Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 57 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
 

Re: Megváltás
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 01., csütörtök 19:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
32ezüst írta:
Most ha Gabriel példáját vesszük, ő nem fogadja el azt, hogy Jézus kifizette helyettünk a "vételárat", akkor ő még mindig a sátán uralma alatt van?


Kedves Gabi

Ez a "vételár"kifizetése"effektive azt jelenti,hogy most kegyelmi időszak van,
szóval nem kell bárka építéssel vacakolni :D

Na meg persze azt,hogy aki kifizette a menybe
jutásunk árát,annak a tulajdonai vagyunk,és ha általa cselekszünk akkor üdvözülünk.

A fentiekből viszont az nem következik,hogy
a hívő büntelenné válna és az sem,hogy nem tartozna minden egyes cselekedetével elszámolni,kivétel az amelyiket Krisztus
által cselekszi meg,az nem esik itélet alá.

Szóval Jézus nevében itélkező ,de általa nem cselekedő farizeusok mind egytől egyig
itélet alá esnek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Megváltás
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 01., csütörtök 20:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
ovatos írta:
itt arról van szó, hogy egy másik hatalom (sátán) uralma alatt születünk és élünk, úgy, hogy annak a tulajdona vagyunk és Istenhez semmi közünk - mindaddig, míg el nem fogadjuk, hogy Jézus kifizette helyettünk a "vételárat".


[/quote]

Ez így nagyon sarkos,hisz Isten jelen van a pogányban is a lelkiismeret és az intuició
is erre utal,az élő Lélek sem a sátántól hanem Istentől származik és az ad életet az embernek.

Ha elfogadtuk Urunknak Istent akkor meg is tértünk,nem tudok róla ,hogy a próféták pogányok lettek volna,az pedig nevetséges,hogy nem volt kapcsolatuk
Istennel.

Ha az állításod igaz lenne az egész ószövetséget a szemétbe dobhatnánk.

Az ember egy személyhez tér meg és nem egy állításhoz a vételár kifizetése,átvitt értelemben értendő
és a kegyelmi időszakra utal,és arra mutat
rá,hogy Krisztus álltal üdvözülhetünk,hisz
aki a vételárat "kifizette"annál az üdvözülés kulcsa.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Megváltás
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 01., csütörtök 20:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
GABRIEL777 írta:
A fentiekből viszont az nem következik,hogy
a hívő büntelenné válna és az sem,hogy nem tartozna minden egyes cselekedetével elszámolni,kivétel az amelyiket Krisztus
által cselekszi meg,az nem esik itélet alá.


Úgy gondolod, hogy kétfélék a cselekedeteink megtérés után is?
Az egyik fajta, amit Jézus által cselekszünk, és a többi, amiért ítéletet kapunk?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 01., csütörtök 21:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Fura ez.
Szerintem tévedés, hogy a megtérés előtt az embert csak a bűn vezeti. Az embert már az élete folyamán a lelkiismeret többször is ráébreszti a hibás, helytelen, önző cselekedeteire, és választások elé állítja.
A megtérés után viszont már nem járhat az ember 2 úton. Döntenie kell. És a Léleknek tudnia kell, melyik a helyes út, hogy mi a jó; ehhez el kell engedni a saját önző "indítékainkat". Az alázattal, az örömmel való odaadással lehet ezen az úton járni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 02., péntek 15:35 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 27., hétfő 17:40
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Kolozsvar
GABRIEL777 írta:
sz_aron írta:
GABRIEL777
"Aki Krisztus tanításait követi az Krisztus álltal fog cselekedni,és ezért részesül a megváltásban. :?:
A Krisztus általi emberi cselekedetek üdvözítőek":?:


A cselekedetek alltal kifejezzuk Isten iranti halankat, hitunket is novelik, erositik, de az udvosseget nem lehet kierdemelni, hiszen mind meltatlanok vagyunk...csak kegyelem.



Kedves Áron

Én nem azt írtam,hogy a cselekedetek miatt fogunk üdvözülni,hanem azt,hogy a Krisztus
általi cselekdetek üdvözítőek.

Mert aki Krisztus által cselekszik az Isten Lelke
által cselekszik akinek a cselekedeteit pedig a Szentlélek írányítjí abban az emberben a Szentlélek az Úr.

Kegyelem csak annak jár aki az Úrban van,
ha pedig benne vagy akkor általa is kell cselekedned.

Ha Krisztusban vagy akkor általa is cselekszel.


Krisztus cselekedete az udvozito az h meghallt ertunk.

_________________
A szenvedes elfogadasa bizalom kerdese. - Visky Ferenc


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sz_aron 2007. feb. 02., péntek 15:50-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 02., péntek 15:40 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 27., hétfő 17:40
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Kolozsvar
GABRIEL777 írta:



Út csak egy van,de ahány úton haladó van annyi féle út létezik,de ez a sok út valójában
csak egy Út.



A keresztyensegen belul erted az utakat vagy mas vallasok is ide tartoznak? Mas vallasok is ugyanabba a celba vezeto utak?

_________________
A szenvedes elfogadasa bizalom kerdese. - Visky Ferenc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 02., péntek 16:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
tavasz írta:
Fura ez.
Szerintem tévedés, hogy a megtérés előtt az embert csak a bűn vezeti. Az embert már az élete folyamán a lelkiismeret többször is ráébreszti a hibás, helytelen, önző cselekedeteire, és választások elé állítja.
A megtérés után viszont már nem járhat az ember 2 úton. Döntenie kell. És a Léleknek tudnia kell, melyik a helyes út, hogy mi a jó; ehhez el kell engedni a saját önző "indítékainkat". Az alázattal, az örömmel való odaadással lehet ezen az úton járni.


Valahogy úgy tudnám elmondani, hogy alapjáratban, amikor az ember nem ismer törvényt, akkor olyan mint egy labirintusban, ahol nem falak, hanem végtelen mély árkok veszik körül az utat... Egyetlen rossz lépés, és iszonyú károkat okoz magának és másoknak.

Aztán kap törvényt, és az árkokat szélén megjelennek az útjelzők... Már látja, hogy mit nem szabad...
De a labirintus továbbra is az marad, az irányt még mindig nem tudod.

Az úton viszont csak Jézus vezethet át. Csakis Ő ismeri az életed labirintusából a kijárat felé vezető utat. Nélküle örök bolyongásra volnál ítélve.
Néha megtalálod a kapcsolatot Vele, néha engedi, hogy felfedezd a labirintus azon ágait is, amik nem feltétlenül előre visznek... Néha mutatja az irányt, és néha engedi, hogy egyedül keresd... Mikor épp mire van szükséged...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 03., szombat 13:00 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
Kedves Kérdező!
:wink:
A megváltásnak a megtérés az eredménye, a megtérés pedig először világosság a szívemben, hogy bűnös, nyomorult ember vagyok és hogy esetleg eddig bűnösen éltem. A következő lépés pedig igenis misztikus, amikor egy örömteli érzés születik a szívemben, az hogy az Úr Jézus értem is meghalt a kereszten és hogy van kiút a bűnös életből. Én már sokszor megtapasztaltam Isten misztikus voltát, azaz hogy Élő Személyről van szó!
Áldás, békesség!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Megváltás
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 02:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
32ezüst írta:
GABRIEL777 írta:
A fentiekből viszont az nem következik,hogy
a hívő büntelenné válna és az sem,hogy nem tartozna minden egyes cselekedetével elszámolni,kivétel az amelyiket Krisztus
által cselekszi meg,az nem esik itélet alá.


Úgy gondolod, hogy kétfélék a cselekedeteink megtérés után is?
Az egyik fajta, amit Jézus által cselekszünk, és a többi, amiért ítéletet kapunk?


Kedves Gabi

Azok a cselekedetek amiket Krisztus álltal cselekszünk,azok nem esnek itélet alá,amelyeket viszont nem,azok megitéltetnek.

Ha ez nem így lenne,akkor az embernek elég lenne azt mondani,hogy megtért,
és bármit tehetne arra hivatkozva,hogy ő már megtért,neki mindent szabad csinálnia,Ő már nem büntethető,Krisztus
kezességet vállal érte.

Ez azonban nem igaz,Krisztus egyértelműen fogalmaz,amikor jelzi,hogy
nem mindenki jut be a mennyeknek országába aki a nevére hivatkozik,csak az aki általa is cselekszik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Megváltás
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 08:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
GABRIEL777 írta:
Kedves Gabi

Azok a cselekedetek amiket Krisztus álltal cselekszünk,azok nem esnek itélet alá,amelyeket viszont nem,azok megitéltetnek.

Ha ez nem így lenne,akkor az embernek elég lenne azt mondani,hogy megtért,
és bármit tehetne arra hivatkozva,hogy ő már megtért,neki mindent szabad csinálnia,Ő már nem büntethető,Krisztus
kezességet vállal érte.

Ez azonban nem igaz,Krisztus egyértelműen fogalmaz,amikor jelzi,hogy
nem mindenki jut be a mennyeknek országába aki a nevére hivatkozik,csak az aki általa is cselekszik.

Én úgy látom, hogy elég arra hivatkozni, hogy megtért. Mert az már akármit csinál, nem büntethető érte. Pontosan azért, mert Krisztus kezességet vállal érte. Nincs többé büntetés se lelkiismeretfurdalás. Ez a megváltás első hatása.

Kétféle ember létezik. Az egyik, aki saját erőből szeretné elérni az üdvösséget. Ilyenek a buddhisták, és még egy csomó más vallás tagjai. Ők mindenféle technikákat kitalálnak önmaguk tökéletesítésére, és ezekhez precízen ragaszkodniuk kell mint törvényhez.

A megtért ember viszont Krisztusra bízza magát, ezért nincs szüksége törvényre. Nem lesz megítélve, csakis a fizikai következményeit kell viselnie a tévedéseinek. Külön ítéletet nem kap.

De ehhez mindig szem előtt kell tartani a szándékot, hogy az ő akaratát cselekedjük. De valahol ez már elválaszthatatlan a megtéréstől. Neki van annyi ereje, hogy már el ne engedje az ilyen embert, és mindig tudassa, hogy mi is az akarata... Ez a megváltás második hatása.

Itt lehet elvitatkozni a szabad akaratról és az eleve elrendelésről. Meg arról, hogy el tud-e kárhozni egy már megtért ember...
Szerintem nem tud. Ha már elindult az úton, akkor soha nem fog visszafordulni... Legfeljebb néha lassabban halad rajta...

Jól látom?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Megváltás
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 15:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
32ezüst írta:
GABRIEL777 írta:
Kedves Gabi

Azok a cselekedetek amiket Krisztus álltal cselekszünk,azok nem esnek itélet alá,amelyeket viszont nem,azok megitéltetnek.

Ha ez nem így lenne,akkor az embernek elég lenne azt mondani,hogy megtért,
és bármit tehetne arra hivatkozva,hogy ő már megtért,neki mindent szabad csinálnia,Ő már nem büntethető,Krisztus
kezességet vállal érte.

Ez azonban nem igaz,Krisztus egyértelműen fogalmaz,amikor jelzi,hogy
nem mindenki jut be a mennyeknek országába aki a nevére hivatkozik,csak az aki általa is cselekszik.

Én úgy látom, hogy elég arra hivatkozni, hogy megtért. Mert az már akármit csinál, nem büntethető érte. Pontosan azért, mert Krisztus kezességet vállal érte. Nincs többé büntetés se lelkiismeretfurdalás. Ez a megváltás első hatása.

Kétféle ember létezik. Az egyik, aki saját erőből szeretné elérni az üdvösséget. Ilyenek a buddhisták, és még egy csomó más vallás tagjai. Ők mindenféle technikákat kitalálnak önmaguk tökéletesítésére, és ezekhez precízen ragaszkodniuk kell mint törvényhez.

A megtért ember viszont Krisztusra bízza magát, ezért nincs szüksége törvényre. Nem lesz megítélve, csakis a fizikai következményeit kell viselnie a tévedéseinek. Külön ítéletet nem kap.

De ehhez mindig szem előtt kell tartani a szándékot, hogy az ő akaratát cselekedjük. De valahol ez már elválaszthatatlan a megtéréstől. Neki van annyi ereje, hogy már el ne engedje az ilyen embert, és mindig tudassa, hogy mi is az akarata... Ez a megváltás második hatása.

Itt lehet elvitatkozni a szabad akaratról és az eleve elrendelésről. Meg arról, hogy el tud-e kárhozni egy már megtért ember...
Szerintem nem tud. Ha már elindult az úton, akkor soha nem fog visszafordulni... Legfeljebb néha lassabban halad rajta...

Jól látom?


Kedves Gabi

Igen jól gondolod,és pont az ellentetjét
írod mint amit gondolsz :D :D :D

Jól érzékelem ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 16:05 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 12:28
Hozzászólások: 81
32ezüst írta:
Mit jelent az, hogy "elfogadjuk"?
Gondolom, ahhoz tudni kell, hogy mit jelent az, hogy "a sátán uralma alatt születünk"... Ez mit jelent?

Talán ezt is egy hasonlattal tudnám könnyebben megmagyarázni (de ne nevess ki érte). Képzeljük el, hogy van két birodalom: Istené és a sátáné. Ha ezt papírra rajzolnánk, akkor rajzonánk egymás mellé egy fehér foltot (ez Isten országa, ahol nincs semmi bűn) és egy fekete foltot (ez a sátáné, ahol bűn van). A kettő el van választva egymástól, nem lehet csak úgy átjárni. A mi egész világunk a "fekete foltban" van, abba születünk bele... így érthető? Persze, ezt nem fizikailag kell elképzelni, ez csak egy hasonlat.
(Tovább lehet ezt még gondolni, csak most nem akarom bonyolítani.)

Idézet:
Miért nincs addig Istenhez semmi közünk? Hiába hiszünk benne?

Kérdés, mit jelent "hinni Istenben"?

Idézet:
Ha nem értem, hogyan tudta helyettem kifizetni a vételárat, akkor én sem vagyok megváltva? Ha csak annyit mondok, hogy biztos, ha ez van a Bibliába írva, márpedig annak igaznak kell lenni... Akkor ugye rám nem lesz érvényes?
Hogy kell ezt mégis érteni, hogy el tudjam fogadni?

Ezek, amiket mondtam, csak hasonlatok, és minden hasonlat sántít valahol. Sokféleképpen meg lehet ezt a témát közelíteni, de igazából nem azon múlik, hogy valaki egyik vagy másik példát intellektuálisan megérti-e. Ezek csak segítségek, amik a könnyebb megértést szolgálják, de lehet, hogy ami az egyik embernek egyszerűsíti a megértést, a másiknak bonyolítja.
Szerintem ennek 3 síkja van, és egyiket sem szabad sem túlhangsúlyozni, sem pedig figyelmen kívül hagyni. Egyrészt van egy intellektuális része, amikor az ember rádöbben, hogy bűnös életet él, és magától nem tud megváltozni, de Jézusban el van készítve a megoldás. Másrészt van egy érzelmi oldala, mert amikor ezt valaki úgy igazán felismeri, az érzelmileg is hatással van rá, bűnbánatot tart, felébred benne a vágyakozás Isten után (tudom, ez nem tisztán érzelmi kérdés, de az is). Harmadrészt pedig jelen van az akarat is, egyfajta elhatározás vagy szándék, hogy már nem akarok olyan életet élni, mint eddig, hanem Jézust akarom követni.
Hogy ki milyen úton jut el idáig, az mindenkinél más.

Bocsánat, ha úgy tűnik, hogy nem a kérdésre válaszoltam. Igyekszem válaszolni, csak sajnos nem tudom, milyen megközelítésből lenne neked leginkább érthető... :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 16:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Jaj, Óvatos, de jó, hogy itt vagy megint! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 16:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Bizony együtt örülök Kamillával.

Péter ezt az Úrnak mondja:
Jn 6,68 Felele néki Simon Péter: Uram, kihez mehetnénk? Örök életnek beszéde van te nálad.

Aztán még is megtagadja.

Csak a Szent Szellemmel betöltekezés pecsétel el naponta.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Megváltás
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 16:15 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 12:28
Hozzászólások: 81
GABRIEL777 írta:
Ez így nagyon sarkos,hisz Isten jelen van a pogányban is a lelkiismeret és az intuició is erre utal,az élő Lélek sem a sátántól hanem Istentől származik és az ad életet az embernek.

Ebbe most nem szeretnék mélyebben belemenni, főleg nem ebben a topikban, de ezzel az állítással nem értek egyet.

Idézet:
nem tudok róla, hogy a próféták pogányok lettek volna, az pedig nevetséges, hogy nem volt kapcsolatuk Istennel.

Nem is mondtam ilyet.

Idézet:
Ha az állításod igaz lenne az egész ószövetséget a szemétbe dobhatnánk.
Az ember egy személyhez tér meg és nem egy állításhoz a vételár kifizetése,átvitt értelemben értendő és a kegyelmi időszakra utal,és arra mutat rá,hogy Krisztus álltal üdvözülhetünk,hisz aki a vételárat "kifizette"annál az üdvözülés kulcsa.

Senki nem mondta, hogy egy állításhoz kell megtérni, valamint azt sem, hogy nem átvitt értelemben értendő... persze hogy abban! Ez csak egy hasonlat, egy szemléltető példa volt, ami talán segít a valóság egy darabkáját könnyebben megérteni.[/quote]


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 57 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 69 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség