Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 57 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 06., kedd 13:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
tavasz írta:
Adjon neked az Isten bölcsességet FM, és mutassa meg mi a szeretet...


Igen köszönöm a jó kívánságot, mert nekem szükségem van az általad említettekre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 06., kedd 13:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ammmen

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 06., kedd 13:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
net2rist írta:
ammmen



Jak 3,17 A felülről való bölcsesség pedig először is tiszta, azután békeszerető, méltányos, engedelmes, irgalmassággal és jó gyümölcsökkel teljes, nem kételkedő és nem képmutató.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 06., kedd 13:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
mondom.... menj sétálj egyet!! nem esik az eső!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 06., kedd 14:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
net2rist írta:
mondom.... menj sétálj egyet!! nem esik az eső!


onnan jöttél?????


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 06., kedd 14:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Gyerekek, ez az én topikom!!!!!

Ne rosszalkodjatok itt lécci... mert komolyan mondom, csinálok egy Aréna nevű topikot, és küldök oda meghívókat... Aztán önelégülten fogom nézni, hogy hogy ütitek egymást. De csak ott. Itt ne verjétek szét a berendezést...

Apropó... Admin bácsi: lécci csinálj egy számlaszámot, ahova minden egyes offért le lehet perkálni azt a 10 forintot...
Addig is javasolnám, hogy szemeljetek ki magatoknak egy jótékony célú szervezetet, most amúgy is olyan 1%-os időszak van, aztán oda küldjétek... ;)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 06., kedd 22:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
kavics írta:
Valakik pedig befogadák őt, hatalmat ada azoknak, hogy Isten fiaivá legyenek, azoknak, a kik az ő nevében hisznek;
A kik nem vérből, sem a testnek akaratából, sem a férfiúnak indulatjából, hanem Istentől születtek.

Ez a megváltás!

Az Ige és a Lélek munkája által ÚJ VALÓSÁG jön létre egy ember életében.
Maga Isten szül újonnan valakit Igéje és Lelke által. A régi természet fölé ÚJ kerül. Az a természet, amely Krisztusban is volt, aki életét adta értünk, amikor mi még a bűneinkben voltunk.

Kedves Magda és Tavasz!

Szerettel gondolva mind kettőtökre könyörögve kérlek titeket, hogy ne civakodjatok.

Kegyelmezzen nekünk a Mindenható Úr!


Köszönöm szépen, kedves Kavics!

Már tudom, hogy tudod, miről van szó... Pár hete még erősen kételkedtem benne, de most már tudom...

Esetleg mesélnél még nekünk róla, hogy jobban értsük, a Te életedben ez hogy valósul(t) meg?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Megváltás
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 09., péntek 21:53 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 27., hétfő 17:40
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Kolozsvar
32ezüst írta:
GABRIEL777 írta:
Kedves Gabi

Azok a cselekedetek amiket Krisztus álltal cselekszünk,azok nem esnek itélet alá,amelyeket viszont nem,azok megitéltetnek.

Ha ez nem így lenne,akkor az embernek elég lenne azt mondani,hogy megtért,
és bármit tehetne arra hivatkozva,hogy ő már megtért,neki mindent szabad csinálnia,Ő már nem büntethető,Krisztus
kezességet vállal érte.

Ez azonban nem igaz,Krisztus egyértelműen fogalmaz,amikor jelzi,hogy
nem mindenki jut be a mennyeknek országába aki a nevére hivatkozik,csak az aki általa is cselekszik.

Én úgy látom, hogy elég arra hivatkozni, hogy megtért. Mert az már akármit csinál, nem büntethető érte. Pontosan azért, mert Krisztus kezességet vállal érte. Nincs többé büntetés se lelkiismeretfurdalás. Ez a megváltás első hatása.

Kétféle ember létezik. Az egyik, aki saját erőből szeretné elérni az üdvösséget. Ilyenek a buddhisták, és még egy csomó más vallás tagjai. Ők mindenféle technikákat kitalálnak önmaguk tökéletesítésére, és ezekhez precízen ragaszkodniuk kell mint törvényhez.

A megtért ember viszont Krisztusra bízza magát, ezért nincs szüksége törvényre. Nem lesz megítélve, csakis a fizikai következményeit kell viselnie a tévedéseinek. Külön ítéletet nem kap.

De ehhez mindig szem előtt kell tartani a szándékot, hogy az ő akaratát cselekedjük. De valahol ez már elválaszthatatlan a megtéréstől. Neki van annyi ereje, hogy már el ne engedje az ilyen embert, és mindig tudassa, hogy mi is az akarata... Ez a megváltás második hatása.

Itt lehet elvitatkozni a szabad akaratról és az eleve elrendelésről. Meg arról, hogy el tud-e kárhozni egy már megtért ember...
Szerintem nem tud. Ha már elindult az úton, akkor soha nem fog visszafordulni... Legfeljebb néha lassabban halad rajta...

Jól látom?

[size=9]Mindkettore talalunk peldat a Bibliaban. Van aki ahit dolgaban "hajotorest" szenvedett, keseruseg gyopkere felenevekedett es sokan "elestek"
DE (biztatas van): " Éppen ezért meg vagyok győződve arról, hogy aki elkezdte bennetek a jó munkát, elvégzi a Krisztus Jézus napjára." Filippi 1,6
[/size]

_________________
A szenvedes elfogadasa bizalom kerdese. - Visky Ferenc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 22:23 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
Ne foglalkozzatok ezüsttel, néha nem tudja mit cselekszik


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 23:20 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Augu írta:
Ne foglalkozzatok ezüsttel, néha nem tudja mit cselekszik

Akkor talán méginkább indokolt foglalkozni vele, nem?
Ráadásul abban amit mond, van is valami. Nem értek mindenben egyet vele, de abban igen, hogy nem a cselekedet, hanem a mögötte rejlő lelkület a legfontosabb.
Pl. 56 utáni megtorlások idején a menekülő ártatlan személyt bújtató hívőtől megkérdzi a pufajkás: Nem rejteget valakit az otthonában? Akkor vajon igazat fog mondani a hívő? Nyilván szemrebbenés nélkül hazudik. És ez a példa hol van még a valóban "extrém" erejű hitet követelő ábrahámi példától, amikor a ne ölj parancsával az utolsó pillanatig szemben menetelt a hit atyja.
Persze van amiben én sem értek egyet Ezüsttel: szerintem csak az nem kárhozhat el, aki a földi pályafutást befjezte, különben nem lenne értelme az alábbi igének:
"Ezért tehát, szeretteim, ahogyan mindenkor engedelmeskedtetek, nem csupán jelenlétemben, hanem sokkal inkább most, távollétemben is, félelemmel és rettegéssel munkáljátok üdvösségeteket"
És a hit sem ilyen laza fogalom lenne:
"A hit pedig a remélt dolgokban való bizalom, és a nem látható dolgok létéről való meggyőződés."
A remélt dolgokban való bizalom messze van a tegnap tényeinek bizonyosságáról. Az elesés reális veszély lehet.
Üdv: Kuruc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 21., szerda 05:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Köszönöm Kuruc :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 21., szerda 19:48 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
De igenis foglalkozzunk ezüsttel, csak úgy értettem, nem akr senkit megbántani.Bár néha egy kicsit számomra zavaros gondolatai vannak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 57 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 44 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség