Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 146 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Következő
 

FONTOS E ISTEN SZERINT A KÜLSŐ?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 19., hétfő 18:49 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
Tudom, hogy közhelyről írok, de kíváncsi vagyok Tesók, szerintetek fontos e Isten számára a külsőtök.Itt most az elhízásra is gondolok.
Majd én is leírom a véleményemet ezzel kapcsolatban, de előbb rátok vagyok kíváncsi.
Áldjon Benneteket az Úr!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: FONTOS E ISTEN SZERINT A KÜLSŐ?
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 19., hétfő 19:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Augu írta:
Tudom, hogy közhelyről írok, de kíváncsi vagyok Tesók, szerintetek fontos e Isten számára a külsőtök.Itt most az elhízásra is gondolok.
Majd én is leírom a véleményemet ezzel kapcsolatban, de előbb rátok vagyok kíváncsi.
Áldjon Benneteket az Úr!

Nem.
Az Úr a szíveket vizsgálja nem külsőt. Ezzel együtt nem nézi jó szemmel az olyan életmódot, viselkedést, cselekedetet, ami a Szentszellem templomának szánt testet a rongálja. Dohányzás, ivás, drogozás, kóros zabálás, tetkó, pirszing, stb.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 19., hétfő 21:31 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
Szerintem ennél sokkal fontosabb dologról van szó.Nem kimondottan a test rongálására gondolok. Sok ember azt gondolja, hogy egy hívő embernek nem illik szépnek lenni, azaz sokan nem foglalkoznak a külsejükkel, félreértve Isten szavát, hogy ne a hajunk fonogatásával foglalkozzunk.
Én amikor megtértem nagyon elhanyagoltam magamat(nem kell azért nagyon rosszra gondolni!), abbahagytam a sminkelést, egyszerű ruhákban kezdtem járni (ú.n. öreglányos ruhákban). Ez szerintem nálam egyfajta böjtöt jelentett. Nem vágytam a sminkre, a csábító ruhákra. Kidobtam jobbnál-jobb ruháimat és a szegényeknek adtam. A rokonaim bíztattak, hogy ne hagyjam el magam, pedig nem erről volt szó.
Rájöttem, hogy az indíték a fontos. Sokszor nem érzem lelkileg magam jól, de mégis erőt veszek magamon, hogy kifessem magam szolidan, hogy a körülöttem lévő rámbízottak még a külsőmtől is vidámak legyenek.Én így gondoltam ezt a kérdést.
Dicsőség az Úrnak!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 19., hétfő 23:04 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
Augu írta:
kifessem magam szolidan, hogy a körülöttem lévő rámbízottak még a külsőmtől is vidámak legyenek.Én így gondoltam ezt a kérdést.
Dicsőség az Úrnak!


Szia!

Annyira jókat írtál. Szerintem is fontos, hogy az ember ápoltan nézzen ki, és például az is, hogy egy nő nőiesen, és ha pl. szüksége van az arcának valamilyen mértékű kozmetikázásra(pl. mivel esetleg eléggé hibás az arcbőre vagy ilyesmi. Ugyanis nem mindegyikőnk babaarcú, sőt én bizony rémísztő vagyok alapozó nélkül. Ezt komolyan mondom, nem túlzok. Nem használok rúzst, sem szemfestéket, de alapozót egyszerűen muszáj. Ez olyan, mint ahogy az ember a lábát is szőrteleníti, nyílván.). És ugyan Istennek tényleg nem számít, hogy nézünk ki, de pl. a "még nem hívők"-nek valószínűleg igen. Szóval őket, lehet, hogy taszítani fogja a szürkeség, a nagyon "vénlányos külső". És hát valahol azt olvastam, hogy Isten pl. gyönyörű színes virágokat, madarakat, stb. teremtett. Akkor miért járjon egy hívő nő fekete-szürke-barna előnytelen zsákruhákban :wink: Ez ugyanaz, mint a csador, szvsz. :) Nyílvánvaló nem kihívóan kell öltözködni, de igenis csinosan. Szerintem Isten is ezt szeretné egy hívő nőtől, különben nem nőnek teremtette volna. :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 01:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Augu

Szerintem,a kérdést úgy is feltehetnénk,hogy Istennek,mi fontos az emberrel kapcsolatban.

Elsősorban ,természetessen az,hogy üdvözüljön.
Az üdvözülés szempontjából,pedig,teljessen
lényegtelen az ember külseje.

Másodsorban,hogy az ember azt a sorsot betöltse,amit Isten kijelölt a számára.
Ebben az esetben már,érvényes a tétel,hogy a cél szentesítí az eszközt.

Vagyis mindenkinek az a legoptimálisabb külső,ami révén a legoptimálisabban,betudja tölteni
Isten által kijelölt sorsát.

Ha valakit Isten ,szépségkirálynőnek szánt erre a világra,annak ,ehhez megfelelő külső dukál.

Ha valakit Isten ,rockerek ,hippik,közé szánt téríteni,annak a tetkok és a pirszingek válhatnak majd előnyére.

Most két szélsőséget említettem,hogy érzékeltessem,hogy a lényeg nem maga a külső,hanem a sorsunk hatékony
betöltése.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 09:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Nekem van erre egy kedvenc mondásom:
A szépség felszíni dolog, de a rondaság belülről jön. (Murphy)

És ebben van az igazság. Ha valaki lelkileg nincs rendben, akkor az a külsején is meglátszik. Az ápolatlanság, de még a görnyedt hát, a "rossz arc" és mind-mind a lelkiállapot külső vetületei. Ha valaki gyakran vág valamilyen képet, akkor az kiül az arcára, és alapállapotban és úgy fog nézni.
Ellenben a belső nyugalom sugárzik kifelé is, és a megjelenést is szebbé teszi. Mind nőknél, mind férfiaknál.
És én sem a túlcicomázásra gondolok, mert az megint egy lelki probléma külső vetülete, és minden csak nem szépség... Bár annak is meglehet a megfelelő helye és ideje...

Itt kell megjegyeznem, hogy emiatt tartom a középkori nyugati kereszténységet tévútnak a sok sanyargatással, kosszal és zsákriháival. Ha a hit tényleg erőt, önbizalmat ad, akkor az jelenjen is meg a felszínen. Hogy úgy mondjam, az a cselekedetek kiindulópontja, hogy milyen testtel állunk neki végrehajtani valamit. Hibás eszközökkel nem lehet jó munkát végezni.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 09:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
G 3x7 mondta:

Ha valakit Isten ,rockerek ,hippik,közé szánt téríteni,annak a tetkok és a pirszingek válhatnak majd előnyére.


Hatalmas tévedés. (Sokadszor). Tessék csak elolvasni a Kereszt az aszfaltdzsungelben c. könyvet. Wilkerson alkoholista, kábítósszeres, promiszkuitásban élő gang-gyerekek közé ment téríteni és nem öltözött úgy, mint azok, nem viselkedett úgy, mint azok, sőt "örömlány" se lett belőle.

Exrefissel értek egyet, annyival kiegészítve, hogy a szolíd, jó ízlés határán belül kell(ene) a divat és a kozmetikázás területéről is valamicskét bevenni az eszköztárba. Inkább jó elfogadni olyannak magunkat, amilyennek teremtettünk, semmint örök elégedetlenséggel másnak kívánkozni, mint amilyenek vagyunk.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 09:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Ezüstke (nem eke, de nagyon jó volt a reakciód :) )
szívemből szóltál. és te is kedves Figyelő!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: FONTOS E ISTEN SZERINT A KÜLSŐ?
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 10:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Augu írta:
Tudom, hogy közhelyről írok, de kíváncsi vagyok Tesók, szerintetek fontos e Isten számára a külsőtök.Itt most az elhízásra is gondolok.
Majd én is leírom a véleményemet ezzel kapcsolatban, de előbb rátok vagyok kíváncsi.
Áldjon Benneteket az Úr!


Kedves Augu!

Nagyon sok függ az adott embertől, hogy ő milyen késztetésű. Vannak emberek, akik mindent megtesznek azért, hogy mutatósak, szépek legyenek. Vannak emberek, akiken ez nem látszik. Lehet, hogy érdekli őket ez a dolog, de valamilyen ok miatt elhízottak, és nem tetszetősek, nem szépek.

Az elhízás már egészségügyi okból sem helyes, tehát meg kell próbálni mindenképpen a súlyunk csökkentését. Márcsak egészségügyi okból is, ha már a szépészet nem érdekel bennünket.

A mutatósság, a szépség dolgával kapcsolatban kibővíteném az itt elhangzottakat azzal, hogy a szép ellentetje nem a csúnya. A szép ellentetje a szürkeség, és nem a csúnyaság.

A csúnya ember is lehet szép. Számos csúnya embert, színésznőt ismerünk. Például a Barbara Streisand kimondottan csúnya, aránytalan arcú nő, mindezek ellenére szép, mert annak akar látszani, és nem a szürkeségben akar elsüllyedni.

A szépség önmagában is fontos értéke az életünknek, és nagyon tud motiválni bennünket. Fontos, hogy a szépség ne legyen öncélú, csupán külső szépség, hanem ehhez megfelelő lelkiség, belső szépség is párosuljon.

Az elhízás ellen mindenképpen keresni kell az ellenszert, mert az egészségtelen. Kövér nő is lehet szép, bár a mi kultúrkörünkben ez nemigazán jellemző. Vannak viszont afrikai országok, ahol minél termetesebb, kövérebb egy nő, a férfiak számára az az igazi szépség. A mi szépségideálunk nem ez, így már csak emiatt is érdemes lefogyni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 11:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
figyelő írta:
G 3x7 mondta:

Ha valakit Isten ,rockerek ,hippik,közé szánt téríteni,annak a tetkok és a pirszingek válhatnak majd előnyére.


Hatalmas tévedés. (Sokadszor). Tessék csak elolvasni a Kereszt az aszfaltdzsungelben c. könyvet. Wilkerson alkoholista, kábítósszeres, promiszkuitásban élő gang-gyerekek közé ment téríteni és nem öltözött úgy, mint azok, nem viselkedett úgy, mint azok, sőt "örömlány" se lett belőle


Kedves Figyelő

kéretik,pontossan értelmezni,azt írtam,hogy
"válhatik" ,vagyis nem kijelentettem,hanem
feltételeztem egy lehetséges változatot.

Magyarúl,még véletlenül sem azt írtam,hogy aki hippik ,rockerek,közé megy hirdetni Isten Országát,annak tetkos,pirszinges ,külsővel kell rendelkeznie,de azt igen,hogy ez a lehetőség is adott.

A sablonos gondolkodásról,hogy mi a normális és mi nem,azt mehgagyom a vallásos embereknek,mint hívő ,nem
hiszek az emberi normalításban.

Isten,nem az emberi elvárások szerint ,
határozza meg,hogy mi a helyes és mi helytelen.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 14:58 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
Sziasztok!

Nagyon jókat írtatok, de serintem Augu nem iylesmire gondolt, hanem, kb. arra, hogy egy hívő nőnek, hogy illik, hogy nem illik öltözködnie. Szóval, hogy érezzem-e rosszul magam, ha nő vagyok és nőiesen öltözködök, mert az már kihívő öltözködésnek minősül, vagy nem? Egy keresztény akkor képviseli jobban az Urat, ha topisan öltözködik, vagy ha elegánsan(itt persze em méregdrága cuccokra gondolok). Szerintem a tetkós stb. megjelenés, vagy annak hiánya inkább a fiatalabb férfiaknál vetődk fel, egy nő ugyanis legkésőbb 30 éves kora körül elhagyja ezt a lázadó öltözködést(kivételek persze mindig vannak), ez belülről fakad így egy nőnél. Szóval egyszerűen kialakul benne egy belső igény arra, hogy nőies legyen, ahogy megérik.

Na, a lényeg a lényeg. Ti, srácok-férfiak hogy látjátok ezt? (Én személy szerint inkább erre lennék kíváncsi). Ti milyennek szeretnétek látni a hívő lányokat? Divatos szoknya(de mondjuk térden felül nem nagyon ér azért), szép, az alak előnyös oldalait kiemelő felső(nem köldökig dekoltált nyílván). Vagy bő, majdnem térdig érő pulóver, kopott nadrág, előnytelen frizura. Ez utóbbi megjelenésnek az az előnye, hogy garantáltan nem kihívó.
Végülis ez az egész értetek van srácok, remélem, nem hiszitek azt, hogy egy nő csak és elsősorban önmaga miatt akar szép lenni. Tényleg óriási tévedésben vannak azok a férfiak akik azt hiszik, hogy a nő szépítkezése a nőről szól :D , én meglennék gumicsizmában, szakadt cuccban simán :D .
Nos :?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 15:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Most kicsit megleptél Emilien,én eddig azt hittem,hogy te férfi vagy,most meg úgy írsz mint egy nő . :D

De ha már megkérdezted,hogy mit néz meg egy "hívő" férfi egy nőn"persze csak a saját
nevemben mondhatok véleményt" akkor,azt
mondanám,hogy előszőr a szemét,mert az
nagyon árulkodó tud lenni,majd a gesztusait
és csak a legvégén a "külső borítást".

Szóval a ruha nem igazán fontos,de ha valakin látszik,hogy nagyon gondossan válogatta össze a ruháit és valószinűleg több órát töltött el azzal,hogy úgy nézzen ki ahogy ki néz,arról az emberről,mint hívő
azt gondolnám,hogy valószinüleg felületes ember akit a belső értékek helyett a külső értékek vonzanak.

De persze egy személyes kontaktus,beszélgetés,módosithat ezen az elsödleges benyomáson.

Azt mondanám,hogy két féle szépség van,az egyik a belülről sugárzó természetes szépség,ami vonzó tud lenni egy hívő számára,a másik pedig a mesterkét szépség,ami viszont nem vonzó a hívő
számára.

Ami még vonzó lehet a hívő férfiak számára
a nőben,az az ápoltság,de itt nem kimondottan a különféle mesterséges kozmetikai szerek használatára gondoltam.

Szóval röviden öltözködjön minden hívő lány úgy,ahogy a legjobban érzi magát a saját bőrében,és akkor az elégedetsége
lessz vonzó a hívő férfiak számára.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 16:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Az én magánvéleményem, amit az Igéből szűrtem le, a következő:
Az Egyháznak mint menyasszonynak is fel kell ékesítenie magát, tehát a felékesítés fogalom alapvetően igei.
Ezen kívül is előfordul párszor a Bibliaában pozitív kontextusban a felékesítés. Ergo:
A nőknek(férfiaknak sem) nem szabad topisan kinézni, járni, a tisztaságról már ne is beszéljönk.
Az Ige tájékoztat arról is hogy a testünk nyomorúságos, romlandó. Ez a bűnbeeséssel jött be.
És ha esetleg valakinek a felékesítés kellékei, a ruházkodás, egyebek természetellenesnek tűnnek, akkor emlékeztetném, hogy az első természetellenes dolgot a ruhát Isten maga adta ránk. Nem véletlen.
Tehát semmi baj, sőt... az elegéns ruhával sminkkel.
Azt meg ti jobban érzitek, hogy mikor menne ez át kihívó dizájn-ba. Azt nem kéne átlépni. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 16:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
figyelő írta:
G 3x7 mondta:

Ha valakit Isten ,rockerek ,hippik,közé szánt téríteni,annak a tetkok és a pirszingek válhatnak majd előnyére.


Hatalmas tévedés. (Sokadszor). Tessék csak elolvasni a Kereszt az aszfaltdzsungelben c. könyvet. Wilkerson alkoholista, kábítósszeres, promiszkuitásban élő gang-gyerekek közé ment téríteni és nem öltözött úgy, mint azok, nem viselkedett úgy, mint azok, sőt "örömlány" se lett belőle.

1Kor 9,20-23 írta:
Mert bár én mindenkivel szemben szabad vagyok, magamat mégis mindenkinek szolgájává tettem, hogy minél többeket megnyerjek.
A zsidóknak olyanná lettem, mint aki zsidó, hogy megnyerjem a zsidókat; a törvény uralma alatt levőknek, mint a törvény uralma alatt levő - pedig én magam nem vagyok a törvény uralma alatt -, hogy megnyerjem a törvény uralma alatt levőket.
A törvény nélkülieknek törvény nélkülivé lettem - pedig nem vagyok Isten törvénye nélkül, hanem Krisztus törvénye szerint élek -, hogy megnyerjem a törvény nélkülieket.
Az erőtleneknek erőtlenné lettem, hogy megnyerjem az erőtleneket: mindenkinek mindenné lettem, hogy mindenképpen megmentsek némelyeket.
Mindezt pedig az evangéliumért teszem, hogy én is részestárs legyek abban.


Szerintem ahhoz, hogy egy csoportra hatással tudjál lenni, ahhoz valamilyen fokig azonosuln kell tudni a csoporttal, be kell tudni épülni. Itt igenis lehet szerepe a piercingnek. De adott esetben akár az együtt fuvezés is szóba jöhet, mint végső megoldás... Persze van, hogy el tudnak fogadni valakit, mint "külső megoldást". Akkor ezt el lehet kerülni.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 17:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Szia Emilien,

megint jót mosolyogtam az írásodon :) (mert őszinte, keresetlen). Bár elsősorban a „srácokat-férfiakat” szólítottad meg, azért röviden elmondom, mit gondolok erről. Szerintem a csinos, nőies öltözködés és a kihívó között nem kell egyenlőségjelet tenni!

Milyen a kihívó? Én az olyan ruhát tartom kihívónak, ami valamiképpen a testiségre hívja fel a figyelmet, pl. átlátszó, rövid, mély dekoltázsú stb. Nagyon szép és csinos lehet egy szoknya, blúz, ruha stb. ezek nélkül a „kellékek” nélkül is!, a fazon, a színek harmóniája stb. okán.

Részemről nem szeretek túlzottan az öltözködéssel foglalkozni (ez gyerekkoromtól így van), télen többnyire egy bő pulcsi, valamelyik - nem kopott - nadrágommal…elsősorban azért, mert ez így kényelmes számomra, ha vmi ünnepi alkalom van, akkor szoknyát veszek fel, tetszenek a hosszú ruhák, nőiesnek és elegánsnak tartom. Nyáron, meleg időben inkább a ruhákat részesítem előnyben, nadrágot használom ritkábban.
Szóval, a hívő lány sem kell "szürkében" járjon szerintem!

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 146 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség