Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 74  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 03., vasárnap 14:09 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
FM írta:
szajkózás a te oldaladon van.


Hányszor is ismételted már el üdvösség feltételként. hogy „aki hisz és megkeresztelkedik az üdvözül” , figyelmen kívül hagyva minden más igét, például ezt is: „Aki hisz a Fiúban örök élete van” ? Hányszor írtátok le, hogy Mt28,19-20 nem szól a gyermekkeresztségről, miközben történelmi háttérből világosan kiderül, hogy szól ?!

FM írta:
Őrizzen meg téged Isten hogy megtudd mit teszel a hitből való bemerítkezés elutasításával, mert neked az nem jelent mást, mint véres posztót, sőt azok az emberek sem jelentenek mást, mint véres posztót, akik ezt hittel tették az írásokban.


Írod ezt gátlástalanul azután, hogy olvastad tőlem, sőt még vissza is idézted, hogy a református egyház a gyermekkeresztséget is vallja és a felnőtt keresztséget is. A feltétel mindkettőnél a hitből valóság. Az újrakeresztelkedés nincs hitből, ott az ember maga akar üdvössége kovácsa lenni, így ez éppen, hogy bűn amiből meg kell térni. [Alföldy-Boruss Dezső: Hányszor kell megkeresztelkedni előadást javaslom a keresők figyelmébe.]

FM írta:
Mert ha neked ez mást jelentene, akkor elismernéd legalább az írásban levők hitét, ha már az élő személyeket ellenségednek tartod.


Tudtommal te próbálod kizárólagossá tenni a felnőtt keresztséget, így mások elismerésével neked vannak gondjaid.

FM írta:
Nincs béke a hitetleneknek :!:


Ézs57,20. És a hitetlenek olyanok, mint egy háborgó tenger, a mely nem nyughatik, és a melynek vize iszapot és sárt hány ki. 21. Nincs békesség, szól Istenem, a hitetleneknek!

Az újrakeresztelkedés hasonló ehhez, csak hívők esetében. A megtért hívőnek, a gyenge hitére rájátszva addig rágják a fülét kegyeskedőnek látszó szöveggel, míg elültetik benne a kételkedése magját és ennek a kételkedésnek a végén úgy akar véget vetni, hogy bemerítik. Mivel azonban ezzel a kételkedése nem szűnik meg, - „olyanok, mint a háborgó tenger” - ezt akár többször is megteszi, míg végül valaki szól neki, hogy Isten egyszer volt csak jelen, az elsőnél a többi már bűnből a kételkedés bűnéből származott. Bűnbánatot gyakorol, hogy Isten helyébe lépett és végre megnyugszik. Szóval te is gyarapítottad az öngólként idézett igék számát. Ti ebbe a bűnbe akartok itt embereket belehajszolni, s ezért az összes ilyen hozzászólásotokat a moderátornak törölnie kellene, ha felismerné végre a rombolásnak ezt a nyilvánvaló szándékát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 03., vasárnap 14:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
admin írta:


Moderátoraink Tulip szerint tipegő kiskacsák.
Én ennek személy szerint nagyon örülök. A kacsa kedves állat, egészen ritkán említ a szakirodalom vérengző példányokat.




admin


/bocs, Tamás, de ezt nem tudom kihagyni/:

hát a madárinfluenzáról nem hallottál?

:roll: , azt bizony kacsák is terjeszthetik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 03., vasárnap 14:34 
A jobb lator ÜDVÖZÜLT, mert hitt és bemerítkezett!
Hiába a víz, mert az csak a test szennyének a lemosására való!

Ne akarjátok kiegészíteni azt az áldozatot, amit Krisztus tett értünk az üdvösségünkért, mert ez Isten dicsőségének a meglopása!

Higgyetek Jézusban, merítkezzetek bele Krisztus halálába és feltámadásába és akkor üdvösségetek VAN!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 03., vasárnap 15:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
A jobb lator nem merítkezett alá, mert nem tudott, de megbánta a bűneit.
Ez egy kivétel volt, amit nem szabad alapul venni, különben a csecsemő leöntést is nyugodtan el lehetne hagyni.
A követni való minta Jézus felnőttkori alámerítkezése.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 03., vasárnap 15:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
(sztem ezt ne hozzátok át ebbe a Topikba is, elég ennek a Topiknak a maga baja :*: )

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 03., vasárnap 16:13 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Indu írta:
Idézet:
Fura, hogy a református egyházat véded -úgymond- pedig nem is oda tartozol, hanem egy szakadár csoportjához.

Én nem a BSZ-re gondoltam, amit személy szerint tisztelek, és megújulási mozgalomnak tartok.


Ez már mindjárt más.

Indu írta:
lásd:


rosta írta:
http://www.reformatus.org/hu/documents/ujegyhaz.html

Ez az a közösség, amely Tulip közössége, ha jól emlékszem.
Most nem néztem végig a linket, de erősen kritizálja a női lelkészséget, és általában az egyházunk hitéletét. Nem tetszik neki a püspöki rendszerünk, és az úrvacsorai szokásaink sem, miszerint bajos, hogy a templomban lévőknek feltétel nélkül kiszolgálják az úrvacsorát. Liberálisnak nevezi az egyházunkat, és értéktelennek.


Nos a BSZ ezekben mind azonosul az adott közösséggel. Ezek a pontok ugyanis valóban megújulásra szorulnak. Finom eltérések persze bizonyára akadnának. Egy lényegi különbség van a BSZ és a Közép és Kelet Európai Presbiteriánus Egyház között, az hogy a BSZ komolyan veszi a II. Helvét hitvallás XVII. fejezetét, és abban, hogy van még élet a református egyházban. Ha feljebb lapozol van egy link a Válságban van-e az egyház előadásra, abban ezt meg fogod találni. Sőt ha az utána levő Nyilatkozatot is elolvasod, ott is erre történik hivatkozás egy másik szakadás kapcsán.
Ez az új egyház, amúgy kényszerből alakult, a honlapjukon ez le is van írva. Hitvallásaik a HK és s IIHH mellett a Westminsteri hitvallás és kis és nagy káté. (Ezek a Magyarországi református Egyház megalakulás után keletkeztek, így nálunk nem is lehettek még jelen.) Egyéb kérdésekben biblikus gondolkodásuk a BSZ-éhez igen hasonló, így jó szívvel tudom ajánlani a honlapon található Keskeny Út folyóiratot például. http://www.reformatus.org Vagy ők adták ki például C.H.Spurgeon: Lélekmentő című könyvét. Eltérések esetén természetesen a BSZ-szel értek egyet, mint a kiszakadás kérdésében is.

rosta írta:
Azt, hogy igazából mit akarnak csak olyan közhelyeket említenek, miszerint Isten egyházát akarják építeni, és ők az igazak...


Rostának ez közhely, de őt hagyjuk. Az igazak meg csak akkor lenne gázos ha kizárólagossággal párosulna, de ezt még Rosta se állítja.

Indu írta:
Te erre akkor nem tiltakoztál, viszont a fenti link nem a hivatalos magyar ref egyházé, tehát egy szakadár csoporté. Amit te állandóan propagálsz.


Nem szoktam Rosta minden füttyentésére ugrani. Ez a link valóban nem a református egyházé, hanem egy olyan református egyházé, melynek hitvallásai közt ott vannak a mienk is és ráadásul komolyan is veszik őket, eltekintve a IIHH 17. fejezetétől. Azaz, szinte mindenben igazuk van, és a BSZ-ével azonos a látásmódjuk. Az egy szakadást kivéve, de a IIHH XVII. fejezetét szoktak emlegetni, ebből ez a pont is világos kell legyen, hol állok. Szakadár csoportra meg jellemző lenne ilyen teológiai felkészültség, s ilyen könyvkiadás, meg ilyen színvonalú folyóirat?

Indu írta:
Csak hogy tisztán láss, nekem nincs bajom a "szektákkal", csak akkor, ha egy szektás kezd szektázni.


A szektáról is van előadás, bár azt nem említettem: 44. Szalai András. Mi a szekta? Vagy a BSZ alapító Fekete Péternek is van erről könyve. A Közép és Kelet Európai Presbiteriánus Egyházra ezt nehéz lenne rásütni.

Indu írta:
Idézet:
Pedig roppant egyszerű a válasz. A Református Egyház ezen kérdésekben elhajlott az Igétől.

De ha vannak kérdések, amiben elhajlott, akkor ugye elég kártékony lenne egy olyan Fórum, ami nem engedi meg, hogy igét igével összevetve vizsgálni lehessen, hogy elhajlott-e vagy nem. De mindegy, nem kell, hogy ezzel egyetérts.



Sajnos itt a példa azt mutatja, hogy jó pár hozzászólónak fogalma sincs mit jelent Igét Igével összevetni. Azt hiszik például, hogy ha idézik, hogy „aki hisz és megkeresztelkedik az üdvözül”, akkor a Biblia többi igéjét már csak arra lehet használni, hogy ezt a kizárólagosságot megerősítse. Na ez a szektásság. A fő szektás még rátesz egy lapáttal és a megkeresztelkedés szót is kizárólag bemerítkezésre cseréli. Az sem zavarja, hogy a baptidzo...(?) szó három jelentésű: bemerítkezni, megkeresztelni, meghinteni. Ezzel szemben Igét Igével összevetni annyit jelent, hogy adott egy teljes rendszer, s azt egy még teljesebb rendszerrel cserélünk le. Ám itt éppen egy-egy kérdéskörben középszerű rendszert akarnak eladni, a jóval kifinomultabb református tanítások helyébe. Sokszor olyan eretnekségeket, melyek valójában nem képezik vita tárgyát, sőt bűnre való csábításuk miatt moderálandóak lennének.

Indu írta:
Idézet:
Ökumené, nők ... Mind-mind olyan eset, ahol a Szentírás tévedhetetlensége meg van kérdőjelezve, s emberi okoskodással van helyettesítve. Szóval ez egy újabb öngól volt.


Amit magadnak rugtál, mert én sehol nem írtam, hogy egyetértek az ökumenével vagy a női lelkészséggel. Téged szembesítettelek azzal, hogy eltérsz a hivatalos ref állásponttól, miközben fennhangon hirdeted, hogy milyen rosszak itt a moderátorok, mert szabadon le lehet írni olyat, ami NEM a ref egyh hivatalos álláspontja. Ez az öngól - mert így bizony téged is ki kéne innen moderálni.


Persze, hogy eltérek a református egyház hivatalos álláspontjától, ha az volt szíves eltérni a hitvallásainktól, melyekre, amúgy az összes lelkész így a zsinati vezetésben levők is fogadalmat tettek! Erre adtam a példákat, így azok biztosan nem öngólok. Amúgy döntsd el, hogy most hova húzol. Tényleg tiszteled-e a BSZ-t, s tényleg megújulási mozgalomnak tartod? Esetleg mégis a
református egyház hivatalos álláspontját fogadod el? A kettő együtt, mint látható nem megy.

Indu írta:
És még néhány szó a vitakultúráról, ha már ez a topik egy orvosi ló, mint ezt többször tudomásunkra hoztad.
Iszonyú gáz, amit az Eleve elrendelés topikban csináltál, hogy kitörölgetted a hozzászólásaidat visszamenőleg - ez az, amiért én végleg ki is tiltanék valakit egy Fórumról, mert így értelmetlenné tetted a Topikot (most látom, hogy ezt nem csak abban a Topikban tetted meg - iszonyú tiszteletlenség az összes emberrel szemben, aki itt veled szóba állt). Ráadásul ezt már a régi fórumon is eljátszottad, csak úgy, hogy ott utólag módosítgattad a hozzászólásaidat, úgy hogy utána a rá adott válaszok értelmetlenné váltak. Olyan sikeres volt az akkori akciód, hogy emiatt megszüntették az utólagos szerkeszthetőség funkciót.


Amíg nincs rendes moderálás, addig csak ide írok. Felesleges vitatkozásokból, meg nem volt más módja kivonni magam. Hitvallásaink nem holmi papír, jó oka volt a reformátorainknak, hogy az egyes kérdésekre éppen ezeket a válaszokat látták biblikusnak, s főleg hogy éppen ezen kérdéseket látták olyan fontosnak hogy ilyen formában is rögzítsék a hozzáállásukat. Hagy ne asszisztáljak ezek sorozatos sárba tiprásában.

Az alábbi ige mutatja, van még hova fejlődnöm:

2Tim2,23 botor és gyermekes vitatkozásokat pedig kerüld, tudván, hogy azok háborúságokat szülnek. 24 Az Úr szolgájának pedig nem kell torzsalkodni, hanem legyen mindenkihez nyájas, tanításra alkalmas, türelmes. 25 A ki szelíden fenyíti az ellenszegülőket; ha talán adna nékik az Isten megtérést az igazság megismerésére, 26 És felocsúdnának az ördög tőréből, foglyokká tétetvén az Úr szolgája által az Isten akaratára.

Indu írta:
Próbálj meg olyan dolgokat leírni, amit egy év múlva is fel tudsz vállalni - és akkor hitelesebb lesz a fórumbeli jelenléted.


Inkább érjék el a moderátorok, hogy az értelmetlen vitatkozásoknak gátat szabnak! Én amit írtam vállalom ma is, de nem sajnáltam kitörölni, hiszen:

Az eleve elrendelésről bőségesen olvashatsz Kálvin János: A keresztyén vallás rendszere, Prof. Dr. Sebestyén Jenő: Dogmatika, http://tulip.tag.hu helyeken, valamint a hitvallásainkban, s hallhatsz a következő előadásokban:
Mindenki üdvözülni fog?
Elkárhozhat-e a hívő ember?
Van-e szabad akarat?
Megtérést vagy újjászületést hirdetünk?
Tud-e mindenki hinni?
Milyen az igazi egyház?
Ki lehet-e esni a kegyelemből?

Teremtésről: http://www.kezdetek.hu

Gyermekkeresztségről:
Kálvin János: Tanítás a keresztyén vallásra
Alföldy-Boruss Dezső előadása: Hányszor kell megkeresztelkedni.
J. Douma: gyermekkeresztség és megtérés című könyve.
Illetve a http://www.reformatus.org is hirdet egy ilyen témájú könyvet, illetve a BSZ is kiadott egyet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 03., vasárnap 16:36 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Már látom Tulip, olyannal áltam le vitatkozni, aki szerti a lencsét!

Tudod egyszer mindannyiunk hallgatni kényszerül majd , nem lesz mód okoskodni!

Ja ja, amit te látsz az a tuti!

Szegény !

Szeretettel Tamás
:cry: :cry: :cry:

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 04., hétfő 06:21 
Nekem is ez a kérésem mindenki felé Indu!
Kérdezem én, hogy meddig kell még minden toicban azzal az Igével találkoznunk, hogy aki nem merítkezik be vízbe, az elkárhozik?

Az üdvösség topicba válaszolok Ex-nek!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 04., hétfő 10:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kavics, Kedves - én ilyet nem mondtam, hogy aki nem merítkezik be elkárhozik. De az ellen minden erőből tiltakozom, hogy olyan módon meghamisítsuk az igét, hogy kihasználva az emberek tudatlanságát, azt állítjuk, hogy az eredeti nyelven ez ezt meg ezt jelenti.

Tulip,
Idézet:
A fő szektás még rátesz egy lapáttal és a megkeresztelkedés szót is kizárólag bemerítkezésre cseréli. Az sem zavarja, hogy a baptidzo...(?) szó három jelentésű: bemerítkezni, megkeresztelni, meghinteni.


Léci nézz be a keresztel topikba, olvasd el Jenny írását, és ... vondd le a konzekvenciát, de mondjuk a "főszektás" (és minden más olvasó is) megérdemel egy megkövetést sztem.

---

Újra leírom mindkettőtöknek, hogy ezzel a hsz-emmel nem a keresztelés vitát kívánom egy csapásra eldönteni, hanem e konkrét dologban szeretnék kiigazítást.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 04., hétfő 11:03 
Kedves Indu!

Az ellen én is tiltakozom. Isten gondoskodott róla, hogy magyar nyelven is eligazodjunk az üdvösség kérdésében.
Ha akarod nézz be az üdvösség topicba.

Az pedig nem rád vonatkozott, hogy minden topic lassan már csak arról szól, hogy botránkozzunk meg és kárhozzon el a történelmi egyház minden tagja, aki nem képes teljesíteni egy-egy Ige egy féle képpen értelmezett parancsolatát.

Sajnálom, hogy a kezdetektől is és egyre inkább erről szól egy református fórum.

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 04., hétfő 11:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
kavics írta:
Sajnálom, hogy a kezdetektől is és egyre inkább erről szól egy református fórum.

Péter


Én pedig nem csodálkozom rajta. Sajnos. És nem az a megoldás, hogy kitiltjuk őket egy hétre, Hanem nekünk kéne hitben és tudásban is megerősödni.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 04., hétfő 13:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
és kárhozzon el a történelmi egyház minden tagja, aki nem képes teljesíteni egy-egy Ige egy féle képpen értelmezett parancsolatát.

Ez nem is mondta senki, sem Indu, sem más felszólító módban.
Vedd úgy, hogy egy figyelemfelhívás! Ha pedig a dolog felől jó a lelkiesmerete bárkinek, akkor nem legyen ideges. Ha ideges lesz, az pont arra vall, hogy nics efelől megnyugodva, csak nem szereti hallani fehéren feketén a vélt igazával szembeni állítást, pláne igével aláhúzva.
De azt hiszem kiszállok keresztelés témából mert már mindent elmondtam.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 04., hétfő 15:26 
Kedves Ex!

Nem vagyok ideges, de bánt, hogy nem keressük azokat a pontokat, amikben egyek lehetünk, hanem azt a pontot erőltetjük, ami a különbség.

Én is mindent elmondtam már azzal kapcsolatban, amit a református egyház és benne én is vallok.

Köszönöm neked és mindenkinek a gondolatait, megnyilvánulásait.
Akik Istent szeretik MINDEN a javukra van.

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 04., hétfő 15:26 
Kedves Ezüst!

Kívánom neked is, hogy így legyen!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 04., hétfő 18:21 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
admin írta:
Kicsit szemezgettem:

Tulip írta:
Az egész fórumot úgy ahogy van be kellene zárni és teljesen letörölni, ha egyetlen moderátor se akad aki ismerné és érvényt is tudna szerezni a református hitvallásaink szellemének. Talán nekik kellene ehhez legelsőnek meghallgatni némely előadást, - kezdhetnék a 84-essel -, s ha kell vagy felvállalni a feladatot, vagy levonni a személyes konzekvenciát és lemondani a moderálásról.

A honlapot nem a Bibliaszövetség tartja fenn. Felesleges civódáshoz ne várd, hogy asszisztáljon. A mindenek szép rendben folyjanak a fenntartó feladata és felelőssége, nem kérünk a felelősség áthárításból.

Jöhetne ide bármilyen szakképzett vitázó, az ilyen agymosás célú szüntelen ismételgetésekkel nem tudna mit kezdeni.

Akarod mondani, hogy Krisztushoz való egyedüli és együgyű hűség a szellemi élet megszűnésével jár? S ezt te komolyan lemered itt írni? Látom kiismerted már a moderátorokat, hogy tipegő kiskacsák, s semmit s eretnekségeid vígan fognak tovább a rovatokban diszelegni.

Hajrá moderátor! Mindent bele Exrefis és társai támogatásában! Tapossátok a hitvallásainkat, még a csücske kilátszik a földből! Csak nehogy a szellemi élet elhalni méltoztasson! Mennyi, de mennyi drága emberi okoskodás menne veszendőbe, s ami még rosszabb netán tényleg igei tartalmú hozzászólások vennék át a helyet, s a keresők még netán választ is kapnának a feltett kérdésükre. Mint az egyszeri lelkész, aki tévedésből hívőt hívott meg evangelizálni, s azután nem tudta mit kezdjen a megtértekkel. Értelmiségi klubunkban még felütné a fejét a tiszta igei tanítás.

Első lépés lenne az ügy érdekében, hogy a keresők kérdései rovatból a moderátor takarítsa ki a hitvallásaink ellenes, s így hitünk épülését romboló hozzászólásokat!

Mert kétség ne férjen hozzá, azok a leglelkesebb rémhírterjesztők, akik az adott rovatokat is hagyták oda süllyedni, ahová.

Mivel ez a keresők kérdései rovat, hát a keresők kérdéseire választ adó minőségi előadásokat ajánlok. Ha egyszer a tartalmuk nem ismertethető, mert csak koncnak tekinti sok fórumozó, a moderátorok asszisztálásával.


Köszönöm Tulipnak az észrevételeket.
Meggondolásra érdemesnek tartok minden észrevételt, függetlenül az embertől - aki mint tudjuk a stílus maga -, a felekezeti hátterétől - ami itt ezen a fórumon annyira szines, hogy még a történelmi református egyházat elvető szakadár "református" is ilyen magas lóról beszélhet (nem beszélve higyülis és más keresztyén csoportok tagjairól).


Most már úgy látszik állatorvosi ló lettem. Szegényt – tamas12 nevezett el így a 4. lapon - , most éppen félre diagnosztizálják, a stílus maga jegyében. Mint már indunak is leírtam az álláspontom a BSZ-ével egyezik.
(Amúgy 1993-ban tértem meg és legkésőbb 1995 óta vagyok BSZ tag, ja és persze egykor csecsemőként kereszteltek Szeged Kálvin téren, de csak felnőttként tértem meg, s csak akkor csatlakoztam egy református („BSZ-es”) gyülekezethez, aminek azóta is tagja vagyok.)

admin írta:
A Parókia fórumának kárhoztatása visszatérő momentum, valamilyen vitában sérült, sértődött emberek módszere, és mint ilyet, sokkal inkább lelkigondozói kérdésnek tartom, mint tartalmi problémának.


Mivel érdemi vita nem folyik, s a kárhoztatás erre vonatkozik, s nem az egész fórumra, így sérülni se igen van miben. Annál inkább annak, aki mondjuk innen tájékozódik, s csak megerősödik benne a kétségeskedés, például az újrakeresztelkedés ügyében. Ők tényleg lelkigondozónál köthetnek ki. Én az ilyen dolgok hagyását kárhoztatom, s nem magát a fórumot. Ez abból is ki kellett volna derülni, hogy valódi válaszokat ajánlottam a keresőknek, s a megszüntetést is csak végső esetre ajánlottam.

admin írta:
Valóban, sok olyan fórumot ismerünk, amilyenről Tulip álmodik. Ezek a fórumok nagyon fontosak lehetnek a tanításban, de nem fórumok az eredeti funkciójukat tekintve.


Egyről tudok: a plebania.hu fóruma. Ők ügyelnek arra, hogy ne lehessen a tanítási keretüket támadni. S ha jól tudom működik, bár nagyon régen nem jártam ott, olvasni. A BSZ fóruma egy új kezdemény, amire úgy tűnik jelenleg csekély az igény. Ráadásul ott már szigorú moderálás van, előbb ellenőrzik, s csak utána jelenik meg. Azaz nem jelenhet meg még ideiglenesen sem akármi. A plebania.hu-n megjelenik, csak később törlik, ha megszegi a feltételeket.

admin írta:

A FÓRUM felnőtt, gondolkodó emberek beszélgetésének és vitáinak a tere, de legalábbis ezzel a szándékkal érdemes létrehozni.
Aki attól fél, hogy meggyengül a saját igazsága, mert teret ad más véleményeknek, az ne indítson fórumot. Szerintem ne is olvasson. Pláne ne írjon bele.


Azt nem vitatom, hogy felnőttek vannak főleg jelen. A gondolkodó jelzőt viszont ebben a formában nem látom. Ez nem sértés. Van egy amerikai evangelizátor, Eric Hovind, ő mondta egy magyarul is elérhető videón a Föld kora címmel, hogy az emberek úgy 20 éves korukig nem gondolkodnak. Az csak én teszem hozzá szerintem azután se sokan. Ez azt jelenti, hogy amit tanítanak nekik, azt egyszerűen elfogadják. Na most ha ilyen tudással kezd el valaki vitatkozni, akkor hamar az ellenérvek dzsungelében találja magát. S nem fog tudni válaszolni, csak ismételgetni fogja önmagát. Taníthatatlan. Nem lesz képes az ellenérvet a saját véleményébe úgy beépíteni, hogy a vita tovább lendüljön. S kialakul egy patthelyzet, mert az ellenérvet újra és újra neki lehet szegezni, de nem fog rá reagálni, megint elmondja, amit már százszor elmondott. Persze ezzel eléri, hogy a laikus nem is tudja már ki kezdte, csak azt látja megakadt a hanglemez. Személyesen ebből csak Isten kegyelméből lehet kijönni. A fórum esetében viszont az ilyen holtpontokat is jó lenne kezelni. Látható ez, hogy az „aki nem merítkezik be, az nem üdvözül” körül jelenleg is van egy ilyen holtpont. S végül vannak helyzetek, amikor egyszerűen nincs válasz egy ellenvetésre. Emlékszel mi történt, amikor Jézussal szemben kifogytak az ellenérvekből, miután annyi logikai feladványt vittek elé, amennyit csak győztek? A kor logikusainak logikus válasza az elismerés lett volna. Ehelyett a legillogikusabb döntést hozták, minden logikát félre dobva elhatározták megölik. Itt is megfigyelhető, hogy amikor valaki nem tud válaszolni, személyeskedésbe megy át, úgy állítva be mintha személyében lett volna megtámadva. Ezt is kezelni kellene.

admin írta:

Hitvallásaink és az Ige sokkal szilárdabb alapot képeznek, minthogy érdemes lenne komolyan aggódnunk amiatt, amit néhányan prófétai hevülettel ezen a fórumon kiírnak magunkból. Kis áldozat azért az örömért, hogy sokan mások, gondolkodó emberek megosztják egymással kérdéseiket, dilemmáikat, a megértett válaszokat. Egymás hite által épülünk, de ez csak azok számára adatik meg, akikben él még a befogadáshoz szükséges alázat.


Pont erről van szó, Hitvallásaink és az Ige olyannyira szilárd alapot képeznek, hogy akik rombolni jönnek ide lepattannak róla. Nincs meg bennük a befogadáshoz szükséges alázat. Nyilván ha szeretnék tesztelni, hogy bennem meg van-e ez az alázat, akkor ehhez megfelelően nívós anyaggal kellene jönniük. Ám mivel ilyen anyaguk láthatóan nincs, így marad a személyeskedés, hogy szegény, csak ő tudja a tutit. Erre már igazából nem is érdemes reagálni, annyira kilóg a lóláb, de ez is állatorvosi lovunk egy ismert tünete.
Másrészt néhány hamis prófétai beírás alkalmas bizonyos bűnök felnövesztésére, mint például az újrakeresztelkedés, ahol Isten egyszeri aktusát, szeretnék emberi parancsra megismételtetni. Olyan ez, mintha mondjuk a zsidók közé belépő izmaelita körülmetélését nem fogadták volna el, s megismételték volna. Az ember akarja Istent irányítani, hogy megint legyen jelen, s áldja meg az új keresztséget is. Ha az ember azt hiszi először nem volt jelen, akkor miből fogja az elhinni, hogy most jelen van. Semmiből. S így újra és esetleg még megint megmártóztatják. Csak azt ne mond erre, hogy ennek is helye van itt, s erre is érvényes, hogy befogadáshoz szükséges alázat kell hozzá. Nem! Szeretteim, ne higgyetek minden léleknek, hanem próbáljátok meg a lelkeket, hogy vajon Istentől vannak-é, mert sok hamis próféta jött ki ebbe a világba! (1Jn4,1)

admin írta:

Moderátoraink Tulip szerint tipegő kiskacsák.
Én ennek személy szerint nagyon örülök. A kacsa kedves állat, egészen ritkán említ a szakirodalom vérengző példányokat.
A határozottságot sokszor számon kérem rajtuk, de a halk és szelíd hangot jobban szeretem a pallos suhogásánál.


Eredetileg mást írtam, de látom, ilyen kedves formában is átment, hogy a határozatlanságot hiányolom.

admin írta:
A BSZ-t nem keverném bele a dologba, de mivel szóba került, néhány megjegyzésem van ezzel kapcsolatban:
Nem gondolom, hogy Tulip a BSZ-t képviseli itt a fórumon, vagy ha így lenne, ennek ők különösebben örülnének.


Jó pár éve ezelőtt, úgy kerültem erre a fórumra, hogy a gyülekezetünk ifjúsági listáján valaki felvetette, hogy jó lenne, ha jelen lenne itt valaki, mert ami itt elhangzik, az minősíthetetlen. Az illetőnek van tisztsége a BSZ-ben. Hallgatva nem egy előadást, mint például „4. Az egyház miért nem vetette ki magából? (Liberalizmus a teológiai tudományokban)”, 16. Fognak.e egyesülni az egyházak?”, „22. Haragudott-e Pál apostol a nőkre?”, „25. Mindenki üdvözülni fog?”, „26. Elkárhozhat-e a hívő ember?”, „28. Van-e szabad akarat?”, „29. Hány napig tartott a teremtés”, „30. Vannak-e tévedések a Bibliában?”, „32. megtérést, vagy újjászületést hirdetünk?”, „33. Átdolgozták-e a Bibliát az évszázadok során?”, „34. Tud-e mindenki hinni?”, „35. Hányszor kell megkeresztelkedni?”, „43. Megtámadták a keresztyénséget?”, „48. Milyen az igazi egyház?”, „54. Ki akarja az ökumenét?”, „59. Mi választ el bennünket a karizmatikusoktól?” , „61. Elavult-e a bibliai világkép?”, „72. Nevünkben is aláírták az Ökumenikus Chartát?” „74. Hogyan viszonyuljunk, a nem keresztyén vallásúakhoz?” „83. Kikkel lehetünk úrvacsorai közösségben?” „88. Van-e különbség az Ó- és az Újszövetség istene között?”, „92. Mi bajunk a modern teológiával?” „93. Bárkiből lehet presbiter?”, „101 Kényszeríthető-e Isten imádsággal?”, „104. Fundamentalisták-e a biblikus keresztyének?”, „105. Válságban van-e az egyház?”, „109. Darwin, Nietsche, Marx egy csónakban?”, igen csak ütik az honoló szellemiséget. Azt nem vitatom, hogy lehetnek többen, kevesebben, akik nem kérnének az ilyen „képviseletből”. Ami természetesen nem hivatalos, csupán a tagságból fakadó felelősség, s ennyire telik jelenleg tőlem.

admin írta:
A Parókia portál a református egyházon belüli minden kegyességi irányzattal jó kapcsolatot ápol, illetve erre törekszik, ez így van a Biblia Szövetség esetében is. Ehhez nem szükséges az, hogy mi, a Parókia portál szerkesztői minden kérdésben azonosan gondolkodjunk velük.


Valahol ez a megosztottság is fájó, hiszen ha megkapargatjuk Hitvallásaink és az Ige körüli viták állnak a háttérben, de mint jelen helyzetet tudomásul kell venni. Talán ide illik JennyT-nek már belinkelt „105. Sípos Ete Álmos: Válságban van-e az egyház?” [ http://www.bibliaszov.hu/index.php?open ... /allaspont ] című előadásának befejezése:
„Bár sokan vagyunk, akik szeretnénk a változást, de az a kérdés, hogy vagyunk-e elegen? Ha erre a reformációra még nem érett meg lelkipásztoraink és presbitereink legalább tíz százaléka, és nem születik országos, esetleg regionális összefogás, akkor a válság tovább eszkalálódik (fokozódik), és marad az a lehetőség, hogy ki-ki a maga gyülekezetében kezdheti végezni a reformáció felvázolt munkáját, ami sokkal eredményesebb lenne kiterjesztett összefogás esetén.”

admin írta:
Nagy öröm és megtiszteltetés lenne, ha református lelkészeink - köztük a BSZ soraiba tartozók is - nagyobb számban dolgoznának a moderátori csapatban. Ezútom is várjuk a felajánlásokat.


Szigorúan magánvélemény -mintha eddig nem azt lett volna - : BSZ-es lelkész vagy akár BSZ tag moderálása szerintem feszegetné a „Jó kapcsolatot ápol” kijelentést. Gyanítom ilyen formában senki se adná hozzá a nevét, s amilyen formában meg adná, az esetleg nektek lenne már elfogadhatatlan. Ezt annak a „kegyességi irányzatnak” kell megoldania, akik a honlapot működtetik, eltűrve az ilyen véleményeket is mint az enyém.

admin írta:
A "Fontos kérdéseink" sorozat teljes anyagát örömmel publikáljuk és online hallgathatóvá tesszük portálunkon, amennyiben ezt a jogtulajdonos engedélyezi.


Egy e-mailt elküldtem a felajánlással egy illetékesnek. Gondolom, a BSZ vezetése majd eldönti, hogy napirendre veszik-e s hogy részben vagy egészben hozzájárulásukat adják-e hozzá.


admin írta:
Sokaknak nem tetszik, de a Parókia portál közösségi és közéleti tér, amolyan virtuális Agora, ahol a házigazdák reformátusok.


Talán nem vagyok egyedül, akinek meg az nem tetszik, hogy ez – a református- nem látszik.

admin írta:
Igyekszünk élni a házigazda jogaival és kötelességeivel, próbálunk megfelelni ennek a felelősségének.


Amint látható ez kemény dió.

admin írta:
Alapvető szándékunk, hogy ez befogadó és ne törvénykező módon valósuljon meg a gyakorlatban. Ebből következően azok számára komfortos az ittlét, akik ezzel a mentalitással közelednek felénk. Azt is szívesen fogadjuk, aki erről másként gondolkodik, de nem tudjuk garantálni, hogy jól fogja érezni itt magát.


Ez is elárul valamit a kegyességi irányotokból. Az ember körüli, forgás, hogy az ember érezze jól magát, amit akár hedonista színezetnek is lehet érteni. Keresztyénként hívők között jól érzem magam, de ez nem cél. A cél az, hogy rámutassak, hogy egyedül Jézussal szövetségben érezheti igazán jól magát az ember, mert ott ugye még az angyalok is örülnek a mennyben. Így azután – ha utópistának látszóan is, de szilárd hittel nem szeretnék mást, mint hogy itt is Isten körül forgolódjunk, s a külső érdeklődő ezzel találkozzon, s ha kell ige is érezze rosszul magát, mert akkor fog neki kelleni az egyetlen orvos Jézus Krisztus. A hívők felé, egy idézetszerűség befejezésül
Eric Hovind a videója bevezetőjének végén mond valami ilyesmit: Ha már az Úré vagy, de nem teszel érte túl sokat, akkor szeretném, ha rosszul éreznéd magad.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tulip 2007. jún. 04., hétfő 19:04-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 74  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 74 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség