Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 412 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28
 

Re: Nyelvekenszólás
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2014. feb. 03., hétfő 22:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Idézet:
Ugyanis nagyon sokszor hallottam reformátusoktól azt a fefuvalkodott reakciót, hogy: Nekem van rendes hitem, nincs szükségem ezekre a gyanús dolgokra.


erre miért volt szükség?

Mert ez a topic a nyelveken szólásról szól. Imre pedig hozzászólásában kifejtette az ajándék lényegét, ami a református fülekben rendre lezárt redőnnyel találkozik. Jellemző az általam írt fenti reakció.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2014. feb. 04., kedd 06:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
a "témához" a ref és s történelmi felekezetek vélt vagy valós hibái általában beletartoznak.... :-(

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2014. feb. 04., kedd 06:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Még azt a nevet sem voltam képes kimondani, hogy JÉZUS. Pedig abban a névben erő van. Szoktam másoknak tanácsolni, hogy ha nem is tud mit imádkozni, akkor hívja segítségül Jézus nevét.


Idézet:
Tehát ebben a vajúdó, vergődő állapotomban egyszer csak elkezdek beszélni. Szavakat, mondatokat tagoltan egymás után szép lassan. Néhány perc múlva megkönnyebbülök.


Jézus Krisztusban van a megtartatásunk és nem a nyelveken szólásban!
És nem mások tapasztalata által üdvözülünk, hanem az által Aki elhívott és kiválasztott magának.
Aki életét adta az Övéiért, hogy legyőzze a Sátánt a bűnt és a halált.

Nem kell Jézus nevét kimondani, elég a bűneidet Ő elé vinni és újra átéled, ha messze kerültél Tőle, hogy Ő ÉL és ugyan az, aki kezdetben. Elég újra Ő alá vetni az életed, elég Neki engedelmeskedni, Előtte megalázni magad és békesség árad szét a szívedbe.

A megkönnyebbülés a bűnöktől való szabadulás, az Úrba vetett bizalom helyre állása a halál erőinek a kioltatása...

És ez nyelveken szólás nélkül is megvalósul!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2014. feb. 04., kedd 16:24 
Offline

Csatlakozott: 2011. márc. 15., kedd 20:54
Hozzászólások: 30
pauler írta:
Nem kell Jézus nevét kimondani,


Miért félsz ezt a Nevet kimondani?

Az Igében több helyen is olvashatunk az Ő Nevének segítségül hívásának a gyakorlatáról. Csak néhányat ide másolok a teljesség igénye nélkül:

Csel. 2.21
És lészen, hogy mindaz, a ki az Úrnak nevét segítségül hívja, megtartatik.


Csel. 22.16
Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

Róm. 10.13
Mert minden, a ki segítségül hívja az Úr nevét, megtartatik.


pauler írta:
elég a bűneidet Ő elé vinni és újra átéled, ha messze kerültél Tőle, hogy Ő ÉL és ugyan az, aki kezdetben. Elég újra Ő alá vetni az életed, elég Neki engedelmeskedni, Előtte megalázni magad és békesség árad szét a szívedbe.

A megkönnyebbülés a bűnöktől való szabadulás, az Úrba vetett bizalom helyre állása a halál erőinek a kioltatása...

És ez nyelveken szólás nélkül is megvalósul!


Ez így igaz ahogy mondod: "nyelveken szólás nélkül is megvalósul". Ugyanis nem mindenkinek adatik a nyelveken szólás és mi lenne azokkal, akik nem bírják ezt az ajándékot.
Rajtam akkor így könyörült a Úr. Nem én kezdeményeztem. Hacsak nem az állapotom volt az, ami szánalomra késztette az én Istenemet, de az az állapot is egy rajtam kívül lévő tragédia miatt következett be.

Tehát Kedves Pauler!
Arra kérlek, hogy az alábbi Igét alkalmazd velem kapcsolatban!

Róm. 14.1
A hitben erőtelent fogadjátok be, nem ítélgetvén vélekedéseit.

Róm. 15.7
Azért fogadjátok be egymást, miképpen Krisztus is befogadott minket az Isten dicsőségére.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2014. feb. 05., szerda 17:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Miért félsz ezt a Nevet kimondani?


Nem félek kimondani, félre értettél, nem erről írtam.
Ugyan akkor Jézus nevének a "mantrázásától" nem oldódik meg semmi.

Őt hívni a nyomorúság idején segítségül azt jelenti, hogy Hozzá megyek imában és kimondom, amit minden megtérő kimondott:
"Én Uram és én Istenem" ..... a nyomorúságom igazi okát csak Te tudod, neked van igazad, Te látsz úgy engem, aki vagyok és Te tőled várok szabadítást.

Ugyan akkor valóban nem egyszerű Jézus nevét kimondani egy-egy beszélgetésben.
Nem tudom, te naponta hányszor teszed ezt meg. (nem az interneten gondolom) hanem személyes beszélgetésekben, akár egy ABC-ben.



Megnyugvás, megbékélés az Úr szerinti úton:

Rm 5,1
Megigazulván azért hit által, békességünk van Istennel, a mi Urunk Jézus Krisztus által,


Kolossé 1.
21.
Titeket is, kik hajdan elidegenültek és ellenségek valátok gonosz cselekedetekben gyönyörködő értelmetek miatt, most mégis megbékéltetett.
22.
Az Ő emberi testében a halál által, hogy mint szenteket, tisztákat és feddhetetleneket állasson titeket Ő maga elé:



Idézet:
Arra kérlek, hogy az alábbi Igét alkalmazd velem kapcsolatban!

Róm. 14.1
A hitben erőtelent fogadjátok be, nem ítélgetvén vélekedéseit.

Róm. 15.7
Azért fogadjátok be egymást, miképpen Krisztus is befogadott minket az Isten dicsőségére.


bocsájts meg, de az eddigi írásaid alapján nem ezt látom, már mint hogy te hitben erőtlen lennél, sőt....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2014. feb. 06., csütörtök 21:16 
Offline

Csatlakozott: 2011. márc. 15., kedd 20:54
Hozzászólások: 30
pauler írta:
Jézus nevének a "mantrázásától" nem oldódik meg semmi.


Nem beszéltem "mantrázásról".
Jézus Nevének a segítségül hívására gondoltam, mint ahogy idéztem is ezzel kapcsolatban néhány Igét. Jézus maga hívja fel a figyelmünket:

Bizony, bizony mondom néktek, hogy a mit csak kérni fogtok az Atyától az én nevemben, megadja néktek.

Ján. 16.24
Mostanáig semmit sem kértetek az Atyától az én nevemben: kérjetek és megkapjátok, hogy a ti örömetek teljes legyen.

pauler írta:

Ugyan akkor valóban nem egyszerű Jézus nevét kimondani egy-egy beszélgetésben.
Nem tudom, te naponta hányszor teszed ezt meg. (nem az interneten gondolom) hanem személyes beszélgetésekben, akár egy ABC-ben.


Őszintén be kell vallanom, hogy nem számoltam még, hogy hányszor mondom ki azt a Nevet, vagy hányszor utalok rá egy - egy beszélgetésben. Munkám során naponta sok emberrel találkozom. Nem szégyellem az Ő Nevét és amikor alkalom adódik, akkor bizonyságot teszek. A rendszer váltás előtt a főnökeim nem nézték ezt jó szemmel.
Azt mondták, hogy "a vallás az magán ügy, csak a templom falai közé tartozik". Azt válaszoltam nekik, hogy ez nem igaz. Ugyan úgy ahogy egy erkölcstelen, züllött alak viselkedése sem magán ügy, mert az környezet szennyezés. Ahogy beszél, viselkedik. Ezért az sem magán ügy ha én derűsen mosolyogva bemegyek a munkahelyemre. És ha rá kérdeznek, akkor meg fogom továbbra is mondani, hogy a meggyőződésemből fakad.

Leggyakrabban abból indul el egy - egy beszélgetés, mikor az emberek a terhek alatt sóhajtozva
mondogatják, hogy: "Jaj Istenem"
Akkor mindig megkérdezem: "Magának is van?" Sokan meglepődnek. Nem is gondolják át, hogy mit mondtak. Van aki nem válaszol. Ez inkább a rendszerváltás előtt volt nagyon kényes kérdés. Olyankor tovább kérdezek: "Csak nem istentelen tetszik lenni?"

Tehát ha arra gondoltál velem kapcsolatban, hogy csak az interneten bátorkodok a hitemről beszélni, akkor azt kell mondanom, hogy tévedtél. Ezen a fórumon is leírtam a megtérésem történetét. A második részben írok arról, hogy milyen küzdelembe került, míg a csak a fiókba dugva olvasott biblia kikerült az asztalra. Sok keresztyén úgy beszél a hitéről, mintha lopta volna.

pauler írta:
bocsájts meg, de az eddigi írásaid alapján nem ezt látom, már mint hogy te hitben erőtlen lennél, sőt....


Nem haragszom rád és nincs is miért megbocsájtanom.
Megértem és elfogadom, hogy védeni akarod a fórum tisztaságát egy idegen szellemiségtől.
Na akarj a számba adni olyan szavakat, amire én nem is gondoltam és így magyarázkodásra kényszerítesz.

Én erre a fórumra is csak beszélgetni jöttem veletek. Nem vitatkozni, okoskodni vagy kioktatni.
Véleményeket, látásokat cserélni.
Ismeritek a régi közmondást:

"A jó pap is holtig tanul."
A rossz meg utána.

Tehát Kedves Pauler!

Ismételten szépen kérlek.
Róm. 15.7
Azért fogadjátok be egymást, miképpen Krisztus is befogadott minket az Isten dicsőségére.



pauler írta:
(Gyanítom, hogy viták által, Igék bemásolása által nem lehet eljutni olyan Isten ismeretre, amire Jób eljutott. Szeretnénk kikerülni a próbás helyzeteket, de ha valódi Isten ismeretre vágyunk, be kell szállni abba a hajóba, ami a Genezáreti tó legnagyobb viharába tart Jézussal a fedélzetén)


Ezt egy másik beírásodból hoztam ide, melyre nem kívánok csak egy gondolat erejéig reagálni. Az "Igék bemásolása" számomra azért is jelent sokat, mert gondolatokat ébresztenek bennem. Igyekszem mindig a témához igazítva idézni. Végül is Isten Teremtő Szava. Sokkal több mint egy emberi vélemény. Míg ezeket a sorokat írom, eszembe jut Dávid bizonyságtétele.

Zsolt. 119.100
Előrelátóbb vagyok, mint az öreg emberek, mert vigyázok a te határozataidra.

Elmúltam már 64, de még mindig van mit tanulnom, hogy készen legyek "ama napra", hogy:

Fil. 3.9
... találtassam Ő benne, mint a kinek nincsen saját igazságom a törvényből, hanem van igazságom a Krisztusban való hit által, Istentől való igazságom a hit alapján:


Szeretettel: Imre


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2014. feb. 16., vasárnap 12:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
János 16.
19. Megérté azért Jézus, hogy őt akarnák megkérdezni, és monda nékik: Arról tudakozzátok-é egymást, hogy azt mondám: Egy kevés idő, és nem láttok engem; és ismét egy kevés idő, és megláttok majd engem?
20.
Bizony, bizony mondom néktek, hogy sírtok és jajgattok ti, a világ pedig örül: ti szomorkodtok, hanem a ti szomorúságtok örömre fordul.
21.
Az asszony mikor szűl, szomorúságban van, mert eljött az ő órája: de mikor megszűli az ő gyermekét, nem emlékezik többé a kínra az öröm miatt, hogy ember született e világra.
22.
Ti is azért most ugyan szomorúságban vagytok, de ismét meglátlak majd titeket, és örülni fog a ti szívetek, és senki el nem veszi tőletek a ti örömeteket.
23.
És azon a napon
nem kérdeztek majd engem semmiről. Bizony, bizony mondom néktek, hogy a mit csak kérni fogtok az Atyától az én nevemben, megadja néktek.
24.
Mostanáig semmit sem kértetek az Atyától az én nevemben: kérjetek és megkapjátok, hogy a ti örömetek teljes legyen.


Idézet:
Őszintén be kell vallanom, hogy nem számoltam még, hogy hányszor mondom ki azt a Nevet, vagy hányszor utalok rá egy - egy beszélgetésben.


Nem "azt a Nevet-re" gondoltam, vagy "Isten" nevére, hanem Jézus Krisztus nevére hivatkozni.
Tanácsként mondom, hogy érdemes a valódi világban erre odafigyelni és arra, hogy az ott kimondott hivatkozás ne legyen kevesebb, mint a cyber térben tett hivatkozások.

Idézet:
Megértem és elfogadom, hogy védeni akarod a fórum tisztaságát egy idegen szellemiségtől.


most meg átcsúsztunk a másik végletbe, így nehezen fogunk tudni beszélgetni.... :-(

Rómabeliekhez írt levél 15. rész

1. Tartozunk pedig mi az erősek, hogy az erőtelenek erőtlenségeit hordozzuk, és ne magunknak kedveskedjünk.
2. Mindenikünk tudniillik az ő felebarátjának kedveskedjék annak javára, épülésére.
3. Mert Krisztus sem önmagának kedveskedett, hanem a mint meg van írva: A te gyalázóidnak gyalázásai hullottak reám.
4. Mert a melyek régen megirattak, a mi tanulságunkra irattak meg: hogy békességes tűrés által és az írásoknak vígasztalása által reménységünk legyen.
5. A békességes tűrésnek és vígasztalásnak Istene pedig adja néktek, hogy ugyanazon indulat legyen bennetek egymás iránt Krisztus Jézus szerint:
6. Hogy egy szívvel, egy szájjal dicsőítsétek az Istent és a mi Urunk Jézus Krisztusnak Atyját.

7. Azért fogadjátok be egymást, miképen Krisztus is befogadott minket az Isten dicsőségére.
8. Mondom pedig, hogy Jézus Krisztus szolgája lett a körülmetélkedésnek az Isten igazságáért, hogy megerősítse az atyák ígéreteit;
9. A pogányok pedig irgalmasságáért dicsőítik Istent, a mint meg van írva: Annakokáért vallást teszek rólad a pogányok között, és dícséretet éneklek a te nevednek.
10. És ismét azt mondja: Örüljetek pogányok az ő népével együtt.
11. És ismét: Dícsérjétek az Urat minden pogányok, és magasztaljátok őt minden népek.
12. És viszont Ésaiás így szól: Lészen a Jessének gyökere, és a ki felkel, hogy uralkodjék a pogányokon; ő benne reménykednek a pogányok.
13. A reménységnek Istene pedig töltsön be titeket minden örömmel és békességgel a hivésben, hogy bővölködjetek a reménységben a Szent Lélek ereje által.



Idézet:
Fil. 3.9
... találtassam Ő benne, mint a kinek nincsen saját igazságom a törvényből, hanem van igazságom a Krisztusban való hit által, Istentől való igazságom a hit alapján:


Ámen!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 412 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség