Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 57 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
 

Megváltás
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 15:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Kedves Gabriel! és a többiek se maradjanak csendben!

Érdekelne, mit gondolsz a megváltásról.

A megváltáshoz elég-e ha csak Jézus tanítását követjük, vagy valamilyen misztikus formában van a halálának-feltámadásának hatása?

Jézus halálának van-e hatása a ma élő emberre, vagy csak azokra, akik akkor éltek?

Követnünk kell-e valamilyen formában Jézus halálát-feltámadását, ha már ezt a mintát adta meg nekünk?

Ha igen, milyen értelemben?

A megtérésnél, az újjászületésnél, megszentelődésnél, halálunknál, ítéletnél,... hol van szerepe?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 16:23 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 27., hétfő 17:40
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Kolozsvar
Jézus halálának van-e hatása a ma élő emberre, vagy csak azokra, akik akkor éltek?

Követnünk kell-e valamilyen formában Jézus halálát-feltámadását, ha már ezt a mintát adta meg nekünk?


En a tobbiek koze tartozom, hatasa "egyszer s mindenkorra" ervenyes.
Halal-feltamadast is szimbolizalja a keresztseg.

_________________
A szenvedes elfogadasa bizalom kerdese. - Visky Ferenc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 29., hétfő 13:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Jn 12,23 Jézus így válaszolt nekik: "Eljött az óra, hogy megdicsőíttessék az Emberfia.
12,24 Bizony, bizony, mondom néktek: ha a búzaszem nem esik a földbe, és nem hal meg, egymaga marad; de ha meghal, sokszoros termést hoz.
12,25 Aki szereti az életét, elveszti; aki pedig gyűlöli az életét e világon, örök életre őrzi meg azt.
12,26 Ha valaki nekem szolgál, engem kövessen; és ahol én vagyok, ott lesz az én szolgám is; és ha valaki nekem szolgál, azt megbecsüli az Atya.
12,27 Most megrendült az én lelkem. Kérjem azt: Atyám, ments meg ettől az órától engem? De hiszen éppen ezért az óráért jöttem!

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Megváltás
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 29., hétfő 18:55 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 12:28
Hozzászólások: 81
32ezüst írta:
A megváltáshoz elég-e ha csak Jézus tanítását követjük, vagy valamilyen misztikus formában van a halálának-feltámadásának hatása?


Tulajdonképpen egyik sem.
Kicsit leegyszerűsítve, olyasmi ez, mint amikor bűncselekményt követsz el, és valaki más kifizeti helyetted az óvadékot vagy leüli helyetted a börtönbüntetést - ezzel "megvált" téged a jogos büntetés letöltésétől, mivel magára vállalja azt. Feltéve, hogy nem utasítod vissza. A különbség annyi, hogy Jézus, illetve a mi bűnünk esetében nem csupán óvadékról, hanem halálbüntetésről van szó.

Idézet:
Jézus halálának van-e hatása a ma élő emberre, vagy csak azokra, akik akkor éltek?


Van.

Idézet:
Követnünk kell-e valamilyen formában Jézus halálát-feltámadását, ha már ezt a mintát adta meg nekünk?


Nem "kell", hanem... az, hogy meghalunk, vitathatatlan tény. De az a halál nem egészen ugyanolyan halál, mint amilyennel Jézus halt meg, mert neki nem kellett volna meghalnia, hanem önként tette. Az, hogy feltámadunk, hitünk szerint szintén tény.
Szerintem sokkal inkább az életét kellene követnünk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Megváltás
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 29., hétfő 23:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
32ezüst írta:
Kedves Gabriel! és a többiek se maradjanak csendben!

Érdekelne, mit gondolsz a megváltásról.

A megváltáshoz elég-e ha csak Jézus tanítását követjük, vagy valamilyen misztikus formában van a halálának-feltámadásának hatása?

Jézus halálának van-e hatása a ma élő emberre, vagy csak azokra, akik akkor éltek?

Követnünk kell-e valamilyen formában Jézus halálát-feltámadását, ha már ezt a mintát adta meg nekünk?

Ha igen, milyen értelemben?

A megtérésnél, az újjászületésnél, megszentelődésnél, halálunknál, ítéletnél,... hol van szerepe?


Kedves Gabi

Ha jól értem,azt kérdezed,hogy Jézus képes volt-e a halála által az emberiség által fölhalmozott bünökből elvinni.

Erről az jut eszembe ha egy tiszta szivacsot ,beleteszünk egy edénybe ahol koszos viz van,majd kivesszük és
kicsavarjuk,hogy újra tiszta legyen,akkor a víz
valóban tisztább lessz.

Ugyan akkor,Krisztus tisztitó hatását még sem ebben látom ,hanem inkább abban,hogy az általa képviselt eszmeiséggel kapcsolatba kerülő emberek,Istenfelé fordulnak és így ,ezálltal tisztúl az emberiség a bünöktől meg.

Krisztusra,szokás azt mondani,hogy a megváltó,én ezt
azzal egészíteném,ki,hogy Krisztus nem csak a megváltó,hanem ,maga a megváltás

Aki Krisztus tanításait követi az Krisztus álltal fog cselekedni,és ezért részesül a megváltásban.

Isten,Jézuson kersztül mutatta meg az embereknek,hogy mi a megváltás,mit kell tenniük ahhoz,hogy üdvözüljenek,hogy kell az Isten által adott parancsolatokat,megrontás nélkül,betölteni.

Fontos elkülöníteni a Krisztus nevében tett emberi cselekedeteket atól a cselekedetektől amit az emberek Krisztus által tesznek.

A Krisztus általi emberi cselekedetek üdvözítőek de a Krisztus nevében és nem általa tett cselekedetek,
kárhozatra valók.

A Krisztus általi emberi cselekedetekről,még annyit,hogy azok nem minden esetben Krisztus nevére hivatkozval
történnek meg,de ezekben az esetekben is ugyan úgy üdvözítőek ezek a cselekedetek,mint azok a Krisztus
általi cselekedetek amelyeket a nevére hivatkozval tesznek meg emberek.

Jézus halála és feltámadása,azt szimbolizálja ,hogy mi lessz annak az embernek a sorsa aki
Istenért "leteszi eddigi Istentelen életét" ,őt Isten feltámassza ,megelevenítí,büneítől
megtisztítja,és ezáltal a mennybe kerül vagyis üdvözül.

Isten,előszőr Jézuson keresztül megmutatta,hogy miylen az az ember aki betölti tisztán a parancsolatait,majd Jézus
halálakor és feltámadásakor,megmutatta,hogy mit kell tennie annak az emnbernek aki olyanná akar válni mint amilyen Jézus .


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Megváltás
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 30., kedd 02:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
GABRIEL777 írta:
.... Isten,előszőr Jézuson keresztül megmutatta,hogy miylen az az ember aki betölti tisztán a parancsolatait,majd Jézus
halálakor és feltámadásakor,megmutatta,hogy mit kell tennie annak az emnbernek aki olyanná akar válni mint amilyen Jézus .


Isten azt mutatta meg, hogyan vélekedik a bűnről és a hordozója hogyan bűnhődik,
Még akkor is, ha a tulajdon fiában található.
Aki ezt tudja, meg akar szabadulni ettől a haláltól, és önként elfogadja a halálból való megváltását.
Elfogadja, hog ezentúl a MEGVÁLTÓT hordozza magában és nem a BŰNT.

Az ember nem tehet semmit, mert halálraítélt a lakója miatt, és meg kell halnia a benne lakozó hitetlenség miatt, önhittség miatt, a magahitében való hit miatt. Minde ugyan azt jelenti.

A bűn=hitetlenség Isten elrendelt akaratában.

Megváltás=elfogadom, hogy már meghaltam akkor és ott a kereszten, és élek többé nem én, hanem él bennem a Krisztus


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 31., szerda 19:43 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 27., hétfő 17:40
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Kolozsvar
GABRIEL777
"Aki Krisztus tanításait követi az Krisztus álltal fog cselekedni,és ezért részesül a megváltásban. :?:
A Krisztus általi emberi cselekedetek üdvözítőek":?:


A cselekedetek alltal kifejezzuk Isten iranti halankat, hitunket is novelik, erositik, de az udvosseget nem lehet kierdemelni, hiszen mind meltatlanok vagyunk...csak kegyelem.

_________________
A szenvedes elfogadasa bizalom kerdese. - Visky Ferenc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 01., csütörtök 08:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Kedves Gabriel!

Miért kellett neki meghalnia, ha elég lett volna a cselekedeteivel és a tanításával rámutatni a helyes Istenhez fordulás módjára?
Számtalan keleti mester is ezt tette, megérték a békés öregkort, és megmaradhatott utánuk a tanításuk...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Megváltás
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 01., csütörtök 08:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
ovatos írta:
32ezüst írta:
A megváltáshoz elég-e ha csak Jézus tanítását követjük, vagy valamilyen misztikus formában van a halálának-feltámadásának hatása?


Tulajdonképpen egyik sem.
Kicsit leegyszerűsítve, olyasmi ez, mint amikor bűncselekményt követsz el, és valaki más kifizeti helyetted az óvadékot vagy leüli helyetted a börtönbüntetést - ezzel "megvált" téged a jogos büntetés letöltésétől, mivel magára vállalja azt. Feltéve, hogy nem utasítod vissza. A különbség annyi, hogy Jézus, illetve a mi bűnünk esetében nem csupán óvadékról, hanem halálbüntetésről van szó.


Arról beszélsz, hogy Isten elítélne minket, mint egy törvény alapján ítélkező bíró, és ettől szabadulhatunk meg azzal, hogy Jézus kapta a büntetést?

Mi tart ilyenkor vissza minket, hogy nehogy visszaéljünk ezzel a kegyelemmel, és tudva, hogy mindent megbocsátanak nekünk, gátlástalanul bűnözni kezdjünk?

Miért szükségszerű minden bűnre a büntetés? Ha a gyerekem rosszalkodni kezd, akkor nem elverem, hanem elmagyarázom neki, hogy miért nem szabad csinálni valamit. Tehát a büntetés rendszerint elmarad. Nem ugyanígy van ez Istennél is? Hibázol - tanulsz a hibádból... és a bosszú jellegű büntetés az csak az emberi agy szüleménye, amit törvények által is szoktak garantálni és nem vezet semmi jóra. Így Jézuson sem kellett volna megbosszulni a mi bűneinket.
Amúgy pedig a bűneink fizikai következményeitől: fejbeverek valakit, akkor annak fájni fog, attól Jézus akármekkora szenvedése sem tud megmenteni.

Akkor mégis mit jelent az, hogy kifizeti helyettem?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 01., csütörtök 15:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
32ezüst írta:
Kedves Gabriel!

Miért kellett neki meghalnia, ha elég lett volna a cselekedeteivel és a tanításával rámutatni a helyes Istenhez fordulás módjára?
Számtalan keleti mester is ezt tette, megérték a békés öregkort, és megmaradhatott utánuk a tanításuk...


Jézusnak pont azért kellett meghalnia amiért az általad említett keleti mestereknek békés öregkort kellett megérniük,mert ez volt megírva
számukra a sors könyvében.

Ha azt kérded,hogy miért ez volt megírva
Jézus számára,arra az a válaszom,hogy azért amiért nem egy hanem 12 tanítványt kellett
Jézusnak választania.

Ahogy a 12 tanítvány egy irányba mutat mind
hasonlóságuk mind különbözőségüktől függetlenül,úgy mutat minden Isten által
testet öltött vallás Isten irányába.

Út csak egy van,de ahány úton haladó van annyi féle út létezik,de ez a sok út valójában
csak egy Út.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 01., csütörtök 16:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
sz_aron írta:
GABRIEL777
"Aki Krisztus tanításait követi az Krisztus álltal fog cselekedni,és ezért részesül a megváltásban. :?:
A Krisztus általi emberi cselekedetek üdvözítőek":?:


A cselekedetek alltal kifejezzuk Isten iranti halankat, hitunket is novelik, erositik, de az udvosseget nem lehet kierdemelni, hiszen mind meltatlanok vagyunk...csak kegyelem.



Kedves Áron

Én nem azt írtam,hogy a cselekedetek miatt fogunk üdvözülni,hanem azt,hogy a Krisztus
általi cselekdetek üdvözítőek.

Mert aki Krisztus által cselekszik az Isten Lelke
által cselekszik akinek a cselekedeteit pedig a Szentlélek írányítjí abban az emberben a Szentlélek az Úr.

Kegyelem csak annak jár aki az Úrban van,
ha pedig benne vagy akkor általa is kell cselekedned.

Ha Krisztusban vagy akkor általa is cselekszel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 01., csütörtök 16:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
GABRIEL777 írta:
Kedves Áron

Én nem azt írtam,hogy a cselekedetek miatt fogunk üdvözülni,hanem azt,hogy a Krisztus
általi cselekdetek üdvözítőek.

Mert aki Krisztus által cselekszik az Isten Lelke
által cselekszik akinek a cselekedeteit pedig a Szentlélek írányítjí abban az emberben a Szentlélek az Úr.

Kegyelem csak annak jár aki az Úrban van,
ha pedig benne vagy akkor általa is kell cselekedned.

Ha Krisztusban vagy akkor általa is cselekszel.

Nekem ez jutott itt eszembe erről:

Mt 7,21
Isten akaratának cselekvése (Lk 6,46; 13,26-27)
"Nem mindenki megy be a mennyek országába, aki ezt mondja nekem: Uram, Uram, hanem csak az, aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.
7,22 Sokan mondják majd nekem ama napon: Uram, Uram, nem a te nevedben prófétáltunk-e, nem a te nevedben űztünk-e ki ördögöket, és nem a te nevedben tettünk-e sok csodát?
7,23 És akkor kijelentem nekik: Sohasem ismertelek titeket, távozzatok tőlem, ti gonosztevők!"

1, Jézus segítségével
2, az Atya akaratát

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Megváltás
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 01., csütörtök 17:57 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 12:28
Hozzászólások: 81
32ezüst írta:
Arról beszélsz, hogy Isten elítélne minket, mint egy törvény alapján ítélkező bíró, és ettől szabadulhatunk meg azzal, hogy Jézus kapta a büntetést?


Pontosan.

Idézet:
Mi tart ilyenkor vissza minket, hogy nehogy visszaéljünk ezzel a kegyelemmel, és tudva, hogy mindent megbocsátanak nekünk, gátlástalanul bűnözni kezdjünk?


A hála és az Isten iránti szeretet.
Ha valaki őszintén bűnbánatra jutott, akkor nem hinném, hogy utána meg szándékosan újból ugyanazt csinálná (ebben az esetben kérdéses, hogy őszinte volt-e az a bűnbánat).
Ha pedig nem is tartott bűnbánatot, akkor kegyelmet sem kaphatott - mert vagy be sem ismeri, hogy bűnös ("ártatlannak" meg minek a kegyelem?), vagy beismeri, de "jó úgy neki", és nem kér Istenből meg a kegyelemből.

Idézet:
Miért szükségszerű minden bűnre a büntetés? Ha a gyerekem rosszalkodni kezd, akkor nem elverem, hanem elmagyarázom neki, hogy miért nem szabad csinálni valamit. Tehát a büntetés rendszerint elmarad. Nem ugyanígy van ez Istennél is? Hibázol - tanulsz a hibádból... és a bosszú jellegű büntetés az csak az emberi agy szüleménye, amit törvények által is szoktak garantálni és nem vezet semmi jóra. Így Jézuson sem kellett volna megbosszulni a mi bűneinket.
Amúgy pedig a bűneink fizikai következményeitől: fejbeverek valakit, akkor annak fájni fog, attól Jézus akármekkora szenvedése sem tud megmenteni.
Akkor mégis mit jelent az, hogy kifizeti helyettem?


A büntetés, a következmény és a bosszú 3 teljesen különböző dolog.

Ez a "ha a gyermekem rosszalkodni kezd...", igen, Isten is így csinál sokszor - a gyermekeivel. Viszont nem Isten gyermekeiként születünk a világra, hanem a megváltás által lehetünk azokká - Jézus azért jött, hogy az "idegenekből" "gyermekek" lehessenek, és az egy teljesen másik dolog! Itt nem csak arról van szó, hogy ha megvered az öcsédet, akkor Isten haragszik és meg akar büntetni... itt arról van szó, hogy egy másik hatalom (sátán) uralma alatt születünk és élünk, úgy, hogy annak a tulajdona vagyunk és Istenhez semmi közünk - mindaddig, míg el nem fogadjuk, hogy Jézus kifizette helyettünk a "vételárat".


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Megváltás
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 01., csütörtök 19:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
ovatos írta:
itt arról van szó, hogy egy másik hatalom (sátán) uralma alatt születünk és élünk, úgy, hogy annak a tulajdona vagyunk és Istenhez semmi közünk - mindaddig, míg el nem fogadjuk, hogy Jézus kifizette helyettünk a "vételárat".


Mit jelent az, hogy "elfogadjuk"?
Gondolom, ahhoz tudni kell, hogy mit jelent az, hogy "a sátán uralma alatt születünk"... Ez mit jelent?
Miért nincs addig Istenhez semmi közünk? Hiába hiszünk benne? Most ha Gabriel példáját vesszük, ő nem fogadja el azt, hogy Jézus kifizette helyettünk a "vételárat", akkor ő még mindig a sátán uralma alatt van?
Ha nem értem, hogyan tudta helyettem kifizetni a vételárat, akkor én sem vagyok megváltva? Ha csak annyit mondok, hogy biztos, ha ez van a Bibliába írva, márpedig annak igaznak kell lenni... Akkor ugye rám nem lesz érvényes?
Hogy kell ezt mégis érteni, hogy el tudjam fogadni?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Megváltás
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 01., csütörtök 19:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
ovatos írta:
32ezüst írta:
Arról beszélsz, hogy Isten elítélne minket, mint egy törvény alapján ítélkező bíró, és ettől szabadulhatunk meg azzal, hogy Jézus kapta a büntetést?


Pontosan.



Bocs, de annyit hagy tegyek hozzá ehhez a mondathoz, hogy Jézus nem kapta a büntetést, hanem elhordozta a bűneinkért ezt az áldozatot (nem büntetést) - szvsz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 57 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 46 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség