Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 412 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 28  Következő
 

Re: Nyelvekenszólás
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 22., vasárnap 17:08 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Kedves exrefis!
Lehet, hogy félre értettem, amit írtál.
Nekem úgy tünt a hsz-edből, hogy azt állítod, hogy hajdan valós emberi nyelveken prédikáltak a gyülekezetekben, akár többen is egyszerre, és Pál csak ez ellen intett, de ez ma már nincs.
Ez szerintem sincs és furának is találom...
Ne haragudj, de ha én hallgatom az értelmemmel egy testvérem imáját, akkor az miként lehet ugyan az, mintha ezalatt nyelveken szólnék, aztán a végén mondok egy áment valamire, de mire?
"Hogy van hát? Imádkozom a lélekkel, de imádkozom az értelemmel is;énekelek a lélekkel, de énekelek az értelemmel is.
Mert ha lélekkel mondasz áldást, az ott lévő avatatlan miképen fog a te hálaadásodra Áment mondani, mikor nem tudja mit beszélsz?
Mert jóllehet, te szépen mondasz áldást, de más nem épül abból."
1Kor.14:15-17
Szerinted itt a nyelveken való prédikációról beszél Pál?
Amúgy éngem nagyon zavar, amikor valaki érthető magyarsággal imádkozik, s közben körülöttem 10-en "duruzsolnak" alatta a fülembe valamit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 22., vasárnap 17:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
TCsaba írta:
Ne haragudj, de ha én hallgatom az értelmemmel egy testvérem imáját, akkor az miként lehet ugyan az, mintha ezalatt nyelveken szólnék, aztán a végén mondok egy áment valamire, de mire?

Kedves Csaba! Ez azért probléma neked, mert nem ismered a nyelveken szólást, (de azért kritizálod, vagy elítéled). Ha nyelveken szól valaki, akkor nem az értelmét használja, hanem a SzSzellem használja az ő nyelvét, közben az értelmével nyugodtan oda tud figyelni a magyarul imádkozóra és arra ámnet mondani. Az ő közben nyelveken elmondott imájára pedig nem kell senki másnak áment mondani, mert az nem a nyilvánosságnak szól.
Idézet:
"Hogy van hát? Imádkozom a lélekkel, de imádkozom az értelemmel is;énekelek a lélekkel, de énekelek az értelemmel is.
Mert ha lélekkel mondasz áldást, az ott lévő avatatlan miképen fog a te hálaadásodra Áment mondani, mikor nem tudja mit beszélsz?
Mert jóllehet, te szépen mondasz áldást, de más nem épül abból."
1Kor.14:15-17
Szerinted itt a nyelveken való prédikációról beszél Pál?
Itt a nyilvánosságnak való nyelveken szólásról beszél Pál. Ilyet viszont én még nem láttam gyakorolni. A nyilvánosságnak szóló nyelveken szólás, magyarázat nélkül valóban értelmetlen lenne. Viszont az sem olyan bűn, mint ahogy az antikarizmatikusok szeretik beállítani, csak értelmetlen időtöltés.

Idézet:
Amúgy éngem nagyon zavar, amikor valaki érthető magyarsággal imádkozik, s közben körülöttem 10-en "duruzsolnak" alatta a fülembe valamit.
Lényeg, hogy Istennek tetszik. Engem meg a szellemi látás nélküli erőtlen prédikáció, zavaros igemagyarázat zavar.:-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 22., vasárnap 20:01 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Igazad van kedves ex!
Tényleg nem értettem. Egyáltalán nem ítélem el a nyelveken szólást.
"Mert ha nyelvvel könyörgök, a lelkem könyörög, de értelmem gyümölcstelen."
1Kor.14:14
Erre otthon is lehetne az embernek alkalma, ezért felesleges a gyülekezetbe menni.
Viszont kipróbáltam kiváncsíságból amit mondtál, még ajándék nélkül sem okozott problémát számomra, hogy a nyelvem össze-vissza járatva, hangokat kiadva a tévéműsorra koncentráljak. Gondolom ez egy valós ajándék működése közben sem okozhatna nehézséget. A probléma ezzel továbbra is az, amit Pál ír:"Azért ha az egész gyülekezet egybegyűl és mindnyájan nyelveken szólnak, bemenvén az idegenek vagy hitetlenek, nem azt mondják-é, hogy őrjöngtök?"
1Kor.14:23
Hát ezért lesz nehéz meggyőznöd róla, hogy ez az igei rendetlenség tetszik Istennek!
Valószínűleg VAD-nak az lenne a véleménye, amit az ige ír: "Őrjöngtök"! Így lehet Isten ajándékait megvetés tárgyává tenni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 22., vasárnap 20:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
TCsaba írta:
Viszont kipróbáltam kiváncsíságból amit mondtál, még ajándék nélkül sem okozott problémát számomra, hogy a nyelvem össze-vissza járatva, hangokat kiadva a tévéműsorra koncentráljak. Gondolom ez egy valós ajándék működése közben sem okozhatna nehézséget.

Kedves Csaba!
Kétlem, hogyha nem csak hangokat adsz ki, hanem szvakat formálsz, úgymond haladzsálsz, közben odaadok neked egy cikket olvasni, hogy képes lennél visszamondani a cikk tartalmát. Ugyanis ha halandzsálsz is, használod a beszédközpontodat, emellett képtelen leszel olvasni és megérteni azt. Nyelveken szólva viszont ez nem okoz semmi nehézséget, mert a beszédközpontodat nem te használod, ezért attól teljesen függetlenül tudsz gondolkodni egyéb dolgokról, vagy valami egész másra koncentrálni.
Idézet:
A probléma ezzel továbbra is az, amit Pál ír:"Azért ha az egész gyülekezet egybegyűl és mindnyájan nyelveken szólnak, bemenvén az idegenek vagy hitetlenek, nem azt mondják-é, hogy őrjöngtök?"
1Kor.14:23
Ez csak neked probléma, mert bele akarsz magyarázni valamit ebbe a helyzetbe. Az ilyen istentisztelet is úgy van, hogy dícséret, ima, prédikáció. Tehát olyan nincs, hogy a nagy nyilvánosság számára érthetetlen nyelveken szólással szolgálnak. Istentiszteleten annyi van, hogy az imádkozás alatt a többiek nyelveken imádkoznak, de ez egyáltalán nem az, amit Pál az 1kor 14-ben kritizált, és ez abszolut nem rendetlenség.

Idézet:
Valószínűleg VAD-nak az lenne a véleménye, amit az ige ír: "Őrjöngtök"! Így lehet Isten ajándékait megvetés tárgyává tenni...

Isten véleménye az ami érdekes ebben az ügyben, az pedig jó, mert igei módon tesz bizonyságot az ilyen szolgálat mellett.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 22., vasárnap 21:35 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Én azt gondolom Isten véleménye Isten igéjében van, nem abban amit Te, vagy én szubjectív módon annak ítélünk.
Ha Isten valamiről azt mondja "ne tedd így, vagy úgy" akkor felesleges kiskapukat keresni, hogy mégis megtehessem.
Sosem az Istentől származó ajándékokkal van a probléma, hanem az emberrel aki nem vesz tudomást azok igei használatáról.
A felvetéseddel kapcsolatban nem találom az igei felszólítást:
"Imádkozzatok közösen nyelveken!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 22., vasárnap 21:37 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Én azt gondolom Isten véleménye Isten igéjében van, nem abban amit Te, vagy én szubjectív módon annak ítélünk.
Ha Isten valamiről azt mondja "ne tedd így, vagy úgy" akkor felesleges kiskapukat keresni, hogy mégis megtehessem.
Sosem az Istentől származó ajándékokkal van a probléma, hanem az emberrel aki nem vesz tudomást azok igei használatáról.
A felvetéseddel kapcsolatban nem találom az igei felszólítást:
"Imádkozzatok közösen nyelveken!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 23., hétfő 08:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
"9. Azonképpen ti is, ha érthető nyelven nem beszéltek, mimódon értik meg, amit szóltok? Csak a levegőbe fogtok beszélni.

11. Hogyha azért nem tudom a szónak értelmét, a beszélőnek idegen leszek, és a beszélő is idegen előttem.

19. De a gyülekezetben inkább akarok öt szót szólani értelemmel, hogy egyebeket is tanítsak, hogynem mint tízezer szót nyelveken."

A fenti igékből egyértelmű, hogy a nyilvánosságnak szóló szolgálatról van szó és nem arról, hogy az imádkozó imája alatt a többiek nyelveken imádkoznak. Ez utóbbi semmilyen igét nem sért.
Az ajándék tagadóknak igazából nem a formai használattal, hanem az egész nyelveken szólással van baja, ahogy Vad is pedzegette.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 23., hétfő 11:02 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Kedves exrefis!
Az nem fordúlt még benned, hogy sokan azért tagadják a karizmákat, mert a szélsőséges karizmatikusok hiteltelenné teszik azokat?
"Prófétálnak", de nem teljesedik be, mégis állítják Isten ajándéka működik bennük, kukorékolnak, röfögnek és hörögnej, állítva hogy "angyaloknak nyelvén" szólanak...
Betegekre vetik kezeiket, s vagy bejön, vagy nem...
Szóval akik tagadják a karizmákat nem azért teszik, mert megáltalkodott hitetlenek, hanem mert ezekkel a szélsőségekkel találkoznak, ezeknek az alapja pedig szintén az igei rendetlenség!
Persze, ha olyan gyülekezethez tartozol, amelynek békessége van a csoportos nyelveken való imában, ez a Ti magánügyetek. A botránkozás joga meg azoké akik ezt fejetlenségnek tartják és téves vagy valós következtéseket vonnak le belőle egy-egy ajándék kapcsán.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 23., hétfő 18:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
TCsaba írta:
Kedves exrefis!
Az nem fordúlt még benned, hogy sokan azért tagadják a karizmákat, mert a szélsőséges karizmatikusok hiteltelenné teszik azokat?
Nem fordult meg, mert olyan nincs az igében, hogy nincs az igében, hogy valaki külső hatás erő hatalom miatt elszakadhatna Krisztustól, így az Ő ajándékaitól sem.
Idézet:
38. Mert meg vagyok győződve, hogy sem halál, sem élet, sem angyalok, sem fejedelemségek, sem hatalmasságok, sem jelenvalók, sem következendők,
39. Sem magasság, sem mélység, sem semmi más teremtmény nem szakaszthat el minket az Istennek szerelmétől, mely vagyon a mi Urunk Jézus Krisztusban.

Nos, ha nem, akkor esetleg ajándékokkal idétlenkedők semmiképpen sem.
Ráadásul teljesen világos, hogy pl nyelvekenszólás ügyben ezek műproblémák, csak hivatkozási alapnak kellenek, másrészt tisztán látszik egy ennél sokkal kézenfekvőbb magyarázat az elutasításra.


Idézet:
"Prófétálnak", de nem teljesedik be, mégis állítják Isten ajándéka működik bennük,
Az ilyet csak konkrétan lehet megvizsgálni, de ki hallott már olyat, hogy a prófétást azért tagadja meg valaki, mert vannak hamis próféták is. Azok megítélésére van igei utasítás.

Idézet:
kukorékolnak, röfögnek és hörögnej, állítva hogy "angyaloknak nyelvén" szólanak...
Itt átmentés rosszindulató csósztatásba. Kukorékolásra stb. senki nem mondta, hogy angyalok nyelvén szól. Az ilyen, biobliában is található testi reakciók nem a nyelveken szóláshoz kapcsolódnak. Ezta két dolgot ne akard összemosni.

Idézet:
Betegekre vetik kezeiket, s vagy bejön, vagy nem...
Igen, de de nagyon sokszor működik és az nincs sehol megígérve, hogy ezek az ajándékok mindig működni fognak. Ha a Mesterrel megesett, hogy: "Nem is tőn ott sok csodát, az ő hitetlenségök miatt.", akkor a követőitől se várj 100%-os működést.
Ja és az mennyivel bibliaibb, hogy nem vetik kezüket a betegre, meg egyáltalán nem csinálnak semmit és nem is történik semmi? És ez bejön 100%-ra.:-)

Idézet:
Szóval akik tagadják a karizmákat nem azért teszik, mert megáltalkodott hitetlenek, hanem mert ezekkel a szélsőségekkel találkoznak, ezeknek az alapja pedig szintén az igei rendetlenség!

Nem a "szélsőséges" tapasztalatok, az oka az ajándékok tagadásának.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 23., hétfő 22:29 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Kedves exrefis!
Továbbra sem kívánom tagadni a nyelveken szólás ajándékát, rosszúl látod, ha ezt a szándékot olvasod ki a hozzászólásaimból.
A prófétálás, gyógyítás és nyelveken szólás (imádkozás) ajándékában az a közös, hogy nem akkor működik, amikor én akarom, hanem amikor a Szentlélek működésbe hozza, ennek pedig nem az az eszköze, hogy emberi módon próbálgatom hátha sikerül...
Ezért is tartom furának, hogy amikor nálatok valaki elkezd érthető magyarsággal imádkozni, akkor "bevezényel" a Szentléleknek és a többieket egyszerre indíjta a nyelvek imájára a Szentlélek.
Picit nekem ez olyan, mint amikor belenyalsz egy citromba, s aki látja annak akaratlanúl is összefut a nyál a szájában...
Arról pedig szerintem felesleges theológiai vitát nyítanunk, hogy az Úr Jézus Krisztus a hitetlenség láttán NEM TUDOTT, vagy NEM AKART csodát tenni... ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 23., hétfő 23:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Honnan tudhatnád hogy működik egy ajándék, ha nem kaptad meg?
Ez olyan mintha a lelátóról magyaráznád Ronaldónak, hogy, hogy kell gólt rúgni. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 23., hétfő 23:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
TCsaba írta:
Arról pedig szerintem felesleges theológiai vitát nyítanunk, hogy az Úr Jézus Krisztus a hitetlenség láttán NEM TUDOTT, vagy NEM AKART csodát tenni... ;)

Szerintem se nyissunk, mert ma is ő teszi a csodákat, úgyhogy felesleges. Teljesen mindegy, hogy "NEM TUDOTT, vagy NEM AKART".
Ma is úgy tud és akar, mint akkor és ma is vannak hitetlenek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 24., kedd 16:24 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Kedves exrefis!
Nagyon tetszett a vidám példád, amit írtál! :)
Maradjunk is ennek a feltételezései között!
Ha én ülnék azon a leláton, biztosan nem akarnám megmondani Ronáldónak, hogy hogyan kell gólt lőni, főleg, hogy még az átlagnál is bénább vagyok ezen a téren! :)@
De ettől még tudom, hogy ha belerúg a labdába, az a fizika törvényei szerint elgurúl. A fizika törvényei ezek szerint Ronaldóra is vonatkoznak. Attól függetlenül, hogy az általános iskolába sem nagyon fértem be a foci csapatba, (nem hogy a nemzetközi élmezőnybe) felugranék és tíltakoznék, ha Ronaldó "leshelyzetből" rugna gólt. Azért, mert nem tudok focizni, a szabályokkal még tisztában lehetek, s ezeknek a fizikai és etikai szabályoknak Ronaldó is kénytelen alárendelni magát.
Nem azért mert én mondom, hanem mert Isten a fizika hatásmechanizmusába lefektette, a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség pedig írott játékszabályba foglalta. Ronaldó sem kívánja megváltoztatni a "les"-fogalmának meghatározását, sem a fizika törvényszerűségeit...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 24., kedd 16:43 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Tudod Jézussal kapcsolatban legelőször azt kellene megértenünk, hogy neki SAJÁT SZEMÉLYÉBŐL FAKADÓ HATALMA VOLT, VAN ÉS LESZ MINDEN CSODÁRA.
Nekünk meg maximum ajándékunk, amelynek működése is a Szentlélektől függ, s nem attól, hogy mennyire erőlködünk, hogy végre működjék.
Képzeld csak el Jézust, aki a Te igeértelmezésed szerint a hitetlenség miatt NEM TUD CSODÁT TENNI.
Nem gondolod, hogy ezesetben elég nagy slamasztikába került volna Ő is, meg Péter is amikor a háborgó tengeren sétált feléjük?
A Biblia szerint nem a félelemnek lelkét, hanem az erőnek a szeretetnek és a józanságnak lelkét adta nekünk az Isten.
A "félelemnek lelkét" tapasztalom a reformátusoknál a karizmák iránt, a "józanság lelkének" hiányát a karizmatikusoknál, a "szeretet lelkének" nélkülözését mindkét fél részéről, amikor ebben a témában vitatkoznak; és az erőnek teljes hiányát, mert nincs mellettük a Szentlélek a fenti okok miatt...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 24., kedd 18:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
TCsaba írta:
Kedves exrefis!
Nagyon tetszett a vidám példád, amit írtál! :)
Maradjunk is ennek a feltételezései között!
Ha én ülnék azon a leláton, biztosan nem akarnám megmondani Ronáldónak, hogy hogyan kell gólt lőni, főleg, hogy még az átlagnál is bénább vagyok ezen a téren! :)@
De ettől még tudom, hogy ha belerúg a labdába, az a fizika törvényei szerint elgurúl. A fizika törvényei ezek szerint Ronaldóra is vonatkoznak. Attól függetlenül, hogy az általános iskolába sem nagyon fértem be a foci csapatba, (nem hogy a nemzetközi élmezőnybe) felugranék és tíltakoznék, ha Ronaldó "leshelyzetből" rugna gólt. Azért, mert nem tudok focizni, a szabályokkal még tisztában lehetek, s ezeknek a fizikai és etikai szabályoknak Ronaldó is kénytelen alárendelni magát.
Nem azért mert én mondom, hanem mert Isten a fizika hatásmechanizmusába lefektette, a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség pedig írott játékszabályba foglalta. Ronaldó sem kívánja megváltoztatni a "les"-fogalmának meghatározását, sem a fizika törvényszerűségeit...

Kedves Csaba!
Tudhatod a fizikát meg a foci szabályait is ismerheted, attól focizni még nem fogsz tudni. Márpedig itt arról van szó. Ráadásul okoskodhatunk Ronaldónak a fizikáról, ő biztos hogy nem számol egyetlen pályagörbét sem, amikor belerúg a labdába.:-)
Ne vitatkozzunk a hasonlatról mert az félrevisz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 412 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 28  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség