Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 183 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. feb. 11., szerda 14:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
cilla írta:
Hát, kedves Ex, nem ezt furulyázom én is, hogy munkát kell adni az embereknek! :)

Ez az "okos" rendszerváltás politikusai, éppen azt vették el legelőször, sőt a munkához való jogokat is eltörölték!

de van ötletem :*: :*:

lehetne nyitni egy keresztény könyvtárat

vagy egy keresztény áruházat :D , ahol nincs becsapás, romlott áru.... :D

vagy ami pénz összejön ilyen 1%-ból, abból beindítani, asztalosüzemet, vagy gyertyaöntő műhelyet, vagy agyagos...stb, és amikor beindul, akkor ők visszadnák a pénzt amit a kezdéshez kaptak....

Igaz ez a mai világban azért nem tetszene sok embernek, mert nem a gyors meggazdagodásról szól.

Üdv cilla :D


Cilla, örömmel látom, hogy itt vagy a fórumon! :D Tetszenek az ötleteid! Az újabb nagyáruház épülését, és az ide vonatkozó álláshely hirdetésének szövegét szemlélve én is épp arra gondoltam mostanában, hogy a munkaadók szemléletéből, szempontjaiból manapság mennyire hiányzik az együttérzés, a szemük előtt csak a pénz, pénz, :twisted: pénz lebeg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 14., szombat 15:38 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Nem elég, hogy nem vagyok milliárdos, mától megvan az első tömött fogam is. :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 14., szombat 17:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
József Attila valahogy úgy fogalmazta ezt meg, hogy "szaporodik a fogamban az idegen anyag".

Üdv a klubban! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 14., szombat 18:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
kuruc írta:
Nem elég, hogy nem vagyok milliárdos, mától megvan az első tömött fogam is. :(


ó, de jó Neked..... :oops: , sóhajt a fogatlan, és még ráadásul nem is milliomos :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: gazdagság-szegénység / áldás ? v. nem áldás ?
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 01., kedd 15:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Az üdvösség kérdését a ti kompetenciátokba sem adta Isten, de a legtermészetesebb módon vonjátok meg a gazdagoktól, ha nem éppen a keresztelés, hanem a bővölködés a téma.


Kedves Ex!

Bocsájs meg, ha ez jött le az írásaimból. Természetesen vannak keresztyének, akik anyagilag gazdagok, szerintem nekik nehezebb dolguk van bizonyos értelemben. :-)
Kinek-kinek az Úr azt adja, amit el tud hordozni.
Az üdvösség megléte nem függ az anyagi állapottól. Szegény és gazdag egyaránt üdvözülhet, egyedül a Jézus Krisztusba vetett hit által.

Szóval ne haragudj rám, ha valahol is ilyet sejtetett az írásom, hogy a gazdagság miatt nem üdvözülhet az ember.

Azt hiszem, hogy amit az Úr Jézus a tű foka példánál tanított az nem más, mint hogy az ember egyik legnehezebb akadálya a Mennyek Országába való belépésre, az anyagi gazdagság lehet, (mert ebbe sokan bíznak a földön) de hiszem, hogy anyagilag gazdagok is megtérhetnek, ha csak az Apcselt nézem, akkor ez már ott is így történt. :-)

Szóval még egyszer bocsánat, ha valahol ilyet olvastál ki a soraimból, valóban a viták közben a szélsőséges reakciókra (mind1 ki kezdi) hajlamos vagyok szélsőségesen reagálni.

Imádságos szívvel:
Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: gazdagság-szegénység / áldás ? v. nem áldás ?
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 01., kedd 15:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: gazdagság-szegénység / áldás ? v. nem áldás ?
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 01., kedd 15:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Szóval még egyszer bocsánat, ha valahol ilyet olvastál ki a soraimból, valóban a viták közben a szélsőséges reakciókra (mind1 ki kezdi) hajlamos vagyok szélsőségesen reagálni.
Kedves Péter!
Nem kell bocsánatot kérned, nem is konkrétan neked szólt, hanem ez itt egy általánosan elfogadott nézet,
... akik anyagilag gazdagok, szerintem nekik nehezebb dolguk van bizonyos értelemben. :-)...
Azt hiszem, hogy amit az Úr Jézus a tű foka példánál tanított az nem más, mint hogy az ember egyik legnehezebb akadálya a Mennyek Országába való belépésre, az anyagi gazdagság lehet, (mert ebbe sokan bíznak a földön) ....

amivel én rendre vitatkozni szoktam, nem azért, hogy a gazdagokat mentegessem, hanem azért, mert ez egy hamis megnyugvást ad a szegényeknek.
Nem a gazdagság, a pénz ugyanis az üdv-veszélyes, hanem a pénz szerelme, az anyagiasság, a pénz, Isten eléhelyezése. Ebben pedig nincsenek elmaradva a szegények sem.
De mit mond az ige:
Luk 8,14. És a melyik a tövis közé esett, ezek azok, a kik hallották, de elmenvén, az élet gondjaitól, és gazdagságától és gyönyörűségeitől megfojtatnak, és gyümölcsöt nem teremnek.
Luk 21,34. De vigyázzatok magatokra, hogy valamikor meg ne nehezedjék a ti szívetek dobzódásának, részegségnek és ez élet gondjainak miatta, és váratlanul reátok ne jőjjön az a nap:

A szegény, az élet gondjaiba temetkezve, megkeseredve ugyanúgy el tud veszni, mint a gazdag a dobzódásaiban.
A szegénység is ugyanolyan veszélyes mint a gazdagság, mindkettőben lehet anyagiasnak lenni és a pénzt Isten elé helyezni.
És mindkettő számára ugyanaz az "egérút" adatott, de azt már tudod. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: gazdagság-szegénység / áldás ? v. nem áldás ?
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 01., kedd 15:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Egyet értünk :-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: gazdagság-szegénység / áldás ? v. nem áldás ?
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 29., szerda 18:15 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 22., vasárnap 10:47
Hozzászólások: 95
exrefis írta:
Károly írta:
exrefis írta:
Ezen a fórumon nem szeretik a jóléti evangéliumot. :)


A Bibliában hol szerepel egyébként a "jólét evangélium" szó,vagy maga a kifejezés?Értem ez alatt az Úr Jézust,és apostolait?Mikor is élték meg Ők a "jólétet"(mint siker,anyagi jólét,egészség,stb.mert gondolom Te erre gondoltál a "jólét evangélium"szó,és egyházai kapcsán).
A szegénység evangélium kifejezés sem szerepel a Bibliában mégis inkább az van itt preferálva.
De ezzel a kérdéseddel csak a lényegtől kanyarodsz el. A szentháromság szó sem szerepel a Bibliában mégis van. :)
üdv
ex


Hogy a Biblia igazolja-e a jóléti evangélium fogalmat,arról világosan tesz bizonyságot több igevers:"én még inkább, hiszen többet fáradoztam, többször börtönöztek be, igen sok verést szenvedtem el, sokszor forogtam halálos veszedelemben.Zsidóktól ötször kaptam negyven botütést egy híján,háromszor megvesszőztek, egyszer megköveztek, háromszor szenvedtem hajótörést, egy éjt és egy napot hányódtam a tenger hullámain.Gyakran voltam úton, veszedelemben folyókon, veszedelemben rablók között, veszedelemben népem között, veszedelemben pogányok között, veszedelemben városban, veszedelemben a tengeren, veszedelemben áltestvérek között,fáradozásban és vesződségben, gyakori virrasztásban, éhezésben és szomjazásban, gyakori böjtölésben, hidegben és mezítelenségben."(2 Kor 11,24-27)

Tehát azt írja Pál,hogy "éhezésben és szomjazásban, gyakori böjtölésben, hidegben és mezítelenségben."Ezt akárhogy is nézzük,nem a jóléti evangéliumot tükrözik.

Pál szavai,és élete Jézusét tükrözik:"A rókáknak van barlangjuk és az égi madaraknak van fészkük, de az Emberfiának nincs hova fejét lehajtania."(Mt 8,20)

De ezt is az Úr Jézus mondta:"A tanítvány nem feljebbvaló a mesterénél, sem a szolga az uránál."(Mt 10,38)

Tehát Jézus,és apostolai élete sem a jóléti evangéliumot tükrözik.Akik egyetlen saruban,és sokszor étlen szomjan járták az országot,és hírdették az evangéliumot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: gazdagság-szegénység / áldás ? v. nem áldás ?
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 29., szerda 20:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
2Kor 8,9 Mert ismeritek a mi Urunk Jézus Krisztusnak jótéteményét, hogy gazdag lévén, szegénnyé lett érettetek, hogy ti az ő szegénysége által meggazdagodjatok.

Ahogy ebbe belegondolok, én a magam lakhatási körülményeivel, ruházatával, étellel, stb. jóléti ember vagyok :-)
Pálhoz képest is milliárdos vagyok anyagi értelemben, viszont Lélek szerint szegény.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: gazdagság-szegénység / áldás ? v. nem áldás ?
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 11., péntek 08:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
12Megismertem, hogy nem tehetnek jobbat, mint hogy örvendezzen kiki, és hogy a maga javát cselekedje az ő életében.
13De még az is, hogy az ember eszik és iszik, és jól él az ő egész munkájából, az Istennek ajándéka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: gazdagság-szegénység / áldás ? v. nem áldás ?
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 11., péntek 09:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Szia Ex,

Azt nem vitatja senki, hogy Isten ajándéka, ha van mit ennünk, esetleg jólétben vagyunk, és még sok más is. De akkor mi van Pállal? Nem volt elég hívő?
Idézet:
Nem hogy az én szűkölködésemre nézve szólnék; mert én megtanultam, hogy azokban, amelyekben vagyok, megelégedett legyek. Tudok megaláztatni is, tudok bővölködni is; mindenben és mindenekben ismerős vagyok a jóllakással is, az éhezéssel is, a bővölködéssel is, a szűkölködéssel is. Mindenre van erőm a Krisztusban, a ki engem megerősít. Mindazáltal jól tettétek, hogy nyomorúságomban részesekké lettetek.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: gazdagság-szegénység / áldás ? v. nem áldás ?
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 11., péntek 10:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Nem látok semmi ellentmondást. Te igen? Hol?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: gazdagság-szegénység / áldás ? v. nem áldás ?
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 11., péntek 11:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
:*: Mármint, mi az állítás?

Ha az, hogy aki igazán hívő, az nem él szegénységben és nyomorban - akkor masszív ellentmondást látok.

Ha az, hogy Isten adott esetben megengedi, hogy hívők szegénységben, betegségben, vagy egyéb kihívások között próbáltassanak meg - akkor tényleg nincs ellentmondás. (mint ahogy megengedi, hogy mások a gazdagságban próbáltassanak meg) A lényeg, hogy hűségesek vagyunk-e.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: gazdagság-szegénység / áldás ? v. nem áldás ?
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 11., péntek 11:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Adrian Plass írta:
Napról napra, apró lépésekben a tévénéző gyerekek egész generációját tanították meg arra, hogy örvendjenek a napsütésnek, és dühöngjenek, ha eső lesz. Na most, ha eltekintünk az Önök egyre erősödő és nevetséges meggyőződésétől, hogy valójában a neheztelés beszél belőlem amiatt, hogy unalmas és középkorú vagyok, ahelyett, hogy fiatal és megnyerő lennék, van itt egy párhuzam azzal a tanítással, amit sok egyház az utóbbi húsz évben tévesen hirdetett a szenvedésről. Talán azért, mert mi, nyugati keresztények - még ha tudat alatt is - állandóan igazolni próbáljuk a luxust, amiben élünk, hajlamosak vagyunk azt tanítani, hogy a szenvedés esője a lelki gyengeség és alkalmatlanság jele, míg az egészség és jólét napsugara Isten mosolyát és elismerését jelzi.
Én ezt veszélyes butaságnak tartom.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 183 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség