Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 74  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 02., szombat 18:50 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Le kellett cserélni a diagnosztizáló készüléket, mert ennyi bajt nem volt képes egyszerre kijelezni, amit állatorvosi lovunk most produkált.

Tamás12 írta:
Senki nem azzal a szándékkal jön ide, keresztyénként, hogy tapossa a hitvallásodat!


Ha tényleg csak az én hitvallásaimról lenne szó igazad lehetne. De ez a csúsztatás nevű kór, mert a hitvallások csak közvetve az enyémek, a református egyházon keresztül.
S így más az újabb diagnózis: Kóros feledékenység, Gyógyír: tessék elolvasni a hitvallásokat, s mellé tenni csak a keresők kérdései rovatokban elhangzó ezzel tökéletesen ellentétes szándékos eretnekségeket. Újabb betegség: Kóros naivitás. Mármint azt képzelni, hogy aki ezeket műveli nem szándékosan teszi. ha meg tényleg nem, akkor nagyon meg van vezetve, s az talán még rosszabb.

Tamás12 írta:
Van egy kis különbség azonban hogy amíg a gyermekkeresztség gyakorlatát véded , addíg a ref egyházban nem lehet hitből bemerítkezni!


Dehogy nem lehet. Azoknak, akik még nem lettek megkeresztelve, s felnőttként térnek meg, s ezt választják. Aki esetében viszont már megtörtént, ott az ismétlés semmiképpen sem hitbeli cselekedet, hanem sokkal inkább kétségeskedés motiválja. Alföldy-Boruss Desző: Hányszor kell megkeresztelkedni című előadása szinte magától értetődően erre a részkérdésre is kitér, mivel elterjedt problémáról van szó.


Tamás12 írta:
Tudod ez már nem a gy.k. védelme, hanem a hitből való tett tilalma!


Nem az, de annyit szajkózzátok, hogy az ismeret hiányában sokakban elültetitek a kétségeskedés magjait. Azután engedve nektek, csalódik, s végül Istentől kér és kap bocsánatot a kétségeskedéséért.

Tamás12 írta:

Nem kell félre magyarázni!
Jézus ezeket mondta!

Máté 10:38 És a ki föl nem veszi az ő keresztjét és úgy nem követ engem, nem méltó én hozzám.



Tényleg nem kell. Kár hogy vannak, akik azt hiszik az az ő keresztjük, hogy itt rombolják a református egyház tanításait, mert isten úgymond a Lélek által állítólag ezzel bízta meg őket. Ez tény, s nehéz lenne félremagyarázni, volt aki már odáig jutott, hogy leírta, akinek van füle hallja. A betegség neve:szereptévesztés, így állatorvosi lovunk kartonján lassan fordítanunk kell.

Tamás12 írta:
Nem ráadják :!: :!: :!:
Felveszi :!: :!: :!:
Óriási közbevetés!


Lk9,23 „Ha valaki én utánam akar jönni, tagadja meg magát, és vegye fel az ő keresztjét MINDEN NAP, és kövessen engem.”

A gyermekkeresztségnek ezt ellene vetni, főleg a három felkiáltójeles felveszi igével fűszerezve ez annyi, mint felszólítani a naponkénti bemerítkezésre. Így jár, aki Igét akar kijátszani Igével szemben. Az Ige fel nem bontható. Mt10,38 és Lk9,23 is másról szól. A Jézus melletti naponkénti kiállásról, vagyis éppen arról, amit itt nem egyedül támadsz.

Tamás12 írta:
Én azt szeretném csak, hogy a hitből való engedelmesség teret kaphasson!


Semmi akadálya. Adott a hitvalló tanítás az előadásban, az egyházunk egyik tanítójától. Rajtad áll, hogy hittel elfogadod-e a tanítást, vagy saját igényid szerint keresel magadnak tanítókat, de akkor ne álszenteskedj hitből való engedelmességről! Mert ezzel egyszerűen hitetlenül semmibe veszed az igét, hogy adott az Isten némelyeket tanítóul.

Tamás12 írta:
Ja és így a hitgyakorlás , nem csak hogy engedelmes élet , hanem élő élet lenne!
Ott ahol tíltják és űldözik a hitből való bemerítkezést , más hitből való cselekedetek sem nyernek teret!


Mint említettem volt, nem tiltják. Sőt megengedik. Csak az tényleg hitből legyen, vagyis az illető ne legyen még megkeresztelve. Mielőtt válaszolsz szerezd be az előadást és az ottani érveket figyelembe véve válaszolj, ellenkező esetben magad árulod el, hogy mi is a valódi célod.

Tamás12 írta:
Hitből azt jelenti , elég nekem ha szól az Uram, de addíg nem szól amíg az alapvető engedelmesség lépcsőjét , emberek és égiek előtt nem nyílvánítja ki senki!


A kétségeskedés felnövekedve az ember a bemerítkezés mellett dönt. Ezután már önigazolásnak se utolsó arra hivatkozni, hogy erről Isten győzte meg. Amit itt műveltek az viszont fényesen igazolja, hogy Istennek semmi köze a döntésetekhez. Egy hitben bemerítkezett örül a testvérének legyen az gyermekként megkeresztelt, vagy felnőttként, s nem szapulni megy a hitvallását. Örül, hogy itt is ott is a maguk meggyőződése szerint minden szép rendben zajlik. S együtt érez az esetleges visszaélések miatti fájdalomban. Jól tudván ennek veszélye mindkét felfogásnál fennáll. De nem mond olyanokat, hogy az élet utolsó jele, hogy vannak gyermekkeresztség tagadók köztünk. Ez éppen a bomlás jele, a kétségeskedés felnövekedéséé. Ám kedvetlen keselyűk, korai még a tetem felett körözni.

A BSZ már több fiatalt küldött ki Angliába 1-1 évre tanulni, főleg teológus hallgatókat, de volt köztük jogász is. Spurgeon református baptista közösségének mai intézményébe. Világossá tették, hogy ők a felnőtt keresztséget tartják, de eszükbe se jutott az, amit ti oitt műveltek ebben a kérdésben. Nincsenek szereptévesztésben.

Tamás12 írta:
Lehet imádkozni az ébredésért, , de ti vagytok az ébredés akadályai!


Állatorvosi lovunk lázmérője kipukkadt, elmentünk újat beszerezni...
Visszanyerve lovunk eszméletét, megállapíthatjuk, hogy az ébredés az Úrtól van, s ő ilyenkor felszámol minden akadályt. Tette ezt például John Knox esetében, aki Genfből hazatértében így imádkozott: Istenem ad nekem Skóciát, vagy belehalok. Ilyen emberekre gondolva persze az emberben óhatatlanul felmerül, hogy mennyit munkálhatta az Úr, míg ilyenné tette. Ezt nézve valóban csak alkalmatlanságunk állapíthatjuk meg. Ám nem a csüggedésre, hanem az Igéhez való még erősebb ragaszkodáshoz ösztökéljen bennünket!

Tamás12 írta:
A Helvéti hitvallás és a Heidelbergi KT, egy akkori , de nem lezárt Krisztológiai ismereten alapul, akik tovább merészkedtek, az apostoli módszerek és gyakorlatok visszaállításában, azokat nem elnyomni hanem bevonni kellene, a munkába!


Tovább merészkedőn remélem nem a felnőtt keresztséget kizárólagossá tevőket érted, mert az éppen nem visszaállítás, legfeljebb a történelmi háttér elhomályosodása miatt tűnhetett egykor annak, így ezzel ma már szeretetben együtt kell élni, hiszen Isten éppen úgy megáldotta Whitefieldet, mint Spurgeont. Talán a pünkösdi mozgalom lenne a következő jelölt, melyre a válasz az ún. Berlini Nyilatkozat volt? A nyelveken szólás újraélesztése esetleg? [Sípos Ete Zoltán előadása: Van-e ma nyelveken szólás?] De jobb nem találgatni. Biztosan kész vagy bemutatni az elnyomottat és biblikus tanítását.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tulip 2007. jún. 02., szombat 21:02-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 02., szombat 19:12 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
FM írta:
Átkozott aki emberbe helyezi bizalmát ......
Ja ezt nem én mondom.


Jer17,5 Ezt mondja az Úr: Átkozott az a férfi, a ki emberben bízik és testbe helyezi erejét, az Úrtól pedig eltávozott az ő szíve!


A gond csak az, hogy míg az Ige tartalmazza a gyermekkeresztséget, így aki ebben bízik az Úrba veti bizodalmát, addig az ezt kétségbevonók tisztán emberekben bízva tették és teszik ezt, még ha már feledésbe is merült volna, hogy ki volt a kezdeményező. Alföldy-Boruss Dezső amúgy előadásában meg is nevez egy az elsőségre jó eséllyel pályázó embert. (Tertulianus a III. században.) Ez tehát öngól.

A süketelésről írtak meg bejöttek, nem voltatok képesek megállni, hogy ne folytassátok a magatokét. Ez várhatóan így megy majd tovább sorozatba lövitek majd az igéitekkel az öngólokat, mivel az Ige fel nem bontható, nektek meg kénytelen kelletlen fel kell bontani ha a gyermek keresztség is és felnőtt keresztség is kettős tanítást szét akarjátok rombolni.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tulip 2007. jún. 03., vasárnap 14:16-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 02., szombat 19:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Ezt gondolod :?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 02., szombat 19:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
tulip írta:
..... Ez várhatóan így megy majd tovább sorozatba lövitek majd az igéitekkel az öngólokat, mivel az Ige fel nem bontható, nektek meg kénytelen kelletlen fel kell bontani ha a gyermek keresztség is és felnőtt keresztség is kettős tanítást szét akarjátok rombolni.


Már bocs de te tudod, hogy mit írtál :?:

Ki akar mit :?:

:idea:

Aki hisz és megkeresztelkedik az üdvözül!

aki pedig nem hisz az elkárhozik?

ill. már ott van születésétől.

Én nem akarlak téged meggyőzni, mert az nekem lehetetlen.

Engem pedig nem ember győzött meg, mert annak ez lehetetlen lett volna.

Tanultam, sőt műveltem a szociálpszichológiát is, így picit ismerem a működési mechanizmusát.

Aki mindent bevet a másik meggyőzésére az nagyon bizonytalan még, és ezzel erősíti magát az adott témában.

Akiket az ilyen jellegű beszédk (łrások) tartanak vissza, azoknak könnyebb dolga lesz az ítéletben, mint annak aki körüljárja földet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 02., szombat 19:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Tulip!

Egy dolog, amiket tanítasz, és egy legalább ennyire súlyos, a HOGYAN.

Fura, hogy a református egyházat véded -úgymond- pedig nem is oda tartozol, hanem egy szakadár csoportjához. Fura, hogy a református hitvallás mellett kardoskodsz, pedig olyan dolgokat is vallasz, amik a ref egyház nem tanít (lsd pl. nők helyzete az egyházban) <-> Ha pedig belátod, hogy a ref egyház is tévedhet valamiben - akkor azon is elkéne gondolkodnod, hogy hátha te sem vagy tévedhetetlen. És ha bekalkulálod annak lehetőségét, hogy te sem vagy a tökéletes tudás birtokában az Igéről, talán a stílusod is előnyödre fog változni. Amit főként a te érdekedben kívánok.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 02., szombat 19:44 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
32ezüst írta:
Én azt mondom, hogy egyetlen BSZ sem ér annyit, és egyetlen ideális érvrendszer sem, hogy így egymásnak essetek.


Úgy látszik jennyT agymosása sikeres volt, hisz ő terelte a szót a BSZ-re. Ez a rovat nem a BSZ-ről szól! Hanem a keresők kérdéseiről, melyekre a BSZ válasz ad, az ajánlott előadásokban, nem úgy mint az itt folyó rovatokban, ahol hitrombolás dívik. A BSZ tényleg nem érne meg ennyit. Ahogy Pál apostol személye se érte volna meg önmagában, hogy naponta kimenjen a piacra és ott vetekedjen a zsidókkal. Mégis megtette! Önmagáért? Nem, hanem azokért, akiket így lehetett elérni. A BSZ se öncélú. Azokért szeretne fáradni, akik a hívó szóra várnak. S nem érzi magánál ebben a bölcsek kövét. Van némi ismeret felhalmozva, hogy a múltban Isten milyen áldásokat adott a Biblia mellett hűen kitartóknak, de tudjuk azt is, hogy semelyik két helyzet nem egyforma.


32ezüst írta:
Ismerjük meg egyelőre egymás álláspontját vita nélkül, szerintem. Úgyis akkor kezd vitatkozni valaki, ha saját magának akarja az igazát bebizonyítani.


A keresők kérdései rovat állapotából részemről a kiismerés már megtörtént. Itt már a vetekedés ideje van. Nem BSZ-ért, hanem a tényleges keresőkért.

32ezüst írta:
Tulip: ez nekem is az eddigi egyetlen tapasztalatom a BSZ-el. Hogy aki az álláspontjukat védi, előbb-utóbb a földbe döngöli a másikat. Vigyázzunk arra, hogy egymás hitét építsük, és ne romboljuk, ha lehet.


Ha ezt elérnénk célnál lennénk. Első lépés lenne az ügy érdekében, hogy a keresők kérdései rovatból a moderátor takarítsa ki a hitvallásaink ellenes, s így hitünk épülését romboló hozzászólásokat! A kritika pedig mindig megszívlelendő. Amúgy így önmagában ez a földbe döngölősdi se tűnik többnek rémhírterjesztésnél. Ami a BSZ esetében közismert lejárató módszer része. A keresők kérdései rovat meg eközben olyan állapotban van, amilyenben. S meglátszik, hogy a rémhírterjesztők milyen gyümölcsöket is teremnek. Mert kétség ne férjen hozzá, azok a leglelkesebb rémhírterjesztők, akik az adott rovatokat is hagyták oda süllyedni, ahová. Biztosan ragaszkodva igeellenes gyakorlatukhoz, a sorozatos ellenvetéseket a BSZ részéről földbe döngölésként élik meg. A Reformátusok Lapja szerkesztői tudnának mesélni elemi tiltakozásokról, például, amikor a tévedhetetlen Szentírást, emberi műnek állította be a szerző.

ui. Nem 32ezüstnek szól!
Amúgy a tisztán látás végett a BSZ fogad baptista tagokat is, ahogy BSZ-es diákokat is fogadnak az angliai református baptisták. Egyik fél sem győzködi a másikat, mert az lényeget elfedő pótcselekvés lenne csupán. Ráadásul ez a rovat nem is a BSZ-ről szól, hanem a keresők kérdéseiről, ez esetben pedig végképp illetlenség a keresőket azzal traktálni, hogy a gyermekkeresztség milyen galádság.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 02., szombat 20:07 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Újabb állomáshoz érkeztünk. Immár nem a BSZ a céltábla, hanem magam. A keresők meg még hátrébb szorulnak. A moderátor is némán hallgat.

Indu írta:
Fura, hogy a református egyházat véded -úgymond- pedig nem is oda tartozol, hanem egy szakadár csoportjához.


Komolyan úgy gondolod, hogy aki a Református Egyház hitvallásait felvállalja, az ezzel a Református Egyház szakadár csoportjához tartozik? Hát ez az amit furcsának lehetne nevezni. Állatorvosi lovunkat őskövületnek találtuk és a perifériára szorítottuk. Előre!

Indu írta:
Fura, hogy a református hitvallás mellett kardoskodsz, pedig olyan dolgokat is vallasz, amik a ref egyház nem tanít (lsd pl. nők helyzete az egyházban)


Pedig roppant egyszerű a válasz. A Református Egyház ezen kérdésekben elhajlott az Igétől. Reformációra szorul. Ha egyszer a Biblia leírja, hogy milyen férfiak lehetnek presbiterek, ha leírja, hogy nem megengedett asszonyoknak férfiakon uralkodni és tankérdésekben megszólalni, akkor ezen nincs mit vitázni. (Alföldy-Boruss Desző előadása: Haragudott-e Pál apostol a nőkre? )

Indu írta:
<-> Ha pedig belátod, hogy a ref egyház is tévedhet valamiben - akkor azon is el kéne gondolkodnod, hogy hátha te sem vagy tévedhetetlen. És ha bekalkulálod annak lehetőségét, hogy te sem vagy a tökéletes tudás birtokában az Igéről, talán a stílusod is előnyödre fog változni. Amit főként a te érdekedben kívánok.


Ez már régen beláttam, kegyelemből. Éppen ezért ragaszkodom annyira az egyetlen tévedhetetlenhez a Szentíráshoz. Így ez öngól, hiszen éppen azok nem látják be akik például a nők helyzetében saját bölcselkedésüket tévedhetetlenebbnek tartják a Szentírásnál. De lehetne mondani az ökumenét is példának. Mind-mind olyan eset, ahol a Szentírás tévedhetetlensége meg van kérdőjelezve, s emberi okoskodással van helyettesítve. Szóval ez egy újabb öngól volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 02., szombat 20:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Tulip!
Ma megtanultuk tőled az agymosottság definícióját.
Agymosott az aki nem ért egyet veled.
Világos. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 02., szombat 20:58 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Hű, mi történt itt, amíg én finom, bográcsban főtt halászlevet ettem. :oops:

Ex! Az agymosottság kérdésével tökre egyetértek. (ritka pillanat, már megint egyetértünk :D) Agymosott továbbá az, akinek nincs önálló véleménye, csak azt tudja szajkózni, amit ő is hallott valahonnan.

Tulip! Folyamatosan ilyen-olyan előadásokra hivatkozol, mert nem tudsz mást mondani, mint amit a megmondóid a szádba adtak.

Igenis volt szerencsém (szerencsétlenségem? :shock: ) megismerni a BSZ-t. És Sípos Ete Álmos cikkeit olvasni, például azt, amiben arról ír, hogy válságban van-e az egyház, és hogyan kéne megújulni. Tudjátok miket ír? Aki nem ért velük egyet, azt ki kell közösíteni (nem szó szerinti az idézet, de ez a lényege). Mindennek oka a liberális teológiai oktatás, de egyszer sem merték még szemtől szembe a professzorok szemébe mondani, hogy ki és mit tanít rosszul, pedig lett volna rá alkalmuk és felkérésük (ne kérjétek, hogy konkrét helyzeteket és személyeket mondjak, titkot sértenék). Folyamatosan azt kérik számon a nem közéjük tartozóktól, hogy üljünk le velük beszélgetni. De amikor pl a TH-n az évfolyamban vita bontakozik ki, 1 embert leszámítva mind nagyokat hallgat! Még akkor is, ha épp a saját gyülekezetét éri kritika. Miért nem védi meg? Talán igaza van a "vádolóknak", amikor azt mondják: talán nem helyes, hogy úrvacsorára külön be kell jelentkezni, ha nem az adott gyülekezet tagja vagy, vagy hogy nem csak a reformátusok gyermekeit kéne megkeresztelni, hanem más vallásúakét is, ha már egyszer valljuk a gyermekkeresztséget, annak minden előnyével és hátrányával együtt.

És a nők helyzetéről is egy kicsit. Vegyítve a gőggel. Konkrét példát mesélek. Magát nyíltan BSZ tagnak valló fiatal már a TH-s felvételin veszi magának a bátorságot, hogy kioktassa a 60-70 éves professzorokat arról, hogy mit csinál rosszul az egyház. Mert ő aztán tudja. Majd felveszik, mert miért ne. És pechére egy olyan évfolyamba kerül, ahol 7-8 lány is van. És sorra kezdi őket kioktatni, még a 4 gyermekes édesanyát is, hogy mit keres ott, nem lehet nőnek lelkésznek lenni! Mert neki akkora arca van, hogy ezt megteheti egy itt-ott 40 éves nővel is.

Arról nem is beszélve, hogy az egész megtérési és hitéleti metódus az állandó, BETEGES szintig űzött bűnbánatra és bűnközpontúságra épül. Mivel titkot nem akarok sérteni, ezért csak név nélkül említem, hogy volt ismerősöm, akit végül súlyos önkép-zavarral és depresszióval kezeltek, mert a folyamatos bűnbánatban elfelejtett ÖRÜLNI annak, hogy megváltott ember.

És lehetne még sorolni.
Áhhh.... nem folytatom. Süketekkel tényleg értelmetlen vitázni.

u.i.: vállalom, én tereltem erre a témát. És lám, kibújt a szög a zsákból. Bocsánat érte. :oops:

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 02., szombat 22:08 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
JennyT írta:
Hű, mi történt itt, amíg én finom, bográcsban főtt halászlevet ettem. :oops:


JennyT írta:
Ex! Az agymosottság kérdésével tökre egyetértek. (ritka pillanat, már megint egyetértünk :D) Agymosott továbbá az, akinek nincs önálló véleménye, csak azt tudja szajkózni, amit ő is hallott valahonnan.


Öngól. Exrefis és társai a bemerítkezést szajkózzák, még pedig kizárólagossági igénnyel. Amúgy tárgyilagosan hozzá kell tenni a Szentírás tévedhetetlenségének ismételgetése is egyféle agymosás. Így az agymosottság önmagában még nem rossz.

JennyT írta:
Tulip! Folyamatosan ilyen-olyan előadásokra hivatkozol, mert nem tudsz mást mondani, mint amit a megmondóid a szádba adtak.


Mivel ez a keresők kérdései rovat, hát a keresők kérdéseire választ adó minőségi előadásokat ajánlok. Ha egyszer a tartalmuk nem ismertethető, mert csak koncnak tekinti sok fórumozó, a moderátorok asszisztálásával.

JennyT írta:
Igenis volt szerencsém (szerencsétlenségem? :shock: ) megismerni a BSZ-t. És Sípos Ete Álmos cikkeit olvasni, például azt, amiben arról ír, hogy válságban van-e az egyház, és hogyan kéne megújulni. Tudjátok miket ír? Aki nem ért velünk egyet, azt ki kell közösíteni (nem szó szerinti az idézet, de ez a lényege).


http://www.bibliaszov.hu/index.php?open ... /allaspont
Most, hogy itt a link a cikkre, kérlek idézd szó szerint!

JennyT írta:
Mindennek oka a liberális teológiai oktatás, de egyszer sem merték még szemtől szembe a professzorok szemébe mondani, hogy ki és mit tanít rosszul, pedig lett volna rá alkalmuk és felkérésük (ne kérjétek, hogy konkrét helyzeteket és személyeket mondjak, titkot sértenék). Folyamatosan azt kérik számon a nem közéjük tartozóktól, hogy üljünk le velük beszélgetni. De amikor pl a TH-n az évfolyamban vita bontakozik ki, 1 embert leszámítva mind nagyokat hallgat! Még akkor is, ha épp a saját gyülekezetét éri kritika. Miért nem védi meg? Talán igaza van a "vádolóknak", amikor azt mondják: talán nem helyes, hogy úrvacsorára külön be kell jelentkezni, ha nem az adott gyülekezet tagja vagy, vagy hogy nem csak a reformátusok gyermekeit kéne megkeresztelni, hanem más vallásúakét is, ha már egyszer valljuk a gyermekkeresztséget, annak minden előnyével és hátrányával együtt.


A hitvallásaink világosan fogalmaznak, hogy csak hívők gyermekeit szabad megkeresztelni. Az tény, hogy erre még BSZ-es gyülekezetekben is csak törekvések vannak. Az Úrvacsora kiszolgáltatásában viszont egyik hitvallásunk kirekesztő a másik megengedő. (Sípos Ete Álmos előadása: Kikkel lehetünk úrvacsorai közösségben?) Az egyik a gyülekezet vezetésére bízza és terheli felelősséggel, hogy kiket enged az Úr asztalához, a másik a világos figyelmeztetés elhangzása után, hogy aki méltatlanul vagyis megtéretlenül veszi magához, az ítéletet vesz magára vele, az úrvacsorával élőre terheli a felelősséget.

JennyT írta:
És a nők helyzetéről is egy kicsit. Vegyítve a gőggel. Konkrét példát mesélek. Magát nyíltan BSZ tagnak valló fiatal már a TH-s felvételin veszi magának a bátorságot, hogy kioktassa a 60-70 éves professzorokat arról, hogy mit csinál rosszul az egyház. Mert ő aztán tudja. Majd felveszik, mert miért ne. És pechére egy olyan évfolyamba kerül, ahol 7-8 lány is van. És sorra kezdi őket kioktatni, még a 4 gyermekes édesanyát is, hogy mit keres ott, nem lehet nőnek lelkésznek lenni! Mert neki akkora arca van, hogy ezt megteheti egy itt-ott 40 éves nővel is.


A Biblia, s így a BSZ álláspontja is ennél sokkal kifinomultabb. Nő például hirdethet igét, hiszen prófétálhat. Ami nincs megengedve a férfiakon való uralkodás s a tankérdésekben való megnyilatkozás. [Alföldy-Boruss Dezső: Haragudott-e Pál apostol a nőkre?]

JennyT írta:
Arról nem is beszélve, hogy az egész megtérési és hitéleti metódus az állandó, BETEGES szintig űzött bűnbánatra és bűnközpontúságra épül. Mivel titkot nem akarok sérteni, ezért csak név nélkül említem, hogy volt ismerősöm, akit végül súlyos önkép-zavarral és depresszióval kezeltek, mert a folyamatos bűnbánatban elfelejtett ÖRÜLNI annak, hogy megváltott ember.


Ebben megint nagyot tévedsz. A BSZ a bűn kérdését a helyén kezeli, ráadásul üdvbizonyosságot hirdet hitvallásainknak megfelelően. Aki tehát megtér, az elvileg a bűntől felszabadult. Nem kell körülötte forognia. Foroghat Jézus Krisztus körül. Az hogy akad, aki ennek ellenére is bűnei körül forog továbbra is, az nem írható e tanítás rovására. Sőt sokkal inkább az üdvbizonyosságot tagadókéra. Az üdvösség sisakja ugyanis igen csak kell ahhoz, hogy valaki tényleg felszabadultan ÖRÜLJÖN a megváltottságának.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 03., vasárnap 07:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Tulipka a társaira reagálva:
szajkózás a te oldaladon van.
Őrizzen meg téged Isten hogy megtudd mit teszel a hitből való bemerítkezés elutasításával, mert neked az nem jelent mást, mint véres posztót, sőt azok az emberek sem jelentenek mást, mint véres posztót, akik ezt hittel tették az írásokban.
Mert ha neked ez mást jelentene, akkor elismernéd legalább az írásban levők hitét, ha már az élő személyeket ellenségednek tartod.
Nincs béke a hitetleneknek :!:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 03., vasárnap 07:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
FM írta:
Tulipka a társaira reagálva:
szajkózás a te oldaladon van.
Őrizzen meg téged Isten hogy megtudd mit teszel a hitből való bemerítkezés elutasításával, mert neked az nem jelent mást, mint véres posztót, sőt azok az emberek sem jelentenek mást, mint véres posztót, akik ezt hittel tették az írásokban.
Mert ha neked ez mást jelentene, akkor elismernéd legalább az írásban levők hitét, ha már az élő személyeket ellenségednek tartod.
Nincs béke a hitetleneknek :!:



Magda, ezt olvastad?

Tamás12 írta:

Van egy kis különbség azonban hogy amíg a gyermekkeresztség gyakorlatát véded , addíg a ref egyházban nem lehet hitből bemerítkezni!


Tulip válasza:


Dehogy nem lehet. Azoknak, akik még nem lettek megkeresztelve, s felnőttként térnek meg, s ezt választják.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 03., vasárnap 07:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
Fura, hogy a református egyházat véded -úgymond- pedig nem is oda tartozol, hanem egy szakadár csoportjához.

Én nem a BSZ-re gondoltam, amit személy szerint tisztelek, és megújulási mozgalomnak tartok.

lásd:
rosta írta:
http://www.reformatus.org/hu/documents/ujegyhaz.html

Ez az a közösség, amely Tulip közössége, ha jól emlékszem.
Most nem néztem végig a linket, de erősen kritizálja a női lelkészséget, és általában az egyházunk hitéletét. Nem tetszik neki a püspöki rendszerünk, és az úrvacsorai szokásaink sem, miszerint bajos, hogy a templomban lévőknek feltétel nélkül kiszolgálják az úrvacsorát. Liberálisnak nevezi az egyházunkat, és értéktelennek.

Azt, hogy igazából mit akarnak csak olyan közhelyeket említenek, miszerint Isten egyházát akarják építeni, és ők az igazak...


Te erre akkor nem tiltakoztál, viszont a fenti link nem a hivatalos magyar ref egyházé, tehát egy szakadár csoporté. Amit te állandóan propagálsz.

Csak hogy tisztán láss, nekem nincs bajom a "szektákkal", csak akkor, ha egy szektás kezd szektázni.

Idézet:
Pedig roppant egyszerű a válasz. A Református Egyház ezen kérdésekben elhajlott az Igétől.

De ha vannak kérdések, amiben elhajlott, akkor ugye elég kártékony lenne egy olyan Fórum, ami nem engedi meg, hogy igét igével összevetve vizsgálni lehessen, hogy elhajlott-e vagy nem. De mindegy, nem kell, hogy ezzel egyetérts.


Idézet:
Ökumené, nők ... Mind-mind olyan eset, ahol a Szentírás tévedhetetlensége meg van kérdőjelezve, s emberi okoskodással van helyettesítve. Szóval ez egy újabb öngól volt.


Amit magadnak rugtál, mert én sehol nem írtam, hogy egyetértek az ökumenével vagy a női lelkészséggel. Téged szembesítettelek azzal, hogy eltérsz a hivatalos ref állásponttól, miközben fennhangon hirdeted, hogy milyen rosszak itt a moderátorok, mert szabadon le lehet írni olyat, ami NEM a ref egyh hivatalos álláspontja. Ez az öngól - mert így bizony téged is ki kéne innen moderálni.

----------------------------------------------------------------------------------
És még néhány szó a vitakultúráról, ha már ez a topik egy orvosi ló, mint ezt többször tudomásunkra hoztad.
Iszonyú gáz, amit az Eleve elrendelés topikban csináltál, hogy kitörölgetted a hozzászólásaidat visszamenőleg - ez az, amiért én végleg ki is tiltanék valakit egy Fórumról, mert így értelmetlenné tetted a Topikot (most látom, hogy ezt nem csak abban a Topikban tetted meg - iszonyú tiszteletlenség az összes emberrel szemben, aki itt veled szóba állt). Ráadásul ezt már a régi fórumon is eljátszottad, csak úgy, hogy ott utólag módosítgattad a hozzászólásaidat, úgy hogy utána a rá adott válaszok értelmetlenné váltak. Olyan sikeres volt az akkori akciód, hogy emiatt megszüntették az utólagos szerkeszthetőség funkciót.

Próbálj meg olyan dolgokat leírni, amit egy év múlva is fel tudsz vállalni - és akkor hitelesebb lesz a fórumbeli jelenléted.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 03., vasárnap 09:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Tulip írta:
A hitvallásaink világosan fogalmaznak, hogy csak hívők gyermekeit szabad megkeresztelni. Az tény, hogy erre még BSZ-es gyülekezetekben is csak törekvések vannak. Az Úrvacsora kiszolgáltatásában viszont egyik hitvallásunk kirekesztő a másik megengedő. (Sípos Ete Álmos előadása: Kikkel lehetünk úrvacsorai közösségben?) Az egyik a gyülekezet vezetésére bízza és terheli felelősséggel, hogy kiket enged az Úr asztalához, a másik a világos figyelmeztetés elhangzása után, hogy aki méltatlanul vagyis megtéretlenül veszi magához, az ítéletet vesz magára vele, az úrvacsorával élőre terheli a felelősséget.


Nekem Isten aszondta, hogy kereszteljem meg a gyerekemet. Párom nem hívő, én sem mennék át a BSZ szűrőjén, és akkor mi van? Nehogymár a farok csóválja a nagymamát...

Úrvacsora: eddig még sem sikerült kétszer ugyanabban a gyülekezetben Úrvacsorát vennem. A 7 alkalomból. És tudom, hogy Isten akarata volt mindegyik, hogy oda menjek, ahol voltam. (Ex. kedvéért megint a hideg vasra fogok hivatkozni a tarkómon :) )

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 03., vasárnap 13:42 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Kicsit szemezgettem:

Tulip írta:
Az egész fórumot úgy ahogy van be kellene zárni és teljesen letörölni, ha egyetlen moderátor se akad aki ismerné és érvényt is tudna szerezni a református hitvallásaink szellemének. Talán nekik kellene ehhez legelsőnek meghallgatni némely előadást, - kezdhetnék a 84-essel -, s ha kell vagy felvállalni a feladatot, vagy levonni a személyes konzekvenciát és lemondani a moderálásról.

A honlapot nem a Bibliaszövetség tartja fenn. Felesleges civódáshoz ne várd, hogy asszisztáljon. A mindenek szép rendben folyjanak a fenntartó feladata és felelőssége, nem kérünk a felelősség áthárításból.

Jöhetne ide bármilyen szakképzett vitázó, az ilyen agymosás célú szüntelen ismételgetésekkel nem tudna mit kezdeni.

Akarod mondani, hogy Krisztushoz való egyedüli és együgyű hűség a szellemi élet megszűnésével jár? S ezt te komolyan lemered itt írni? Látom kiismerted már a moderátorokat, hogy tipegő kiskacsák, s semmit s eretnekségeid vígan fognak tovább a rovatokban diszelegni.

Hajrá moderátor! Mindent bele Exrefis és társai támogatásában! Tapossátok a hitvallásainkat, még a csücske kilátszik a földből! Csak nehogy a szellemi élet elhalni méltoztasson! Mennyi, de mennyi drága emberi okoskodás menne veszendőbe, s ami még rosszabb netán tényleg igei tartalmú hozzászólások vennék át a helyet, s a keresők még netán választ is kapnának a feltett kérdésükre. Mint az egyszeri lelkész, aki tévedésből hívőt hívott meg evangelizálni, s azután nem tudta mit kezdjen a megtértekkel. Értelmiségi klubunkban még felütné a fejét a tiszta igei tanítás.

Első lépés lenne az ügy érdekében, hogy a keresők kérdései rovatból a moderátor takarítsa ki a hitvallásaink ellenes, s így hitünk épülését romboló hozzászólásokat!

Mert kétség ne férjen hozzá, azok a leglelkesebb rémhírterjesztők, akik az adott rovatokat is hagyták oda süllyedni, ahová.

Mivel ez a keresők kérdései rovat, hát a keresők kérdéseire választ adó minőségi előadásokat ajánlok. Ha egyszer a tartalmuk nem ismertethető, mert csak koncnak tekinti sok fórumozó, a moderátorok asszisztálásával.


Köszönöm Tulipnak az észrevételeket.
Meggondolásra érdemesnek tartok minden észrevételt, függetlenül az embertől - aki mint tudjuk a stílus maga -, a felekezeti hátterétől - ami itt ezen a fórumon annyira szines, hogy még a történelmi református egyházat elvető szakadár "református" is ilyen magas lóról beszélhet (nem beszélve higyülis és más keresztyén csoportok tagjairól).

A Parókia fórumának kárhoztatása visszatérő momentum, valamilyen vitában sérült, sértődött emberek módszere, és mint ilyet, sokkal inkább lelkigondozói kérdésnek tartom, mint tartalmi problémának.

Valóban, sok olyan fórumot ismerünk, amilyenről Tulip álmodik. Ezek a fórumok nagyon fontosak lehetnek a tanításban, de nem fórumok az eredeti funkciójukat tekintve.
A FÓRUM felnőtt, gondolkodó emberek beszélgetésének és vitáinak a tere, de legalábbis ezzel a szándékkal érdemes létrehozni.
Aki attól fél, hogy meggyengül a saját igazsága, mert teret ad más véleményeknek, az ne indítson fórumot. Szerintem ne is olvasson. Pláne ne írjon bele.

Hitvallásaink és az Ige sokkal szilárdabb alapot képeznek, minthogy érdemes lenne komolyan aggódnunk amiatt, amit néhányan prófétai hevülettel ezen a fórumon kiírnak magunkból. Kis áldozat azért az örömért, hogy sokan mások, gondolkodó emberek megosztják egymással kérdéseiket, dilemmáikat, a megértett válaszokat. Egymás hite által épülünk, de ez csak azok számára adatik meg, akikben él még a befogadáshoz szükséges alázat.

Moderátoraink Tulip szerint tipegő kiskacsák.
Én ennek személy szerint nagyon örülök. A kacsa kedves állat, egészen ritkán említ a szakirodalom vérengző példányokat.
A határozottságot sokszor számon kérem rajtuk, de a halk és szelíd hangot jobban szeretem a pallos suhogásánál.


A BSZ-t nem keverném bele a dologba, de mivel szóba került, néhány megjegyzésem van ezzel kapcsolatban:
- Nem gondolom, hogy Tulip a BSZ-t képviseli itt a fórumon, vagy ha így lenne, ennek ők különösebben örülnének.
- A Parókia portál a református egyházon belüli minden kegyességi irányzattal jó kapcsolatot ápol, illetve erre törekszik, ez így van a Biblia Szövetség esetében is. Ehhez nem szükséges az, hogy mi, a Parókia portál szerkesztői minden kérdésben azonosan gondolkodjunk velük.
- Nagy öröm és megtiszteltetés lenne, ha református lelkészeink - köztük a BSZ soraiba tartozók is - nagyobb számban dolgoznának a moderátori csapatban. Ezútom is várjuk a felajánlásokat.
- A "Fontos kérdéseink" sorozat teljes anyagát örömmel publikáljuk és online hallgathatóvá tesszük portálunkon, amennyiben ezt a jogtulajdonos engedélyezi.


Sokaknak nem tetszik, de a Parókia portál közösségi és közéleti tér, amolyan virtuális Agora, ahol a házigazdák reformátusok.
Igyekszünk élni a házigazda jogaival és kötelességeivel, próbálunk megfelelni ennek a felelősségének.
Alapvető szándékunk, hogy ez befogadó és ne törvénykező módon valósuljon meg a gyakorlatban. Ebbből következően azok számára komfortos az ittlét, akik ezzel a mentalitással közelednek felénk. Azt is szivesen fogadjuk, aki erről másként gondolkodik, de nem tudjuk garantálni, hogy jól fogja érezni itt magát.

admin


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 74  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség