonatkozik.
Mikor két hívő összhangban van egy témát illetően a Lélek egységében, a vágy egységében és az ima egységében, akkor ez csodálatos szimfónia Isten fülének.Az Atya Isten biztosan jóváhagyja és megválaszolja az ilyen kérést. Miért? Mert ahol ketten vagy hárman együtt imádkoznak Jézus nevében, Jézus maga ott fog imádkozni velük egyetértésben, áment mondva imájukra."

Tehát, ha legalább ketten együtt, egyakarattal, imádkoznak, olyan, mintha harmóniában együtthangzó szimfóniát játszanának...
ha egyedül imádkozol, akkor pedig szólót "játszasz".

Hogy milyen előnyei vannak egy közösséghez tartozásnak, arra pedig hadd tanítsanak a kanadai vadlibák:

Keresztyén lecke öt pontban a kanadai vadlibáktól


Tény: A vadlibák csoportosan, V-alakban szállnak. Repülés közben mozgatják szárnyukat, a levegő felhajtóereje fenntartja a következő libákat. Így lehetséges, hogy 71 százalékkal hosszabb távolságot tudnak megtenni, mint ha csak egyetlen pár repülne együtt.
Lecke: Ha egymást segítve dolgozunk, s közösségi szellemben végezzük a munkát, sokkal gyorsabban és könnyebben érjük el a célt.

Tény: Ha egy vadliba kirepül a sorból és egyedül próbál célhoz érni, azonnal lelassul, mert nem segíti őt többé a levegő emelő hatása, amelyet a többi vadliba szárnycsapásai biztosítanak számára. Így gyorsan visszarepül a sorba, hogy repülése könnyebbé váljon a társai erőfeszítése által.
Lecke: Ha van annyi eszünk, mint egy kanadai vadlibának, akkor együtt dolgozunk a közösséggel, a közös cél érdekében.

Tény: Amikor a vezető vadliba elfárad, egy másik veszi át a helyét az élen.
Lecke: A közösségben el kell fogadnunk egymásrautaltságunkat, s a megfelelő pillanatban átadni vagy átvenni a munkát, épp úgy, mint a vezetést.

Tény: Repülés közben a hátsó vadlibák hangosan gágognak, hogy az elsőket erőfeszítéseikben biztassák.
Lecke: A közösség nem létezhet a szurkolók nélkül, és fontos, hogy a gágogás biztató legyen.

Tény: Ha egy vadliba megbetegszik, két társa leszáll vele, s addig együtt maradnak, amíg meggyógyul vagy elpusztul. A libák ezután visszatérnek a saját közösségükhöz, vagy hármasban, vagy már csak kettesben, olykor egy másik közösséggel repülnek, míg el nem érik a sajátjukat.
Lecke: Ha annyi együttérzés lenne bennünk, mint a vadlibákban, átsegítenénk egymást a nehéz időkön, ahogyan ők teszik.


DeRoth László


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 257 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség