Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 412 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 28  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 20:05 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 08., péntek 17:52
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Sweet home:)
tulip írta:
http://www.freeweb.hu/iratok/hitgyuli/ARNOTT.HTM

Ezt főleg owen linkjére kerestem. Benny Hinn volt a torontói átok (egyik) elindítója. A felvételen nem nyelveken szólás hallható, hanem valami halandzsa, torontói átok hatásaival körítve. A halandsza jelen esetben "arabus" köntösbe van burkolva. Aki meghallgatja annak ugyanis az az érzése, hogy valami közel-keleti szöveget hall. A torontói átok hatásai a nevetgélés, meg egyéb effektek a "párbeszéd" során. Annak idején megnéztünk pár filmet a torontói áldásról. Az egyiken szkeptikus lelkészek álltak a porondon és Benny Hinn-nek kellett volna hogy megmondják a frankót. Szánalmasak voltak. Az egyik csak szünni nem akaróan ismételgette miközben dölöngélt a többiekkel, hogy Jézus segíts, más meg csak szólni akart de hang aléig jött ki a torkán. Sokan meg mennek az iylenek után a diliházba. A természetgyógyászat rovatban shannon említette, hogy keresztyén destrukcioó áldozatait, nos egy részük innen kerül ki. Így azután, akihogy a vonat alá fekvést se próbáljuk ki, mégis tudjuk, hogy nem jó, úgy a torontói átok se olyan dolog amit próbálgatni kellene. Ahogy a természetgyógyászat okkultizmussal kevert dolgait is csak hasonló sérülések veszélyei miatt nem érdemes kipróbálni.

Szrobcseknek: Csel2-ben nincs nyelveken igehirdetés! Azt ugyanis Péter már a saját nyelvén mondja el!



Szia tesó. A torontói áldásról nem tudok semmit, így azt hagyom békibe:-)
Ez gondolom az a "nevető kenet" balhé, amivel rendessen szélsőségbe sodródtak, ahogy azt illik.
Az ap. csel 2/6 és 8 ban a nyelvek nemei nyilvánult meg szerintem.
Utánna persze hogy Péter már értelemmel prédikált, de ezt csak a hülék vitatnák:-)

Üdw. :idea:

_________________
Róma 9/5


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 20:15 
Offline

Csatlakozott: 2007. szept. 02., vasárnap 10:31
Hozzászólások: 11
"Nem tudom milyen gyakorlat? Nem láttam a filmet. A prédikátor nyelveken imádkozik? Abbahagyja a tanítást és nyelveken imádkozott? "

Nem a filmről beszélek az csak 1 példa volt, fekejtsd el.


Megprobálom mégegyszer érthetőbben leirni

Ha valaki nyelveken szól, kettő vagy legfeljebb három legyen, mégpedig egymás után; és egy magyarázza meg:
Ha pedig nincsen magyarázó, hallgasson a gyülekezetben; hanem magának szóljon és az Istennek. 1.Kor 14:27-28

Elolvastam mégegyszer a fenti részt és jol emlékeztem: nincsennek alpontok.
Nincs olyan alpont, hogy ha prédikál akkor legyen magyarázó , de nem kell magyarázat ilyen és ilyen esetben...
Tehát nincsenek alpontok, minden nyelvekenszólást egységesen kezel "magyarázza meg".
Nincsen magyarázó? Halgasson a gyülekezetben!



Mint mondottam volt elmentem 1 budapesti gyülekezetbe és láttam-hallottam ahogy nyelveken szólnak és nincsen fordító.

Te erre azzal reagáltál hogy nem lehet-e hogy az én gyülekezetemben is van-e hiba. De lehetséges, most viszont a témánk a nyelvekenszólás.


Tehát ha jol értem szerinted is helytelen ez a gyakorlat?
(Gyakorlat alatt itt a fordító nélküli nyelvekenszólást értem, hagyjuk a videot.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 20:20 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 08., péntek 17:52
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Sweet home:)
Tehát ha jol értem szerinted is helytelen ez a gyakorlat?
(Gyakorlat alatt itt a fordító nélküli nyelvekenszólást értem, hagyjuk a videot.)[/quote]

Az ige egyértelmű, ilyenkor "magának szóljon és az Istennek".

_________________
Róma 9/5


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 20:54 
Offline

Csatlakozott: 2007. szept. 02., vasárnap 10:31
Hozzászólások: 11
Köszönöm a válaszod.

Az előbb érdeklődtél a nyelvekenszólásomrol.
Nem jellemző, ugyértem tudok ha akarok ugy mint ahogyan azt láttam.
Tudom produkálni, ennyi.

Alvás előtt még 1 anekdota: :)
Néhány éve 1 forumon olvastam 1 tesztről amit az usaban végeztek:
Egy teológiai főiskola diákjai elmentek vasárnaponként karizmatikus összejövetelekre. A hivek egymás után áltak föl és mondtak el egy-egy imát vagy kijelentést amit az urtol kaptak.
A teszt abbol ált hogy az egyik afrikai diák az ő törzsi anyanyelvén elmondta a miatyánkot. Ezután fölált egy gyülekezeti tag aki rendelkezett a nyelvek magyarázásának ajándékával, és elmondta az általa mennyei nyelvnek vélt beszéd forditását. Valami egész másrol beszélt mint az afriaki diák.
Ez hétről-hétre megismétlődött mindig másik gyülekezetben.
Ezt a diákok dokumentálták és kiadták, aminek hatására karizmatikus testvéreink visszavontak néhány könyvet átirásra-szerkesztésre.

joéjt


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 21:02 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 08., péntek 17:52
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Sweet home:)
owen írta:
Köszönöm a válaszod.

Az előbb érdeklődtél a nyelvekenszólásomrol.
Nem jellemző, ugyértem tudok ha akarok ugy mint ahogyan azt láttam.
Tudom produkálni, ennyi.

Alvás előtt még 1 anekdota: :)
Néhány éve 1 forumon olvastam 1 tesztről amit az usaban végeztek:
Egy teológiai főiskola diákjai elmentek vasárnaponként karizmatikus összejövetelekre. A hivek egymás után áltak föl és mondtak el egy-egy imát vagy kijelentést amit az urtol kaptak.
A teszt abbol ált hogy az egyik afrikai diák az ő törzsi anyanyelvén elmondta a miatyánkot. Ezután fölált egy gyülekezeti tag aki rendelkezett a nyelvek magyarázásának ajándékával, és elmondta az általa mennyei nyelvnek vélt beszéd forditását. Valami egész másrol beszélt mint az afriaki diák.
Ez hétről-hétre megismétlődött mindig másik gyülekezetben.
Ezt a diákok dokumentálták és kiadták, aminek hatására karizmatikus testvéreink visszavontak néhány könyvet átirásra-szerkesztésre.

joéjt


Ez nagyon jóó:-)
Valszeg ülve kellett volna maradni egyeseknek:-)
Jó éjt:-)

_________________
Róma 9/5


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 21:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
további jó éjt....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 04:43 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 08., péntek 17:52
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Sweet home:)
"Avagy tőletek származott-é az Isten Igéje, avagy csak hozzátok jutott el?
Ha valaki azt hiszi, hogy ő próféta, vagy szellemi ajándék részese, vegye eszébe, hogy amiket néktek írok az Úr rendelései azok. Ha pedig valaki értetlen, legyen értetlen.
Azért atyámfiai törekedjetek a prófétálásra, és a nyelveken szólást se tiltsátok. Mindenek ékesen és jó renddel legyenek!" I. Kor. 14/36-40

Mindenkinek áldott hetet (ami még maradt) kívánok. Annak aki prófétál, annak aki nyelveken szól, annak, aki azt tiltja, és annak aki nem.

Egy nyelveken szóló, ki ha nincs magyarázó, csak magának szól és Istennek.
Ékesen, jó renddel. :wink:

_________________
Róma 9/5


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 09:45 
Offline

Csatlakozott: 2007. szept. 02., vasárnap 10:31
Hozzászólások: 11
Találtam egy ellentmondást a bibliába :!:
Az egymással szembenálló igehelyek:

1.Kor 14:4 A ki nyelveken szól, magát építi


A fenti igehellyel szembenálló versek:

1:Kor 12:7 Mindenkinek azonban haszonra adatik a Léleknek kijelentése.
1.Péter 4:10 Ki milyen ajándékot kapott ugy szolgáljatok azzal egymásnak.
Ne keresse senki a maga javát hanem a másét-mondta Pál 1-Kor 10:24
A szeretet nem keresi a maga hasznát- 1 Kor 13:5





Itt Pál nemcsak önmagával hanem Péterrel is ellentmondásba keveredik. Ha állitunk egy tantételt. tagadnunk kell annak az ellenkezőjét.
Mi történt itt?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 09:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
owen írta:
Találtam egy ellentmondást a bibliába :!:
Az egymással szembenálló igehelyek:

1.Kor 14:4 A ki nyelveken szól, magát építi


A fenti igehellyel szembenálló versek:

1:Kor 12:7 Mindenkinek azonban haszonra adatik a Léleknek kijelentése.
1.Péter 4:10 Ki milyen ajándékot kapott ugy szolgáljatok azzal egymásnak.
Ne keresse senki a maga javát hanem a másét-mondta Pál 1-Kor 10:24
A szeretet nem keresi a maga hasznát- 1 Kor 13:5





Itt Pál nemcsak önmagával hanem Péterrel is ellentmondásba keveredik. Ha állitunk egy tantételt. tagadnunk kell annak az ellenkezőjét.
Mi történt itt?

Nincs semmi ellentmondás, csak olvasd tovább az igét. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 10:30 
Offline

Csatlakozott: 2007. szept. 02., vasárnap 10:31
Hozzászólások: 11
owen írta:
Találtam egy ellentmondást a bibliába :!:
Az egymással szembenálló igehelyek:

1.Kor 14:4 A ki nyelveken szól, magát építi


A fenti igehellyel szembenálló versek:

1:Kor 12:7 Mindenkinek azonban haszonra adatik a Léleknek kijelentése.
1.Péter 4:10 Ki milyen ajándékot kapott ugy szolgáljatok azzal egymásnak.
Ne keresse senki a maga javát hanem a másét-mondta Pál 1-Kor 10:24
A szeretet nem keresi a maga hasznát- 1 Kor 13:5





Itt Pál nemcsak önmagával hanem Péterrel is ellentmondásba keveredik. Ha állitunk egy tantételt. tagadnunk kell annak az ellenkezőjét.
Mi történt itt?




A jobb érthetőség kedvéért levonom magamnak a konkluziot:
az egyik állitás azt mondja hogy az ajándékot önmagunk épitésére kapjuk, a másik állitás szerint pedig a gyülekezet azért jön össze hogy krisztus testét épitse.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 10:32 
Offline

Csatlakozott: 2007. szept. 02., vasárnap 10:31
Hozzászólások: 11
exrefis írta:
owen írta:
Találtam egy ellentmondást a bibliába :!:
Az egymással szembenálló igehelyek:

1.Kor 14:4 A ki nyelveken szól, magát építi


A fenti igehellyel szembenálló versek:

1:Kor 12:7 Mindenkinek azonban haszonra adatik a Léleknek kijelentése.
1.Péter 4:10 Ki milyen ajándékot kapott ugy szolgáljatok azzal egymásnak.
Ne keresse senki a maga javát hanem a másét-mondta Pál 1-Kor 10:24
A szeretet nem keresi a maga hasznát- 1 Kor 13:5





Itt Pál nemcsak önmagával hanem Péterrel is ellentmondásba keveredik. Ha állitunk egy tantételt. tagadnunk kell annak az ellenkezőjét.
Mi történt itt?

Nincs semmi ellentmondás, csak olvasd tovább az igét. :)
üdv
ex




jajj ez fájt :?
az ilyen nesze semmi foged meg joltol kiméljetek meg


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 10:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
owen írta:
A jobb érthetőség kedvéért levonom magamnak a konkluziot:
az egyik állitás azt mondja hogy az ajándékot önmagunk épitésére kapjuk, a másik állitás szerint pedig a gyülekezet azért jön össze hogy krisztus testét épitse.

Kedves Owen!
Elsőre is értettem, hogy mit vélsz ellentmondásnak, de nincs ellentmondás. Tovább kell olvasni nyitott szívvel a Bibliát, de ha nyitott vagy a vélt ellentmondás feloldására a kkor szívesen megteszem.
Csak borsót falra hányni nincs most hangulatom. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 11:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
szrobcsek írta:


Egy biztos, annak, hogy nyelveken imádkozz, ahogy a Szellem adja a kiejtést, egyetlen akadája van, ha újjászülettél: hogy nem akarsz nyelveken imádkozni.
Ehhez pedig szabad akaratod van, én tisztelem, a Szent Szellem is tiszteli, nem fog helyetted megszólalni.
Ezen ajándék vétele nélkül is lehet üdvösséged, vagyis, mikor az ószövetségben a prófétára reászállt a Szellem, hogy az szolgálni tudjon, utánna nem maradt benne örökké, de ettől még nem került a pokolba.
Csak az gondolja így, aki azt hiszi, hogy az üdvösség, és a Szent Szellem keresztség ugyan az.

"Ez az esemény tehát, a „Szentlélek-keresztség” teljesen egyedülálló és egyetlen esemény minden keresztény életében. Tévesek azok a teológiai koncepciók, amelyek ezt valamelyik más hitbeli lépéssel mossák egybe a kereszténnyé válás folyamatát illetően. Egyesek szerint a Szentlélek-keresztség megtörténik már a megtéréskor, hiszen a megtérő is befogadja Jézust, a Krisztus Szellemét. Mások véleménye szerint a vízkeresztségkor történik ez meg automatikusan.
Azonban Jézus tanítványai esetében jól látható a Szentírásban, hogy bár teljes szívükből meg voltak már térve, és túl voltak már a vízkeresztségen is, mégis egy különálló, egyedi, összetéveszthetetlen esemény volt életükben a Szent Szellemben való alámerítkezés


Kedves Szrobcsek

Most két tipikus karizmatikusoktól származó tévtanítást írtál.

Az egyik az ,hogy a nyelvekenszólásnek az akadálya azok esetében akik nem szólnak nyelveken az,hogy nem akarnak nyelveken szólni.

A másik pedig az,hogy egy olyan Szentlélek keresztségről írsz ami a megtéréstől független,és ami ráadásul még az üdvöségtől is független.

Ez utobbi tévtanítás egyébként olyan sikeres,hogy ezen a portálon is elég sokszor hallottam reormátusoktól,hogy a karizmatikusok hibássan tulságossan előre tolják a Szentlelket,Jézussal és az Atyával szemben.

Ami persze nem lehetséges,hisz Jézus,azt a lelket amit az emberek közé küld tanítani
maga helyett,azt Szentléleknek nevezte és azt is kijelentette Jézus,hogy csak általa lehet az Atyához jutni.

Ezekszerint,ha Jézus,evilágban,mint Szentlélek van jelen,akkor elég nehéz azt mondani,hogy aki a Szentlélek vételét hírdeti az Jézust vagy az Atyát ,háttérbe szorítaná.

Hogy mennyire sikeres ez a karizmatikus maszlag,pld,annyira,hogy amikor azt írom,pld ezen a portálon,hogy az Atyához a létra a Szentlelken keresztül vezet"ami úgye Jézus lelke"akkor a válasz erre az,több évtizede reformátustól,hogy nem,a Szentlélek hanem Jézus az akin keresztül az Atyához lehet jutni.

Szóval csak "gratulálni" tudok a karizmatikusoknak amikor felfedeztek maguknak a megtéréskor vett Szentlélek mellet egy másik Szentlelket ,akit nem a megtéréskor vesz a hívő,hanem majd utánna,és aki nem is szükségeltetik az üdvözüléshez.

Akkor mihez vagy kihez is tér meg a hívő,kedves karizmatikusok,megtéréskor ?

És valyon akkor amikor a hívő már egyszer a megtéréskor vette a Szentlelket ,hisz elkellet Lélekben is fogadnia Jézust,akkor milyen lélekkel való betöltekezésre buzditanak a karizmatikusok ?

És ha már egyszer az ember megtéréskor vette IstenLelkét ,és álltala,úgy ahogy azt Jézus tanította az Atyával is kapcsolatba került,akkor milyen plussz lélek vételére
buzdítanak a karizmatikus tanítók.

És valyon kinek a malmára hajtják a vizet amikor a történelmi egyházakból,a gyengeségre hívatkozval csalogatnak el embereket,és erőt és "Szentlelket" ígérnek ?

Mit mondtál Szrobcsek a nyelvekenszólással kapcsolatban,azt,hogy aki nem beszél nyelveken az azért nem beszél mert nem is akarja .

Vagyis kinek az akarata a döntő a Lélek ajándékának a megkapásakor,szerinted,az ember akarata ?

Aki viszont a Lélek ajándékát akaratból kapja és nem Isten kegyelméből,az esetében,erössen megkérdőjelezhető az ajándék adójának a személye.

Én alapvetően itt látom a karizmatikus tanítások és a történelmi egyházak tanításai közötti különbséget.

A történelmi egyházaknál a kegyelemre helyezik a hangsúlyt a karizmatikusok
pedig az erőre.

Ezért képesek a hitükben gyengéket a történelmi egyházakról leszakítani.

Semmi más nem kell mint egy látványos produkció,"nyelvekenszólással" ,"démonüzéssel","lélektől"
hanyateső emberekkel.

Kedves Szrobcsek,kérlek ne értsd félre fenti soraim,amit írtam azt nem ellened vagy a karizmatikus gyülekezetek tagjai ellen írtam,hanem hitem szerint értük és azokért
akiket a karizmatikus tagok az erő mézesmadzagjával próbálnak letéríteni az alázat útjáról.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 07., péntek 14:45 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 08., péntek 17:52
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Sweet home:)
Szia Gabry.

Nem értettelek félre, és én sem értek egyet sok karizmatikus szélsőséggel.
Most olvasgattam a hit gyüliben kiadott Arnott könyv cáfolatát, és rendkívül tetszik.
Számomra nem ellentmondásos, amit írtál.
De nem szeretnék erről többet beszélni, haszontalannak tartom, és tudom, hogy nem értesz félre, sem nem haragszol ezért.
Minden kegyelemből, van, minden, még az erő is ami Istené, az is kegyelemből van, kegyelemből adja, és nem céltalanul, s azt kierőszakolni nem lehet, akkor jönnek a szélsőségek.
A szeretete a legfontosabb, és nem egy dolog a sok fontos közül.
Kegyelem, kegyelem, kegyelem, és az alkalmakon ékes, jó rend, hogy az emberek épüljenek!
Üdv nektek!

_________________
Róma 9/5


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 07., péntek 23:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
szrobcsek írta:
Minden kegyelemből, van, minden, még az erő is ami Istené, az is kegyelemből van, kegyelemből adja, és nem céltalanul, s azt kierőszakolni nem lehet, akkor jönnek a szélsőségek.
A szeretete a legfontosabb, és nem egy dolog a sok fontos közül.
Kegyelem, kegyelem, kegyelem, és az alkalmakon ékes, jó rend, hogy az emberek épüljenek!
Üdv nektek!


Kedves Szrobcsek

A fenti írásodnak örülök és teljes mértékben egyet tudok azzal érteni. :D

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 412 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 28  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség