Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 183 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. feb. 05., csütörtök 21:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Sajnos Tavasz nagyon sok bántást kapott, nekem az a reménységem, hogy képes volt megbocsájtani nekünk!

Na ez pl. lehet napi ima téma, hogy tudjak megbocsájtani másoknak.
Sőt lehet napi imatéma a kenyér kérdése.

De nálam ott a gáz, ha napi imatéma a gazdagodásom, vagy az egészségem, mert ez nekem így már bálvány.

Nálam ez úgy működik, hogy az Úr ad betegségeket (két okból kifolyólag) és akkor imádkozom, vagy magamért, vagy másokért. Az anyagi dolgokért inkább csak hálát szoktam adni, ritkán kérni.

Szóval szerintem van nagyon sok minden más, ami előrébb van, mint a gazdagságért, vagy az egészségért való imádság.

Ilyen Isten Országának az ügye.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 06., péntek 00:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:


De nálam ott a gáz, ha napi imatéma a gazdagodásom, vagy az egészségem, mert ez nekem így már bálvány.



-Lefordítanád nekem magyarra: "De nálam ott a gáz" ... ?

Egyébként igazad van,- aki gazdagodásért imádkozik,- az nem a Jézus
tanította "minden napi kenyérért" imádkozik (a mindennapi kenyérben
ugyanis minden benne van, ami "szükséges").

"Az ELÉG több, mint a SOK."

Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 06., péntek 10:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Kedves Ex!

Egy megtért vak férfit a HGY elcsábított a ref. gyülekezetéből, ugye tudod milyen ígérettel. :-(

Ne, nem tudom milyen ígérettel. Meg már maga az elcsábítás szó is fals nekem itt.

Idézet:
Én úgy tudom - de javíts ki, ha te másként látod - hogy a tanítás nálatok arról is szól, hogy egy keresztyén ember anyagilag mindig sikeres és egészségileg mindig kóser.
Ha tévedek és nem így van, akkor írd meg.

Kedves Péter!
Gondolom nem jársz hitgyülis istentiszteletekre és nem hiszem, hogy sokat tanulmányoznád a HGy hitvallásait, úgyhogy szerintem olyan másodkézből derivált dolgokat tudsz róla.
Bár szerintem a topic elején mondottak alapján egyértelmű, de akkor egy kis adalék.
A magyar néplélek olyan nagy mértékben át van itatva a szegénység evangéliumával, ami szerintem hamis, hogy minden ettől egy kicsit is eltérő látás nagyot durran, sőt sokakban érthetetlen indulatokat vált ki. A magyar emberekben a szegénységgel szinte szinonim fogalommá vált a becsületesség, hűség, jóság, a gazdagsággal meg a bűn, gazemberség, kapzsiság, csalás, hitetlenség stb. Ebben a sugalmazásban nem kis szerepe van/volt a népegyházi teológiáknak, na meg a népmeséknek.
Az Ige viszont teljesen mást mond erről.
Az Ige a szegénységet egyáltalán nem tartja jónak, pláne vágyni helyeselni valónak. Valójában az átkok között sorolja fel. Isten nem tartja célnak és jónak, hogy a követői nyomorogjanak szűkölködjenek.
Amit elvár, az az, hopgy Őt keressék az emberek, cserében a szükségleteikről Isten gondoskodik. Az anyagiakkal kapcsolatban, amit elvár, hogy ne az legyen az első helyen, az ember szivében mert az a hely az Ővé, minden más opció, bálványimádás, vagy bűn.
33. Hanem keressétek először Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.
Mivel Krisztusban nemcsak ruhát és eledelt adott nekünk az Atya, hanem MINDENT, ezért a hívő előtt és az Egyház előtt óriási lehetősegek vannak az áldások tekintetében.
Ez messze nem jelenti azt amit te állítottál. Annyit jelent csak, hogy nemcsak szellemben lélekben lehet áldott az ember, hanem az életkörülményeiben is. Vagyis egyáltalán nem bűn, ha valaki jólétben, egészségben él, hanem az egy áldás, amivel viszont Isten akarata szerint kell élni is. Pl. az áldottakon keresztül akar másokat is segíteni megáldani Isten.
Ez teljesen igei.
Hogy ebből valaki teljesen hamis dolgot derivál le saját magának, az előfordulhat és azt senki tanító nem védheti ki, de az nem a tanítás hibája.
Az tévelygés, ha valaki az ajándékot keresi az ajándékozó helyett, az áldást az áldó helyett. De az se 100-as, ha valaki csak az ajándékozót keresi, de az ajándékait visszautasítja, vagy rossznak tartja.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 06., péntek 16:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szia kedves Ex!


Ex írta:
Idézet:
Az Ige a szegénységet egyáltalán nem tartja jónak, pláne vágyni helyeselni valónak. Valójában az átkok között sorolja fel. Isten nem tartja célnak és jónak, hogy a követői nyomorogjanak szűkölködjenek.



Én sem tartom jónak a szegénységet, de van és volt, és nagyon sok ige leírja, mit kell tenni a szegényekkel, és hogy szegények mindig is lesznek a földön.Egyik ige szerint az Úr szerzi mindkettőt, mármint a gazdagokat és szegényeket.
Nem tudom van-e olyan ember aki szegény akar lenni?


Viszont nem tudok olyan igét, hogy átok a szegénység??

Ezt azért nem értem, mert eszerint aki gazdag az áldás alatt van, aki szegény az meg átok alatt?


Azt hiszem, megfejtettem az igemagyarázatok közti különbséget.Ez az átok szó.

Szerintem nem lehet átok, mert ha igen, akkor nem értem ezt az igét.

Jak. 2,5
Halljátok meg szeretett atyámfiai, avagy nem az Isten választotta-é ki e világ szegényeit, hogy gazdagok legyenek hitben, és örökösei az országnak, a melyet azoknak ígért, a kik őt szeretik?


Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 06., péntek 16:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Loisz!

Bocs, a "gáz" azt jelenti, hogy hibás, rossz, érthetetlen.

Kedves Ex!

Köszönöm, igen! :-)
Mivel nem járok HGY-is Istentiszteletekre, max. régebben néztem egy-egy alkalmat az ATV-n, ezért csak máspdkézből kapok infót, ill. most elsőkézből. :-)

Szóval....
Addig OK, hogy Istennek lehet áldása a gazdagság és az egészség.
Aztán vannak emberek, akik önmagukat bálványozzák. Ilyen - később megtért - ember tett bizonyságot a gyülekezetben.
Mire gondolok?
Nagyon sok pénze volt, nagyon gazdag ember, hatalmas cég, összeköttetések, egészség. Önmaga totális istenszobra. (ha nem volt egészség, akkor jöttek az ezoterikus dolgok, de ezek felett az Úr még is tartotta a testét is.)
Hogyan tért meg?

Nem nehéz kitalálni.
Isten beleengedte a szegénységbe és a betegségbe, ahol rájött, hogy hiába a rengeteg pénz és az ezoterikus gyógyítók, ő meg fog halni, ha valaki nem segít.
Akkor ez áldás, vagy átok következménye?
Nekem nem ilyen egyszerű a képlet, mint ahogy írod.
Az valóban talált, hogy sajnos bennem is van egy olyan kép, amit leírtál.
A szegény becsületes, a gazdag becstelen és ez valóban hibás kép (gáz)

DE azt látom, hogy az Úr jobban tudja, hogy mennyi egészséget, gazdagságot adjon kinek-kinek, ami hasznos az üdvösség szempontjából.

Amivel meg nem értek egyet, hogy a szegénység egyedüli forrása az átok, vagy a betegség egyedüli forrás a bűn.
(Erre tettél te is megjegyzést a leveledben)
Szegény lehet valaki - a napi kenyér nem lesz gond soha, mert a Teremtő az Atyám - és beteg is lehet valaki azzal a céllal, hogy az Úr dicsősége felragyogjon.
pl. ki vétkezett, a vak ember, vagy a szülei? egyik sem, nem azért beteg!
szegény gyülekezetek nem azért voltak, mert vétkeztek, hanem hogy legyen kinek gyűjtést szervezni

De abban tényleg igazad van, hogy van egy sztereotípia, ami hibás.

_________________
Békesség Istentől


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pauler 2009. feb. 06., péntek 16:25-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 06., péntek 16:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Cilla!

Én gazdagnak látlak téged hitben, az Isten Országában, mert egyértelmű számomra, hogy szereted az Istent, mert a Fiát adta érted és te befogadtad Őt. Átéltél valamit amit csak kevesen ezen a földön.

Valóban nagyon bántó az a tanítás, ami átkozottnak tartja azokat akik szegények és ez nem is Igei. Rengeteg példát tudok sorolni ennek cáfolására, akár az Úr Jézust magát.
Rengeteg mélyen hívő élet élt testi szegénységben és még is hatalmas példaként az Isten dicsőségének.
Nekem te ilyen ember vagy!
:-)

Persze azt osztom, amit Ex írt, hogy van egy rossz kép, miszerint a gazdagok rosszak, a szegények jók, de erről az irigység és a gazdagok szívtelensége is tehet.

Testvéri szívvel és sok szeretettel:
Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 06., péntek 16:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Köszi kedves Testvérem :D !

({)cilla

Nekem nem szokott ilyen eszembe jutni a gazdagokról, sajnos inkább a politikusokról. :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 06., péntek 19:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Ex!

Egyébként, hogy az Úr testileg is őrzi az övéit és hogy először Isten Országát kell keresni, azzal teljes mértékben egyet értek.

És igen, az anyagi jólét és az egészség lehet áldás is.

Még annyi jutott eszembe, azzal kapcsolatban amit írtál, hogy a hívő ember feladata, hogy szorgalmas legyen, becsülettel végezze a dolgát, a saját dolgainak utána járjon, stb. aztán a többit az Úrra kell bízni.
Erre van Ige és vezetés.

Még egyszer, ami bántó számomra, hogy a szegénység/betegség átok.
Az Ige fényében azt látom, hogy a testi szegénység/betegség lehet valamilyen bűn következménye, de lehet csupán annak a következménye, hogy az Úr meg akarja dicsőíteni magát és ezt egy szegény, vagy beteg ember életében teheti meg a legteljesebben.
(Láttam nagyon beteg embert, aki lelkileg sokkal egészségesebb volt, mint én.)
Ebben az Úr dicsősége látszódott!

Nem tudom érted-e, hogy mire gondolok?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 06., péntek 19:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Amivel meg nem értek egyet, hogy a szegénység egyedüli forrása az átok, vagy a betegség egyedüli forrás a bűn.
(Erre tettél te is megjegyzést a leveledben)

Ebben egyetértünk(visszaolvastam, de nem találtam azt hogy ennek ellenkezőjét állítottam volna), sőt a jólét gazdagság sem jelent mindig áldást.
A betegséget hoznám példának. Azt nem tartja senki jónak és mindenki igyekszik mindent megtenni a gyógyulásért. A szegénységre nem így gondolnak az emberek. Egy csomó jó dolgot gondolnak a szegénységgel kapcsolatban és sokzor megt is ideologizálják.
Tehát a szegénység valóban nem mindig átok. Sok minden okozhatja, pl korábbi rossz döntésk. Vannak dolgok, amelyeknek a következménye akkor sem, később sem számolódik fel, ha közben újjászületik valóságosan valaki.
üsc
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 06., péntek 19:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Még egyszer, ami bántó számomra, hogy a szegénység/betegség átok.

Remélem erre válaszoltam az előző beírásomban, amivel elkerültük egymást. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 06., péntek 20:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Ex írta:

Idézet:
A szegénységre nem így gondolnak az emberek. Egy csomó jó dolgot gondolnak a szegénységgel kapcsolatban és sokzor megt is ideologizálják.


:*: :*: :*: Mi jó van a szegénységben?:*:
ez jó volt :*: :*:



Idézet:
Tehát a szegénység valóban nem mindig átok. Sok minden okozhatja, pl korábbi rossz döntésk. Vannak dolgok, amelyeknek a következménye akkor sem, később sem számolódik fel, ha közben újjászületik valóságosan valaki.
üsc
ex


Nem vagyok kibékülve ezzel az átok szóval, de ez az én bajom. :)

Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 06., péntek 20:39 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Mi a szegénység, mitől, vagy mi hiányától számít annak?
Mi a gazdagság, honnan gazdag valaki. milye van, hogy elmondhassa, gazdag vagyok?

Az első keresztyének, szegények vagy gazdagok voltak?

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 06., péntek 21:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Literaty írta:
Mi a szegénység, mitől, vagy mi hiányától számít annak?
Mi a gazdagság, honnan gazdag valaki. milye van, hogy elmondhassa, gazdag vagyok?

Az első keresztyének, szegények vagy gazdagok voltak?

Kár is nekiállni a definíciónak, mert úgy sincs abszolut mérce.
Van olyan része a világnak, ahol mi itt mindnyájan gazdagnak számítunk, és van olyan része ahol messze nem (pl itthon :) )
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 06., péntek 21:18 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
A szegénység - gondolom az anyagi értelemben vettre gondoltok, amiről Woody Allen azt mondta, hogy rosszabb, mint a gazdagság, márcsak anyagi okból is - szóval ezt a fajta szegénységet mindig a környezet határozza meg. A szegénynek számító ember a környezetéhez mérten szegény.
Amíg a szegénység relatív csak (nincs Audi A6-osom) addig nem gond, de van egy olyan objektív szegénység, ami együttjárhat komoly nélkülözéssel. Ezért frusztrálhat, veszélyeztetheti gyermekek fejlődését az ingerszegény világa miatt. De ez nem faktum. Lehet a szegénységet is méltósággal viselni. Nem jó állapot, de egész rendes emberek kerültek ki szegény családokból.
Van persze, amikor a szegénység szellemi sivársággal párosul, de nem hiszek a realisták, szociológusok alapvetően materialista fejtegetésének, mert önmagában a szegénység nem lehet soha kizárólagos oka a bűnnek. Lehet az ördög eszköze, segítője.
A gazdagság és a bűn összekapcsolása pedig nem egy légből kapott találmány. Az ÓSZ-ben a próféták egész komolyan ostorozzák a hatalmaskodó, másokat megnyomorító gazdagokat. Ennek a lelkületnek, örökségnek a bátor vállalása tette a reformációt népszerűvé a nép körében is.
Szóval szerintem nem fekete-fehér a kérdés. Hitem szerint a lélek előbbre való, és erősebb, mint az anyagi világ. Ezért nem merném a népmesei szituációkat megkérdőjelezhetetlennek tartani. De azt sem hiszem, hogy a gazdagok mind kiegyensúlyozott, jólelkű mberek.

Jézus és Pál életútja önmagában teljes értékű bizonyíték arra, hogy az anyagi helyzet, betegség és lelki állapot között nem lássunk közvetlen összefüggést.

Ja még valami: a "könnyebb a tevének átmenni" fordulat nem regősök csacska meséjéből származik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 06., péntek 21:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kuruc írta:
De azt sem hiszem, hogy a gazdagok mind kiegyensúlyozott, jólelkű mberek.

Ezt itt nem mondta senki, úgy hogy nem sokat fogunk rajta vitatkozni. :)

És a melyik a tövis közé esett, ezek azok, a kik hallották, de elmenvén, az élet gondjaitól, és gazdagságától és gyönyörűségeitől megfojtatnak, és gyümölcsöt nem teremnek.Tehát a gazdagság is olyan veszélyes mint az élet egyéb gondjai, pl a szegénység.

Idézet:
Ja még valami: a "könnyebb a tevének átmenni" fordulat nem regősök csacska meséjéből származik.
Na igen, magától nem megy, de Istennek semmi sem lehetetlen. Egyébként a szegénynek sem megy magától. :)

Tudjátok, ha választani lehetne gondnak a szegénység és a gazdagság között, akkor én vakmerőn bevállalnám a gazdagságot. :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 183 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség