Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 412 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Következő
 

Re: Nyelvekenszólás
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 30., hétfő 09:09 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Szűkségtelen minden gyülekezetnek karizmatikussá válnia, ugyanis minden gyülekezetben működnek karizmák!
Ahhoz mindenképpen kell némi elfogúlatlanság mindkét tábor részéről, hogy belássuk, hogy a karizmák nem korlátozódnak 3 ajándékra... S megmerjük érteni, hogy ha Isten a bölcsesség helyett nem fog ostobaságot adni annak aki kéri, akkor más ajándékokat is éppen úgy kioszthat ma, mint 2000 évvel ezelőtt.
Meg kellene értenünk pl. azt, hogy ha egy lelkipásztor a Szentlélektől van felkenve az igehírdetésre, akkor prófétai ajándékot birtokol akkor is, ha ezt a felekezeti dogmatikák nem hajlandóak elfogadni, vagy annak nevezni.
"Istent imádd, mert a Jézus bizonyságtétele a prófétaság lelke."
Jel.19:10
Tiszteletlenség Istennel szemben feltételezni, hogy máshol nem osztott ki ajándékokat, csak ott, ahol ezeket előtérbe helyezve karizmatikusnak vallják magukat, ugyan ilyen tiszteletlenség az ördög munkájának bélyegezni minden olyan ajándékot, amely a saját felekezeteinkben nem jelent meg...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 30., hétfő 12:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
TCsaba írta:
Szűkségtelen minden gyülekezetnek karizmatikussá válnia, ugyanis minden gyülekezetben működnek karizmák!
Ha működik, akkor a lényegét tekintve karizmatikus.

Idézet:
Ahhoz mindenképpen kell némi elfogúlatlanság mindkét tábor részéről, hogy belássuk, hogy a karizmák nem korlátozódnak 3 ajándékra...
Nost ezt még nem hallottam. Melyik háromra gondolsz?

Idézet:
S megmerjük érteni, hogy ha Isten a bölcsesség helyett nem fog ostobaságot adni annak aki kéri, akkor más ajándékokat is éppen úgy kioszthat ma, mint 2000 évvel ezelőtt.
Nos igen. Nem engem kell meggyőznöd arról, hogy Isten nem változik, így ma is osztogatja az ajándékait.

Idézet:
Meg kellene értenünk pl. azt, hogy ha egy lelkipásztor a Szentlélektől van felkenve az igehírdetésre, akkor prófétai ajándékot birtokol akkor is, ha ezt a felekezeti dogmatikák nem hajlandóak elfogadni, vagy annak nevezni.
"Istent imádd, mert a Jézus bizonyságtétele a prófétaság lelke."

Ez rendben, most már csak azt kell eldöntenek, hogy egy pásztort felkent-e valóban a Szentszellem.

Idézet:
Tiszteletlenség Istennel szemben feltételezni, hogy máshol nem osztott ki ajándékokat, csak ott, ahol ezeket előtérbe helyezve karizmatikusnak vallják magukat, ugyan ilyen tiszteletlenség az ördög munkájának bélyegezni minden olyan ajándékot, amely a saját felekezeteinkben nem jelent meg...
Ebben is egyetértünk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 30., hétfő 18:12 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Kedves exrefis!
Először is szeretném elmondani, hogy senkit sem kívánok meggyőzni. Van erre Isten a mennyben és az Ő kegyelméből Szentlélek a földön...
Csupán azért írok, hogy több nézőpont is megismertessék.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 30., hétfő 18:53 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Szeliden jegyezném meg, hogy egy gyülekezet nem lesz attól karizmatikus, ha működik náluk a Szentlélek ajándéka, ahogy a Te gyülid sem lesz attól baptista, mert az alámerítést gyakoroljátok. A felekezetek jelzői ugyanis arról tanúskodnak, hogy az adott közösség mit kezel kiemelt fontossággal...
Hogy lehet-e, egy lelkész az igehírdetés szolgálatára a Szentlélektől felkenve, ezt nem a felekezeti hovatartozása alapján kell megítélni, s minden esetben személyes és tartalmas megismerkedést ígényel, melynek tapasztalatait a Bibliából megszólaló Szentlélek presbiterekre vonatkoztató kijelentéseivel kell összevetni. Valóigaz, hogy sok ma a "theológiai szakmunkás", de ez sem felekezet függő!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 30., hétfő 20:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
TCsaba írta:
Szeliden jegyezném meg, hogy egy gyülekezet nem lesz attól karizmatikus, ha működik náluk a Szentlélek ajándéka,
Pedig éppen attól karizmatikus, már ha a lényeget tekintjük és minden gyülekezetnek annak is kellene lenni.
Idézet:
s minden esetben személyes és tartalmas megismerkedést ígényel,
Ebben egyetértünk, viszont,
Idézet:
Hogy lehet-e, egy lelkész az igehírdetés szolgálatára a Szentlélektől felkenve, ezt nem a felekezeti hovatartozása alapján kell megítélni,
azt nehéz elképzelni, hogy a Szentszellem felken bárkit egy olyan gyülekezetben bármire, amelyik köszönő viszonyban sincs a Szentszellemmel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 30., hétfő 20:38 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Kedves exrefis!
Ahhoz, hogy a Szent Szellem felkenjen bárkit is bármire, az Úr Jézus Krisztussal kell kapcsolatba állnia.
Jézus pedig nem azt mondja az övéiről, hogy a "karizmáikról ismeritek fel őket", mégcsak azt sem, hogy "az ismeret tanúskodik majd mellettük", hanem, hogy "a gyümölcseikről ismeritek meg őket".
Tudom, hogy ez sokaknak most botránykő, de láttam a Léleknek gyümölcsét megteremni Katolikus papon, Református lelkészen és Karizmatikus pásztoron egyaránt...
Feles leges dogmatizálni olyasmit, amit nem lehet!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 31., kedd 13:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
TCsaba írta:
Tudom, hogy ez sokaknak most botránykő, de láttam a Léleknek gyümölcsét megteremni Katolikus papon, Református lelkészen és Karizmatikus pásztoron egyaránt...

Kedves Csaba!
Lehet, hogy az pedig már neked is botránykő, hogy a Szellem gyümölcsei (szeretet, öröm, békesség, béketűrés, szívesség, jóság, hűség, szelídség, mértékletesség) ateista vagy megtéretlen embereken is fellelhető néha.
Ezt csak azért mondom, hogy tisztázzuk, felkentség ügyben a gyümölcsök nem alkalmasak az elkalauzolásra.
Hogy egy prédikáció felkent-e, nekem nem a prédikjátor gyümölcseit kell ismernem, hanem csak meg kell hallgatnom, és akkor tudni fogom.:-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 31., kedd 18:09 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Kedves exrefis!
Egyáltalán nem botránykő számomra amit mondtál, bár ateistát nem hallottam még igét hírdetni, bármilyen gyűmölcsöt is teremjen... :)
Viszont hallottam már szenvedélyesen és meggyőzően igét hírdetni olyan pásztort, akiről kiderült, hogy az élete a világ mocskával és nem a Lélek gyümölcsével teljes. Gondolom nem állítod, hogy ez csupán az igehírdetéseiből napvilágra kerülhetett volna, s talán azt sem gondolod, hogy ilyen esetben a Szent Szellem kent fel valakit erre a szolgálatra...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 31., kedd 18:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
TCsaba írta:
Kedves exrefis!
Egyáltalán nem botránykő számomra amit mondtál, bár ateistát nem hallottam még igét hírdetni, bármilyen gyűmölcsöt is teremjen... :)
Viszont hallottam már szenvedélyesen és meggyőzően igét hírdetni olyan pásztort, akiről kiderült, hogy az élete a világ mocskával és nem a Lélek gyümölcsével teljes. Gondolom nem állítod, hogy ez csupán az igehírdetéseiből napvilágra kerülhetett volna, s talán azt sem gondolod, hogy ilyen esetben a Szent Szellem kent fel valakit erre a szolgálatra...

Kedves Csaba!
Kicsit elbeszélünk egymás mellet, de sebaj. :)
Ateistát én sem hallottam igét hirdetni, de fentebb felsorolt "gyümölcsökből" ettől függetlenül felismerhető lehet akár több is rajta. (pl. szelídség, hűség). Na mindegy ezt ne ragozzuk tovább, csak azért hoztam ide, hogy aláhúzzam, a gyümölcsök nem igazítanak el kenet ügyben.
Nem gondolom, hogy mocsokkal teli embert felken Isten szolgálatra. Viszont azt sem gondolom, hogy a szenvedélyes retorikai teljesítmény azonos lenne a kenettel.
Részemről csak azt mondtam, hogy én egy prédikácón lévő kenetet a prédikációból ismerem fel és nem a prédikátor életéből.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 31., kedd 19:32 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Kedves exrefis!
Lehet, hogy tényleg elbeszélünk egymás mellett, mert én idáig úgy gondoltam, hogy szolgálati elhívásról beszélgetünk. Ebben az esetben pedig nem egy-egy igehírdetést, hanem magát az igehírdetőt kell górcső alá vennünk.
A Szentléleknek meg van az a szuverén hatalma, hogy Isten igéjét önmagában is képes élővé és hatóvá tenni. Tehát amikor Téged az igehírdetés szavain keresztül megszólít a Szentlélek (mert számára így kedves), Te ugyan jogossan,de szubjectív módon mondod, hogy "kenet van raja", de éngem lehet, hogy érintetlenül hagy...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 31., kedd 19:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
TCsaba írta:
Kedves exrefis!
Lehet, hogy tényleg elbeszélünk egymás mellett, mert én idáig úgy gondoltam, hogy szolgálati elhívásról beszélgetünk. Ebben az esetben pedig nem egy-egy igehírdetést, hanem magát az igehírdetőt kell górcső alá vennünk.
OK, akkor beszéljünk a szolgálati elhívásról. Ebben az esetben kevés az ő személyes gyümölcseit vizsgálnod. A gyümölcsök ugyanis nem a szolgálatok, hanem minden egyes hívő állapotának jellemzői.
A szolgálat elhívására, felkentségére az utal, hogy a nyáj milyen gyümölcsöket terem, és van-e sok gyümölcstermő és gyarapodik-e a számuk. Ezek alapján lehet az elhívást megítélni

Idézet:
A Szentléleknek meg van az a szuverén hatalma, hogy Isten igéjét önmagában is képes élővé és hatóvá tenni.
Maradjunk abban, hogy mivel a Szsz, Isten szelleme, maga Isten, tehát bármit meg tehet, inkább azzal foglalkozzunk, hogy mit szokott tenni. Az pedig az, hogy az egészséges, tiszta, egyenes igehírdetés mellett tesz bizonyságot a Biblia szerint.

Idézet:
Tehát amikor Téged az igehírdetés szavain keresztül megszólít a Szentlélek (mert számára így kedves), Te ugyan jogossan,de szubjectív módon mondod, hogy "kenet van raja", de éngem lehet, hogy érintetlenül hagy...
Ebbe most nem akarok belemenni, mert messzire vezetne, de nem annyira szubjektív mint gondolod.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 31., kedd 21:35 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Először azt kell látni, hogy az újjászületés, megígazulás és megdicsőülés állapotában az embernek nincs személyes munkája, így a lelkész tevénysége is a megtérés, megszentelődés állapota alapján mérhető le többé-kevésbé. Azonban az emberi anyagot sem lehet figyelmen kívül hagyni, amelyből dolgoznia kell, sem az ember megváltásában az Isten által elvégezendő munkát...
Arról már nem is beszélve, hogy pl. a megszentelődésre jellemző egyházfegyelem fenntartása egy biblikus egyházmodellben nem a lelkész feladata egyszemélyben...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 01., szerda 06:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
TCsaba írta:
Először azt kell látni, hogy az újjászületés, megígazulás és megdicsőülés állapotában az embernek nincs személyes munkája, így a lelkész tevénysége is a megtérés, megszentelődés állapota alapján mérhető le többé-kevésbé. Azonban az emberi anyagot sem lehet figyelmen kívül hagyni, amelyből dolgoznia kell, sem az ember megváltásában az Isten által elvégezendő munkát...
Arról már nem is beszélve, hogy pl. a megszentelődésre jellemző egyházfegyelem fenntartása egy biblikus egyházmodellben nem a lelkész feladata egyszemélyben...

Nem tudom észre vetted-e, de itt azt írtad le, hogy a lelkésznek se dolga, se felelőssége. Mindegy, hogy mit és hogyan csinál, úgysem múlik rajta semmi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 01., szerda 06:40 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Kedves exrefis!
Én nem az írtam le, hogy a lelkésznek semmi dolga és felelőssége, hanem hogy a keresztyénség egy "társasvállalkozás" több résztvevővel, amely akkor lesz sikeres, ha mindenki megteszi a maga részét.
S közben észrevettem, hogy nagyon elvittem a topic témáját, elnézést kérek miatta!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 01., szerda 07:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Igen. A Szentszellem ajándékairól(ami pl a nyelvekenszólás), attértél a szolgálati ajándékokra, amelyek meg személyek.
Az is egy érdekes téma, de valóban itt off.:-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 412 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség