Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 412 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 28  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 25., szerda 16:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
igen... a hatalom gőgje... az :D

MILYEN hatalmam van itt nekem? még modi se vagyok... csak egy egyorrú hülye aki irogat mindenfélét...

most például azt, hogy MÉLYEN ELGONDOLKOZTATOTT a G777 és prophet között megerősödni látszó közös ideológiai platform...

kedves Prophet!

nem tudom, mennyire "túl nagy kérés", de azt hiszem itt az ideje, hogy te is kigyere a fényre Swedenborggal kapcsolatosan

mert ha te G777 mellett Swedenborggal is egy platformon vagy, akkor remek, mindent értek, és ugyanakkor borzasztóan szégyellem magam a karizmatikusok nevében, mivel tulipnak látszik igaza lenni...

az egyetlen, amit megtehetek "a védelmünkben", hogy ebben az esetben MEREVEN elhatárolódok tőled... HADD NE KELLJEN!!!

ezért NAGYON REMÉLEM, hogy ez nem így van...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 25., szerda 17:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Prophet írod:

"Ez szerintem szinte már gyűlölet, ami ellene itt folyik. Ez a véleményem. "


Ne formálj elhamarkodottan véleményt. Indut pont az a vád érte nem is olyan rég, hogy kiemelten sokat, eltúlzott figyelemmel fordul Gabriel felé.Olvasd el a Közvetítés topicot, pl.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 25., szerda 18:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. júl. 25., szerda 21:30-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 25., szerda 19:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
-


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 25., szerda 19:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves G7!

A kérdéseid nagyon jók, abszolút a probléma gyökerére világítanak rá.

>G7>Akkor válaszolj nekem arra,hogy exel közös platformon vagy-e amikor úgy értelmez egy Igét hogy abban Jézus anyagi gyarapodást igért a híveinek...

Ex-szel közös plattformon vagyunk abban, hogy elfogadjuk a Biblia feltétlen tekintélyét. Ha egy konkrét kérdésben eltérően vélekedünk, az nem az Ige tekintélyét rombolja, hanem a mi emberi értelmünk korlátolt voltát mutatja )vagyis, hogy valamelyikünk téved)

>G7>Ha én nem vagyok keresztény amiért azt mondom,hogy a Bibliát is meg kell a Lélekben vizsgálni

Én pont azt állítottam, hogy a kereszténység alapjainak nem mond ellent, hogy vizsgáljuk meg miben hiszünk. Az a kérdés, hogy a vizsgálat után hova jutunk. (mert azzal szerintem te is egyetértesz, hogy az Isten Szent Lelke nem fog egyikünknek egyfélét, másikunknak másfélét mondani erről a kérdésről)

>G7>... a Bibliát,hogy a saját szája íze szerint értelmezi ,kiforgatja?

Szerintem óriási a különbség akozött, ha valaki egy igét teszem azt kiforgat, vagy másképp értelmez mint én - meg aközött, ha valaki magának az Igének a hitelességét vonja kétségbe. Mert a gyarló ember tévedhet, de Isten Igéje nem téved, ezt Isten hatalma garantálja, aki képes volt megőrizni az Igét torzulásmentesen annak ellenére, hogy évszázadokig enciklikák tiltották halálbüntetés terhe mellett (!) a Biblia laikusok általi terjesztését, másolását. A talált példányokat pedig megsemmisítették.

(Vajon Sátánnak miért volt érdeke, hogy a Bibliát ennyire igyekezzen kivonni a forgalomból?)

Végül egy apróság - Erika sztem pozitív értelemben állította, hogy túl sokat foglalkozom veled. Tehát nem azt mondta, hogy én gyűlöllek, hanem, hogy a többiek szerint túl sokat foglalkozom veled.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 25., szerda 20:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. júl. 25., szerda 21:43-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 25., szerda 20:39 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Bocsi, ez itt nem a "Nyelvekenszólás" topik?

Ha az eredeti téma már érdektelen, akkor szívesen törlöm, mert ami itt folyik, annak semmi értelme.

admin


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 25., szerda 20:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves G7!

>G7>Azt nem tudom,hogy honnan veszed,hogy a sátán akarta a Bibliát kivonni a forgalomból.

Miért szerinted milyen lélek mozgat valakit, mikor a Biblia terjesztése miatt emberek tömegét lemészárolja. Úgy, hogy közben maguk az inkvizitorok leírják, hogy pl a valdensek milyen szentéletű, visszavonultan élő emberek voltak. Mielőtt kiírtották őket. Már hivatkoztam erre a szövegre, de mindig szívesen teszem, tiszteletem jeléül:
Egy kis infó a valdensekről

>G7>Az igazság az,hogy a Bibliai ismeret pont akkor kezedett felhigulni amikor a Biblia elterjedt

Ez az állítás azért nem helytálló szerintem, mert a Biblia elterjedése előtt nem is lehet tényleges bibliaismeretről beszélni. Amit az emberek a latin nyelvű miséken felfogtak - azt jól példázza a "Krisztus teste" latin kifejezés - amit a köznyelv hókusz-pókusz-nak értett (valójában: hoc est corpus Christi) Az átlag ember a babonákat ismerte, de a Bibliáról fogalma nem volt.

>G7>Hisz pont azt mondtad elötte,hogy ha ugyanaz a lélek vezet két embert akkor megeggyező véleményt is kell alkotniuk a Bibliában található Igékről.

Pontatlanul idézel, mert én azt mondtam, a Biblia ihletett voltáról kell meggyőződniük, ami alap kérdés. Az általad felhozott gazdagok vagyunk vagy szegények meg egy marginális kérdés. Ráadásul mindkettőre van példa a Bibliában, mint ahogy igéret is van arra, hogy jobb kezed felől elesnek ezren - hozzád meg nem közelget a baj, de mégis van olyan helyzet, amikor meg a hívőt is éri a baj. Isten nem sablonokat alkalmaz, van akit megpróbál és elveszi tőle a vagyont, van akit azzal próbál meg, hogy ad neki, van aki azért bővelkedik, mert hívő, és gyümölcsként ezt is megnyeri, van akinek a jellemfejlődéséhez meg a szegénységben megtapasztalt Isteni gondviselés kell. Láttatlanban azt mondom, hogy ezt Ex is így gondolja.

>G7>És ha emlékeim nem csalnak a katolikusokkal sem igazán válalsz közösséget

Ez így túl erős, inkább úgy fogalmaznék, hogy a katolikus tévtanításokkal nem vállalok közösséget. Minél inkább elfogadja valaki (akár katolikus, akár nem) a Biblia ihletett voltát, annál inkább közösségben vagyok vele - ez gyakorlati tapasztalat. Több olyan egyszerű, tanulatlan emberrel találkoztam, aki naponként olvasva és komolyan véve a Bibliát közösségben volt velem.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 25., szerda 20:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Gabriel!

Én szívesen átengedem a veled való beszélgetés lehetőségét Prophetnek, igazán érdeklődve fogom olvasni, hogy azokra a kérdésekre, amiken átmentünk a Közvetítésben, milyen válaszok születnek köztetek.Hadd lássuk, egy másik kettősnél, hogyan alakul ez a lényeges kérdésekről szóló vita.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 25., szerda 21:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Bocs Admin, igazad van. (Nem lehetne átemelni a Közvetítésbe a mai termést?) Aztán igyekszünk figyelni.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 25., szerda 21:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
-


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 08:38 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Kedves Net!
Remélem most elkerülöm Admin tisztogató akcióját. Ha nem lett volna nálunk áramszünet és a topicban tavaszi nagytakarítás már leírtam volna, hogy irígylem a problémáidat a görög nyelvtannal kapcsolatban. Én autodidakta módon szabadidőben akartam görögöt tanulni. El is jutottam az ego eimi kezdetű kijelentő mondatokig. :(
Egyébként ki az a Swedenborg?
Üdv: Kuruc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Kuruc kérdéséhez!
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 08:42 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Kuruc!

Privát megadom az oldal net címét de nem akarom reklámozni!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 27., péntek 05:47 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Köszönöm, kedves Tamás!
Ha ez az a horoszkópos oldal, akkor már eddig is többet foglalkoztam velea kelleténél (egyszer megnéztem, hogy mi az), de ha nem, akkor érdekelne.
Üdv, Kuruc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 27., péntek 07:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kuruc írta:
Kedves Net!
Remélem most elkerülöm Admin tisztogató akcióját. Ha nem lett volna nálunk áramszünet és a topicban tavaszi nagytakarítás már leírtam volna, hogy irígylem a problémáidat a görög nyelvtannal kapcsolatban. Én autodidakta módon szabadidőben akartam görögöt tanulni. El is jutottam az ego eimi kezdetű kijelentő mondatokig. :(
Egyébként ki az a Swedenborg?
Üdv: Kuruc


ego eimi, swedenborg: ENNYI PONT ELÉG, amennyit tudsz róla ;)

ÍGY MARADJ :)

nekem a kedvenc görög mondatom:
O θεoς αγάπη εστίν
a FOLYTATÁSÁVAL EGYÜTT már nem olyan egyszerű megjegyezni görögül, de EZ egyszerű: az Isten SZERETET :) (mégpedig AGAPÉ-szeretet)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 412 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 28  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség