Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 241 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 11., hétfő 07:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Miskolczy József írta:
...Cavinton- vagy elmeklinika...


nem is VAGY, hanem ÉS!! ;)

hétvégén DUPLÁN ott lett volna a helyem... egyrészt, mert hajlandó voltam végigdolgozni szombatot és vasárnapot is ("tervleadás hétfő reggel" jeligére), másrészt megint bekerült (de legalább magától ment be!!) egy régi esetem és NAGYON meg kellett volna látogatnom... hát... ez nem jött össze...

elmeklinikailag amúgy legjobban arra kell vigyázni, hogy ha már bekerülsz, mindig FELÉD NYÍLJON a fiók :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. máj. 11., hétfő 17:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Talán félreértettem az általad közölt példát. Úgy tűnt; hagyományosan az ember egyedi, elveszettségi, bűnben élő állapotára kívánt az igehirdető rámutatni, s hogy mi a lehetőség a Pokolból megmenekülni.
Ugyanakkor vallom, hogy kizárólag a hallgatón múlik, ha hitetlen marad.
Ha valaki nem nyitott a megtérésre, önvizsgálatra, annak szólhatnak angyalok csodálatos szépséggel, akkor is röhögni, gúnyolódni fog.


Azt hiszem, hogy Istentől az embert nem a tudatlansága, információ hiánya választja el, hanem a konkrét bűnei.
Bűn tekintetében viszont egymást nem tudjuk meggyőzni,erre csak az Úr Lelke képes.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. máj. 11., hétfő 20:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Miskolczy József írta:
Kérlek, ne haragudjatok rám - nagyon...! Próbáltam volna valamiféle "építő" hozzászólást összerakni...nézzétek el nekem, hogy...most nem jött össze...
Bevallom eltévedve érzem magam...annyiféle szó, megjegyzés, mondat feszül egymás ellen, hogy az indulatokat világosan érzem, olykor a címzettjük is egészen világos - de hogy a megbeszélni kívánt Biblia-közeli témához ugyan mi köze mindennek, ezt valahogy egyszerűen nem tudom megérteni...(Cavinton- vagy elmeklinika... szóval ilyenkor gyenge elméjűnek szoktam érezni magam... :shock: )
Jó lenne valami okosat mondani, hogy tegyétek félre a személyes - és lehet, hogy félreértem, de szerintem sokszor öncélúan(!) vagdalkozó - mondatokat...de amint látjátok, nem megy...bocsánatot is kérek miatta :oops: - mert valami jobbat szerettem volna, mint ami így kisült belőle :oops:



-Kedves József!

Nem tudom -biztosan-, hogy kinek címezted leveledet... ? - Vagy: "El-
mondom hát mindenkinek!" ? :) - Én azért szólok hozzá, mert
egyetértek Veled,- de az túlzás, hogy hibáztasd magad.-

-A személyeskedő vagdalkozás sajnos régi probléma,- nemcsak ezen a
fórumon,- de itt is.- A jobbító szándék, nehezen ér célba.- Kitérni lehet és
főleg: imatéma.-

-Sokszor arra gondolok, hogy "az ördög gyűlöli az Igét, - és ahol Isten
építi a templomát, a Sátán mellé építi a maga kápolnáját" (Luther)
-Lehet, hogy ez történik ? - Akkor viszont ne adjuk fel- a reményt, hogy
a templom erősebb a kápolnánál... :)

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. máj. 12., kedd 21:17 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
Kedves Erika, Net2 és Loisz!
:*: Köszönöm a jóleső együttérzést!
De hiába, csak "pofátlan" vagyok :wink: - a saját bocsánatkérésem nem más, mint egy bizonyosfajta eszköz, amivel próbálkozom, hátha észreveszik kedves "szájkaratézó" ki- és be-íróink (amiről néha eszembe jut egy kioffolható vicc:
(magyar irodalom, tejtermékekben leírva: Író? Túró!)
szóval: "gonosz vagyok, de jólesik" :wink: (avagy: én így szájkaratézok")

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. máj. 12., kedd 21:26 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
Kedves Eeyore!
Én - meglehet saját szemellenzőmmel - annyit látok az egészből: Jézus nem ment be minden egyes "spéci" helyre - a "csorda" közé is csak ritkán...(azért néha annyira bement a tömeg sűrűjébe: ld. a vérfolyásos asszony meggyógyítása - ahogy azt se lehetett tudni, mikor ki ér hozzá...) - mert éppen így akarta "saját mágnesességével kihívni" onnan azokat, akiknek a szíve megrezdült a Jézus közelére - és vagy készek voltak fára mászni érte, mint Zákeus... vagy abba se hagyták a kiáltozást, mint a jerikói vak... - Máskor viszont "búvárként alámerült", hogy kihalásszon valakit: pl. Lévi-Mátét a vámszedő asztal mögül.
Vagyis Jézus nem egy "elvet" követett ebben, hanem mennyei Atyjának akaratát-irányítását, Aki egy-egy helyzetben félreérthetetlenné tette számára, hogy "vonzania" kell-é, vagy "kihúznia" valakit.
És amikor tanítványainak a Lélek vezetését igérte, ebben többek között benne van az a részlet is, hogy a Léleknek engedelmes szívvel mi is esetről-esetre tudhatjuk (a Lélek világossá teszi), hogy mi/melyik a követendő eljárás az adott személy elérésére.

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. máj. 13., szerda 06:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ammen

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. máj. 15., péntek 15:36 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
Eeyore írta:
Kedves Miskolczy József; azt hiszem, az eredeti kérdésemmel talán azért tévedtem el, mert egyszerűen nem jutott eszembe, hogy kapni mástól is lehet, nem csak Istentől. Azért az önfejű elvételt az Úr mégsem valami nagyon díjazza: Mt 7,15 Őrizkedjetek pedig a hamis prófétáktól, a kik juhoknak ruhájában jőnek hozzátok, de belől ragadozó farkasok.
(Tudom, hogy ez nem ugyanarra vonatkozik; egyszerűen csak a ragadozó szó miatt hoztam ide)

Dear Ee!
Jobban örülök neki, hogy magad is rájöttél, mintha bárkinek "meg kellett volna mondani"... Ha szemtelen lennék, most azt mondanám: erre vártam :wink: - de ne legyek az...!
Az általad említett Mt 7,15 pedig képi értelemben - ahogy Te mondtad: " a ragadozó szó miatt" - szemlélhető :wink: ide...

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. máj. 16., szombat 07:38 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
Eeyore írta:
:wink: (Sajna nem magamtól jöttem rá, megkérdeztem még valakit. Azért köszönöm)

Csak semmi "sajna" - kérdezni nem szégyen :) - én sem szoktam "magamtól" okos lenni - buta annál gyakrabban :oops:

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. máj. 16., szombat 11:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Jézus mindenkit szeret
„Eljött az Emberfia, eszik és iszik, és ezt mondják: Íme falánk és részeges ember, vámszedők és bűnösök barátja! De cselekedeteikből igazolódott a bölcsesség.” (Máté 11,19)


Néhai dr. Harry Ironside így szólt: „vigyázzunk, nehogy összetévesszük előítéleteinket meggyőződéseinkkel!”
Nekünk határozottan helyteleníteni kell a gonoszságot, bűnt és rosszat, de a bűnnel szembeni türelmetlenségünk túl gyakran helyteleníthető, bűnösökkel szembeni türelmetlenséggé válik. Jézus gyűlöli a bűnt, de szereti a bűnöst.
Csodálkozva és megdöbbenve hallgattam egy tekintélyes vallásos háttérrel rendelkező ember kijelentését a televízióban, nem sokkal ez előtt: „Nem kaphatjátok azon Jézust, hogy kérdéses emberekkel volt együtt, vagy olyanokkal, akik alapvető eszméi és magatartásai ellentétben álltak azzal, amit Jézus tiszteletreméltónak és helyesnek ismert!”
Ennek az embernek tudnia kellett volna, hogy Jézus Krisztus nem félt senkinek a társaságától! Az írástudók és farizeusok éppen ezen a téren bírálták keserűen, mert kész volt segíteni, beszélgetni, és gondolatokat cserélni bárkivel, legyen az vámszedő, rabló, tanult professzor, vagy prostituált, szegény vagy gazdag! Még saját követői is megszólták azokat, akikkel nyilvánosan együtt látták, ez azonban nem csökkentette az Úr Jézus együttérzését a szegény, megvakult, küszködő emberiség iránt.
Jézus Krisztusnak volt a legnyíltabb, és mindent körülölelő értelme, amit eddig a világ tapasztalt. Saját benső meggyőződése olyan erős, olyan szilárd, olyan rendíthetetlen volt, hogy elvegyülhetett bármely csoporttal, annak tudatában, hogy nem szennyeződik be. Sokszor azért nem vagyunk készek meghallgatni mások véleményét, mert félünk, hogy saját álláspontunkat támadás éri. Jézusnak nem volt ilyen félelme, nem volt ilyen kicsinyes szemlélete, nem kellett körülkerítenie magát saját védelme érdekében. Tudta a különbséget a kedvesség és megalkuvás között, és jól tesszük, ha tanulunk tőle. A legfenségesebb és legragyogóbb példáját adta az igazság és irgalom összefonódásának, és távozásakor ezt mondta: Menj el, és te is hasonlóképpen cselekedj!” (Lukács 10,37).


„Szemeimet a hegyekre emelem” (Elmélkedések az év minden napjára) – május 15.
(Megjegyzés: értsük jól a fentieket. Manapság, az ún. „toleráns” szemlélet – ami a keresztyén körökben is gyökeret verni látszik – azt hangoztatja, hogy amennyiben ma élne köztünk Jézus, bárhová, bátran betérne, a fiatalok stílusában öltözködne és beszélne, ha éppen ők „lennének soron” evangelizációjában. Az Ige szerint Jézus Krisztus ugyanaz, tegnap, ma és mindörökké.” Tehát nem „szinkronizálná” mondandóját különféle „szaknyelvi szlogenekhez”, nem próbálna hasonulni semmilyen közeghez, nem menne pl. discóba, ha a fiatalok evangelizálása lenne „naptári programjában”. Zákeus ment hozzá, és nem Jézus „halászta” őt ki a vámszedők frakcióülésén. Mária Magdolna ment hozzá, és nem Jézus prédikált a nyilvánosházban. Simon farizeus hívta meg Jézust, s nem ő jelentkezett be ahhoz. – M. Z.)

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. máj. 16., szombat 11:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
És akkor hogy is volt Lévivel?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. máj. 16., szombat 12:40 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
Csak egy gondolat dr. Harry Ironside szavaihoz:
Idézet:
Saját benső meggyőződése olyan erős, olyan szilárd, olyan rendíthetetlen volt, hogy elvegyülhetett bármely csoporttal, annak tudatában, hogy nem szennyeződik be.


Idézet:
Luk 7: 13 Amikor az Úr meglátta az asszonyt, megszánta, és így szólt hozzá: "Ne sírj!"
14 Azután odalépett, és megérintette a koporsót. Akik vitték, megálltak, ő pedig így szólt: "Ifjú, neked mondom, kelj fel!"
15 Erre felült a halott, és elkezdett beszélni; Jézus pedig átadta az anyjának.

Jézus mionden további fenntartás nélkül tudta megérinteni a naini ifjú koporsóját - korabeli zsidó felfogás szerint ez tisztátalanná tette volna őt - a mózesi törvények értelmében(!) - és ezt ezért kerülni kellett...
...Ő pedig tudta, hogy ettől az érintéstől nem ő lesz tisztátalanná, hanem az ifjú számára adatik általa (rajta keresztül - mivel csak az Atya akaratát cselekszi...) az -újra- élet.

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re:
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 17., vasárnap 15:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
figyelő írta:
Zákeus ment hozzá, és nem Jézus „halászta” őt ki a vámszedők frakcióülésén. Mária Magdolna ment hozzá, és nem Jézus prédikált a nyilvánosházban. Simon farizeus hívta meg Jézust, s nem ő jelentkezett be ahhoz. – M. Z.)


---"Senki sem jöhet énhozzám, ha nem vonzza őt az
Atya, aki elküldött engem." Jn 6,44


Nincs ember, aki "magától" megy Jézushoz, ha az Atya
nem vonzaná!

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Lenne néhány kérdésem...
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 17., vasárnap 15:52 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
...És ez még a bénára is igaz, aki menni sem tudott, hanem négy barátja vitte Jézushoz! ...

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Lenne néhány kérdésem...
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 18., hétfő 10:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves Nemosinex!

Úgy volt Lévivel, hogy Jézus személyesen szólította meg, miként a többi apostolt is. De nem bement a vámszedők közé, hogy ott majd valakik dönthessernek az Ő hívásáról. Ilyen értelemben teljesen mindegy az egyed származása, foglalkozása, "bűntipusa"..

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Lenne néhány kérdésem...
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 18., hétfő 11:09 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Jézus bement a tömegbe, ahol mindenféle ember volt, sőt házi közösséget vállalt velük.
Nem elkülönült, hanem közéjük ment, bement hozzájuk. Ez vád is volt Jézus felé,és a tanítványok irányában a "túl tiszta" emberektől.
Luk 5:30 A farizeusok és a közülük való írástudók pedig zúgolódtak, és ezt mondták tanítványainak: "Miért esztek és isztok a vámszedõkkel és bûnösökkel együtt?"
Már 2:16 Amint a farizeusok közül való írástudók látták, hogy bûnösökkel és vámszedõkkel eszik együtt, szóltak tanítványainak, hogy a vámszedõkkel és bûnösökkel eszik.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 241 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség