Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 412 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 25., szerda 09:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
GABRIEL777 írta:
admin írta:
Elnézést, megint arrébb kellett tolnom egy szeméthegyet...
Tudom, volt közte néhány érdemi hsz. is, ezek szerzőjétől ezúton kérek elnézést.

admin


Kedves Tamás,még jó,hogy Isten nem olya szigorú mint Te,különben nagy bajban lenne az emberiség, :wink:
...
Szeretetel Gabriel

anélkül, hogy újabb szeméthegyet akarnék termelni: admin LÁGYSZÍVŰ...

hiszen itt fórumozhatsz, TAGADVA a teljes írás Istentől ihletettségét...


ami azért... egy református fórumon a SolaScriptura elve alapján eléggé alapvető kérdés, és NEM a "szabadon választott" kategóriába tartozik...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 25., szerda 10:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
net2rist írta:
GABRIEL777 írta:
admin írta:
Elnézést, megint arrébb kellett tolnom egy szeméthegyet...
Tudom, volt közte néhány érdemi hsz. is, ezek szerzőjétől ezúton kérek elnézést.

admin


Kedves Tamás,még jó,hogy Isten nem olya szigorú mint Te,különben nagy bajban lenne az emberiség, :wink:
...
Szeretetel Gabriel

anélkül, hogy újabb szeméthegyet akarnék termelni: admin LÁGYSZÍVŰ...

hiszen itt fórumozhatsz, TAGADVA a teljes írás Istentől ihletettségét...


ami azért... egy református fórumon a SolaScriptura elve alapján eléggé alapvető kérdés, és NEM a "szabadon választott" kategóriába tartozik...


Az igazat megvalval nem is olyan régen elakartam hagyni a parókia portált.

A döntést Istenre bíztam,Isten pedig ott és akkor azt"jelezte"
hogy maradjak.

Ott és akkor,jobban örültem volna,ha más választ kapok.

Ezt csak azért írtam le,hogy az,hogy itt vagyok ezen a fórumon,az nem az adminnak és nem is annyira az én"akaratomnak"köszönhető,hanem sokkal inkább Istenének.

Ami a Biblia Isteni ihletését illeti,azt nem tagadtam soha,a benne levő irás tisztasága szerint viszont különbséget tettem.

Ez alapján mondtam,hogy a Bibliában Jézus tanítása a legtisztább forrás.

Aki pedig a Biblia szószerinti elfogadása és Jézus elfogadása között egyenlőség jelet tesz,az nem Istent imádja.

A Biblia semmiben sem különbözik más írástól,azt is ugyan úgy kell a lélekben megvizsgálni,mint bármilyen másik írást.

Nem a Szentiratokban van az örök élet,hiába keresi abba bárki !

Az örökélet Istennél van,úgy ahogy azt Jézus tanította.

Szeretettel gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 25., szerda 11:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
G777 írta:
A Biblia semmiben sem különbözik más írástól,azt is ugyan úgy kell a lélekben megvizsgálni,mint bármilyen másik írást.


erre kérném, hogy reagáljatok (én azt hiszem már elmondtam: aki EZT vallja, az ELTÉVEDT... az egy dolog, hogy milyen isten irányította ide, de innentől a közösségvállalás kissé meredek mindenki számára, aki KOMOLYAN VESZI a SolaScriptura elvét)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 25., szerda 11:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
net2rist írta:

az egy dolog, hogy milyen isten irányította ide, de innentől a közösségvállalás kissé meredek mindenki számára, aki KOMOLYAN VESZI a SolaScriptura elvét)



Azért az ilyen gyalázkódó megnyilvánulásokért amit előszeretettel megengedsz magadnak,már téged is kizártak volna a legtöbb portálról

:!:

De válaszoljon neked Isten a sorsodon keresztül ,hogy Őt
gyaláztad,ha akar.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 25., szerda 11:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
igen... egy Illés nevű úr példája jött föl nálam is :)

amúgy: eddig még sehonnan, nem hogy fórumról-portálról, de közösségből se rúgtak ki soha... lehet, hogy ez most mindegy, de azt hiszem mégiscsak mutat valamit...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 25., szerda 11:33 
GABRIEL777 írta:
G777 írta:

az egy dolog, hogy milyen isten irányította ide, de innentől a közösségvállalás kissé meredek mindenki számára, aki KOMOLYAN VESZI a SolaScriptura elvét)



Azért az ilyen gyalázkódó megnyilvánulásokért amit előszeretettel megengedsz magadnak,már téged is kizártak volna a legtöbb portálról

:!:

De válaszoljon neked Isten a sorsodon keresztül ha akar a gyalázkodásodért.

:?:


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 25., szerda 11:34 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Gabriel777!

Van-e még valami, amit el szeretnél mondani ezen a fórumon?
Van-e valami, amire nézve esélyét látod, hogy te is VÁLASZT KAPSZ valamely kérdésedre?

Ha ezekre a kérdesekre megkapod LÉLEKBEN a választ, akkor biztosan kiderül, maradnod kell(ett)-e ezen a fórumon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 25., szerda 11:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
termett@citromail.hu írta:
GABRIEL777 írta:
...
De válaszoljon neked Isten a sorsodon keresztül ha akar a gyalázkodásodért.

:?:


Péld 26,2. Miképen a madár elmegy és a fecske elrepül, azonképen az ok nélkül való átok nem száll az emberre.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 25., szerda 11:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
- -


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. júl. 25., szerda 21:26-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 25., szerda 12:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. júl. 25., szerda 21:27-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 25., szerda 12:16 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
GABRIEL777 írta:
admin írta:
Kedves Gabriel777!

Van-e még valami, amit el szeretnél mondani ezen a fórumon?
Van-e valami, amire nézve esélyét látod, hogy te is VÁLASZT KAPSZ valamely kérdésedre?

Ha ezekre a kérdesekre megkapod LÉLEKBEN a választ, akkor biztosan kiderül, maradnod kell(ett)-e ezen a fórumon.

Kedves Tamás

A miértekre a választ csak Isten tuddja,azt,hogy mit hoz a holnap,majd megtudom,ha itt lessz.

Azt,hogy mit akarok elmondani holnap,majd tudni fogom holnap.

Azt,hogy mire kapok választ a jővőben még a portálon keresztül,erre is csak Isten tuddja a választ.

Arra,hogy akkor és ott,miért azt a választ adta Isten,hogy még maradjak,erre is csak Isten tuddja a választ.

Találgatásokba nem mennék bele.

Azért bizok benne,hogy nyárvégére tudni fogom,hogy merre tovább,mert most elég meddőnek tünik "érdemileg"számomra is a fórumozás.

Azért annak örülnék ha valamelyik topicban kialakulna egy érdemi vita is és nem csak a semmitmondó chetelő
stilus menne.

Mert rövid távon még elmegy,de hosszu távon már lehangoló.

Szeretettel gabriel



Semmitmondó válaszodat köszönöm. Megpróbálom végiggondolni, mi következik mindebből számunkra.

admin


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 25., szerda 12:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. júl. 25., szerda 21:28-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 25., szerda 13:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
net2rist írta:
G777 írta:
A Biblia semmiben sem különbözik más írástól,azt is ugyan úgy kell a lélekben megvizsgálni,mint bármilyen másik írást.


erre kérném, hogy reagáljatok (én azt hiszem már elmondtam: aki EZT vallja, az ELTÉVEDT... az egy dolog, hogy milyen isten irányította ide, de innentől a közösségvállalás kissé meredek mindenki számára, aki KOMOLYAN VESZI a SolaScriptura elvét)


én is kérném, hogy REAGÁLJATOK (ha mindenki békésen hümmög, VÉTKESEK vagytok abban, hogy MEGHAGYJÁTOK abban a hitében, hogy milyen jó keresztény ... :( )

Idézet:
Ezék 33,6. Ha pedig az őrálló látja a fegyvert jőni, s nem fújja meg a trombitát, és a nép nem kap intést, és eljő a fegyver s utólér közülök valamely lelket, ez a maga vétke miatt éretett utól, de vérét az őrálló kezéből kérem elő.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 25., szerda 13:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Van egy olyan érzésem, hogy erre a kérdésre nem tőlem vársz reakciót. :D
Admin Tamás türelméért pedig maximális nagyrabecsülésem.
Én már rég kivágtam volna innen a konkolyvetőt. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 25., szerda 13:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
net2rist írta:
net2rist írta:
G777 írta:
A Biblia semmiben sem különbözik más írástól,azt is ugyan úgy kell a lélekben megvizsgálni,mint bármilyen másik írást.


erre kérném, hogy reagáljatok (én azt hiszem már elmondtam: aki EZT vallja, az ELTÉVEDT... az egy dolog, hogy milyen isten irányította ide, de innentől a közösségvállalás kissé meredek mindenki számára, aki KOMOLYAN VESZI a SolaScriptura elvét)


én is kérném, hogy REAGÁLJATOK (ha mindenki békésen hümmög, VÉTKESEK vagytok abban, hogy MEGHAGYJÁTOK abban a hitében, hogy milyen jó keresztény ... :( )

Idézet:
Ezék 33,6. Ha pedig az őrálló látja a fegyvert jőni, s nem fújja meg a trombitát, és a nép nem kap intést, és eljő a fegyver s utólér közülök valamely lelket, ez a maga vétke miatt éretett utól, de vérét az őrálló kezéből kérem elő.


A Közvetítés topicban hosszabban beszélgettünk Gabriellel pár hónappal ezelőtt. Bennem úgy csapódott le, hogy Gabriel nem keresztyén.Istent kereső ember, de nem mondhatom, hogy teljes nyitottsággal lenne az Ige felé. Ez a mostani kijelentése is pontosan ezt bizonyítja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 412 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség