Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 24 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
 

Miért szenvedünk?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 22., kedd 23:32 
Offline

Csatlakozott: 2008. márc. 26., szerda 21:56
Hozzászólások: 10
Sziasztok!

Miért szenvedünk? Mi az oka, értelme, célja? - A téma egyidős az emberiséggel, de mégis kérdés.

Hogyan értelmezhetjük helyesen az Atya által, az övéinek megígért védettséget?

Mit mondasz egy olyan embernek, aki nem általánosságban hozza fel a világban meglévő szenvedést Isten szeretetével szembeállítva ( erre adott a teológiai válasz), hanem személyes szenvedései miatt képtelen a Szerető Istent meglátni?

Te hogyan éled meg a magad szenvedéseit?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miért szenvedünk?
HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 23., szerda 07:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
ancilla írta:
Mit mondasz egy olyan embernek, aki nem általánosságban hozza fel a világban meglévő szenvedést Isten szeretetével szembeállítva ( erre adott a teológiai válasz), hanem személyes szenvedései miatt képtelen a Szerető Istent meglátni?
Te hogyan éled meg a magad szenvedéseit?
Kedves Ancilla!
Ha valaki a szenvedései miatt nem tudja Istent meglátni, az annyit jelent, hogy egy torz képe van Istenről és a világ státuszáról. Persze ez főleg nem az ő hibája, hiszen a kultúrkörnyezete ezt a képet nyújtotta számára.
A mainstream keresztéynség szellemi elerőtlenedésének a következménye ez, és ezért van, hogy az ateisták is kérdezik, hol van Isten, ha ilyen, meg olyan dolgok történnek.
Erre a helyzetre is illik, a "miattatok káromoltatik Istem".
Ha a kereszténység szellemileg a sarkán állna, akkor a világ nem tenne fel ilyen kérdéseket, hanem tudná, hogy erre az a válasz, hogy: e világ istene a sátán, tőle pedig semmi jó nem várható. Ha csak rajta múlna, akkor már el is pusztultunk volna mind és pokolra juttatott volna mindenkit. Hogy nem így van, abban mindjárt meg lehet látni Istent.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 23., szerda 07:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
2Thess 2,


1. Kérünk pedig titeket, atyámfiai, a mi Urunk Jézus Krisztus eljövetelére és a mi ő hozzá leendő egybegyűlésünkre nézve,
2. Hogy ne tántoríttassatok el egyhamar a ti értelmetektől, se ne háboríttassatok meg, se lélek által, se beszéd által, se nékünk tulajdonított levél által, mintha itt volna már a Krisztusnak ama napja.
3. Ne csaljon meg titeket senki semmiképen. Mert nem jön az el addig, mígnem bekövetkezik elébb a szakadás, és megjelenik a bűn embere, a veszedelemnek fia,
4. A ki ellene veti és fölébe emeli magát mindannak, a mi Istennek vagy istentiszteletre méltónak mondatik, annyira, hogy maga ül be mint Isten az Isten templomába, Isten gyanánt mutogatván magát.
5. Nem emlékeztek-é, hogy megmondtam néktek ezeket, a mikor még ti nálatok valék.
6. És most tudjátok, mi tartja vissza, a miért csak a maga idejében fog megjelenni.
7. Működik ugyan már a törvényszegés titkos bűne: csakhogy annak, a ki azt még most visszatartja, félre kell az útból tolatnia.
8. És akkor fog megjelenni a törvénytaposó, a kit megemészt az Úr az ő szájának lehelletével, és megsemmisít az ő megjelenésének feltűnésével;
9. A kinek eljövetele a Sátán ereje által van, a hazugságnak minden hatalmával, jeleivel és csodáival,
10. És a gonoszságnak minden csalárdságával azok között, a kik elvesznek; mivelhogy nem fogadták be az igazságnak szeretetét az ő idvességökre.
11. És azért bocsátja reájok Isten a tévelygés erejét, hogy higyjenek a hazugságnak;
12. Hogy kárhoztattassanak mindazok, a kik nem hittek az igazságnak, hanem gyönyörködtek az igazságtalanságban.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miért szenvedünk?
HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 23., szerda 13:44 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 24., péntek 14:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
ancilla írta:
Sziasztok!

Miért szenvedünk? Mi az oka, értelme, célja? - A téma egyidős az emberiséggel, de mégis kérdés.

Hogyan értelmezhetjük helyesen az Atya által, az övéinek megígért védettséget?

Mit mondasz egy olyan embernek, aki nem általánosságban hozza fel a világban meglévő szenvedést Isten szeretetével szembeállítva ( erre adott a teológiai válasz), hanem személyes szenvedései miatt képtelen a Szerető Istent meglátni?

Te hogyan éled meg a magad szenvedéseit?


Szia Ancilla!

Szerintem az emberiség leginkább úgy teszi fel ezt a kérdést, hogy hogyan lehetne megszabadulni a szenvedéstől, holott az az emberként létezés természetes része. Jézus vállalta, és szenvedett értünk, és nem mondta azt, hogy az övéi nem fognak szenvedni, sőt... De ha így is van, szerintem nem mindegy, hogy nyomorultul érzed magad, de Isten veled van, vagy nyomorultul érzed magad, és egyedül szenvedsz a "külső sötétségben". Én azt mondanám, hogy a kétségei ellenére tegyen egy próbát, és engedje Istennek, hogy megvigasztalja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miért szenvedünk?
HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 23., szerda 14:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Shannon írta:
Jézus vállalta, és szenvedett értünk, és nem mondta azt, hogy az övéi nem fognak szenvedni, sőt...
Nem bizony.
A mint megvan írva, hogy: Te éretted gyilkoltatunk minden napon; olybá tekintenek mint vágó juhokat.
Egyébként, az hogy szenvedett értünk, az egy lehetőséget adott nekünk itt a földön pl., hogy a sebeiben meggyógyuljunk. Halálával pedig a bűneink miatti bűnhődéstől váltott meg minket.
A földön ettől még szenvedhetünk, mert a sátán ok nélkül is kínozhat minket, mint pl. Jóbot, aki nem a bűnei miatt szenvedett, hanem azért, hogy a sátán kipréseljen belőle egy kis istentelenséget.
Vannak tehát próbák, amelyekben meg kell állnunk, de a fölösleges szenvedésektől megszabadulhatunk, ha Istenhez járulunk.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 23., szerda 15:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Ancilla!

Ajánlom neked a Csalódás Istenben című könyvet.
Én a címe alapján meg se vettem volna, ha nem egy kedves testvérnő ajánlja.

Péter

http://sorsfordito.addel.hu/detailprodu ... 3b7bcdeec6

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miért szenvedünk?
HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 24., csütörtök 10:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
ancilla írta:
Sziasztok!

Miért szenvedünk? Mi az oka, értelme, célja? - A téma egyidős az emberiséggel, de mégis kérdés.

Hogyan értelmezhetjük helyesen az Atya által, az övéinek megígért védettséget?

Mit mondasz egy olyan embernek, aki nem általánosságban hozza fel a világban meglévő szenvedést Isten szeretetével szembeállítva ( erre adott a teológiai válasz), hanem személyes szenvedései miatt képtelen a Szerető Istent meglátni?

Te hogyan éled meg a magad szenvedéseit?


Szia kedves Ancilla!

Szerintem, legalábbis az én véleményem szerint nem tudom.Nem tudom miért van szenvedés, de van, és igenis megtörténnek dolgok keresztény emberek életében is amelyet nem ért.

Isten dolgai bizony rejtve vannak előttünk.

Arra jöttem rá, hogy nekünk az a dolgunk, hogy ilyen embereken segítsünk.A szenvedőnek adjunk vigasztalást, a sebesültnek kötözzük be a sebeit, a hitetlennek beszéljünk a megváltásról, gyámolítsuk a gyengébbet.Imádkozzunk a hitben megrendülékőrt.Ha így teszünk akkor meglátják újra Isten szerető gondoskodását.

Írok egy példát.Nagyon letört vagyok mostanában, és igenis annyi miért merült fel bennem magam, és mások miatt is.Egyik kedves szeretett Testvérem felhívott, rám áldozta az idejét, meghallgatott, és nagyon jót tett velem.Istennek hála Érte!Köszönöm. :D

Vannak emberek akik nem akarnak hallani, nekik pedig az életünnkkel kell példát mutatnunk, hogy ne keseredjenek meg.

Úgyhogy kedves Ancilla, ha tudok esetleg segíteni akkor szívesen.Ha pedig van valaki a környezetedben aki szenved állj mellé, és kérd Isten segítségét.

Üdvözöllek nagy szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miért szenvedünk?
HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 25., péntek 20:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
ancilla írta:
Sziasztok!

Miért szenvedünk? Mi az oka, értelme, célja? - A téma egyidős az emberiséggel, de mégis kérdés.

Hogyan értelmezhetjük helyesen az Atya által, az övéinek megígért védettséget?

Mit mondasz egy olyan embernek, aki nem általánosságban hozza fel a világban meglévő szenvedést Isten szeretetével szembeállítva ( erre adott a teológiai válasz), hanem személyes szenvedései miatt képtelen a Szerető Istent meglátni?

Te hogyan éled meg a magad szenvedéseit?



--Kedves Ancilla !

-Ez az egyik legnehezebb téma minden ember életében.- A szemébe néz-
ni annak, aki egy valóságos nagy testi, vagy lelki szenvedésben kinlódik,
a keresztyén ember empátiáját "megpróbáló" helyzet.- Még lelkészek is,
akiknek pedig van gyakorlata a lelkigondozásban,- elmondják, hogy egy-
egy korházi ágy mellett milyen nehéz "bizonyságot" tenni a "szerető
Istenről." -

-Pedig a keresztyénekre, sőt a tanitványaira ezt bizta Jézus.-

-A magam életében -keresztyénként- akkor tanultam meg "kezelni" a
kérdést,- amikor "m e g tanultam": Isten kezéből elfogadni és nem a
miértet keresni, hanem a c é l j á t .-- A mai napig is ezt teszem.-

-Luthernek tulajdonitják ezt a mondatot: 'A szenvedés Isten kutyája,
amelyik az elkóborolt bárányt tereli vissza a nyájhoz.' - Ez nagyon
keményen hangzik, de lényegre tapintó.

Szeretettel
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 10., szombat 12:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Zelk Zoltánról olvastam:

Élete utolsó éveit többnyire kórházban töltötte, de ott is fáradhatatlanul írta költeményeit. Jellemző ebből az időszakból a Mert így igaz című verse:

„Barátaim azt hiszik, hogy fekszem, Nem tudják, már járni tanulok Megadóan, Isten oldalán."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 19., hétfő 14:48 
Offline

Csatlakozott: 2008. márc. 26., szerda 21:56
Hozzászólások: 10
Sziasztok!

Köszönöm a válaszaitokat, valamilyen szinten mindegyik tanulságos volt. Én olyan területen szolgálok, ahol ezt a kérdést szinte nap mint nap felteszik nekem szenvedést hordozók, ateisták is, de hitükben éppen próba alatt lévők is. Megvan rá a "valamilyen szintű" válaszom, szerettem volna a ti válaszaitokban elmélyülve gazdagítani a magamét, értük, akik felteszik a kérdést.
Ki tudja: talán egyszer én is, esetleg te is felteszed majd...

Ancilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

van értelme...
HozzászólásElküldve: 2008. aug. 14., csütörtök 05:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2554
Tartózkodási hely: Magyarország
"Szenvedések kohójában
krisztusi-vá ötvöződhet
jellemünk..."

(Jellemfejlődésünkben nagy szerepe lehet a szenvedéseknek. Ezt elsősorban hívő keresztényekre és lelki szenvedésekre értve, pl. igaztalan bántások. A gyakorlatban kell megtanulnunk: "Ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel." A rosszat jóval viszonozni...)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 14., csütörtök 07:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hmmm... nem ismerek magamra (csak attól lehet, hogy a zigefórumon beírtam, és automatice azt hittem, hogy akkor itt is :D ...úgyhogy most PÓTOLOM):
Idézet:
Zsid 5,8. Ámbár Fiú, megtanulta azokból, a miket szenvedett, az engedelmességet;


ha NEKI szüksége volt rá...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 14., csütörtök 07:58 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
net2rist írta:
hmmm... nem ismerek magamra (csak attól lehet, hogy a zigefórumon beírtam, és automatice azt hittem, hogy akkor itt is :D ...úgyhogy most PÓTOLOM):
Idézet:
Zsid 5,8. Ámbár Fiú, megtanulta azokból, a miket szenvedett, az engedelmességet;


ha NEKI szüksége volt rá...



remek eszrevetel :wink: 8)

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 14., csütörtök 10:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Idézet:
ha NEKI szüksége volt rá...


Ez is ellentmondani látszik a "happy" evangélium létjogosultságának (biztos testi gyógyulás és anyagi "felfejlődés", stb).

Felülvizsgálandó a "szalad a szekér" esetén a keresztyéni útjárás valódisága...

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 14., csütörtök 10:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
eeeegen....

csak hogy "kiegyensúlyozott" legyek:

csomó szenvedés NEM Isten akarata

pl. az ember FELESÉGE nem KERESZT (bár roppant kellemes ODA KÖNYVELNI)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 24 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség