Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 183 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 09:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Nagyon tetszik, egészségedre :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 09:57 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Na persze ha nem jössz rá hogy a süti is száraz és azt is inkább egymásközt osszák szét. :)

-
2Tim 3
1. Azt pedig tudd meg, hogy az utolsó napokban nehéz idők állanak be.
2. Mert lesznek az emberek magukat szeretők, pénzsóvárgók, kérkedők, kevélyek, káromkodók, szüleik iránt engedetlenek, háládatlanok, tisztátalanok,
3. Szeretet nélkül valók, kérlelhetetlenek, rágalmazók, mértékletlenek, kegyetlenek, a jónak nem kedvelői.
4. Árulók, vakmerők, felfuvalkodottak, inkább a gyönyörnek, mint Istennek szeretői.
5. Kiknél megvan a kegyességnek látszata, de megtagadják annak erejét. És ezeket kerüld.
6. Mert ezek közül valók azok, a kik betolakodnak a házakba, és foglyul ejtik a bűnökkel megterhelt és sokféle kívánságoktól űzött asszonykákat,
7.Kik mindenkor tanulnak, de az igazság megismerésére soha el nem juthatnak.
--

Kitudja lehet hogy már itt van?
Mert én biza nem Kánaánt látok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 10:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Azt nem is vizszintesen lehet látni :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 10:26 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Mát 24
40. Akkor ketten lesznek a mezőn; az egyik felvétetik, a másik ott hagyatik.
41. Két asszony őröl a malomban; az egyik felvétetik, a másik ott hagyatik.
42.Vigyázzatok azért, mert nem tudjátok, mely órában jő el a ti Uratok.
--



Érdekes hogy nem gyülekezetekről beszél.
Még csak nem is a helyszínéről.

Pl, akkor egyik gyüli fel vétetteik, vagy igyekezetek minél többen együtt lenni mert a gyülekezetekben fogtok felvéteni.


Nem inkább ezt mondja az Úr:
Mt 18,20
Mert a hol ketten vagy hárman egybegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük.

Bizony felkel készülni erre is.
Aki meg már érzi (éli) ne csodálkozzon. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 17:12 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
Figyeljetek Tesókák!
Nem vagyok próféta, de hogy az utolsó időkben vagyunk az biztos!
Pl.:Én fiatalok között vagyok és nagyon sok közöttük a sátánista(keményen!)na meg a rock-kedvelő.Én meg mondtam nekik, hogy inkább keresztyén rockot hallgassanak, még az is jobb, mint a semmi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 20:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Augu!

>Megtaláltam, biztosan nem jó a Keresője a programnak.

A www.biblia.hu oldal keresője jól működik. Valószínűleg azért nem találtad meg a keresett igét, mert nem pontosan írtad be. Amikor bizonytalan az ember abban, hogyan szerepel szó szerint egy ige, célszerű inkább csak egy vagy két kulcskifejezést megadni, és ha arra nem ad találatot, akkor más kulcskifejezésekkel próbálkozni - mert nem a Kereső hibázik, hanem a "mi készülékünkben" van ilyenkor a hiba. :)

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 20:30 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
Mert ugye az összeszerelt tárgyak tökéletesebbek, mint az alkotójuk. Biztosíthatlak, hogy pontosan írtam be a szöveget, de azért alázattal elfogadom a kritikát.
Az Úr Áldjon !


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 20:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
(OFF: Az egész igét beírtad? Vagy csak kereső szavakat?
Olyanok is okozhatnak néha gondot, hogy a jó öreg Károli fordításban az ami szó még "a mi" -ként szerepel stb.

Szóval csak bátorításképpen írom, hogy őszintén ajánlom a Kereső-t mert jóval egszerűbb mint pl egy Konkordancia használata.)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 21., szerda 20:07 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
A gazdagság szerintem lehet áldás, de csak akkor, ha hívő ember kezébe kerül. Lásd: Ábrahám, Izsák, Jákób, József.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 02., hétfő 10:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
VÉLETLEN – SZERENCSE (?)

„De az Úr Józseffel volt, ezért szerencsés ember lett.” (1Mózes 39,2)


Hallottam, hogy az egyik legrégibb angol bibliafordítás ebben a versben Józsefet „lucky fellow”- nak, szerencsés fickónak nevezte. Talán abban a korban a „lucky” szónak némileg más volt a jelentése, mégis örülök annak, hogy a későbbi bibliafordítások Józsefet „eltávolították a szerencsések” sorából.
Isten gyermeke számára nem létezik „szerencsés véletlen”! (Ugyanígy szerencsétlen pech sem létezik – M. Z. megj.) Életét a szerető mennyei Atya vezeti, őrzi és tervezi. Semmi sem történik vele véletlenül.
Nem helyes tehát az sem, hogy a keresztyén ember bárkinek is „Sok szerencsét!” kívánjon. Éppoly kevéssé mondja ezt: „Szerencsém volt”. Az efféle kijelentések tulajdonképpen tagadják Isten gondviselését. (Amikor ezt a magam életében felismertem, szakítottam a szerencsejátékokkal, lottózással, totózással. – M. Z. megj.)
A hitetlen világ bizonyos tárgyakat összeköt a szerencsével – mint a nyúlláb, a gomba, a négylevelű lóhere és a patkó (miközben a végeinek természetesen fölfelé kell mutatniuk, különben „kiesik a szerencse”). Vannak, akik keresztbe teszik az ujjukat, lekopognak valamit a fán, mintha ezekkel a cselekedetekkel kedvezően befolyásolnák az eseményeket, és elfordíthatnák a bajt.
Ugyanezek az emberek más dolgokat balszerencsével kötnek össze – fekete macska, péntek 13-a, átmenni a létra alatt, 13. emelet vagy 13. számú szoba. Szomorú, hogy emberek ilyen babonák rabszolgái, mert ez a rabszolgaság haszontalan és gyümölcstelen.
Az Ézsaiás 65,11-ben Isten ítéletet hirdetett azok fölött a júdabeliek fölött, akik a véletlen isteneit tisztelték. „DE nektek, akik elhagytátok az Urat, elfeledkeztetek szent helyemről, a szerencseistennek terítetek asztalt, a sorsistennőnek öntötök italáldozatot, fegyver lesz a sorsotok.”
Nem tudjuk pontosan, milyen sajátos bűnökről volt itt szó, az azonban világos, hogy az emberek olyan bálványoknak mutattak be áldozatokat, amelyek a szerencsével és a véletlennel voltak kapcsolatban. Isten pedig ezt akkor is gyűlölte, és ma is gyűlöli.
Bizalommal tölthet el bennünket az a tudat, hogy nem vagyunk a vak véletlen, valamiféle kozmikus kockajáték eszközei, sem a szerencse istennőjének tehetetlen sakkfigurái. Életünkben minden eleve elrendezett (már amennyiben Isten Szellemétől hagyjuk vezetni magunkat, és nem engedetlenkedünk, saját akaratunkat érvényesítve az Úréval szemben – M. Z. megj.) és célratörő. Nekünk mennyei Atyánk van, Krisztusunk, nem pedig véletlenünk; isteni szeretetünk, nem pedig vak sorsunk.!


William MacDonald: Ösvényem világossága – június 1. (az elmélkedésnek címet én adtam – M. Z.)

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 04., szerda 21:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Kedves Lit!
Ami a topic témát illeti egyetértünk.
Egy mondatodhoz lenne megjegyzésem, ami itt tulajdonképpen off, mármint a megjegyzésem.
Idézet:
Nincsennek ószövetségi mintában földi, területi, anyagi, fizikai ígéretei. (Ez nem a földi gonviselés ígéretének a tagadása)


Ez a mondat az egyház földi nincstelenségét "szerencsétlen"voltát sugalmazza. Szerintem pedig nem így van. Az Egyháznak nem ilyen népmesei szegényember szerepe van a földön.
Nem véletlenül használja a Szentszellem az Eklézsia szót az egyházra. Annak a szerepe a korabeli társadalomban a legfőbb döntéshozó szerv volt.
Azt mondod nincsenek ígéretei. Területi nincsen, egyébként pedig az Egyház, mint Ábrahám szellemi gyermekei minden áldást, plusz a megváltás már most érvényes áldásait örökölte, vagy ha úgy tetszik, be mehet alá.
Az van megírva, hogy Krisztusban mindent nekünk adott, viszont úgy néz ki, hogy a mindenből csak nagyon kevesett vett el eddig az Egyház. Mélyen lehetőségei, meg elhivatása alatt teljesít.
De ez valóban egy másik téma.


Hadd hozzam ide ezt a témát, mert szerintem fontos.

Az Egyház hitem és látásom szerint GAZDAG! Olyan kincseket gyűjt, amilyet az Ura parancsolt. Olyan kincsekben gazdag, ami el nem rabolható tőle.
Az Egyház Isten Országát építi ezen a földön, ami terjeszkedik és végül kiteljesedik, amikor megérkezik az Ura, mindenki számára látható módon. (nem emberi testben)
Ezért az Egyház nem szerencsétlen és főleg nem nincstelen, csak MÁSBAN gazdag, mint a világ.

Igen, Krisztusban minden a miénk, a kérdés, hogy mi a teendőnk a mindennel?
Krisztusban enyém a csillagmilliárdok gyönyörű fénye, mert nem veszek bele, látom a mögötte álló Teremtő Atyát.
Miénk az ítélet is, mert mi LÁTUNK! Látjuk a szellemi világ összefüggéseit, lényeit. Ezért pl. ha enyém lehetne egy kasszinó, nem veszem el, pedig sok pénzt hozna, mert látom a mögötte álló Sátánt.

Még is egyetértek azzal, hogy alul teljesítEK.
Sokkal hangosabban, bártabban, hűségesebben hírdethetném az Evangéliumot, az Úr valóságát az életkörnyezetemben, mert így lehetne gazdag pl. az a szegény cégvezető ismerősöm, aki nagyon sok pénzt keres, de az három "család" felé osztódik és BOLDOGTALAN az ember.
Igen, mi sokkal boldogabbak lehetnénk, ha merítenénk az Úr boldogságából és azt tovább is adnánk szégyenkezés nélkül.
De ezt az anyagiak nem adják meg.
Aki még nem élte át mit jelent az, amikor az Úrban van és mit jelent ez a boldogság, és hogy ez pénzért, összeköttetésekért, stb. meg nem vásárolható, az nem tudja miről beszélek.

És igen, az Ábrahámnak adott ígéretek, a miénk is. Isten hűséges a Fiában megváltott életekhez, ezért üdvözülünk.
És ahogyan Jézus Krisztus ígérte, ha Atyám az Isten, akkor tudnom lehet, hogy a mindennapi kenyerem mindig meg lesz és a ruhám felől sem kell aggódnom.
Minden más ráadás és vagy adja, vagy nem és azt is elmondja - ha valakinek többet ad , hogy miért gazdagabb az egyik testvér és miért szegény a másik.

Nagyon veszélyesnek tartom azt a fajta Evangélizációt, amit azok a felekezetek csinálnak, ahol az az ígéret, hogy gazdag leszel földi értelemben és nem leszel beteg.
Ezért az emberek sok mindenre képesek, sok hazugságra és csalásra.
Ha tiszta az Evangélium, akkor az a BŰNÖSÖKHÖZ szól és kegyelmet ígér, szabadulást a bűneiből és örök életet.
És ígér szenvedést, üldöztetést, lelki harcot is.....

Szóval nekem nagyon gáz az Evangélium elferdítése földi gazdagság szintre.
És rengeteg Igét tudok, ahol JÉZUS KRISZTUS erről beszél.
Nem Ábrahám, nem Mózes, hanem az ÚR Jézus és nekem Ő magyarázza az Ószövetséget!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 05., csütörtök 07:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Nagyon veszélyesnek tartom azt a fajta Evangélizációt, amit azok a felekezetek csinálnak, ahol az az ígéret, hogy gazdag leszel földi értelemben és nem leszel beteg.

Mivel ilyet te sem ismersz, nem igazán értem, hogy mit akarsz ezzel cáfolni.
Viszont, ha már itt tartottunk visszaolvastam elejétől a topicot. Neked is ajánlom. Sok újat nem tudok hozzátanni, mint amit akkor elmondtam.
Ami viszont nagyon érdekes volt utólag, hogy mekkor a indulatot tud kelteni emberekben a mások eltérő látása.
Igaz azóta a két bfő indulatos kikopott innen, de azért el kellene gondolkodni ezen az üzemszerű szikrázó intolerancián. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 05., csütörtök 20:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
pauler írta:
Nagyon veszélyesnek tartom azt a fajta Evangélizációt, amit azok a felekezetek csinálnak, ahol az az ígéret, hogy gazdag leszel földi értelemben és nem leszel beteg.


Mivel ilyet te sem ismersz, nem igazán értem, hogy mit akarsz ezzel cáfolni.
..............................

........Igaz azóta a két bfő indulatos kikopott innen, de azért el kellene gondolkodni ezen az üzemszerű szikrázó intolerancián. :)
üdv
ex


Bocs, - az egyik "indulatos" véletlenül éppen most nézett be ebbe a topikba.....és belebotlott a harmadik eddig "kinemkopott" indulatosba, aki éppen kiakadt Pauler - szerintem - korrekt és indulatmentes hozzászólásán...
De most megint rohannom kell, hív a lányom...pisilnie kell...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 05., csütörtök 20:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Fony!

Nagyon örültem, hogy láttalak, sok örömet a kislányodhoz....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 05., csütörtök 21:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Ex!

Egy megtért vak férfit a HGY elcsábított a ref. gyülekezetéből, ugye tudod milyen ígérettel. :-(
Aztán ez a férfi visszajött oda, ahol befogadta Krisztust.

Én úgy tudom - de javíts ki, ha te másként látod - hogy a tanítás nálatok arról is szól, hogy egy keresztyén ember anyagilag mindig sikeres és egészségileg mindig kóser.
Ha tévedek és nem így van, akkor írd meg.

Köszi

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 183 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség