Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 146 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 24., szombat 13:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
bruhahaha :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 24., szombat 22:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Kamilla!

erre a kérdésedre:

a kereszténységben ettől az értékméréses őrülettől meg lehet szabadulni valahogy. Csak hogy??

ott a válasz a foltmanós történetben: csak az számít, amit a mester gondol-

persze, a gyakorlat az sokszor nem ilyen egyértelmű, annyi minden más számít-
a múltkor olvasott egy igehirdetést a férjem, pár mondat után az egyik lányom mondja: anya , most te figyelj, ez neked szól, mert te neked számít nagyon,h. mit mondanak az emberek...
na, szép kis vélemény...morfondíroztam, ha az számítana, h. mit mondanak az emberek, akkor egészen másként élnék...de aztán beláttam,h. kisebb dolgokban valóban igyekszem az emberek tetszését keresni, s ugye,a gyerekek ezt látják.. :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 25., vasárnap 19:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Szia Erika!
Mikor elolvastam, amit írtál, az első gondolatom az volt, ami tavasznak, mikor arról írt, hogy a foltmanók attól magányosak lesznek, ha nem szórakoznak többet a foltokkal.
Mert igenis rá vagyunk szorulva az egymástól szerezhető simogatásra, azt meg hogy máshogy lehetne elérni, mitn úgy, ha megpróbálok olyan lenni, amilyen a nekem fontos embereknek tetszik.
Aztán arra jöttem rá, hogy lehet, hogy az lenne a megoldás, hogy értékelgetősdi nélkül is simogatnánk egymást, és nem kéne mindenféle mutatványokat csinálnia annak, aki szeretetre vágyik...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 25., vasárnap 19:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
az a furcsa eredménye a kísérletnek, hogy a kisagy fejlődése szempontjából MINDEGY, hogy kellemes inger vagy ÁRAMÜTÉS ez a "simogatás", az INGER HIÁNYA az, amit megszenved az illető élőlény...

egyszóval... még az áramütés is jobb, mint a SEMMI.... de kéretik NEMMMM levonni MESSZEMENŐ KÖVETKEZTETÉSEKET a fórum szerepével kapcsolatosan :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 25., vasárnap 19:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kamilla, írod:

Mert igenis rá vagyunk szorulva az egymástól szerezhető simogatásra,.

..más szóval: szeretném, ha szeretnének...igen, ez vitathatatlan/azért van, amikor kevéssel kell beérni/

Olvasom egyébként a könyvet, amit említettem, csak nem haladok, pedig szeretnék bemásolni belőle.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 25., vasárnap 19:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
azt hiszem nem ugyanarra gondoltunk, kedves Kamilla. Nem tudom, mit értesz azalatt, hogy "ha nem szórakoznak a foltokkal"...
Én folyamatosan arról próbálok meg beszélni, hogy az embereknek általában EGYMÁS iránt kellene szeretettel közeledniük. MINDENKINEK. Persze bizonyos értékek mentén. Mindig is megvoltak az emberek együttéléséhez szükséges elengedhetetlen "szabályok". Én úgy tapasztaltam nagyon szomorúan, hogy ezek a "normák" még keresztények között sem működnek. Pedig eléggé egyértelmű utalások vannak rá az Újszövetségben. Persze ki lehet emelni olyan szövegrészeket, amelyek egy ellenséges magatartást, viszonyulást "támasztanak alá". De ez éppen a szeretet törvényének megy neki.

Egy másik fórumon azt olvastam Figyelőtől, hogy ha a keresztényeket szereti (a világ), akkor valamit nem csinálnak jól, mert hát ugye a Biblia is megírta, hogy a "világ gyűlöl benneteket". Úgy látszik FIgyelő úgy látja, hogy akkor "jó" egy keresztény, ha ez beigazolódik. Hát ekkora tévedést még életemben nem hallottam.
Nem véletlenül írja a Biblia, hogy "a ti világosságotok ragyogjon az emberek előtt", hogy ti legyetek a példa..
Dehát úgy látszik ehhez már nem elég kereszténynek lenni, valami több is kell hozzá... intelligencia...?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 25., vasárnap 20:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
tavasz írta:
azt hiszem nem ugyanarra gondoltunk, kedves Kamilla. Nem tudom, mit értesz azalatt, hogy "ha nem szórakoznak a foltokkal"...
Én folyamatosan arról próbálok meg beszélni, hogy az embereknek általában EGYMÁS iránt kellene szeretettel közeledniük. MINDENKINEK. Persze bizonyos értékek mentén. Mindig is megvoltak az emberek együttéléséhez szükséges elengedhetetlen "szabályok". Én úgy tapasztaltam nagyon szomorúan, hogy ezek a "normák" még keresztények között sem működnek. Pedig eléggé egyértelmű utalások vannak rá az Újszövetségben. Persze ki lehet emelni olyan szövegrészeket, amelyek egy ellenséges magatartást, viszonyulást "támasztanak alá". De ez éppen a szeretet törvényének megy neki.

Egy másik fórumon azt olvastam Figyelőtől, hogy ha a keresztényeket szereti (a világ), akkor valamit nem csinálnak jól, mert hát ugye a Biblia is megírta, hogy a "világ gyűlöl benneteket". Úgy látszik FIgyelő úgy látja, hogy akkor "jó" egy keresztény, ha ez beigazolódik. Hát ekkora tévedést még életemben nem hallottam.
Nem véletlenül írja a Biblia, hogy "a ti világosságotok ragyogjon az emberek előtt", hogy ti legyetek a példa..
Dehát úgy látszik ehhez már nem elég kereszténynek lenni, valami több is kell hozzá... intelligencia...?


Igen nem árt ha van IQ
de
még jobb
ha van
EQ


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 25., vasárnap 20:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
ja. bár mintha te ezekben nem hinnél... :wink:
nem az IQ-ról írtam, hanem az intelligens viselkedésről...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. feb. 25., vasárnap 22:23-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 25., vasárnap 20:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
tavasz írta:
ja. bár mintha te ezekben nem hinnél... :wink:


Ez nem hit kérdése.

A hit a nem látott dolgokról való meggyőződés, és a reménylett dolgok valósága, azért mert Isten mondja NEKI HISZEK.

A tudomány mai állását pedig fenntartással elfogadom.

Két különböző dimenzió. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 25., vasárnap 20:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
elmagyarázom:
nem a tudomány ebben a lényeg, a lényeg: a mondanivaló.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 25., vasárnap 20:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Az mindég jó ha van :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 146 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség