Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 412 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 28  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 15:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
szrobcsek írta:
GABRIEL777 írta:
Kedves Szrobcsek


Amit a Szentlélekről írsz,hog ycsak pünkösd után lehetett venni,az ellentétes azzal,hogy akkor az ószövetség prófétái,hogyan szólhattak a Szentlélek álltal.

a Szentlélek= Istenlelke ,erre pedig bőven találsz utalást az ószövetségben,hogy hogyan töltekeztek be vele a próféták,akik utánna
általa szóltak

Szeretettel gabriel


[color=darkblue]Nem ugyan az ám a kettő
A Szellem ajándékai közül ez az egyetlen, amely az Ószövetségben nem működött.
A Szent Szellem által szóltak, vagyis prófétáltak a Szellem által, de nem vett bennük lakozást örökre.


Már mint mi nem ugyan az ?Istenlelke nem egyenlő a Szentlélekkel.?

Vagy az ,hogy a prófétákban nem maradt benne ?

Ez így számomra elég zavarossan hangzik,főleg,hogy a világnézetem szerint IstenLelke vagyis más néven a Szentlélek jelen van az emberben a teremtése pillanatától.

Az ember oldaláról egyfajta nemtudatos szimbiózisként,egésszen addig amig meg nem tér és nem fogadja el tudatossan az irányítását.

Így érthető,hogy Isten a Lelke álltal,hogyan képes bárkit befolyásolni,azt is aki nem is hívő,és az is érthető,hogy miért Isten az aki egy másik embert valójában hitre juttat és miért nem egy másik ember.

Ha igazad lenne és a próféták esetében ez a kapcsolat csak időszakos volt vagyis megszakadt,akkor bizony el is kárhozott mind és egy sem került a mennybe .

Mert amint Istenlelkével megszakad a kapcsolat ,az Atyával is megszakad a kapcsolat tudatos formája.

A mennybe vezető utat pedig csak Isten ismeri és csak az ő Lelke képes minket oda vinni,de csak akkor ha halgatunk is rá.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 16:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Szrobcsek

Az eddigi irásodhoz még annyit.

Örömmel konstatáltam,hogy mivel én nem félek egy nyelveken szólótól sem,akkor én nem vagyok démoni hatás alatt,függetlenül attól,hogy Net és Ex ,barátom sűrűn célozgat ennek az ellenkezőjére :D

De visszatérvel a nyelvekenszólásra,én magam nem hinném,hogy Isten ,olyan módon tesz tanubizonyságot magáról,hogy az felfuvalkodottságra adjon lehetőséget.

Az öncélú magamutogatás,viszont szerintem a felfuvalkodottságot segítí elő és azt,hogy egyes gyülekezetek önmagukat , Istenhez közelebbinek valják"pld,azért mert náluk sokkal több nyelveken szóló van mint a katolikus vagy református gyülekezetekben"

Ezzel pedig ohatatlanul is azt hirdetik,hogy a katolikus ill. református gyülekezetek gyengék,
mert nem szólnak a tagjaik nyelveken és nem üznek nyilvánossan démonokat mint ők.

Számomra Jézus a z alázat hatalmát tanította,és nem az erőét,a karizmatikus gyülekezetekben én az erő hatalmának a hirdetését látom és nem az alázatét.

Talán tíz éve én is egy karizmatikus gyülekezetet választottam volna,de ma már tudom,hogy az erő útja nem vezet Istenhez,Istenhez az egyedüli út az alázat.

És mivel valamikor engem is vonzott az erő útja,ezért is ismerem nagyon jól azon emberek gondolatait és érzéseit akik ezt válaszák.

És valószinüleg nem én vagyok a leghitelesebb ember arra,hogy az alázat útjáról beszéljek az erő útjával szemben,
hisz nagyon kevés bennem az alázat mind Isten mind embertársaim irányába,de mégis
pontossan tudom,hogy ez az az út ami a mennybe vezet és nem az az erő útja amit
egyes karizmatikus vezetők hirdetnek.

Szeretettel gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 16:48 
Offline

Csatlakozott: 2007. szept. 02., vasárnap 10:31
Hozzászólások: 11
kedves szrbocsek

A videón nyelveken szólás látható, és mint előttem mondta is valaki: nincs magyarázó.
Miért nincs?
Azt látom hogy tudatosan semmibeveszitek, figyelmenkivülhagyjátok Isten utasitását :
"Ha pedig nincsen magyarázó, hallgasson a gyülekezetben" 1.Kor 14:28


szrobcsek:
"(szerintem Benny Hinnről van szó, őt bírálják a legtöbbet, valakik, valamiért...)"

kicsit off, de hogy miért birálják sokan Benny Hinnt? nemrég olvastam egy rendkivül kínos esetről: egy 85 éves asszony előrement hogy meggyógyuljon Benny Hinn érintése nyomán, de meghalt mert rázuhant egy lélek hatására hanyatt esett ember, és összetört a csipője
Az asszony családja be is perelte...
:oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 16:51 
Offline

Csatlakozott: 2007. szept. 02., vasárnap 10:31
Hozzászólások: 11
Ja...
Mikor elmentem a gyülekezetbe hogy a szememmel megnézzem ugyanezt láttam./meg mást is/
Nem volt magyarázó.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 16:54 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 08., péntek 17:52
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Sweet home:)
GABRIEL777 írta:
Kedves Szrobcsek

Az eddigi irásodhoz még annyit.

Örömmel konstatáltam,hogy mivel én nem félek egy nyelveken szólótól sem,akkor én nem vagyok démoni hatás alatt,függetlenül attól,hogy Net és Ex ,barátom sűrűn célozgat ennek az ellenkezőjére :D

De visszatérvel a nyelvekenszólásra,én magam nem hinném,hogy Isten ,olyan módon tesz tanubizonyságot magáról,hogy az felfuvalkodottságra adjon lehetőséget.

Az öncélú magamutogatás,viszont szerintem a felfuvalkodottságot segítí elő és azt,hogy egyes gyülekezetek önmagukat , Istenhez közelebbinek valják"pld,azért mert náluk sokkal több nyelveken szóló van mint a katolikus vagy református gyülekezetekben"

Ezzel pedig ohatatlanul is azt hirdetik,hogy a katolikus ill. református gyülekezetek gyengék,
mert nem szólnak a tagjaik nyelveken és nem üznek nyilvánossan démonokat mint ők.

Számomra Jézus a z alázat hatalmát tanította,és nem az erőét,a karizmatikus gyülekezetekben én az erő hatalmának a hirdetését látom és nem az alázatét.

Talán tíz éve én is egy karizmatikus gyülekezetet választottam volna,de ma már tudom,hogy az erő útja nem vezet Istenhez,Istenhez az egyedüli út az alázat.

És mivel valamikor engem is vonzott az erő útja,ezért is ismerem nagyon jól azon emberek gondolatait és érzéseit akik ezt válaszák.

És valószinüleg nem én vagyok a leghitelesebb ember arra,hogy az alázat útjáról beszéljek az erő útjával szemben,
hisz nagyon kevés bennem az alázat mind Isten mind embertársaim irányába,de mégis
pontossan tudom,hogy ez az az út ami a mennybe vezet és nem az az erő útja amit
egyes karizmatikus vezetők hirdetnek.

Szeretettel gabriel



:) Szia. Az erő megnyilvánult az apostolok által jár kegyelem úton, így az erővel nincsen gond, nem áll szemben a kettő, sőt az erőt is a kegyelem adja.
Egy biztos, annak, hogy nyelveken imádkozz, ahogy a Szellem adja a kiejtést, egyetlen akadája van, ha újjászülettél: hogy nem akarsz nyelveken imádkozni.
Ehhez pedig szabad akaratod van, én tisztelem, a Szent Szellem is tiszteli, nem fog helyetted megszólalni.
Ezen ajándék vétele nélkül is lehet üdvösséged, vagyis, mikor az ószövetségben a prófétára reászállt a Szellem, hogy az szolgálni tudjon, utánna nem maradt benne örökké, de ettől még nem került a pokolba.
Csak az gondolja így, aki azt hiszi, hogy az üdvösség, és a Szent Szellem keresztség ugyan az.

"Ez az esemény tehát, a „Szentlélek-keresztség” teljesen egyedülálló és egyetlen esemény minden keresztény életében. Tévesek azok a teológiai koncepciók, amelyek ezt valamelyik más hitbeli lépéssel mossák egybe a kereszténnyé válás folyamatát illetően. Egyesek szerint a Szentlélek-keresztség megtörténik már a megtéréskor, hiszen a megtérő is befogadja Jézust, a Krisztus Szellemét. Mások véleménye szerint a vízkeresztségkor történik ez meg automatikusan.
Azonban Jézus tanítványai esetében jól látható a Szentírásban, hogy bár teljes szívükből meg voltak már térve, és túl voltak már a vízkeresztségen is, mégis egy különálló, egyedi, összetéveszthetetlen esemény volt életükben a Szent Szellemben való alámerítkezés, a Szent Szellem vétele. Találóan nevezik tehát ezt egyes bibliatanítók második élménynek, hangsúlyozva ezzel, hogy semmiképpen nem tévesztendő össze sem a megtéréssel, sem a vízkeresztséggel. Akik ezeket az élményeket egybemossák a Szentlélek-keresztséggel, mintha ez megtérésükkor, vízkeresztségükkor megtörtént volna velük, valójában egyáltalán nem részesültek még a Szent Szellem teljességéből. Hasonlóképp nem tekinthető Szentlélek-keresztségnek az sem, amikor valakit erőteljesen megérint Isten Szellemének ereje, még ha ez nagy természetfölötti élményt okoz is.
A Szent Szellemben való alámerítkezés eseményének tartalma az, hogy a Jézus Krisztusban már hívő ember, aki a Messiást befogadta a szívébe, és valóságosan elkötelezte magát követésére, Isten harmadik – Jézustól és az Atyától különböző – személyét, a Szent Szellemet örökre meghívja és befogadja a szívébe, lelkébe, sőt testébe, azaz egész személyiségébe. Ahhoz, hogy ez megtörténjen, először is át kell adnia magát feltétel nélkül és örökre Istennek és Jézus Krisztusnak, a Megváltó engesztelő halálába és feltámadásába vetett élő hit által az Isten Igéjének és a Szentléleknek való engedelmességre: ez a megtérés. Ha ez a feltétel már teljesült, akkor kérnie kell Istentől Jézus Krisztus nevében, hogy töltse be Szent Szellemmel. Jézus többszörösen megerősített ígérete szerint bizonyos lehet abban, hogy kérését Isten teljesíti (lásd például Lk 11:9–13). Keresztelő János állítása szerint Jézus „az, aki Szent Szellemben és tűzben merít majd alá titeket” (Mt 3:11). Isten adja tehát a Szent Szellemet, és Jézus meríti bele a hívőt. "

Ha nem akarsz, nem fogsz nyelveken imádkozni, és ezt senki, de senki nem erölteti, nem követeli, Isten gyermeke vagy e nélkül is.
Én csak azt mondom, hogy mivel Isten ajándéka, és az ugyebár felülről jövő jó ajándék, nem hagyom ki.
Köszönöm neki, hogy kegyelemből adja.

"És az én beszédem és az én prédikálásom nem emberi bölcsességnek hitető beszédeiben, hanem Szellemnek és erőnek megmutatásában állott, hogy a ti hitetek ne emberek bölcsességén, hanem Istennek erején nyugodjék!"

Ismerős ez az Ige? Erő hirdetése, vagy alázat hirdetése? Pál alázatos volt-e? És beszélt e mégis erőről? Kinek erejéről? Hmm?
Nos? Hmm?


Szintén szeretettel: Ropogós testvér

_________________
Róma 9/5


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 17:01 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 08., péntek 17:52
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Sweet home:)
owen írta:
kedves szrbocsek

Hogy miért nem volt magyarázó , nem tudhatom, az illetőt kellene megkérdezni.

szrobcsek:
"(szerintem Benny Hinnről van szó, őt bírálják a legtöbbet, valakik, valamiért...)"

kicsit off, de hogy miért birálják sokan Benny Hinnt? nemrég olvastam egy rendkivül kínos esetről: egy 85 éves asszony előrement hogy meggyógyuljon Benny Hinn érintése nyomán, de meghalt mert rázuhant egy lélek hatására hanyatt esett ember, és összetört a csipője
Az asszony családja be is perelte...
:oops:


Azon több ezer ember, aki meggyógyult Isten kegyelméből, hit által az ő szolgálatában, biztosan nem perel.
ooooopppsz
:oops:
De csak gondolom, hogy nem. Vagy szerinted igen?

_________________
Róma 9/5


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 17:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Szrobcsek

Nem jó összekeverni a saját akaratunk erejét,az Istentől kapott erővel.

És Igen Istenhez az út az alázaton keresztül vezet,minnél erösebbnek hisszük magunkat annál kevésbé van szükségünk Isten erejére és minnél gyengébnek annál nagyobb szükségünk van Isten erejére.

1kor 15,43.Elvettetik gyalázatosságban,feltámasztatik dicsőségben,elvettetik erőtlenségben,feltámasztatik erőben.



Jak.4.6.......Az Isten a kevélyeknek ellene áll,az alázatosoknak pedig kegyelmet ád.



És igen Pál az alázatosságot hirdette.

Szeretettel gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 18:12 
Offline

Csatlakozott: 2007. szept. 02., vasárnap 10:31
Hozzászólások: 11
kedves szrbocsek

kérlek válaszolj a kérdésemre


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 18:26 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 08., péntek 17:52
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Sweet home:)
GABRIEL777 írta:
Kedves Szrobcsek

Nem jó összekeverni a saját akaratunk erejét,az Istentől kapott erővel.

És Igen Istenhez az út az alázaton keresztül vezet,minnél erösebbnek hisszük magunkat annál kevésbé van szükségünk Isten erejére és minnél gyengébnek annál nagyobb szükségünk van Isten erejére.

1kor 15,43.Elvettetik gyalázatosságban,feltámasztatik dicsőségben,elvettetik erőtlenségben,feltámasztatik erőben.



Jak.4.6.......Az Isten a kevélyeknek ellene áll,az alázatosoknak pedig kegyelmet ád.



És igen Pál az alázatosságot hirdette.

Szeretettel gabriel


És ki beszélt itt a saját erejéről?
Én legalábbis Isten erejéről beszélek.
Az alázatban egyetértünk, teljesen.
Az alázatosakat felmagasztalja, és azokat tudja Isten használni, kizárólag, hisz akkor Ő dicsőül meg.
Pál az alázatosságot hirdette, més Isten erejével szolgált, s ez így van rendjén.

Üdv: Ropogós.

_________________
Róma 9/5


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 18:28 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 08., péntek 17:52
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Sweet home:)
owen írta:
kedves szrbocsek

kérlek válaszolj a kérdésemre


Melikre is?

_________________
Róma 9/5


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 18:42 
Offline

Csatlakozott: 2007. szept. 02., vasárnap 10:31
Hozzászólások: 11
csak 1 kérdésem volt bemásolom még1x

A videón nyelveken szólás látható, és mint előttem mondta is valaki: nincs magyarázó.
Miért nincs?
Azt látom hogy tudatosan semmibeveszitek, figyelmenkivülhagyjátok Isten utasitását :
"Ha pedig nincsen magyarázó, hallgasson a gyülekezetben" 1.Kor 14:28


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 18:56 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 08., péntek 17:52
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Sweet home:)
owen írta:
csak 1 kérdésem volt bemásolom még1x

A videón nyelveken szólás látható, és mint előttem mondta is valaki: nincs magyarázó.
Miért nincs?
Azt látom hogy tudatosan semmibeveszitek, figyelmenkivülhagyjátok Isten utasitását :
"Ha pedig nincsen magyarázó, hallgasson a gyülekezetben" 1.Kor 14:28


Valószínű keveritek a nyelvek imáját a nyelvek nemeivel és annak magyarázatával, amit a Szellem ajándékai között sorol az I. Korinthus 12.
Aki nyelveken imádkozik, nem embereknek szól, hanem istennek, a nyelvek nemei által mégis emberek felé szolgál az akin keresztül ez az ajándék megnyilvánul.
De nem láttam a felvételt így nem tudok mit mondani.
Egyébként gondolom a te gyülekezetedben Istennek minden más utasítását maradéktalanul betartjátok, vagyis nem hagyjátok figyelmen kívül egyiket sem. Bizonyára nyelvek imája csak magyarázattal hangzik el. Ez nagyon dícséretes dolog.

Te imádkozol nyelveken?

_________________
Róma 9/5


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 19:22 
Offline

Csatlakozott: 2007. szept. 02., vasárnap 10:31
Hozzászólások: 11
Ha valaki nyelveken szól, kettő vagy legfeljebb három legyen, mégpedig egymás után; és egy magyarázza meg:
Ha pedig nincsen magyarázó, hallgasson a gyülekezetben; hanem magának szóljon és az Istennek. 1.Kor 14:27-28

Elolvastam mégegyszer a fenti részt és jol emlékeztem: nincsennek alpontok.
Nincs olyan alpont, hogy ha prédikál akkor legyen magyarázó , de nem kell magyarázat ilyen és ilyen esetben...
Tehát nincsenek alpontok, minden nyelvekenszólást egységesen kezel "magyarázza meg".
Nincsen magyarázó? Halgasson a gyülekezetben!

"Egyébként gondolom a te gyülekezetedben Istennek minden más utasítását maradéktalanul betartjátok, vagyis nem hagyjátok figyelmen kívül egyiket sem."

Igy van.

Tehát ha jol értem szerinted is helytelen ez a gyakorlat?

"Te imádkozol nyelveken?"

Nem jellemző.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 19:32 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 08., péntek 17:52
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Sweet home:)
[quote="owen"]Ha valaki nyelveken szól, kettő vagy legfeljebb három legyen, mégpedig egymás után; és egy magyarázza meg:
Ha pedig nincsen magyarázó, hallgasson a gyülekezetben; hanem magának szóljon és az Istennek. 1.Kor 14:27-28

Elolvastam mégegyszer a fenti részt és jol emlékeztem: nincsennek alpontok.
Nincs olyan alpont, hogy ha prédikál akkor legyen magyarázó , de nem kell magyarázat ilyen és ilyen esetben...
Tehát nincsenek alpontok, minden nyelvekenszólást egységesen kezel "magyarázza meg".
Nincsen magyarázó? Halgasson a gyülekezetben!

"Egyébként gondolom a te gyülekezetedben Istennek minden más utasítását maradéktalanul betartjátok, vagyis nem hagyjátok figyelmen kívül egyiket sem."

Igy van.

Tehát ha jol értem szerinted is helytelen ez a gyakorlat?

"Te imádkozol nyelveken?"


Nem tudom milyen gyakorlat? Nem láttam a filmet. A prédikátor nyelveken imádkozik? Abbahagyja a tanítást és nyelveken imádkozott?
Nem tudom mi a kotta, de télleg' megnézem a filmet.

A nem jellemző az mit jelent? Nem gyakorolod a nyelveken való imádkozást az egyéni imaéletedben?
Hogyan imádkoztál először nyelveken, vagyis hogy történt? Meséld el lécci, komolyan érdekel, szeretem ezeket a bizonyságokat.

_________________
Róma 9/5


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 19:58 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
http://www.freeweb.hu/iratok/hitgyuli/ARNOTT.HTM

Ezt főleg owen linkjére kerestem. Benny Hinn volt a torontói átok (egyik) elindítója. A felvételen nem nyelveken szólás hallható, hanem valami halandzsa, torontói átok hatásaival körítve. A halandsza jelen esetben "arabus" köntösbe van burkolva. Aki meghallgatja annak ugyanis az az érzése, hogy valami közel-keleti szöveget hall. A torontói átok hatásai a nevetgélés, meg egyéb effektek a "párbeszéd" során. Annak idején megnéztünk pár filmet a torontói áldásról. Az egyiken szkeptikus lelkészek álltak a porondon és Benny Hinn-nek kellett volna hogy megmondják a frankót. Szánalmasak voltak. Az egyik csak szünni nem akaróan ismételgette miközben dölöngélt a többiekkel, hogy Jézus segíts, más meg csak szólni akart de hang aléig jött ki a torkán. Sokan meg mennek az iylenek után a diliházba. A természetgyógyászat rovatban shannon említette, hogy keresztyén destrukcioó áldozatait, nos egy részük innen kerül ki. Így azután, akihogy a vonat alá fekvést se próbáljuk ki, mégis tudjuk, hogy nem jó, úgy a torontói átok se olyan dolog amit próbálgatni kellene. Ahogy a természetgyógyászat okkultizmussal kevert dolgait is csak hasonló sérülések veszélyei miatt nem érdemes kipróbálni.

Szrobcseknek: Csel2-ben nincs nyelveken igehirdetés! Azt ugyanis Péter már a saját nyelvén mondja el!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 412 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 28  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség