Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 183 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 12:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
:( Olyan furcsa nekem, amikor fórumon szabadulnak el az indulatok. Mert élőszóban ha elfajul, az még érthető, de egy beírt hsz-t 50-szer is el lehet olvasni, mielőtt elküldöm (és utólag is lehet szerkeszteni). Engem erősen visszafog az a gondolat is, hogy amit egyszer kitesz az ember a netre, az már ott marad. Lehet, hogy majd a gyerekeim, unokáim fogják olvasni utánam, amiket beírtam, akiket őszinte vágyam, hogy majd hitre neveljek, az ellenség szeretetére is, és nagyvonalúságra. De példa szeretnék lenni bárkinek, aki ismeretlenül olvassa az írásomat. És kérem a jó Istent, hogy nehogy egyetlen kereső is az én soraimon megbotránkozva kerüljön távolabb tőle. Mert itt a földön HARC folyik minden emberért. Aki még nem áll az Isten oldalán, azért duplán felelős vagyok. Én melyik oldalon állok? És a legerősebb (vélt vagy valós) konfliktusunk is hol van még attól, hogy a megölőinkért imádkozzunk. :(

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 12:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Ex,

te úgy gondolod, hogy "te" kapsz házakat, földeket?
"... aki ne kapna százannyit..."

(Nem utállak, de azért megengeded, hogy gondolkozzak, ugye?)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 12:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Tiv:
Idézet:
Kár hogy nem fogod fel. Mit jelent másokat békén hagyni és nem zaklatni.


ja-ja :wink: ezt hívják a felelősség áthárításának.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 12:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Gondolom nem véletlenül van az ÍRÁSBAN ez az IGE sem.

Amikor az Úr a földön volt, az akkori embernek a gondolatai nem engedte, hogy felismerjék.

Nehogy mi is úgy járjunk az ítélet elfogadásánál.
Mert az ítélet mindenen és mindenkin keresztül érkezik hozzám / hozzánk.

1Pt 4,17 Mert itt az ideje, hogy elkezdődjék az ítélet az Istennek házán: ha pedig először mi rajtunk kezdődik, mi lesz azoknak a végök, a kik nem engedelmeskednek az Isten evangyéliomának?

Az én testem a Szent Szellem temploma, így csak hálát adhatok Istennek, hogy mindenféle próbatételen keresztül ítél.

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 12:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Ex,

Most ugyan puskaporos a levegő, de tényleg nem a kekeckedés szándékával kérdezem:

>a házakat, földeket közösséggé konvertálni, csak az ige durva megerőszakolásával lehet.

Nem lehet, hogy itt arról van szó, hogy Isten a testvéreken keresztül sokszorozza meg a földi javaimat, mert lehet, hogy nekem csak egy pici lakásom van, de a testvérek kertes házaiban az én gyerekem is játszik az ő gyerekeikkel, és így száz kertet kapok - mert a száz tesó javainak áldásait is megnyerem.

Ezzel együtt nem vitatom, hogy Isten anyagi bőséget is áraszthat az emberre. Volt egy kérdésem hozzád még az előző topikban, csak lemaradt a kérdőjel mögüle. Bizonytalankodtam, hogy talán már lerágott csontnak tekintetted és azért nem válaszolsz, vagy csak nem vetted észre - ezért nem is szóltam eddig, de most, hogy ezt beírtam, megint erősen feszeget ez a kérdés, ezért újra felhozom, OK?

"Nem ismerem a HGY álláspontot erről - végülis azt mondjátok, hogy ha nem áld meg az Úr anyagiakkal, akkor sántít valami a hitemben, mert ha még hívőbb lennék, jönne a pénz is vagy egyszerűen csak arról van szó hogy akit szeret az Isten azt megáldja; anyagiakkal vagy mással, de mindenképpen gondot visel rólunk, és ha őt keressük minden ami szükséges nekünk (és ezt Isten látja, hogy mi szükséges) megadja nekünk?"

Válaszodat köszi,
I.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 13:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
(Remélem, hogy szólhatok)

Indu, azt gondolom erről, hogy a közösségi lét az ami áldásokat hoz.
Segítséget kaphatnak a testvérek egymástól pl. egymás házának felépítésében, vagy egyéb dolgokban, ki miben tud segíteni, szükségben támogatást adni.
Valahol olvastam a napokban - majd megkeresem az írást, - hogy ma, amikor mindennek keményen meg kell fizetni az árát, az emberek ezzel is tehetnek egymásért, hogy pusztán szeretetből, ellenérték nélkül segítenek egymáson, amiben tudnak, és ahogy lehetőségeik engedik.
Ez hoz az áldást.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. jan. 28., vasárnap 13:06-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 13:04 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Na ez a lényeg HGY állás foglalása. :)
Mindegy mit mond Ex
A lényeg rajta lehet számon kérni Hgy-t. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 13:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Exrefis!

>A lényeg, hogy rajta lehet számon kérni a HGY-t
Remélem nem ezt olvasod ki a soraimból, semmit nem szeretnék tőled számon kérni. Ha a HGY betoldást bántónak érzed, hagyd figyelmen kívül.

Köszi :)
I

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 13:40 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Nem vagyok HGY. :)
És azt hisze ebben a csapatban én vagyok a legszegényebb anyagiakban még sem zavar Ex bödönje.
Mert látom hogy ezen már túl van képes mindent az Úrnak át adni.
És tőle elvenni.

Erről van szó nem meséről hogy együtt játszanak, meg segítenek.
Mikor még egymást meg sem akarják ismerni a gyülekezetben sem. Hát még kint.

Kik segítenek? Én egy tesót sem láttam hogy segíttet volna vagy ajtó nyitót volna nem még komoly fizikai segítséget.
Meg osztani amijük van. Jobb erről nem beszélni mert csak olyanok lennénk mint:

Apcsel 5
4. Nemde megmaradva néked maradt volna meg, és eladva a te hatalmadban volt? Miért hogy ezt a dolgot cselekedted szívedben? Nem embereknek hazudtál, hanem Istennek.

Mindenki tegye szívére a kezét és gondolja végig, úgy segít e másokon ahogy tudna?
Ha meg nem miért kénem bárkin számon kérni bármit?

Nincs olyan hogy 10- 1000 Ft nem adása bűn.

Jak 4,17 A ki azért tudna jót cselekedni, és nem cselekeszik, bűne az annak.

Álom világ ha azt hiszük hogy mi ezt jól csináljuk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 13:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Én konkrét példákat láttam erre Tiv.

Elgondolkodtató, hogy számodra ez a közösségi lét csak mese.

(Nem pénzzel lehet csak segíteni egymást, hanem amit meg tudok osztani a másikkal, fizikai segítséggel, vidéken élők a terményeik megosztásával - mindig akad, hogy valakinek valamiből több van - ... stb., de ez persze csak úgy működik, ha szívből jön)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. jan. 28., vasárnap 13:53-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 13:51 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kívülről sok minden másképp látszik mint a szívekben.

--

Én is láttam Öreg asszony két fillérét. :)
Márk 12
42. És egy szegény özvegy asszony is odajövén, két fillért, azaz egy negyed pénzt vete bele.
43.Akkor előszólítván tanítványait, monda nékik: Bizony mondom néktek, hogy ez a szegény özvegy asszony többet vetett, hogynem mind a többi, a kik a perselybe vetettek vala.


Nekem ez többet jelent. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 13:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Nem pénzben kell gondolkozni Tiv, ezt értsd meg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 13:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
- végülis azt mondjátok, hogy ha nem áld meg az Úr anyagiakkal, akkor sántít valami a hitemben, mert ha még hívőbb lennék, jönne a pénz is

Kedves Indu!
Nem, ilyet nem tanítanak a HGy-ben, akkor sem ha emberek néha ezzé konvertálják.
Azt gondolom, hogy erre már korábban válaszoltam.
Vegyük az egészséget analógiaként. Az sem üdvösségi kérdés, ahogy a bővölködés sem. Isten alapértelmezetten adta nekünk az életet, az egészséget. Mégis sokszor megbetegszünk.
Ahol nem tanítják a hitből való gyógyulást, ott nem ébred erre hit, tehát az emberek sok áldástól gyógyulástól ezért meg vannak fosztva. Ahol prédikálják, ott sok gyógyulás van. Nem hitbeli felsőbbrendűségről van szó, hanem arról, hogy felkínált lehetőséggel élnek-e a hívők vagy sem.
Mindenki azt kapja, amiben hisz. Jó és rossz értelemben egyaránt.
A Szentszellemnek van kilenc ajándéka. Akinek nem kell, nem hisz benne, az nem kap. Ezek az ajándékok mind erre a földi életre való áldások. A Mennyben ezekre nem lesz szükség, mind eltöröltetnek a teljességben. Isten ismeri az anyagi szükségeinket is, és azt is be akarja tölteni.
De ezek a dolgok mind, csak Isten keresése után következnek.
Remélem világos voltam.
Tudom, hogy a te kérdésed teljesen jóindulatú volt. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 14:12 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
tavasz írta:
Nem pénzben kell gondolkozni Tiv, ezt értsd meg.

Látom nagyon megértettél.
Kép

De úgy kell nekem ha itt fecsérlem az időmet.
Kép
Inkább megyek pihenni
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 14:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
[quote="Tiv"]Nem vagyok HGY. :)
És azt hisze ebben a csapatban én vagyok a legszegényebb anyagiakban még sem zavar Ex bödönje.
Mert látom hogy ezen már túl van képes mindent az Úrnak át adni.
És tőle elvenni.




Kedves Tiv!
Vitatkoznék :*: Veled, abban, hogy Te vagy a legszegényebb, ebben a csapatban.
Amúgy sajnálom, hogy ilyen indulatokat váltott ki.Engem azért foglalkoztat
ennyire mert benne vagyok a szűkölködésben, de meg voltam győződve,
hogy Áldás alatt vagyok, mert kaptam hitet, mert van reménységem és ha földönfutó lennék, bár nem szeretném akkor is van reménységem, mert Nélküle már nem bírnám a terheket.Ha pedig nem látható, hogy anyagi áldásokban gyarapodok, akkor nagy baj van velem.Akkor úgy érzem, mintha nem is kősziklára építkeznék.Ugyanez van az egészség betegség kérdésnél.Ha meggyógyulsz hitben vagy, ha pedig nem hitetlen?
Tudom, hogy sokan elfordultak már ezek miatt ISTENTŐL, mert nem kaptak anyagi áldást vagy épp nem gyógyultak meg.Jó lenne beszélgetni,
de nem vitatkozni.Szeretettel cilla :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 183 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség