Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 412 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Következő
 

Re: Nyelvekenszólás
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 05., vasárnap 12:05 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Mitől evangéliumibb a Református igehírdetés, mint a Karizmatikus?!
Véleményem szerint attól, hogy az ajándékokat nem hozzák azonos szintre az örömhírrel (A Megváltás tényével).
Magyarán nem keverik össze a parancsolat teljesítését, az azt követö "jelekkel".
Írom mindezt úgy, hogy nem vagyok református és vallom Isten minden karizmáját...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 05., vasárnap 14:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
TCsaba írta:
Mitől evangéliumibb a Református igehírdetés, mint a Karizmatikus?!
Véleményem szerint attól, hogy az ajándékokat nem hozzák azonos szintre az örömhírrel (A Megváltás tényével).
Magyarán nem keverik össze a parancsolat teljesítését, az azt követö "jelekkel".
Írom mindezt úgy, hogy nem vagyok református és vallom Isten minden karizmáját...

Kedves Csaba ez nem bizonyíték, hanem egy vélemény, ami ráadásul magában foglal egy alaptalan állítást.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 05., vasárnap 16:27 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Kedves exrefis!
A topic témája alkalmatlan arra, hogy kifejtsem, hogy egy igehírdetés mitől lesz evangéliumibb, a hírdetett evangélium pedig mitől lesz igei.
Ha ez meg van, akkor azt is be lehet látni, hogy egy evangélíum hogyan válik hamissá.
Egyszer egy másik topicban erről is beszélhetünk...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 05., vasárnap 17:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
TCsaba írta:
Kedves exrefis!
A topic témája alkalmatlan arra, hogy kifejtsem, hogy egy igehírdetés mitől lesz evangéliumibb, a hírdetett evangélium pedig mitől lesz igei.
Ha ez meg van, akkor azt is be lehet látni, hogy egy evangélíum hogyan válik hamissá.
Egyszer egy másik topicban erről is beszélhetünk...

Én nem erőltetem a dolgot, csak ha valaki érvként a nyelvekenszólás ellen megkérdőjelezi, hogy milyen evangéliumot hirdetnek ott, akkor érdemes tisztázni, hogy milyen alpokon ítéli meg a hirdetett evangéliumot?
És az is kérdés lehet, hogy miért veszi természetesen értékesebbnek az, ahol nem történik semmi olyan ami a Bibliában?
Mivel én ezeket sokszor átgondoltam, azt is tudom, hogy mitől evangéliumibb egy igehirdetés. És ha te is elmondod a te álláspontodat(itt vagy máshol), és az más, mint a bibliai mérce akkor ismét kérdéseket fogok feltenni.:-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 05., vasárnap 20:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves VaD!
Ha még olvasod, még egyszer hansúlyozom, hogy nagyra értékelem, hogy ez a vitánk így ért véget, vagy szakadt félbe. Ezen a pontos általában nem így szokotott folytatódni.
Ez kétségtelen a te érdemed.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára exrefis 2012. aug. 08., szerda 11:08-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 07., kedd 10:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Elküldve: vas. aug. 05, 2012 3:46 pm

TCsaba


Egyet értek!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 08., szerda 02:15 
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 15., péntek 05:55
Hozzászólások: 50
exrefis írta:
Kedves VaD!
Ha még olvasod, még egyszer hansúlyozom, hogy nagyra értékelem, hogy ez a vitánk így ért véget, vagy szakad félbe. Ezen a pontos általában nem így szokotott folytatódni.
Ez kétségtelen a te érdemed.

Szia exrefis!
Igen, még mindig többet olvasok, mint írok (s ez nem is biztos, hogy hátrány, mi?)
Azért jólesik, hogy visszatértél rám ebben a szellemben (Szellemben?) :D
Üdv: VaD


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2014. jan. 31., péntek 22:56 
Offline

Csatlakozott: 2011. márc. 15., kedd 20:54
Hozzászólások: 30
Ritkán jövök ide olvasgatni, de most rászántam néhány órát, hogy ezt a témát végig olvassam. Az első oldalak kissé próbáltak elriasztani a néhány adok - kapok láttán. Aztán örömmel tapasztaltam, hogy milyen kulturáltan, őszintén és nyíltan tudtok egy - egy kényesnek mondott témáról beszélgetni.

Nekem is van gondolatom, illetve tapasztalatom a tárgyalt kérdéskörrel kapcsolatban. Ezt szeretném most megosztani veletek. Évekkel ezelőtt már néhány fórumon leírtam a megtérésem történetét és abból hozom az ide kapcsolódó történéseket.

Idézet:
A teljes gyógyuláshoz nem kevés időnek kellett eltelni.
Fiatal keresztényként sok küzdelemben, kísértésben volt részem. Amikor nagyon szorongatott volt már a helyzet, akkor elvonultam a csendbe, a magányba, a Duna partra... stb. Nem ismertem még azt a kifejezést akkor, hogy "szellemi harc". Tudatlanul csak a szükség miatt mondtam olyanokat, hogy: "Uram te legyőzted a sátánt...Nem lehet, hogy megint bekövetkezzen az a valami.. stb" (már nem emlékezem konkrétan, hogy mi volt az aktuális téma) Ez a fajta tusakodás jól bevált és ebben gyakoroltam magam a nehéz helyzetekben. Azonban bekövetkezett ez a fentebb említett rendkívüli nehéz próbatétel. Elvonultam a csendbe. Megpróbáltam kiönteni a szívemet, de nem ment. Nem tudtam megszólalni. Nem tudtam imádkozni. Még azt a nevet sem voltam képes kimondani, hogy JÉZUS. Pedig abban a névben erő van. Szoktam másoknak tanácsolni, hogy ha nem is tud mit imádkozni, akkor hívja segítségül Jézus nevét. Talán egy példával próbálom illusztrálni azt az állapotot. (Kimegyek az erdőre fát vágni, és olyan ügyetlenül állok, hogy rám dől a fa. Nem sok híja, hogy végez velem. Kiáltani sem tudok, mert annyira szorít a földhöz. Ha véletlenül arra jön valaki, annak sem vagyok képes jelezni, hogy segítsen. Az egész segélykérésem az állapotom, amit ha meglát Valaki, és könyörülve kiszabadít.)
Tehát ebben a vajúdó, vergődő állapotomban egyszer csak elkezdek beszélni. Szavakat, mondatokat tagoltan egymás után szép lassan. Néhány perc múlva megkönnyebbülök. (Most veszi le rólam Valaki azt a nagy fát, ami rám dőlt) Már meg tudom fogalmazni, hogy köszönöm Uram. Hála tölti el szívem és minden nyomás, szorongató érzés..stb eltűnt. Mi volt ez? Mi történt velem? És néhány igét felidézve próbálom helyretenni magamban a történteket.

1 Kor. 14.2
"Mert a ki nyelveken szól, nem embereknek szól, hanem az Istennek; mert senki sem érti, hanem lélekben beszél titkos dolgokat."

Ekkor értem meg, hogy amit én addig hallottam, mások nyelveken szólását, az azért volt visszataszító, mert versengésből volt, embereknek szólt (hogy ő mennyire tud) és nem az Istennek.
.
1 Kor. 14.4
"A ki nyelveken szól, magát építi; de a ki prófétál, a gyülekezetet építi."

Akkor abban a nehéz órába (és az óta számtalanszor) nagyon megépültem és így könnyebb másokat is építeni.
Az alábbi igék is nagyon ide kívánkoznak még.

Róm. 8.26-27
"Hasonlatosképpen pedig a Lélek is segítségére van a mi erőtelenségünknek. Mert azt, a mit kérnünk kell, a mint kellene, nem tudjuk; de maga a Lélek esedezik mi érettünk kimondhatatlan fohászkodásokkal.
A ki pedig a szíveket vizsgálja, tudja, mi a Lélek gondolata, mert Isten szerint esedezik a szentekért."

Nem lettem egy csapásra szent ember, de kaptam egy Isteni segítséget, melyet bármikor alkalmazva erőt meríthetek.
Nem kezdtem el erről tanítani, bizonyságot tenni. Az alábbi példával próbálom megvilágítani, hogy miért nem.
(Minden növénynek van látható és láthatatlan része. A látható része a föld feletti. Ágai, levelei, virága, gyümölcse..stb csak akkor lesz kívánatos, értékes a környezete számára, ha a láthatatlan része, a gyökerei jó talajban vannak. A jó talaj pedig a trágyás nedves föld, amibe nem valami gusztusos turkálni. Vagyis ha a láthatatlan részt, a gyökereket feltárom, akkor az a látható résznek a rovására fog menni és az egész növény értéktelenné válik)
Az imaéletem az csak kettőnkre tartozik. A Szerelmesemre és rám. A Vőlegényre és a menyasszonyra. Persze személyes beszélgetésekben, ha előjött a téma, akkor megosztottam másokkal is a megtapasztalásaimat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2014. feb. 03., hétfő 05:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Kedves Imre!
Nagyon rendben van, amit írtál.
Köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2014. feb. 03., hétfő 12:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Imre!
Nagyon korrekt, amit írt, vagy írtál.
Különösen értékelem azt, hogy kiemelted az ajándékok lényegét, vagyis azt, hogy azért kaptuk azokat, hogy segítségünkre legyenek a kereszténnyé, tanítvánnyá válásban, erőtlenségünkben.
Ugyanis nagyon sokszor hallottam reformátusoktól azt a fefuvalkodott reakciót, hogy: Nekem van rendes hitem, nincs szükségem ezekre a gyanús dolgokra.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2014. feb. 03., hétfő 15:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Amikor én nagyon nehéz helyzetben voltam, akkor csak annyit tudtam kimondani, sőt ki se mondtam, csak imában nyöszörögtem:
"Igen Uram! Igen Uram! Neked van igazad, bocsájts meg nekem bűnösnek!"

És akkor értettem meg ezt az Igét:
"Kiálts Hozzám a nyomorúság idején, én megszabadítalak és te dicsőítesz engem."

Az én kiáltásom ez a fajta nyöszörgés volt, DE Ő EZT IS HALLOTTA, és kiáltásnak vette és én azóta ŐT, JÉZUS KRISZTUST szeretném dicsőíteni. Róla bizonyságot tenni szóban, tettben, akaratban.

Azóta is ez segít a Sátán elleni harcban, amikor vádol, amikor el akar veszíteni....

A nyelveken szólásból megtérési kérdést csinálni (Lélek keresztség, első hitbeli cselekedet, stb...), mint ahogy ezt teszik pünkösdista testvéreim, nagyon nagy baj! Másokat az üdvösségből kirekesztő beszéd....
Ez az ajándék ezredik a sorban és első helyre tenni durva aránytévesztés.

A BŰNBOCSÁNATBAN, a FELSZABADÍTÁSBAN találkozik az ember az Istennel.
Hallottam arról bizonyságtételt, hogy "amióta nyelveken szólok, azóta biztos vagyok Isten létében."
Én amióta a kárhozat szélén voltam és amióta onnan az Úr Jézus kiszabadított, azóta nem kérdés számomra, hogy amiről a Biblia beszámol, az a TELJES valóság!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2014. feb. 03., hétfő 17:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
A nyelveken szólásból megtérési kérdést csinálni
Kedves Péter! Senki nem csinált megtérési kérdést a nyelveken szólásból, csak te, ezzel a beírásoddal.

pauler írta:
(Lélek keresztség, első hitbeli cselekedet, stb...), mint ahogy ezt teszik pünkösdista testvéreim, nagyon nagy baj!
"Lélek keresztség, mint első hitbeli cselekedet? Ezt most hallom először. :)

pauler írta:
Másokat az üdvösségből kirekesztő beszéd....
Ez az ajándék ezredik a sorban és első helyre tenni durva aránytévesztés.
Nem tudok olyan helyet, ahol az ajándék lenne az első a sorban, már csak azért is mert az ajándék az ajándékozó miatt és érte érdekes. Szerintem az ajándékok gyakorlati elvetése, elutasítása, na az durva aránytévesztés.

De azt sem értem, hogy Imre teljesen szelíd és konszolidált beírására miért kell egy ilyen frusztrált reakciót adni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2014. feb. 03., hétfő 20:16 
Offline

Csatlakozott: 2011. márc. 15., kedd 20:54
Hozzászólások: 30
pauler írta:
Amikor én nagyon nehéz helyzetben voltam, akkor csak annyit tudtam kimondani, sőt ki se mondtam, csak imában nyöszörögtem:
"Igen Uram! Igen Uram! Neked van igazad, bocsájts meg nekem bűnösnek!"


Ismerős számomra is a nyöszörgés, meg a nyüszítés is, de a nagyon nehéz helyzeteknek is vannak különböző fokozatai. És nem is mindig a bűneink miatt történik velünk ilyesmi. Jób sem a bűnei miatt került abba a nehéz helyzetbe. Nem szeretném a téma címe (Nyelveken szólás) miatt ide hozni a történetemet, melyből majd megismerhetitek, hogy mi is volt az a rendkívüli nehéz próbatétel, melynek egyik gyümölcse volt a nyelveken szólásom.

Ezért a "KERESZTYÉN HITÜNK » Megtérés, személyes hit" című
témához bemásolom a megtérésem történetét. Az Istennel való találkozásom első néhány évéről írok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2014. feb. 03., hétfő 21:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Ismerős számomra is a nyöszörgés, meg a nyüszítés is, de a nagyon nehéz helyzeteknek is vannak különböző fokozatai. És nem is mindig a bűneink miatt történik velünk ilyesmi. Jób sem a bűnei miatt került abba a nehéz helyzetbe. Nem szeretném a téma címe (Nyelveken szólás) miatt ide hozni a történetemet, melyből majd megismerhetitek, hogy mi is volt az a rendkívüli nehéz próbatétel, melynek egyik gyümölcse volt a nyelveken szólásom.


Kedves Imre!

Az ember valóban két dolog miatt kerülhet nehéz helyzetbe.
Az egyik a bűneinek a következménye, a másik az Úr próbája, amiben a Sátánt is engedi cselekedni.

Saul a bűnei miatt bukott el, mint király, Jób az Úr akaratából próbáltatott meg a Sátánt is eszközként használva.

Aztán van az, amikor az ember a "bűneivel megágyaz" a Sátánnak, vagy más képpel kifejezve a bűneivel kinyitja a főbb kapukat a várának a falain és ilyenkor a Sátán mint kés a vajban veszi át a hatalmat az ember élete felett.

Mind a két este egyben közös.
Jézus Krisztusnak kell a vár urának lenni. A bűneink felett is Ő lehet egyedül Úr, neki van hatalma az ember bűne felett és a Sátán felett is egyedül Neki van ereje.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2014. feb. 03., hétfő 21:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Kedves Péter! Senki nem csinált megtérési kérdést a nyelveken szólásból, csak te, ezzel a beírásoddal.


Rosszul emlékszem, hogy volt utalás arra, hogy amikor valakit betölt a Szent Lélek, akkor nyelveken szól? Talán két Igehely is utalásként megjelent.....
Ha nem jól emlékszem, akkor bocsánat.
Ami akkor is zavart, hogy ez úgy lett beállítva, mint kizárólagosság, mint az egyedüli és biztos jele a megtérésnek.

Idézet:
"Lélek keresztség, mint első hitbeli cselekedet? Ezt most hallom először. :)


vessző volt közte.... :-(

Idézet:
De azt sem értem, hogy Imre teljesen szelíd és konszolidált beírására miért kell egy ilyen frusztrált reakciót adni?


=

Idézet:
Ugyanis nagyon sokszor hallottam reformátusoktól azt a fefuvalkodott reakciót, hogy: Nekem van rendes hitem, nincs szükségem ezekre a gyanús dolgokra.


erre miért volt szükség?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 412 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség