Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 183 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 14:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Tiv, csak úgy mellékesen: még egy jó szó is segítség lehet! :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 14:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Exrefis írta:

hogy felkínált lehetőséggel élnek-e a hívők vagy sem.
Mindenki azt kapja, amiben hisz. Jó és rossz értelemben egyaránt.



Igen, ez az amitől féltem.Valami nagyon nagy baj van velem.Nincs több kérdésem. :cry:
cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 14:38 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
cilla írta:
Exrefis írta:

hogy felkínált lehetőséggel élnek-e a hívők vagy sem.
Mindenki azt kapja, amiben hisz. Jó és rossz értelemben egyaránt.



Igen, ez az amitől féltem.Valami nagyon nagy baj van velem.Nincs több kérdésem. :cry:
cilla

Kedves Cilla
Beteg is szegény is vagyok, jó szót sem kapok csak néha egyet egyet. (mondjuk tőled)

Én is ezt élem,
Jak 2,5 Halljátok meg szeretett atyámfiai, avagy nem az Isten választotta-é ki e világ szegényeit, hogy gazdagok legyenek hitben, és örökösei az országnak, a melyet azoknak ígért, a kik őt szeretik?

Nincs egyebem csak az ÚR.
Hát vele dicsekszem. :)
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 14:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
cilla írta:
Engem azért foglalkoztat
ennyire mert benne vagyok a szűkölködésben, de meg voltam győződve,
hogy Áldás alatt vagyok, mert kaptam hitet, mert van reménységem és ha földönfutó lennék, bár nem szeretném akkor is van reménységem, mert Nélküle már nem bírnám a terheket.Ha pedig nem látható, hogy anyagi áldásokban gyarapodok, akkor nagy baj van velem.Akkor úgy érzem, mintha nem is kősziklára építkeznék.Ugyanez van az egészség betegség kérdésnél.Ha meggyógyulsz hitben vagy, ha pedig nem hitetlen?
Tudom, hogy sokan elfordultak már ezek miatt ISTENTŐL, mert nem kaptak anyagi áldást vagy épp nem gyógyultak meg.Jó lenne beszélgetni,
de nem vitatkozni.Szeretettel cilla :*:


Kedves Cilla nem vagy a szűkölködésben, akik itt beszélgetni tudunk, nem vagyunk a szűkölködésben.
Bocsásson meg nekünk Isten, hogy ezzel a gondolattal káromoljuk Őt.

Aki azért elhagyja Istent, mert éhezik, mert fázik, mert szomjazik, mert beteg, az soha nem volt Isten oldalán.
Péter világosan megmondta az Úr Jézus Krisztus kérdésére válaszul: kihez mehetnénk, meg ismertünk TÉGED.
Nekem egy értékem van az Úr Jézus Krisztus és hozzá ragaszkodom, aki azért ment hozzá, mert javakkal látja el az nem hozzá, hanem azokhoz ragaszkodik amiket TŐLE kapott.

Szeretnék sok pénz felett rendelkezni, mert nem tudom, hogy akkor mit csinálnék, mert még ilyen soha sem volt.

Van egy örök részem amit a hugommal örököltünk, most hogy meghalt 2/4+1/4+1/4 arányban oszlik.
Eddig sem tudtuk eladni, most érdekes lesz, hogy mi történik.

Akkor sem lennék gazdag ha eladnánk, mert lakást szeretnék, hogy ebből a van férje/nincs férje állapotból ki kerüljek, mert ma is kora reggeltől csak az indulat áradásban volt részem közben mindenért káromkodás.
Van miért hálát adnom, és az egyetlen menedékem ez.

Szóval másnak ez nem áldás, nekem az, mert Isten tudja, hogy még mit kell kimunkálni az életemben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 14:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
cilla írta:
Ha pedig nem látható, hogy anyagi áldásokban gyarapodok, akkor nagy baj van velem.

Kedves Cilla!
Azt hiszem azt már korábban tisztáztuk, hogy a te helyzetedet nem lehet így lefordítani.

Idézet:
Ugyanez van az egészség betegség kérdésnél.Ha meggyógyulsz hitben vagy, ha pedig nem hitetlen? Tudom, hogy sokan elfordultak már ezek miatt ISTENTŐL, mert nem kaptak anyagi áldást vagy épp nem gyógyultak meg.

Nos ha valaki elfordul Istentől, mert valamit nem kapott meg, akkor nem Istennel, nem az igével és nem is a gyógyulásról meg az anyagiakról szóló tanítással van baj.
Csak emlékeztetőül: Sidrák, Misák és Abednégó úgy mentek a tűzbe, hogy hitték, Izrael Istene megmenti őket, de ha nem tenné, ők akkor is Őt szolgálják és dicsőítik.
Többféle hit van a Bibliában is. Még az elkső találkozón ezt szerettem volna megosztani a társasággal, de aztán nem került rá sor.
Nem kóser, bedurcázni, mert valamit nem kapunk meg az Úrtról. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 14:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Exrefis!

Köszönöm a válaszod, örülök, hogy ezt írtad, mert így teljesen egyet tudok vele érteni. - Gondolkodtam, hogy nem OFF-e, de talán belefér, a topikcím alapján.

A hozzászólásodból további kérdések lettek bennem, a gyógyítással kapcsolatban. A mi gyülekezetünkben is volt több olyan eset, hogy utolsó stádiumban lévő rák betegért imádkozást, böjtölést tartottak, aki ezután tökéletesen meggyógyult, az orvosok nagy csodálkozására.

Olyan is volt, hogy valaki komoly besugárzások után, szintén az orvosok lemondtak róla, még gyermekáldást is kapott, és még fel is nevelhette a gyermeket, utána halt meg. (Olyan is volt, hogy sokan böjtöltek érte, mégis meghalt.)

Ezek számomra csodálatos dolgok, Isten hatalmas gondviselése és szeretete mutatkozik meg.

A kérdésem szintén HGY-s :) szóval ilyen jellegű gyógyulásra gondolsz az írásodban, vagy van valami más, valami ezen túlmutató? Nekem olyan félelmeim vannak (csak hallomás alapján) mintha a karizmatikus közösségeknél kicsit demonstratív jellege lenne a gyógyításnak. Kiáll a beteg - mi mondunk valamit - és meggyógyul. De mi van, ha Isten az adott embernek már nem szán több időt, ennyi adatott, és egy betegségből már nincs felépülés? Illetve, ez így olyan nekem, mintha mi utasítanánk, irányítanánk Istent, hogy ő most tegyen csodát - ami mégha nem szándékosan tesszük is, ha így van, nagyon súlyos bűn.

Várom a véleményedet.

Üdv:
I.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 14:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
cilla írta:
Igen, ez az amitől féltem.Valami nagyon nagy baj van velem.Nincs több kérdésem. :cry:
cilla

Hát nem erről van szó, de remélem, hogy az előző hozzászólásom érthetőbbé teszi a lényeget.
üdv
ex
Tiv! Ugye te érted?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 14:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Indu!
Most mennem kell, de majd később válaszolok.
Üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 15:05 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
exrefis írta:
cilla írta:
Igen, ez az amitől féltem.Valami nagyon nagy baj van velem.Nincs több kérdésem. :cry:
cilla

Hát nem erről van szó, de remélem, hogy az előző hozzászólásom érthetőbbé teszi a lényeget.
üdv
ex
Tiv! Ugye te érted?

Én igen :)
Nem bántottál meg. :)

Én is hiszem hogy megtud gyógyítani de hanem tenné azt is elviselem. :)

De nem zavar hitem nagysága vagy kicsinysége.
Csak engedelmeskedni szeretnék neki és vele élni minden percemet.

Ha nem birok moccanni vagy aludni a fájdalomtól nos Ő ott van és segít.
Ha azt hiszem hogy nem fogom tudni elvinni a gyerekeket reggel az iskolába vagy óvodába.
Ő ott van és segít hogy mégis képes legyek rá.

Sőt a nyáron annyi erőt adót nekem hogy még betonozni is tudtam.
Most meg hát most inkább ne kérdezd. :)

De nem tagadhatom le hatalmát, ha egyszer láttam gyógyító hatalmát. (mind ezt eszköze ként)

Ha Pálnak jó volt nekem miért ne lenne jó. :)

2Kor 12,10 Annakokáért gyönyörködöm az erőtlenségekben, bántalmazásokban, nyomorúságokban, üldözésekben és szorongattatásokban Krisztusért; mert a mikor erőtelen vagyok, akkor vagyok erős.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 15:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Annyit tennék még hozzá ehhez a témához,hogy mivel Jézusnak nincs egyetlen
egy tanítása sem arról,hogy Isten,a hívőséget
anyagi javakkal foggja jutalmazni,így félrevezető azt elhitetni az emberekkel,hogy ha majd hívők lesznek akkor ez az anyagi javak gyarapodásán is meg fog látszani.

Mert ha igazuk lenne azoknak akik az ellenkezőjét állítják,akkor Jézus követői között az uzsorások ,és harácsolok lennének jelen a legnagyobb számban,hisz kik örülnének annak legjobban ha az eredeti vagyonukat amit szivessen szét osztanak,
Isten anyagi javakban megszázszorozná.

Ami pedig a betegségeket illeti,a hívő ember jobban teszi ha nem azt kérí Istentől,hogy vegye el tőle a betegségét,hanem azt ,hogy
mutassa meg számára,hogy mit akar Isten a
betegsége által megtanítani a számára.

Mert ha ezt Isten megmutatja a számára,akkor már meg is tanulta,és a
betegsége is oka fogyottá válik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 17:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Még az a furcsaság is előfordulhat,h. az egészség és gazdagság nem hasznára, de kára van az embernek.Ismerek valakit, aki jó egészségben érte el a 80. évét- s ebből az a mínusza,h. egyáltalán nincs megértéssel a betegek iránt, a kórházat üdülőnek tekinti...
És milyen sok valóban gazdag ember van, aki nem tanulva meg a bővölködést,a hálaadást,a gazdagságát maga ellen, kárára, önpusztításra használja...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 18:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Erika, de ezek nem hívő emberek, ugye?
Ezt a kérdést viszont a hívői nézőpontból érdemes körüljárni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 18:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Igen, Tavasz, igazad van,ezek nem hívő emberek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 29., hétfő 07:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
tavasz írta:
Erika, de ezek nem hívő emberek, ugye?
Ezt a kérdést viszont a hívői nézőpontból érdemes körüljárni.

Kedves Tavasz!
Most kellemesen megleptél ezzel a józan hanggal. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 29., hétfő 08:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Az biztos, hogy nagy próbatétel a gazdagság áldása a hívő embernek.
Sokan itt véreznek el, ezért van a Példa beszédekben Agúr imádsága.
szvsz


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 183 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség