Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 412 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 28  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 30., csütörtök 07:02 
Jó kérdései vannak GABRIEL777-nek :) gondolom természetgyógyász :)


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 30., csütörtök 09:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
termett@citromail.hu írta:
Jó kérdései vannak GABRIEL777-nek :) gondolom természetgyógyász :)


Ismerem a természetgyógyászatot ,de nem vagyok természetgyógyász.

A kérdéseim pedig a nyelvekenszólással vannak kapcsolatban és nem a természetgyógyászattal.

Maradjunk is a topic témájánál .

Ezért Tőled is megkérdezném.

Te magad imádkozol nyelveken?Vannak gyakorlati tapasztalataid a nyelvekenszólással kapcsolatban ?ha igen akkor szeretném ha Te is válaszolnál ugyanazokra
a kérdésekre amikre Szrobcsek is válaszolt

köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 30., csütörtök 10:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Szrobcsek

Köszönöm a válaszaid,örülök,hogy végre van egy olyan nyelvekenimádkozó aki szivessen beszél is erről másoknak.

A következő kérdésem az lenne,hogy előszőr milyen körülmények között kezdtél el nyelveken imádkozni,
egy csoportos gyülekezeti összejövetel során,vagy
egy "hagyományos ima során ?

A másik kérdésem az lenne,hogy az a nyelv amit ilyenkor használsz az megegyezik azzal a nyelvvel
amit más nyelveken imádkozok is használnak ?
"erre persze lehet,hogy nem lehet objektív választ addni"

A harmadik kérdésem,hogy kb.mennyi ideig tart
a nyelveken való imádkozás,ill. ,hogy ezt az időt Te magad befolyásolod ill befolyásolhatod-e vagy ez teljessen spontán módon történik.

A negyedik kérdsem,hogy szerinted a Bibliában emlitett angyalinyelv egy és ugyan az azzal a nyelvvel amit ilyenkor használsz vagy az egy másik nyelv ?

Az ötödik kérdésem,hogy ha Te most ebben a pillanatban úgy döntenél,hogy szeretnél nyelveken imádkozni,"értelemszerűen külső akadályozó körülmény elméletben kizárva" akkor tudnál ?
vagy van valamilyen előfeltétele ennek ?
"pld.Biblia olvasás"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 30., csütörtök 14:57 
:wink: GABRIEL777 jó kérdéseire vannak kényszeres válaszolók :idea:


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 30., csütörtök 15:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
termett@citromail.hu írta:
:wink: GABRIEL777 jó kérdéseire vannak kényszeres válaszolók :idea:


Kedves "termett"

Te viszont nem válaszoltál arra a kérdésemre,hogy Te imádkozol e nyelveken?és ,hogy van -e ezzel kapcsolatban gyakorlati tapasztalatod .

Talán ez titok ???

A másik kérdésem hozzád,hogy te akarsz beszélgetni a fórumon levökkel vagy csak véleményeket akarsz
róluk mondani ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 13:18 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 08., péntek 17:52
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Sweet home:)
GABRIEL777 írta:
Kedves Szrobcsek

Köszönöm a válaszaid,örülök,hogy végre van egy olyan nyelvekenimádkozó aki szivessen beszél is erről másoknak.

A következő kérdésem az lenne,hogy előszőr milyen körülmények között kezdtél el nyelveken imádkozni,
egy csoportos gyülekezeti összejövetel során,vagy
egy "hagyományos ima során ?

A másik kérdésem az lenne,hogy az a nyelv amit ilyenkor használsz az megegyezik azzal a nyelvvel
amit más nyelveken imádkozok is használnak ?
"erre persze lehet,hogy nem lehet objektív választ addni"

A harmadik kérdésem,hogy kb.mennyi ideig tart
a nyelveken való imádkozás,ill. ,hogy ezt az időt Te magad befolyásolod ill befolyásolhatod-e vagy ez teljessen spontán módon történik.

A negyedik kérdsem,hogy szerinted a Bibliában emlitett angyalinyelv egy és ugyan az azzal a nyelvvel amit ilyenkor használsz vagy az egy másik nyelv ?

Az ötödik kérdésem,hogy ha Te most ebben a pillanatban úgy döntenél,hogy szeretnél nyelveken imádkozni,"értelemszerűen külső akadályozó körülmény elméletben kizárva" akkor tudnál ?
vagy van valamilyen előfeltétele ennek ?
"pld.Biblia olvasás"


Amikor én először imádkoztam nyelveken, az egy gyülekezeti alkalom volt.
A nyelv, amit én használok, azt nem én használom, hisz az Ige szerint a Szellem adja akiejtés, de nekem kellett, hogy legyen egy készségem, hogy ki is ejtem
Mikor elkezdtem, ott volt az elmebeli "ciki" érzet, de mégis kicsordult, egy olyan imanyelv, melyet másnál nem hallok, hisz egyedi, és ez nem egy utánzandó valami. A Szellem adja.
Hogy mennyi ideig tart? Ameddíg akarom. Teljesen egyénileg kezdeményezhetem, akár itt a könyvtárban is :oops: csak val'szeg a csini kisasszony itt mellettem azt gondolná, hogy : részeg vagyok, és őrjöngök, vagyis nem vagyok nooóóórmális.
Nem tudom, hogy az "angyalok nyelvén" mit takar valójában.


Nagyon az az érzésem, hogy őszintén érdekel ez a dolog, hisz egyértelműen todod, hogy nem írás ellenes, sőt.
Eleinte voltak elmebeli kétségeim, de ahogy értem (a magam akármilyen ütemében) már nem szégyeltem, és tudtam én is mások előtt imádkozni, akiknek ugyan úgy egy elmebeli, vagy teológiai gát állt útjában, hogy kiejtsék azokat a hangokat, melyket a Szellem ad.
Ha újjá vagy születve, akkor örök életed van, ha kérted, hogy a Szellem töltsön be a teljességével, ha nem.
Vagyis ez nem feltétel, ahogy egyesek hiszik. Nem. Az újjászületés viszont feltétel, hogy vehesd a Szent Szellem teljességét.
És ha Ő csurig tölti a te új tömlődet, mondom csurig, meglásd, ki akar valahol jönni belőled a dícséret és a hálaadás.

Nem a nyelvek imája az amit keresni kell, hanem a Szent Szellem teljessége.
És ennek egy következménye ez a fennséges imanyelv.
Mondok neked valamit. Ha nem akarod megtapasztalni ezt az áldást, nem fogod, mert senki nem erölteti. De van épp elég Ige ahhoz, hogy ne légy kétkedő. Kérdéseid vannak, és ezzel semmi baj, és ha nyitott a szíved, és üres Őfelé, akkor nincs akadály.
Ahogy Hagin mondta, nem azért imádkozom, hogy Isten töltsön be az Ő Szent Szellemével, hanem hogy te vegyed a Szellemet. A Szent Szellem itt van kitöltve 2000 éve, de venni, fogadni az Ő teljességét hit által lehet.

"Mennyivel inkább ad a Mennyi Atya Szent Szellemet azoknak, akik tőle kérik"
Sokan attól félnek, hogy esetleg valamiféle rossz szellemet vesznek ilyenkor.
Én Szent Szellemet kértem, és vettem az Atyától, így azt kaptam.

Válaszolj nekem őszintén.
Milyen indíttatás áll a kérdéseid mögött? Mi az amit valójában szeretnél?

_________________
Róma 9/5


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 15:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Szrobcsek

Úgy gondolom,hogy őszintén válaszoltál a kérdéseimre,így én nekem ís őszintén kell
válaszolnom a Te kérdésedre,természetesen
enélkül is így kellene.

A válaszom arra a kérdésedre,hogy milyen céllal érdeklődöm a nyelveken szólásoddal kapcsolatban a következő.

Valóban érdekel a nyelvekenszólás,én jó magam nem vágyom arra,hogy szóljak nyelveken,hisz az imaéletem ,imagyakorlatom
teljes lelkibékét ad számomra,akkor amikor imádkozok.

Gondolom pont ezért érdekel a nyelveken való imádkozás,hisz mint"laikus"azt mondanám,hogy
nincs rá szükség,ahogy Jézus tanította a tanitványokat imádkozni az bőven elég.

Ugyanakkor van Bibliai alapja és amennyiben valóban hasznos akkor hibát követnék el ha ellene
szólnék.

Igaz, szóltam már ellene.

Számomra a nagy kérdés,hogy honnan ered ez a nyelv.

Azt mondják,hogy Isten"Szentlélek" nyelve,de ez számomra értelmezhetetlen,hisz Isten ha akar az összes embernek tud egy gondolatot"telepatikussan" elküldeni,rá adásul egy olyan gondolatot amit mindenki meg is ért,függetlenül attól,hogy milyen nyelven is beszél.

Ugyanakkor azt elképzelhetőnek tartom,hogy ez nem egy általános Isteni nyelv hanem egy személyre szabott vagyis mindenkinél más és más,egy olyan nyelv ami specifikussan az adott hívő adottságainak megfelelően alakul ki.És ami kizárólag azért alakult ki,hogy a hívőt építse itt
a földi létben.Ezért a nem földi létben már nem lessz rá szükség.

A másik amit még elképzelhetőnek tartok,hogy ez nem Isten nyelve hanem Isten egy teremtményének a nyelve aki szimbiózisba kerül a hívővel egy módosult tudat állapot során.
Ezért is kérdeztem rá a Te esetedben is arra,hogy milyen körülmények voltak az első nyelveken szólásod alatt.

A harmadik lehetőség amit elképzelhetőnek tartok,hogy ez nem Isten nyelve nem egy másik teremtmény nyelve aki az emberen keresztül szól,hanem egy olyan nyelv amit
az ember hoz létre öntudatlanul,hasonlóan ahhoz a halandzsa nyelvhez mint amit a gyermekek is használnak és amik nyugtatólag hatnak rájuk.

És talán a legelképzelhetöbbnek azt tartom,hogy a fenti három lehetőség váltakozik a nyelveken szólok között.

Vagyis nem mondanám,hogy mindenki aki nyelveken imádkozik az ugyan abból az okból kifolyólag imádkozik nyelveken.

Ha valaki agresszív és gyülölkődő és egyfajta üldőzési mániában szenved ,mindenhol és mindenkiben az ellenséget keresi,és imádkozik nyelveken annál nem zárnám ki a démoni megszállás lehetőségét,és hogy a démon nyelvén szól ilyenkor.

ha valakiből viszont a Krisztusi szelidség és alázat árad és úgy imádkozik nyelveken,annál valószinübbnek tartom,hogy Isten nyelvén beszél vagy egy
angyal nyelvén.

Összeségében tehát nem az a mérvadó a számomra a nyelvekenszólással kapcsolatban,hogy ki beszél nyelveken és ki nem,hanem,hogy aki beszél nyelveken annak mennyire Krisztusi az ábrázata.

Hisz jeleket a sátán is feltud mutatni és így a nyelveken szólás is lehet egy hamis jel egyes emberek esetében.

Még egy kérdésem lenne hozzád,amire természetessen nem várom el,hogy válaszolj,főleg,hogy elsősorban az emberi kiváncsiságom kérdezi tőled.

Úgy is jó ha privátban válaszolsz erre.
A kérdésem az,hogy amelyik karizmatikus gyülekezetbe jársz annak ki a fő prédikátora.

Köszönöm

Szeretettel gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 01., szombat 08:09 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 08., péntek 17:52
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Sweet home:)
Szia
Gondolom pont ezért érdekel a nyelveken való imádkozás,hisz mint"laikus"azt mondanám,hogy
nincs rá szükség,ahogy Jézus tanította a tanitványokat imádkozni az bőven elég.

Nem is szólhatott nyelveken való imádságról, hisz ez a Szent Szellem pünkösdi kitöltése előtt nem élt, az Ő teljessége hozta el, és erre a korszakra szól. Én személy szerint ezt nem találtam indoknak, bár már hallottam.

Ugyanakkor van Bibliai alapja és amennyiben valóban hasznos akkor hibát követnék el ha ellene
szólnék.

Igaz, szóltam már ellene.

Számomra a nagy kérdés,hogy honnan ered ez a nyelv.

Azt mondják,hogy Isten"Szentlélek" nyelve,de ez számomra értelmezhetetlen,hisz Isten ha akar az összes embernek tud egy gondolatot"telepatikussan" elküldeni,rá adásul egy olyan gondolatot amit mindenki meg is ért,függetlenül attól,hogy milyen nyelven is beszél.

Ugyanakkor azt elképzelhetőnek tartom,hogy ez nem egy általános Isteni nyelv hanem egy személyre szabott vagyis mindenkinél más és más,egy olyan nyelv ami specifikussan az adott hívő adottságainak megfelelően alakul ki.És ami kizárólag azért alakult ki,hogy a hívőt építse itt
a földi létben.Ezért a nem földi létben már nem lessz rá szükség.

A másik amit még elképzelhetőnek tartok,hogy ez nem Isten nyelve hanem Isten egy teremtményének a nyelve aki szimbiózisba kerül a hívővel egy módosult tudat állapot során.
Ezért is kérdeztem rá a Te esetedben is arra,hogy milyen körülmények voltak az első nyelveken szólásod alatt.

A harmadik lehetőség amit elképzelhetőnek tartok,hogy ez nem Isten nyelve nem egy másik teremtmény nyelve aki az emberen keresztül szól,hanem egy olyan nyelv amit
az ember hoz létre öntudatlanul,hasonlóan ahhoz a halandzsa nyelvhez mint amit a gyermekek is használnak és amik nyugtatólag hatnak rájuk.

És talán a legelképzelhetöbbnek azt tartom,hogy a fenti három lehetőség váltakozik a nyelveken szólok között.

Vagyis nem mondanám,hogy mindenki aki nyelveken imádkozik az ugyan abból az okból kifolyólag imádkozik nyelveken.

Ha valaki agresszív és gyülölkődő és egyfajta üldőzési mániában szenved ,mindenhol és mindenkiben az ellenséget keresi,és imádkozik nyelveken annál nem zárnám ki a démoni megszállás lehetőségét,és hogy a démon nyelvén szól ilyenkor.

ha valakiből viszont a Krisztusi szelidség és alázat árad és úgy imádkozik nyelveken,annál valószinübbnek tartom,hogy Isten nyelvén beszél vagy egy
angyal nyelvén.

Összeségében tehát nem az a mérvadó a számomra a nyelvekenszólással kapcsolatban,hogy ki beszél nyelveken és ki nem,hanem,hogy aki beszél nyelveken annak mennyire Krisztusi az ábrázata.

Hisz jeleket a sátán is feltud mutatni és így a nyelveken szólás is lehet egy hamis jel egyes emberek esetében.

Valóban lehet sátáni jel, ha valaki minden áron szellemi megnyilvánulást akar, megtapasztalást, és nem magát a Szent Szellemet, és az Ő teljességének kitöltését. De hogy ez a sátáni jel nem fogja építeni, felüdíteni, megtisztítani, s sátáni jel "gyakorlása közben" nem fog kijelentést, megértést kapni az Igéből, az könnyen belátható.
Ahogy Andrew Wommack írta: "Tévedés azt gondolnunk, hogy az üdvösséggel együtt, automatikusan megkaptuk a Szent Szellem keresztségét, vagy, hogy a velejáró csodák, a jelenre már nem vonatkoznak. Sokan felteszik a kérdést:" muszáj nyelveken szólnom, amikor betölt a Szent Szellem?" Nem kötelesség, hanem előjog.


Még egy kérdésem lenne hozzád,amire természetessen nem várom el,hogy válaszolj,főleg,hogy elsősorban az emberi kiváncsiságom kérdezi tőled.

Úgy is jó ha privátban válaszolsz erre.
A kérdésem az,hogy amelyik karizmatikus gyülekezetbe jársz annak ki a fő prédikátora.

Köszönöm

Szeretettel gabriel[/quote] :) :) :)


Szándékosan nem írom le, hova járok, mert nem is tartom fontosnak.
Nem, nem szégyelnivaló, az már annál inkább, hogy sok embert ez alapján ítélnek meg.
"Ja, te odajársz. Az a XY ez meg ez, úgyhogy valószínű, nincs is elhívása, úgyhogy..."
Nem karizmatikus gyülekezet, és nem helyez nagyobb hangsúlyt a karizmákra, mint az Ige.
Nem pünkösdista gyülekezet, mégis élvezi pünkösd vissza nem vont áldásait.
Had' idézzek egyik kedvenc tanítóm könyvéből:
"Nem az a fontos melyik gyülekezetbe tartozol, hanem az, hogy melyik családba."
És ez Krisztus Teste.

Köszönöm az őszinte kérdéseket.
Üdv Gabry :)

_________________
Róma 9/5


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 03., hétfő 19:00 
Offline

Csatlakozott: 2007. szept. 02., vasárnap 10:31
Hozzászólások: 11
Amiről beszélünk: a Szentszelem

http://www.youtube.com/watch?v=5Mqkt7nHong


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 01:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
owen írta:
Amiről beszélünk: a Szentszelem

http://www.youtube.com/watch?v=5Mqkt7nHong


Kedves Szrobcsek

neked mint nyelveken imádkozónak mi a véleményed a fenti felvételről ?

A személyes véleményem,hogy amit a felvételen láttam az nem Istentől van.

Persze lehet,hogy tévedek,de a véleményem mégis határozottan az,hogy nem Istentől valók a felvételen levő emberi megnyilvánulások.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 06:42 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 08., péntek 17:52
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Sweet home:)
GABRIEL777 írta:
owen írta:
Amiről beszélünk: a Szentszelem

http://www.youtube.com/watch?v=5Mqkt7nHong


Kedves Szrobcsek

neked mint nyelveken imádkozónak mi a véleményed a fenti felvételről ?

A személyes véleményem,hogy amit a felvételen láttam az nem Istentől van.

Persze lehet,hogy tévedek,de a véleményem mégis határozottan az,hogy nem Istentől valók a felvételen levő emberi megnyilvánulások.



Nem tudom megnézni itt, ahol dolgozom, nem enged föl erre az oldalra.
De azt is gondolom, hogy ha valami csoda folytán visszatekinthetnénk a múltba, és látnánk pl. egy két tömeges gyógyulást az apostolok, vagy más hívők keze (persze, Jézus keze :) ) által, és az azt követő őrült felbojdulást, egyesek most is szélsőségről, és ördögi megnyilvánulásról beszélnének, ahogy a farizeusok Jézust is megvádolták, hogy az ördöggel űzi ki az ördögöket.
Tök' egyértelmű, hogy vannak testi megnyilvánulások, de vannak olyanok is akik bátor hittel meg merték ragadni Isten ígéreteit, s akiket használt is Isten az Ő Szelleme által.
Olvastam John G. Lake vagy Smith Wiggleswort életrajzát.
Igen, voltak és vannak, aki úgy fogadják Isten országát, mint egy gyermek.
Nem is csodálom, hogy egyesek ismeretlen szellemet vélnek bizonyos megnyilvánulások mögött.
Ismeretlen nekik.
De nem azoknak, akik vették az Ő teljességét, mely pünkösd óta áll Teremtőnk kegyelméből a benne hívők rendelkezésére, hogy jelek és csodák által hirdessék az örömhírt.
Nem, nem kell keresni a megnyilvánulásokat, mert hamar lemarad az ember az azt adó tekintetének ragyogásáról.
Vagy valóban az fog megnyilvánulni, akit legkevésbé sem szeretnénk.
De mikor megnyilvánul a csodatévő erők, a gyógyítások ajándéka, vagy a hit ajándéka, s az ember megszabadul, felépül, és fennhangon dícséri Jézus Krisztust, s kezdi hirdetni Isten királysághoz tartozó csodálatos dolgokat, akkor ott talán nem az ördög nyilvánult meg.

De megnézem majd a kisfilmet máshol.
(szerintem Benny Hinnről van szó, őt bírálják a legtöbbet, valakik, valamiért... :twisted: )

Áldott napot!

_________________
Róma 9/5


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 07:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
én meg pont munkahelyemen tudtam megnézni, OTTHON nincs működő hangkártyám :)

igazándiból a felvételen "semmi nem történik"... semmi OLYAN, amit ne ismertem volna...

Wagnert lehet szeretni, lehet nem szeretni... de az Apokalipszis most nevezetes jelenete alapján megítélni... hááát... minimum szűklátókörűségre vall...

ilyeténképpen egy tévéprédikátori helyzetben ALKALMAZOTT nyelvekenszólás alapján is le lehet sokmindent (tévesen) vonni

akinek ERRE van szüksége, tegye meg...

biblikusan nézve itt a KÖVETKEZŐK nem teljesültek: nem volt MAGYARÁZAT, nem történt a dolog "ékesen és jórenddel", így aztán PONTOSAN az történt, amit Pál is írt:
Pál apostol írta:
[1Kor. 14.23] Ha tehát az egész egyház összegyűl egy helyen, és mindenki nyelveken szól, azután bemennek oda be nem avatottak vagy hitetlenek, nem azt fogják-e mondani, hogy őrjöngtök?



az AVATATLAN (owen) bejővén EZT LÁTTA, és AZT HITTE, hogy ŐRJÖNGNEK

ebből is látható: Pálnak igaza van :D (nem mintha arra szorulna, hogy ezt ÉN BIZONYGASSAM, legfeljebb G777 előtt, de ez meg más tészta...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 08:25 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 08., péntek 17:52
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Sweet home:)
ilyeténképpen egy tévéprédikátori helyzetben ALKALMAZOTT nyelvekenszólás alapján is le lehet sokmindent (tévesen) vonni

akinek ERRE van szüksége, tegye meg...



Naaaagy, kövér hallelúja
:P
Üdv, szééép napot.

_________________
Róma 9/5


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 11:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Szrobcsek

Én egy szóval sem mondtam,hogy az ördög nyilvánult meg a felvételen,hanem azt mondtam,hogy szerintem,nem Isten szólt a felvételen levő emberen keresztül.

Ez az én véleményem.

Én csak azt tudom mondani,hogy nézze meg
mindenki maga a felvételt és az alapján
alkosson véleményt.

Amit a Szentlélekről írsz,hog ycsak pünkösd után lehetett venni,az ellentétes azzal,hogy akkor az ószövetség prófétái,hogyan szólhattak a Szentlélek álltal.

a Szentlélek= Istenlelke ,erre pedig bőven találsz utalást az ószövetségben,hogy hogyan töltekeztek be vele a próféták,akik utánna
általa szóltak

Szeretettel gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 14:49 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 08., péntek 17:52
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Sweet home:)
GABRIEL777 írta:
Kedves Szrobcsek


Amit a Szentlélekről írsz,hog ycsak pünkösd után lehetett venni,az ellentétes azzal,hogy akkor az ószövetség prófétái,hogyan szólhattak a Szentlélek álltal.

a Szentlélek= Istenlelke ,erre pedig bőven találsz utalást az ószövetségben,hogy hogyan töltekeztek be vele a próféták,akik utánna
általa szóltak

Szeretettel gabriel


Nem ugyan az ám a kettő
A Szellem ajándékai közül ez az egyetlen, amely az Ószövetségben nem működött.
A Szent Szellem által szóltak, vagyis prófétáltak a Szellem által, de nem vett bennük lakozást örökre.
"...mert nálatok lakik, és [color=darkred]bennetek marad
" János 14/17
""örök életre buzgó víznek kútfeje lesz őbenne..." János 4/14
""Aki hisz énbennem, amint az írás mondotta, élő víznek folyamai ömlenek annak belsejéből. Ezt pedig mondja vala a Szellemről, akit az Őbenne hívők vesznek majd; mert még nem vala Szent Szellem; mivelhogy Jézust még nem dicsőítették meg!" János 7/38,39

Pedig vala a Szent Szellem előtte is, meg még előbb is, csakhogy az új bort új tömlőbe lehet csak tölteni, úgy hogy az benne is maradhasson.
Benne. Örökre.

Egy kis rágcsálnivaló:

„Egy széles körben elterjedt félreértés a nyelveken szólás adományát úgy értelmezi, hogy ilyenkor a hívők a Szent Szellem által egy olyan ismert, mások által beszélt idegen nyelven szólalnak meg, természetfölötti módon, amelyet maguk sohasem tanultak. Bár a nyelvek ajándéka egyes esetekben működhet ilyen módon, s erre az Újszövetségben és az egyház történelmében egyaránt találunk példákat, magának Pál apostolnak a szavai cáfolják azt, hogy e karizmának ez lenne a fő és egyetlen célja: „Mert aki nyelveken szól, nem embereknek szól, hanem az Istennek; mert senki sem érti, hanem szellemben beszél titkos dolgokat.” (1Kor 14:2)
Nem igaz tehát, hogy a nyelveken szólás ajándékát az apostolok arra kapták volna, hogy így váljanak képessé a pogány nemzetek között az általuk nem ismert nyelveken történő igehirdetésre: egyetlen egy ilyen prédikációról sem tudósít bennünket a Szentírás!
Ezt az elméletet azok a teológusok okoskodták ki, akik nem tapasztalták meg ennek a karizmának a működését, s így próbálták megérteni, miről is lehetett szó.
Egy harmadik nézet szerint – amelyet általában azok vallanak, akik valamilyen érthetetlen okból, talán a megcsalattatástól való félelemtől vagy egyszerűen csak a vallásos materializmustól vezéreltetve semmiképp nem akarnak maguk is nyelveken szólni – nem kell mindenkinek megkapnia ezt az ajándékot, mondván: az Újszövetség szerint sem szól mindenki nyelveken (1Kor 12:30).
Számos bibliatanító szerint azonban ez a bibliai megjegyzés nem a Szent Szellemben való keresztségkor az újszövetségi leírásokban általánosan megnyilvánuló nyelveken szólásra, azaz a személyes, Istennel való kapcsolatban használt imanyelvre vonatkozik, hanem annak nyilvános, istentiszteleti szolgálat formájában használt, magasabb szintű, magyarázattal is egybekapcsolt működésére, amely valóban nem mindenkinek adatik meg.
De e teológiai ellenvetésen kívül még érdekesebb feltenni azt a kérdést, hogy miért hivatkoznak erre ilyen vehemensen azok, akik maguk nem szólnak nyelveken, azaz hogy miért nem vágyakoznak egyáltalán arra, hogy megkapják a Szent Szellemnek ezt az ajándékát, sőt miért védekeznek ennek lehetőségével szemben? (Megjegyzendő, hogy a Szentírás szerint csak a démonok befolyása alatt álló emberek félnek a Szent Szellem jelenlététől és megnyilvánulásaitól. De ebből is van szabadulás.) Holott Pál apostol egyértelműen felszólítja a hívőket: „Kövessétek a szeretetet, kívánjátok a szellemi ajándékokat…” (1Kor 14:2)
Sőt az apostol alább ekként ír: „Szeretném [theló]…, ha mindnyájan szólnátok nyelveken…” (5. vers) Egyes bibliatanítók kiemelik, hogy a görög theló szó ugyan valóban jelent óhajtást is („szeretném”), de alapjelentése ez: „akarom”. Pál mondata tehát erősebb igényt fejez ki, mint az a – többnyire nyelveken nem szólók által készített – magyar bibliafordításokból kiérződik: „Akarom… hogy mindnyájan szóljatok nyelveken…”
Ha nem is kifejezett parancs ez, mégis több, mint vágy: az apostol fontosnak tartja, hogy a hívők átvegyék és használják Istennek ezt az ajándékát.
Általános tapasztalat azonban a lelkészek között, hogy a racionalista-materialista európai kultúrában felnőtt emberek ilyenkor gyakran nehezen képesek eleinte megszólalni nyelveken. Jóllehet hisznek abban, hogy a Szent Szellem beléjük költözött, sőt gyakran érzik is ezt, a természetfölöttitől a végsőkig elidegenedett civilizációs kultúrájuk miatt – amely képes ugyan gondolkodni a transzcendensről, ám nem tud a gyakorlatban együttműködni azzal, mozogni benne – nem értik, „hogyan” is kellene nyelveken szólniuk.
Egyesek passzívan azt várják, hogy a Szellem totális uralmat vegyen a szájukon, nyelvükön, és „szólaljon meg” – helyettük – az ő hangképző szerveikkel. A Szentlélek-keresztség és a nyelvek adománya azonban nem „automatikus beszéd”, mint a spiritiszta médiumok vagy a pogány sámánok, varázslók transzállapotban, akaratukon kívül mondott szavai.
Izrael Istenének Szelleme nem démon, aki leuralja az embert, és eszközként használja: a Szentlélekkel együtt kell működni hitben.
A prófétálást jelentő bibliai héber szó (hitnabbé) nyelvtani alakja is egészen pontosan „kölcsönösen, közösen együtt” végzett tevékenységre utal, részleteiben kibontva akár így is fordíthatnánk: „Istennel kölcsönösen egymást felindítva, együtt, közösen eksztatikus beszédet mond vagy eksztatikusan viselkedik” . Ugyanez áll a nyelveken szólásra is (amelyet a Szentírás egy helyen szintén a prófétálás tágabban értelmezett kategóriájába sorol): tévedés passzívan arra várni, hogy a Szent Szellem szóljon a számon keresztül. A Szentírás szerint „megtelének mindnyájan Szent Szellemmel, és kezdének szólni más nyelveken, amint a Szellem adta nékik szólniuk” (Csel 2:4).
Azaz nem a Szent Szellem szólalt meg, hanem ők! – a Szellem pedig adta a szavakat. Kölcsönösen, közösen, egymást indítva kell együttműködni a Szellemmel, nem pedig passzívan várakozni.
Ez ma sincs másként. Amikor valaki a Szellem vételekor már hitre jut abban, hogy a Szent Lélek teljességét vette, és az örökre belé költözött, egyszerűen el kell kezdenie nyelveken szólni. Neki kell elkezdenie.
Csukott szájjal nem lehet beszélni. A hívőnek kell megszólalnia
De hogyan? – kérdezik ilyenkor sokan. Nos, ez annyira egyszerű, hogy nem is lehet elmagyarázni: mindössze a hitben kilépve el kell kezdenie nyelveken szólni! Neki kell hangot kiadnia, ezt nem fogja a Szellem megtenni helyette, neki kell ajkait és nyelvét mozgatnia, neki kell elkezdenie beszélni egy új, ismeretlen nyelven – a Szentlélek pedig a szavakat fogja adni.
Ezen a ponton, amikor a transzcendencia a róla való beszéd helyett valóságos gyakorlattá válik, a materialista-racionalista európai értelem mélyen „megbotránkozik”: a „hit ugrását” ezúttal is, mint mindig, őrültségnek, értelmetlen butaságnak, ijesztő esztelenségnek, megalázó és bolond gyerekességnek, műveletlenségnek, közönséges halandzsázásnak, becsapásnak és minden hasonló rossznak érzékeli – éppen ezzel bizonyítva, hogy megtörtént a csoda: a hívő kilépett végre a testi értelem kontrollja alól a természetfölöttibe.
A nyelveken először megszólaló még maga is megpróbáltatásként élheti meg az értelmében hirtelen kitörő háborút. Azonban, ha ekkor a hitben kitart, a szívére hallgat, és állhatatosan folytatja a nyelveken szólást, amíg az kis patakként utat vágva magának fokozatosan már széles folyamként árasztja el, akkor végül a természetfölötti léptékű békesség, öröm, szeretet, erő, hit, remény, egészség olyan tengerére hajózik ki, amilyenről soha életében még csak álmodni sem mert volna, és nem gondolta, hogy ilyen egyáltalán létezhet: beteljesedett Szent Szellemmel.”
[/color]

_________________
Róma 9/5


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 412 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 28  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 34 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség