Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 170 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő
 

Emberből van ő is - ez a mondat mit jelent neked?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 10., péntek 09:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Sokszor mondják a magukat hívőnek mondó emberek, gondolom ti is hallottátok?
Mit gondoltok róla?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 10., péntek 09:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Nekem ez a mondat azt jelenti, hogy semmi jogom jobb fejnek tartani magam senkinél.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 10., péntek 10:46 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Igen!
Lelki pásztorom szavajárása, általában amikor a saját hibáira mutat vagy másokéra, akkor használja ezt a kifejezést.
Így ennek tudható be ha egyirányúan nézem ezt és , a hibáinkra gyarlóságunkra és küzdelmeinkre emlékeztet állandóan!
Ne magasztaljam fel magam , mert én is csak emberből vagyok és elbukhatom!
Valami ilyesmi a jelen pillanatban számomra a mondanivalója, de szívesen látnám más megvilágításban is kedves FM!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 10., péntek 10:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Talán valamelyik "egyházatya" (micsoda faramuci titulus!) követte el az alábbi elgondolkodtató kijelentést:

"Magaddal szemben légy szigorú, másokkal pedig elnéző!

De, hogy a konkrét kérdésre válaszoljak; ha a megfogalmazást magamra értem, akkor gáz van, mert felmentést szándékozom adni ezzel a szent és győzelmes keresztyén élet elszabotálásában.

Ha másokra alkalmazom a megállapítást, akkor az a tartalma: ő is kegyelemre szoruló bukdácsoló, pedig nem kéne ennek így lennie.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 10., péntek 13:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Jó hogy válaszoltok, mert ezekre nem is gondoltam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 11., szombat 07:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Magam ezt mindég értékítéletnek hallom, persze akik eddig válaszoltak ők is annak tartják, csak én az irányában hallom másként.

Mond ez valakinek valamit :wink: ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 11., szombat 09:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Ha hívő embernél valamilyen negatív megnyilvánulást látok, erre gondolok. Nem dől össze bennem egy világ,h. hazugság az egész keresztyénség, ön- és egymás álltatása, nem vonom kétségbe,h. valós-e a megtérése, - pusztán arról van szó,h.minden igyekezetünk mellett is be vagyunk zárva az emberi lét korlátai közé.

"Ez a kincsünk pedig cserépedényekben van, h. amaz erőnek nagy volta Istené legyen, és nem magunktól való 2. Kor. 4: 7"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 11., szombat 13:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Ez igaz is meg nem is (bocs) nem a te igazmondásodra értem, hanem a következtetésre amit írsz kedves Erika már mint, hogy be vagyunk zárva.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 12., vasárnap 07:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Mert ugye ha főzöl és az étel nem olyan kitűnő, akkor arra értékítéletet mondanak, vagy az étkezésükből derül ez ki.
Persze akkor is ha kitűnő :*:
De te főztél. :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 10:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Hát aki magát emberből valónak érzi nem ír, akkor kérem írjon aki magát Istentől születettnek mondja :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 19:33 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
Hát aki magát emberből valónak érzi nem ír, akkor kérem írjon aki magát Istentől születettnek mondja :*:


Ahogy én látom;
Magam is használom

Kamilla, jól fogalmazza meg a dolgot. Mert van egy ilyen jelentése is.
Tamás12 percízen, összefoglava, ismét csak helyesen értékeli.
Figyelő Másokkal figyelmes elnéző, Önmagával szigorú ismét helyes. (azzal a kiegészítéssel, hogy én pl. nem mint mentséget hozom fel. Mert a mentegetőzésben benne foglaltatik az elismerés, és ezáltal valamiféle kifarolás, vagy egérút nyerése valamerre.)
De, amikor valaki magára alkalmazza, akkor nem okvetlen ezen szándék mozgatja. Hanem lehet beismerése annak a ténynek, hogy emberből vagyok. És nagyon áthidalva utalok Ádámtól örökölt bűn következményére, ami miatt tökéletlen vagyok. „A lélek kész, de a test erőtlen” Ezen hibák pedig befolyásolnak.

Erről beszél Erika, ismét csak helyesen. ’ be vagyunk zárva az emberi lét korlátai közé.’

A főzés és az étel értékítélete. Nagyon mások vagyunk, személyiségünk különbözik. A neveltetés, a környezet, a tanult, és szerzett tapasztalatok. A megértett, és megértésre váró dolgok mind befolyásolnak minket. Amiből adódik, hogy egy-egy dologról nagyon eltérő véleményeink vannak. (pl. ’hogy ételnél maradjak’ Az angol azt mondja, ehető, ha dicsérni akarja, hozzá teszi ízletes. És ezzel máris kimerítette a dicséret fogalmát. Nekik az ő kultúrájukban ezt jelenti. Akkor mondja, hogy egészségedre, ha közvetlen a nyakába tüsszentesz, egyébként meg úgy tesz mintha nem venné észre. A lordok házában kulturáltan azt mondja az ellenzékinek Kedves Barátom! ’közben a pokolba kívánja’
A magyar ennél jóval nyíltabb a megnyilvánulásaiban. Mindent észre vesz, és mindenre figyel. Példa erre, maga ez a topik is. :) Mert felfigyeltél arra, és érdekel annak háttere. Így hát nem is tétovázol szóvá tenni, ill. megkérdezni.)

Amikor használom a topik címében elhangzott, akkor olyasmire gondolok, amiket ki is emeltem. Kamilla, Tamás12, Figyelő, által megfogalmazott dolgokra.
Én így látom.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 24., péntek 17:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Na igen megállapításaid és értékítéleted, önmagáért beszél Lucius.
Mi a helyes és mi a helytelen.

A TEREMTŐ mit mond a "MEOS" véleményére :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 26., vasárnap 21:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Na persze emberből vagy, vagy esetleg még sem, esetleg Isten a saját képére és hasonlatosságára teremtett és még nem találtad meg, hogy lehess valóban az, akinek téged Isten teremtett, vagy megtaláltad, de ez a szöveg amit neked mondanak megakadályoz abban, hogy tényleg betöltsd a szereped, és ezzel az értékítélettel a te Teremtődet kárhoztatod


:wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 26., vasárnap 22:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Én magam is emberből vagyok, sajnos hibázom, és ISTEN kegyelme ami megtart, és segít újra a helyes irányba.Tehát, ha egy testvérem hibázik, Ő is emberből van, nincs jogom ítélkezni felőle.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 27., hétfő 08:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Cilla nem gondolod, hogy ez a megállapítás nem a másik emberfelé való itélkezés, hanem a Teremtőm kritizálása?
Miért érzem én ezt annak?

Mint Jób könyvében a :twisted: mikor értékítéletet közöl Jóbról.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 170 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség