Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 183 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. feb. 06., péntek 22:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
A szegénység az élethez szükséges alapvető feltételek szűkössége.
Visszakérdezhetek? :-)
Mik ezek az ALAPVETŐ szükségek?

A gazdagság az élethez szükséges/ill. nem szükséges feltételekben való bővölködés.
Miben lehet bővölködni?

Az első keresztyének és maga az Úr Jézus se volt gazdag a kor embereihez képest se.

De Literaty véleménye is érdekelne! :-)

Idézet:
Az Ige a szegénységet egyáltalán nem tartja jónak, pláne vágyni helyeselni valónak. Valójában az ..... (Cilla kedvéért :-) ) között sorolja fel.


Itt nem értek egyet veled Ex. Nagyon szélsőséges vélemény, hogy a szegénység vagy á....-ok, vagy valami bűnnek a következménye.
Lehet bűn (pl. lustaság) következménye az anyagi szegénység, DE NEM MINDIG VAN ÍGY!

Az anyagi létben való közepesség - puritán élet - könyebbség, jobb talaj a hívő élet terén.
A világi gazdagság, csillogás elvakíthatja a szemet, elhomályosíthatja a látást.
Ismerek egy nagyon gazdag királyt, a föld egyik leggazdagabb királya volt és ebből a pénzből nagyon sok feleséget tartott fenn magának, ő ebben bővölködött, ugye ismered a történet végét? :wink:

Szóval az anyagi gazdagság nem jó talaj a hívő életben.
A szegénység, a nélkülözés se jó állapot, Pál mind a kettőben jártas volt, de egyik végletre se vágyott.
Ha Pál szegény volt és megtanult nélkülözni, akkor á...-ok alatt volt?
Ugyi nem.....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 07., szombat 08:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
most hallottam pont egy felvételt (és - brrrrr - egy KATOLIKUS pap beszélt rajta), ami nagyon új perspektívát mutatott ebben a témában:

ő ÁTKERETEZÉSnek nevezte a hegyi beszéd boldogmondásait:

EZEKRŐL az emberekről (szegények, sírók, gyámoltalanok, éhezők-szomjazók, önvédelemre képtelenek, üldözöttek) a korabeli konszenzus ortodoxia úgy tartotta, hogy AZÉRT vannak ilyen helyzetben, mert "nincsenek áldás alatt", valamilyen dolog BÜNTETÉSEként szenvedik ezeket

Idézet:
Ján 9,2. És kérdezék őt a tanítványai, mondván: Mester, ki vétkezett, ez-é vagy ennek szülei, hogy vakon született?


Jézus ezekre az emberekre azt mondja (SZEMBEFORDULVA korának uralkodó véleményével), hogy BOLDOGOK (NYILVÁN nem nagy boldogság zokogni.... tehát nem az ÉRZELMI állapotról beszél, hanem ÁLDOTT értelemben használja (mint ahogy a "megboldogult" szavunk ezt kifejezi))

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 07., szombat 09:04 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
exrefis írta:
Tudjátok, ha választani lehetne gondnak a szegénység és a gazdagság között, akkor én vakmerőn bevállalnám a gazdagságot. :D


Tényleg jó dolog lenne, hogy az ember távlati céljainak közelre hozásához meglennének az eszközei. Hatékonyabban szolgálhatná családját, környezetét, nemzetét, egyházát.

Én biztonsági játékos vagyok. Gyakori imatémám, hogy ne kapjak erőn felüli próbákat. Pl. mikor bizonytalanná vált a helyzetünk én konkrétan azt kértem, hogy a próbákhoz legyen elég erőm. Volt aztán egy jó és egy rossz hír. Az Úr mindig megsegített és soha sem kellett azt látnom, hogy a gyermekeim nélkülöznek. A jó hír a meghallgatott ima. A rossz pedig az, hogy nem lehet valami nagy terhelhetőségem. Feltehetőleg ezért úszom meg a túlzott gazdagság kihívását is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 07., szombat 09:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kuruc írta:
exrefis írta:
Tudjátok, ha választani lehetne gondnak a szegénység és a gazdagság között, akkor én vakmerőn bevállalnám a gazdagságot. :D


Tényleg jó dolog lenne, hogy az ember távlati céljainak közelre hozásához meglennének az eszközei. Hatékonyabban szolgálhatná családját, környezetét, nemzetét, egyházát.

Én biztonsági játékos vagyok. Gyakori imatémám, hogy ne kapjak erőn felüli próbákat. Pl. mikor bizonytalanná vált a helyzetünk én konkrétan azt kértem, hogy a próbákhoz legyen elég erőm. Volt aztán egy jó és egy rossz hír. Az Úr mindig megsegített és soha sem kellett azt látnom, hogy a gyermekeim nélkülöznek. A jó hír a meghallgatott ima. A rossz pedig az, hogy nem lehet valami nagy terhelhetőségem. Feltehetőleg ezért úszom meg a túlzott gazdagság kihívását is.

:D Bizony, az igaz ember gyereke nem válik kenyérkéregetővé.
Gyermek voltam, meg is vénhedtem, de nem láttam, hogy elhagyottá lett volna az igaz, a magzatja pedig kenyérkéregetővé.
Az Úr egyébkénk kérés nélkül sem próbál meg feljebb mint sem elhordozhatjuk.
Én például pontosan tudom legalább az egyik okát, amiért nem ad nekem Isten nagyobb bőséget. És neki van igaza, ezért teljes hálával vagyok így is. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 07., szombat 18:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Sziasztok!


Zsolt. 37,25
Gyermek voltam, meg is vénhedtem, de nem láttam, hogy elhagyottá lett volna az igaz, a magzatja pedig kenyérkéregetővé.



Jé, hogy hasonlít hozzám Dávid! Én is sokszor nem veszem észre a körülöttem lévő dolgokat, úgy el tudok bambulni. :D



Na jó, van másik ige is ami azt írja, hogy nem lesz szegény

5 Móz. 15,4
De nem is lesz közötted szegény, mert igen megáld téged az Úr azon a földön, a melyet az Úr, a te Istened ád néked örökségül, hogy bírjad azt.

DE……………

5 Móz. 15,7
Ha mégis szegénynyé lesz valaki a te atyádfiai közül valamelyikben a te kapuid közül a te földeden, a melyet az Úr, a te Istened ád néked: ne keményítsd meg a te szívedet, be se zárjad kezedet a te szegény atyádfia előtt;


És rengeteg ige, törvény volt arra, hogy miként kell bánni a szegényekkel.
PL. nem lehetett uzsora kamatra kölcsönadni
Gondoskodni kellett róluk, elsősorban a családnak, ha nem volt család a közösségnek.
Ott volt a hetedik esztendő, amikor el kellett engedni az adósságot.
Még a jövevényt sem volt szabad nyomorgatni.
Meg kellet hagyni aratáskor, szüretkor, hogy fel tudják szedni a szegények.
Különböző ünnepnapokon, nemcsak egymást kellett megajándékozni, hanem adományt kell adni a szegénynek……stb.

Sorolhatnám az ÚjSzövetségből is mennyi ige vonatkozik a szegényekre.Ha így cselekednének, ahogy Isten meghagyta, akkor valóban nem lenne kenyérkéregetővé senki.

Mert:
Zsolt. 10,2
A gonosznak kevélysége miatt sanyarog a szegény.

Péld. 29,4
A király igazsággal erősíti meg az országot;

Préd. 5,9
Az ország haszna pedig mindenekfelett a földmívelést kedvelő király.

Zsolt. 96,5
Mert a nemzeteknek minden istene bálvány,… (a pénz, a hatalom)

Péld. 30,14
Van olyan nemzetség, a kinek fogai fegyverek, és a kinek zápfogai kések; hogy a szegényeket kiemészszék e földről, és az emberek közül a szűkölködőket.
Jak. 4,17
A ki azért tudna jót cselekedni, és nem cselekeszik, bűne az annak.


Itt tartunk a XXI.sz.-ban, hogy emberek millió éheznek, amikor túltermelés van.

A szegénynek meg az a dolga, hogy bízzon Istenben, mert ha mégis szegénnyé lesz, azért nem hagyja az ÚR, még ha néha úgy látszik is, és meg kell tenni mindent ami tőle telhető, nem várni a mannát.


Zsolt. 22,25
Mert nem veti meg és nem útálja meg a szegény nyomorúságát; és nem rejti el az ő orczáját előle, és mikor kiált hozzá, meghallgatja.



Szia Ex!Azé, én is bevállalnám azt a gazdagságot.


Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 07., szombat 18:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
exrefis írta:
Tudjátok, ha választani lehetne gondnak a szegénység és a gazdagság között, akkor én vakmerőn bevállalnám a gazdagságot. :D
üdv
ex


-Az egyik markodba munkát,a másikba nyugalmat kívánok-...mondtam egy ismerős vállalkozónak az év elején- és magamnak, magunknak is ezt kívánom a Prédikátor 4: 6 alapján:

"Jobb egy teljes marok nyugalommal, mint mind a két maroknak teljessége nagy munkával és lelki gyötrelemmmel."

Mert ő is, mi is ebbe a kategóriába tartozunk: nem az elődeink vagyonát kell elmulatni, hanem nehéz munkával kell megszerezni a mindennapra valót.
Elsősorban hálásak vagyunk Istennek a munka lehetőségéért, hogy egyáltalán van...mert ma már ez sem magától érthetődő- naponta olvassuk, melyik üzem zárt be éppen, hány emberrel szaporodott ma a munkanélküliek száma.
Azonban azt is megtapasztaltuk, hogy van, amikor dönteni kell: megéri-e még ezt vagy azt a munkát elvállalni, mégha megfizetnék is, de akkor semmi másról nem szólhatnak a napok, mint a munkáról.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 07., szombat 19:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
cilla írta:
Szia Ex!Azé, én is bevállalnám azt a gazdagságot.

Me' te is vakmerő vagy, mi? :D :D :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 07., szombat 19:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Úgy hallottam itt egyes fórumozóktól, hogy az Isten hívőségnek a jutalma a gazdagság is, nemcsak a siker, és a jó egészség. Képzeljétek el, hogy a Rockefellerek, vagy a Bill Gates milyen nagyon hívő emberek lehetnek... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 07., szombat 19:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
:-)

Igen, ez nem így megy...

Nekem van nagyon gazdag ismerősöm, én több okból sem cserélnék vele.
Vannak ott nehézségek bőven, de mi ezt max. értjük, de nem éljük.
Erikával értek egyet.

Hogyan lehet a szegényről gondoskodni?
Nekem van ötletem, ti mit gondoltok?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 07., szombat 19:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Studd Károlyra 1779-ben elhunyt apjától tekintélyes örökség szállt. Studd szó szerint magára értette Jézusnak a 100-szoros "megtérülésre" vonatkozó ígéretét (Mk 10,29k) és a gazdag ifjú történetét (Lk 18,18-23), s elhatározta, hogy lemond minden vagyonáról. Ezt a szándékát aztán Hudson Taylorral is közölte, aki azt tanácsolta neki, hogy a végső döntéssel várjon két évet 25 éves koráig, amikor apja végrendelete szerint megkaphatja a vagyont. Studd nem változtatott a döntésén, s két év múlva (már Kínában) missziós célokra adta becsült pénzét. Kínában megismerkedett az ír Priscilla Stewarttal, és eljegyzésüket követően neki ajándékozta megmaradt vagyonát, melynek akkor már a pontos értékét is tudta. Menyasszonya viszont "tiszta lappal" akarta kezdeni közös életüket, úgyhogy a Studdtól kapott pénzt William Boothnak, az Üdvhadsereg alapítójának adta, amely közösséghez korábban tartozott.

A másik topicból másoltam... :-)
M(K)iben bízott ez az ember....? :wink:

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 07., szombat 19:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
exrefis írta:
cilla írta:
Szia Ex!Azé, én is bevállalnám azt a gazdagságot.

Me' te is vakmerő vagy, mi? :D :D :D
üdv
ex


:*: :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 07., szombat 19:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
pauler írta:


Hogyan lehet a szegényről gondoskodni?
Nekem van ötletem, ti mit gondoltok?


milyen ötleted van?

/Nekem most lelkiismeretfurdalásom van, mert ma kitettem annak a roma fiatalembernek a szűrét, akinek már hosszabb ideje raktároztuk a dolgait. Azért választottam ezt a keménységet, mert hiába kértem, mikor jöhet, nem tartotta be.
Úgy gondolom, hogy egy idő után biztosan jelentkezik majd, s akkor engedékenyebb leszek. /


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 08., vasárnap 00:15 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Idézet:
Tudjátok, ha választani lehetne gondnak a szegénység és a gazdagság között, akkor én vakmerőn bevállalnám a gazdagságot.

Miért ex, nem vállaltad be, mi baj a hiteddel?
Azt hittem, hogy jólétben, egézségben, (tömött fog nélkül) gazdagságban élsz, mert nem vagy átok alatt, vagy nem így van? :wink:

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 08., vasárnap 08:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Literaty írta:
Miért ex, nem vállaltad be, mi baj a hiteddel?

Kedves Lit!
Én is alulteljesítek a hitemmel. :wink:

Idézet:
Azt hittem, hogy jólétben, egézségben, (tömött fog nélkül) gazdagságban élsz, mert nem vagy átok alatt, vagy nem így van? :wink:

Ha nem lenne ott a wink a végén, azt gondolnám, hogy azt csinálod velem, amit Rosta veled a másik topicban. :)

Egyébként pedig nagyon nagy hálával jólétben élek, segazdag se szegény nem vagyok. A tömés nélküli fogak sem jöttek össze. :)
Az Úr nekem a szegénységtől és gazdagságtól különböző gondokat adott leküzdenivalónak, de adott hozzá erőt és elmondhatatlan szabadságot és könnyű igát a Szellemben :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 08., vasárnap 09:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Ex!

Akkor hírdesd ennek a középútnak az örömét és útját a felekezetedben.
Áldás lesz rajta!

És én nem gondolom, hogy alul teljesítesz a hitedben, max. nem hiszed azt, amit rosszul tanítanak és ezért áldás van az életeden, mert nem veszel el olyan gazdagságot, ami nem a tied, mert ez olyan terhet tenne rád, ami miatt nem lenne igaz a befejező mondatod.

Beszélnél a leküzdeni valókról?
Alig ismerem a személyes harcaid, közelebb éreznélek magamhoz, ha látnám, hogy te is küzdesz és ha látnám, hogy mivel is.
De ez mehet privátban is. :-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 183 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség