Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 74  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. márc. 04., szerda 07:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
pauler írta:
Szerintetek a hívő ember esze és szíve mást mond?


Szerintem megbeszélik egymással a dolgokat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 04., szerda 09:00 
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 03., szombat 21:51
Hozzászólások: 32
Fony írta:
pauler írta:
Szerintetek a hívő ember esze és szíve mást mond?


Szerintem megbeszélik egymással a dolgokat.


Én csak csodálni tudom azokat az embereket, akik teljes belső egységben, és mindig a helyes cselekedetek által vezérelve döntenek, élnek, melyben a szív és az ész szava minden helyzetben azonos.

Én nem ilyen vagyok. És nem biztos, hogy azért, mert még fiatal, kiforratlan a hitem.

Én az utóbbi időszakban pontosan azt tapasztalom, hogy folyamatosan küzdenie kell az embernek önmagával, azzal, hogy a bűnök és kisebb nagyobb gyarlóságok helyett a helyes utat válassza, azzal, hogy a szív által sugallt és a racionalitás talaján létező dolgok között a helyes arányokat megtalálja. Nem hiszem, hogy ez a kettőség a hit kérdése lenne. A hit kérdése talán a választott arányokban rejlik. Szerintem, ha nem lennének ilyenfajta küzdelmek, akkor nem stimmelne valami. Szerintem a racionalitás épp olyan alap tulajdonsága az embernek mint pl. a bűn. De a bűn kérdéskörében sem az a lényeg, hogy soha semmilyen gyarlóságunk nincsen. Van, mert ez alap tulajdonságunk. A lényeg szerintem az, hogy tudatában vagyok ezzel és mindennek ellenére küzdünk a bűn és a gonosz ellen minden egyes nap.
Valamifajta párhuzamot tudok vonni az ész-szív kérdéskörrel is. Küzdök az ellen, hogy az ész túl nagy mértékben átvegye a hatalmat, fontos, hogy a szeretet vezéreljen, de végletesen ebben sem lehet élni.

...nem tudom...

Számomra vannak olyan dolgok, amikben nem tudom kijelenteni, hogy a hívő az ilyen vagy olyan ember. Ugyanazok a küzdelmeink vannak, csak máshova nézünk miközben keressük a megoldást.

Lehet, hogy rosszul látom, de most ez jött ki belőlem :)

Üdv,
Ana


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 04., szerda 14:32 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
szerintem mindkét variáció lehet zsákutca, az is ha a szív és az is ha az ész vezérel. a mindennapokban persze ezeket használjuk döntéseink meghozatalánál, de a fontos kérdésekben egyedül a Lélek vezetése ami helyes irányt adhat. a szívünk megállíthat minden szép virág, vagy kedves kiskutya mellett, de közben lekéshetjük a csatlakozást, a repülőt ami esetleg egy új világba vinne bennünket. lehet keresni az "arányokat", de a szintbeállítás mértéke is csak emberi lesz, magában hordva a tévedés kockázatát. A Lélek tanácsát meghallani persze szintén nem könnyű, mert egy egész kórusravaló hangorkánból kell időnként kiválasztani azt az egy tiszta hangot, a saját vágyaink sugallatairól nem is szólva. Itt is lehet tévedni, de legalább az irány helyes, a kegyelem pedig segít. van lehetőség a visszafordulásra az ujrakezdésre is.

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 04., szerda 14:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
KW_Ana írta:
Én az utóbbi időszakban pontosan azt tapasztalom, hogy folyamatosan küzdenie kell az embernek önmagával, azzal, hogy a bűnök és kisebb nagyobb gyarlóságok helyett a helyes utat válassza, azzal, hogy a szív által sugallt és a racionalitás talaján létező dolgok között a helyes arányokat megtalálja.

Kedves Ana!
Mondjál már egy egyszerű publikus példát erre közdelemre, mert így első hallásra csak az jön le nekem, hogy nagyon el vagy tévedve.
Rosszindulat nélkül mondom.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 04., szerda 15:36 
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 03., szombat 21:51
Hozzászólások: 32
exrefis írta:
KW_Ana írta:
Én az utóbbi időszakban pontosan azt tapasztalom, hogy folyamatosan küzdenie kell az embernek önmagával, azzal, hogy a bűnök és kisebb nagyobb gyarlóságok helyett a helyes utat válassza, azzal, hogy a szív által sugallt és a racionalitás talaján létező dolgok között a helyes arányokat megtalálja.

Kedves Ana!
Mondjál már egy egyszerű publikus példát erre közdelemre, mert így első hallásra csak az jön le nekem, hogy nagyon el vagy tévedve.
Rosszindulat nélkül mondom.
üdv
ex




Kedves Ex!


Lehet, hogy el vagyok tévedve. Pont azért teszek itt fel kérdéseket, mert rengeteg dologban gyötörnek kétségek.
Mondjak egy egyszerű példát a bűnökkel kapcsolatos napi küzdelmeimre?

Pl. nagyon nehezen kezeltem azt a szituációt, amikor a beosztottam a családos főnökömmel összeszűrte a levelet és a főnököm a napi munkában emiatt állt ki ellenem, a szeretőjét pártfogolva. Vagy amikor a tisztességes, lelkiismeretes munkavégzéssel produkált napi 10-12 órákkal szembekerül a link és kétes dolgokat művelő kollegák hozzáállása. Nehéz számomra amikor az egyik embernek segítséget szeretnék nyújtani mert szenved, ez nyilván ráfordított idővel jár, közben pedig mondjuk a páromra nem jut elég időm átmenetileg.

Számomra ezek küzdelmet jelentenek. Probléma és kérdés, mert napi szinten kell megküzdenem magammal azért, hogy tisztességes tudjak lenni egy tisztességtelen emberrel szemben. Meg kell küzdenem azért, hogy a rosszra ne rosszal fizessek. Probléma, mert kihasználnak és kellemetlen helyzetbe hoznak a lelkiismeretességhez való ragaszkodásom miatt. Probléma azért, mert van, hogy választanom kell a családommal töltött idő és egy olyan személy között aki szeretek és aki aktuálisan komoly lelki és fizikai nehézségekkel harcol.

Lehet, hogy rossz úton járok, de számomra ezek problémák. Azért azok, mert tisztességes akarok lenni minden körülmények között.

Ana


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 04., szerda 16:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
sztalker írta:
szerintem mindkét variáció lehet zsákutca, az is ha a szív és az is ha az ész vezérel. a mindennapokban persze ezeket használjuk döntéseink meghozatalánál, de a fontos kérdésekben egyedül a Lélek vezetése ami helyes irányt adhat. a szívünk megállíthat minden szép virág, vagy kedves kiskutya mellett, de közben lekéshetjük a csatlakozást, a repülőt ami esetleg egy új világba vinne bennünket. lehet keresni az "arányokat", de a szintbeállítás mértéke is csak emberi lesz, magában hordva a tévedés kockázatát. A Lélek tanácsát meghallani persze szintén nem könnyű, mert egy egész kórusravaló hangorkánból kell időnként kiválasztani azt az egy tiszta hangot, a saját vágyaink sugallatairól nem is szólva. Itt is lehet tévedni, de legalább az irány helyes, a kegyelem pedig segít. van lehetőség a visszafordulásra az ujrakezdésre is.



---Igazad van,- és ha az én mondataimre vonatkozik,- akkor felhívom
a figyelmedet, hogy ezt a variációt "szív és ész" másodikként írtam, azzal
az indítással, hogy "emberileg szólva." - Mert ez társadalmilag jobban
érthető.- Előtte szó volt a Lélek vezetéséről.- És valóban, a hívő ember-
nél nem kis időbe telik, amíg kifejlődik az az Istentől kapott érzéke, hogy
már meg tudja hallani a Lélek hangját.- :)

Üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 04., szerda 16:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Fony írta:
pauler írta:
Szerintetek a hívő ember esze és szíve mást mond?


Szerintem megbeszélik egymással a dolgokat.



--Ez így van ! :) - És ha a hívő ember már Isten akaratát keresi,-
akkor, miután meghallgatta a szívét és az eszét,--- oda fordul Istenhez,-
"Uram, Te mit akarsz,- melyik út kedves előtted ?" - és lehet, hogy egy
harmadikat mutat...

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 04., szerda 16:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
KW_Ana írta:


Probléma és kérdés, mert napi szinten kell megküzdenem magammal azért, hogy tisztességes tudjak lenni egy tisztességtelen emberrel szemben. Meg kell küzdenem azért, hogy a rosszra ne rosszal fizessek. Probléma, mert kihasználnak és kellemetlen helyzetbe hoznak a lelkiismeretességhez való ragaszkodásom miatt. Probléma azért, mert van, hogy választanom kell a családommal töltött idő és egy olyan személy között aki szeretek és aki aktuálisan komoly lelki és fizikai nehézségekkel harcol.

Lehet, hogy rossz úton járok, de számomra ezek problémák. Azért azok, mert tisztességes akarok lenni minden körülmények között.

Ana



---Kedves Ana !

Nem jársz rossz úton,- amikor hitelt adtál ennek az egyházi fórumnak,
hogy itt megbeszélheted lelki problémáidat.--- Ne engedd magad eltéríte-
ni.- Igenis, az érzékeny lelkeknek már az segítség, ha elmondhatják,-
sőt,- van bennük annyi alázat, hogy nem tartják magukat "főokosnak",
aki mindenre, azonnal jó választ tud adni.-

-Ez a hit iskolája, amit harcolni kell.- Aki ezt nem harcolja, nem értheti
meg.

Üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 04., szerda 17:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
KW_Ana írta:


Sziasztok!
Először is szeretném megköszönni Nektek a válaszokat, sokat jelent nekem, hogy ezekről a kérdéseimről, kétségeimről beszélgethetek, mert a mindennapokban nagyon kevés lehetőségem van rá, hogy bárkivel is elmélkedjek ilyen témában.

...De annyira szeretném, ha nem csak utólag tudnám helyrerázni ezeket a dolgokat magamban...

Ana



Kedves Ana !

Ez utóbbi mondatodra vígasztalásul is, meg kijózanításul is azt kell monda-
nom,--- EZT NEM LEHET MEGSPÓROLNI ! (csúnya szó,de találó)

- Ezt nevezi Pál apostol a "hit harcának", de szerinte ez a legszebb harc.-
Másszóval: ez a lelki fejlődés útja. - Senki sem tudja "egyszerre" át-
rendezni sem az életét, sem a világhoz viszonyulását,--- ez csak lépésről-
lépésre megy.- Ne legyél türelmetlen és "ne várj többet magadtól, mint
amire képes vagy." - A hit útja és erősödése, ha amit megértettünk, azt
azonnal cselekedetté váltjuk.

-A lényeg, hogy hitben és élő kapcsolatban maradjál Istennel a Jézus
Krisztuson keresztül... és ne felejts el hálát adni mindazért a jóért, amit
már eddig kaptál és elértél. Biztosan van ilyen !!! :)

-"Mai hálaadásunk, a holnapi áldásunk záloga." (B.Schlink) -
ÉS EZ IGAZ ! - MÁR SOKAN MEGTAPASZTALHATTUK !


Szeretettel
loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 04., szerda 18:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Ana!
Jó, hogy visszkérdeztem, nehogy félreértsük egymást.
Az nagyon jó, hogy kérdezel.
Amit én továbbra sem értek.
Idézet:
Pl. nagyon nehezen kezeltem azt a szituációt, amikor a beosztottam a családos főnökömmel összeszűrte a levelet és a főnököm a napi munkában emiatt állt ki ellenem, a szeretőjét pártfogolva.

Ez egy nagyon kellemetlen szituáció lehet neked, az kétségtelen, de ebben nem látom a szív és az ész harcát.
Idézet:
Vagy amikor a tisztességes, lelkiismeretes munkavégzéssel produkált napi 10-12 órákkal szembekerül a link és kétes dolgokat művelő kollegák hozzáállása.
Egy tisztességes ember nagyon rosszul érezheti magát tisztességtelen környezetben. De itt sem látom a szív és a ráció harcát.
Idézet:
Nehéz számomra amikor az egyik embernek segítséget szeretnék nyújtani mert szenved, ez nyilván ráfordított idővel jár, közben pedig mondjuk a páromra nem jut elég időm átmenetileg.
Valójában ez sem a szív és a ráció harca, hanem két dologhoz érzeleg kötődve mérlegelsz a fontosságok között, de szerintem ez két szívbeli szükség vetélkedése.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 04., szerda 18:26 
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 03., szombat 21:51
Hozzászólások: 32
exrefis írta:
Kedves Ana!
Jó, hogy visszkérdeztem, nehogy félreértsük egymást.
Az nagyon jó, hogy kérdezel.
Amit én továbbra sem értek.
Idézet:
Pl. nagyon nehezen kezeltem azt a szituációt, amikor a beosztottam a családos főnökömmel összeszűrte a levelet és a főnököm a napi munkában emiatt állt ki ellenem, a szeretőjét pártfogolva.

Ez egy nagyon kellemetlen szituáció lehet neked, az kétségtelen, de ebben nem látom a szív és az ész harcát.
Idézet:
Vagy amikor a tisztességes, lelkiismeretes munkavégzéssel produkált napi 10-12 órákkal szembekerül a link és kétes dolgokat művelő kollegák hozzáállása.
Egy tisztességes ember nagyon rosszul érezheti magát tisztességtelen környezetben. De itt sem látom a szív és a ráció harcát.
Idézet:
Nehéz számomra amikor az egyik embernek segítséget szeretnék nyújtani mert szenved, ez nyilván ráfordított idővel jár, közben pedig mondjuk a páromra nem jut elég időm átmenetileg.
Valójában ez sem a szív és a ráció harca, hanem két dologhoz érzeleg kötődve mérlegelsz a fontosságok között, de szerintem ez két szívbeli szükség vetélkedése.
üdv
ex


Kedves Ex!

Azt gondolom, hogy amikor mérlegelnie kell valakinek, hogy egy tisztességtelen közegben pl. becsukja-e szemét, száját az állása megtartása érdekében (nem a tisztességtelenségbe való belesimulás a kérdés, remélem ez egyértelmű...), vagy kiáll bizonyos dolgok mellett, akkor ott a ráció és a józan gondolkodás vív harcot a szívvel...vagy...na mindegy, nem ragozom, a szavakon lehet lovagolni, attól még amit érzek az küzdelem, és nem könnyű...

Ana


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 04., szerda 19:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Én csak csodálni tudom azokat az embereket, akik teljes belső egységben, és mindig a helyes cselekedetek által vezérelve döntenek, élnek, melyben a szív és az ész szava minden helyzetben azonos.

Én nem ilyen vagyok. És nem biztos, hogy azért, mert még fiatal, kiforratlan a hitem.


Ilyen nincs, egy Valakit ismerek, aki MINDIG így tett!
Én sem vagyok ilyen és aki ezt mondja, hazudik! (már mint, hogy mindig)

Idézet:
Én az utóbbi időszakban pontosan azt tapasztalom, hogy folyamatosan küzdenie kell az embernek önmagával, azzal, hogy a bűnök és kisebb nagyobb gyarlóságok helyett a helyes utat válassza, azzal, hogy a szív által sugallt és a racionalitás talaján létező dolgok között a helyes arányokat megtalálja.


Ami racionális, az már bűnös?
Bocs, hogy ennyit kérdezek, de ezek fontos kérdések és tényleg nem szeretnélek bántani, de fontos, hogy értsem mi van a szavak mögött.

Idézet:
Küzdök az ellen, hogy az ész túl nagy mértékben átvegye a hatalmat, fontos, hogy a szeretet vezéreljen, de végletesen ebben sem lehet élni.


Amikor új szívet kap az ember, akkor a gondolkodása is megváltozik, ez egy folyamat és az Ige és a Lélek végzi el bennünk sok esemény kapcsán, amit nem lehet kikerülnünk.

Idézet:
Szóval ha a szív tenné, akkor nekem erőszakot kell vennem magamon, és józanul átgondolva nem kéne a minuszokban óra hosszat várakoznom, mert már talán nincs arányban a dolog azzal amit egyébként használhat? Honnan tudom, hogy a mértéket az adott helyzetben hogyan kell definiálnom?


Az ész is ott volt a várakozásban. Valamire gondoltál, miközben várakoztál. Volt gondolatod és célod ezzel az egy órával.
A várakozás szeretetben történt, amiben benne voltak a gondolataid, érzelmed, akaratod, tetted.

Idézet:
Probléma azért, mert van, hogy választanom kell a családommal töltött idő és egy olyan személy között aki szeretek és aki aktuálisan komoly lelki és fizikai nehézségekkel harcol.


A segítség abban is benne van, hogy elmondod neki, hogy azért is szenved, mert pl. nem képes időben oda érni valahova.
Nekem ez nagyon nagy nehézség, mert ilyenkor még hívő testvéreim is besértődnek/besértődhetnek rám. (én se vagyok sajnos más, de azért fejlődök az Úrban)
Elkezdik ítélni az én életem, lehet, hogy a hátam mögött kibeszélnek, van, hogy komoly lelki (fizikait még nem kaptam :-) ) támadást is el kell szenvednem.
És ekkor jön az igazi kérdés, a szeretetem próbája!
Még mindig szeretem őket?

És ez emberileg nem megy!
Ezért nem kérdezte Jézus Pétertől, hogy szeretni fogod-e a bárányokat akiket rád bízok!
Egészen mást kérdezett, mielőtt szolgálni küldte és ezt háromszor is megkérdezte, mert ez az alap, hogy pl. abban a bűnös környezeteben is életben tudjunk maradni, amiről írtál.

Én is harcolok és hidd el, nem könnyű a hit harca, hogy mondjam, vagy ne, tegyem, vagy ne.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 06., péntek 11:39 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 01., vasárnap 22:29
Hozzászólások: 5
Kedves Fórumozók!

Bár tudom, hogy a témához mindez nem tartozik hozzá (sajnos nem találtam olyan topic-ot, amiben erről írhatnék), én mégis remélem, hogy itt segítségre találhatok.

Harmadéves egyetemista vagyok, és - az új oktatási rendszer következtében - most kell szakdolgozatot írnom, aminek témájául a vallásosság és az egészség kapcsolatát választottam.

Ehhez szeretnék segítséget kérni, ugyanis minél több lelkes vizsgálati személy hozzájárulására szükségem lenne! :)

A vizsgálat két kérdőívet tartalmaz, az egyik a problémás élethelyzetekre vonatkozik, a másikban pedig a vallásosságról teszek fel kérdéseket.
A kérdőívek kitöltése természetesen névtelen, és semmiféle személyes adat megadására nincs szükség.

A vizsgálat elsősorban a középkorú korosztályra vonatkozik (kb. 30-tól az 50-es évek elejéig), de én minden segítőt nagyon nagy örömmel veszek! :)

Ezért kérem, hogy ha valaki úgy érzi, hozzá tudna ehhez járulni, van kedve kérdőívet kitölteni, írjon nekem egy e-mailt a <vizsgalat90@gmail.hu> címre, és én e-mailben visszaküldeném neki az anyagot!

Előre is nagyon köszönöm a segítséget! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 06., péntek 13:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Georgina!

Biztos, hogy jó a címed? nekem kétszer visszajött a levelem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 06., péntek 23:33 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 01., vasárnap 22:29
Hozzászólások: 5
Erika írta:
Kedves Georgina!

Biztos, hogy jó a címed? nekem kétszer visszajött a levelem.



Kedves Erika!

Ezt egyáltalán nem értem... Konkrétan azt, hogy már érkezett erről a fórumról segítőkész felajánlás, és eljött erre a címre, sikeresen... Elég különös, mivel más fórumon szintén írták, hogy nem lehet velem kapcsolatba lépni - pedig van, akinek sikerült. Ilyet még nem tapasztaltam... :)

De mindenképp nagyon köszönöm az érdeklődést, és ha esetleg még mindig lenne erre mód, akkor az e-mail címeket várom a lajtosgina@freemail.hu -ra is, hátha itt sikeresebben célba érnek! :)

Tényleg még egyszer köszönöm! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 74  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 75 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség