Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 241 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 11:32 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Olvasgatom a Bibliát és felmerült bennem még egy kérdés: Isten miért beszél magáról többes számban??Illetve miért így van fordítva?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 11:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
máriamagdolna írta:
Olvasgatom a Bibliát és felmerült bennem még egy kérdés: Isten miért beszél magáról többes számban??Illetve miért így van fordítva?


máriamagdolna írta:
...én valahogy képtelen vagyok Istent úgy elképzelni,mint egy személyt.Nem áll rá az agyam erre az antropomorfizációra,egyébként azt gondolom indokolatlan is,hiszen Isten túl van már mindenen,illetve egyesít magában mindent,így a személy fogalmán is túl van,mint ahogy férfi és nő fogalmán,jó és rossz fogalmán,általában minden Fogalmon.Éppen ezért nem fogható fel,érthető meg pusztán intelligenciával...


álmomban két macska voltam és játszottam egymással...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 11:39 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
net2rist írta:
máriamagdolna írta:
Olvasgatom a Bibliát és felmerült bennem még egy kérdés: Isten miért beszél magáról többes számban??Illetve miért így van fordítva?


máriamagdolna írta:
...én valahogy képtelen vagyok Istent úgy elképzelni,mint egy személyt.Nem áll rá az agyam erre az antropomorfizációra,egyébként azt gondolom indokolatlan is,hiszen Isten túl van már mindenen,illetve egyesít magában mindent,így a személy fogalmán is túl van,mint ahogy férfi és nő fogalmán,jó és rossz fogalmán,általában minden Fogalmon.Éppen ezért nem fogható fel,érthető meg pusztán intelligenciával...


álmomban két macska voltam és játszottam egymással...


8)

Köszönöm gyors válaszod.De ez hogyan egyeztethető össze azzal,hogy a kereszténység szerint Isten egy személy?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 12:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Popper Péter mondta:

ÉN megértem a kutyámat, de Ő nem ért meg engem, ezért TELJESEN FELESLEGES neki József Attila verseket szavalni...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 12:13 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
net2rist írta:
Popper Péter mondta:

ÉN megértem a kutyámat, de Ő nem ért meg engem, ezért TELJESEN FELESLEGES neki József Attila verseket szavalni...



:*:

Talán igazad van.
Én mégis szeretném megérteni a kereszténységet,keresztényeket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 12:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
máriamagdolna írta:
net2rist írta:
Popper Péter mondta:

ÉN megértem a kutyámat, de Ő nem ért meg engem, ezért TELJESEN FELESLEGES neki József Attila verseket szavalni...



:*:

Talán igazad van.
Én mégis szeretném megérteni a kereszténységet,keresztényeket.


most sikerült FÉLREértened

itt nyilván az EMBER próbálkozásáról van szó, hogy ISTENt megértse...

TE is ember vagy meg a KERESZTÉNYEK is emberek: EBBEN A VISZONYLATBAN nincs ilyen akadály

csak mikor Isten DOBOZBA GYÖMÖSZÖLÉSÉVEL próbálkozol, akkor durran el a leíró nyelvrendszer...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 12:25 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
net2rist írta:
máriamagdolna írta:
net2rist írta:
Popper Péter mondta:

ÉN megértem a kutyámat, de Ő nem ért meg engem, ezért TELJESEN FELESLEGES neki József Attila verseket szavalni...



:*:

Talán igazad van.
Én mégis szeretném megérteni a kereszténységet,keresztényeket.


most sikerült FÉLREértened

itt nyilván az EMBER próbálkozásáról van szó, hogy ISTENt megértse...

TE is ember vagy meg a KERESZTÉNYEK is emberek: EBBEN A VISZONYLATBAN nincs ilyen akadály

csak mikor Isten DOBOZBA GYÖMÖSZÖLÉSÉVEL próbálkozol, akkor durran el a leíró nyelvrendszer...


Nem biztos,hogy félreértettelek :wink:

Én itt nem Istent szeretném megérteni,hanem a kereszténységet,mely tartalmazza az Istenről való koncepció(ka)t,és a keresztény embereket,akik különböző módokon vélekednek Istenről.
A Te szavaiddal élve tehát arra vagyok kíváncsi,ki hogyan próbálja dobozokba gyömöszölni Istent.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 12:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
megbocsáss, de ezzel nem hogy nem sokra, de SEMMIRE se mégy...

ha a forrás mellett szépen kielemzed, hogy ki hogyan, milyen technikával, segédeszközzel iszik: attól te még GYÖNYÖRŰEN SZOMJAN HALSZ... igen, nem bután fogsz meghalni... de ÉRTELMETLENÜL!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 12:42 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Nincs miért megbocsájtanom,hiszen nem bántottál meg 8)

A hasonlatodat azért nem találom helytállónak,mert jelenleg nem látok olyat magam körül,aki iszik a forrásból,mindenki csak álldogál körülötte,próbál inni.Persze aki iszik,azt így úgysem fogom meglátni,és ő sem fogja tudni elmondani nekem,hogyan csinálja 8)
Talán hasznos lehet számomra megfigyelni,hogyan NEM jutok el a forráshoz.
Talán nem.

Alapvetően igazat adok Neked,és remélem ha eljön az ideje,inni fogok és nem halok szomjan.Addig úgy látszik,másképp ütöm el az időt.Talán nem vagyok még elég szomjas.
:*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 12:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
[Jn. 7.28] Jézus, aki éppen a szenthelyen tanított, ekkor felkiáltott: "Ismertek is engem, és azt is tudjátok, honnan való vagyok. Magamtól én nem jöttem, hanem van valaki, egy igaz, aki engem küldött, akit ti nem ismertek.
[Jn. 7.29] Én ismerem Őt, mert mellőle való vagyok és Ő küldött el engem."
[Jn. 7.30] Igyekeztek elfogni őt, de senki sem vetette rá kezét, mert még nem jött el az ő órája.
[Jn. 7.31] A tömegből ellenben sokan hittek benne és azt mondogatták: "Fog-e több jelt tenni a Krisztus, ha eljön, mint amennyit ő tett?"
[Jn. 7.32] Meghallották a farizeusok, hogy a zúgolódó tömeg ilyeneket beszél róla, azért a főpapok és farizeusok szolgákat küldtek el, hogy letartóztassák őt.
[Jn. 7.33] "Még egy kevés ideig veletek vagyok - mondta Jézus - azután elmegyek ahhoz, aki elküldött engem.
[Jn. 7.34] Keresni fogtok engem, de nem fogtok megtalálni. Ahol én vagyok, ti oda nem jöhettek."
[Jn. 7.35] Eme a zsidók azt beszélték egymás közt: "Hová készül menni, hogy mi nem fogjuk őt megtalálni? Talán a hellének közé, a szétszóródottakhoz készül a helléneket tanítani?
[Jn. 7.36] Mit jelent az a beszéd, amelyet mondott: Keresni fogtok, és nem fogtok megtalálni és: Oda, ahol én leszek, ti nem jöhettek?"
[Jn. 7.37] Az ünnep utolsó nagy napján Jézus kiállott és felkiáltott: "Ha valaki szomjazik, jöjjön hozzám és igyék!
[Jn. 7.38] Annak, aki hisz bennem, amint az Írás mondja, élõ víznek árjai folynak majd belsejéből."
[Jn. 7.39] Ezt pedig a Szellemről mondta, akit kapniuk kellett azoknak, akik benne hittek. Nem volt ugyanis még Szellem, mert Jézus nem dicsőült meg.
[Jn. 7.40] Voltak a tömegben olyanok, akik, mikor ezeket a szavakat hallották, így szóltak: "Valóban próféta ő."
[Jn. 7.41] Mások ezt mondták: "Ő a Krisztus." Megint mások így szóltak: "Na, majd éppen Galileából jön el a Krisztus?
[Jn. 7.42] Nem azt mondta az Írás: Dávid magvából, Bethlehemből, abból a faluból jön a Krisztus, ahol Dávid élt?"
[Jn. 7.43] Meghasonlott a tömeg miatta.
[Jn. 7.44] Közölök némelyek el akarták őt fogni, de senki sem vetette rá kezét.
[Jn. 7.45] Ekkor visszamentek a szolgák a főpapokhoz és farizeusokhoz. - "Miért nem hoztátok őt ide?" - kérdezték tőlük.
[Jn. 7.46] A szolgák ezt felelték: "Még soha ember úgy nem beszélt, mint ahogy ez az ember szól!"
[Jn. 7.47] A farizeusok erre is feleltek: "Ti is el vagytok tévelyítve?
[Jn. 7.48] Vajon az elöljárók vagy a farizeusok közül hitt valaki benne?
[Jn. 7.49] De a tömeg, amely nem ismeri a törvényt, átkozott!"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 12:57 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 13:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

G777, figyelsz?: ILYEN egy KERESŐ :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

A víz szimbólum
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 16:35 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Ugyancsak János evangéiumából:

Jn8,6-42

# Ott vala pedig a Jákób forrása. Jézus azért, az utazástól elfáradva, azonmód leült a forráshoz. Mintegy hat óra vala.
# Jöve egy samáriabeli asszony vizet meríteni; monda néki Jézus: Adj innom!
# Az õ tanítványai ugyanis elmentek a városba, hogy ennivalót vegyenek.
# Monda azért néki a samáriai asszony: Hogy kérhetsz inni zsidó létedre én tõlem, a ki samáriai asszony vagyok?! Mert a zsidók nem barátkoznak a samár iaiakkal.
Luk. 9,52., Luk. 9,53.
# Felele Jézus és monda néki: Ha ismernéd az Isten ajándékát, és hogy ki az, a ki ezt mondja néked: Adj innom!; te kérted volna õt, és adott volna néked élõ vizet.
Ján. 4,26., Ján. 7,37., Ján. 7,39., Ésa. 12,3.
# Monda néki az asszony: Uram, nincs mivel merítened, és a kút mély: hol vennéd tehát az élõ vizet?
# Avagy nagyobb vagy-é te a mi atyánknál, Jákóbnál, a ki nékünk adta ezt a kutat, és ebbõl ivott õ is, a fiai is és jószága is?
# Felele Jézus és monda néki: Mindaz, a ki ebbõl a vízbõl iszik, ismét megszomjúhozik:
# Valaki pedig abból a vízbõl iszik, a melyet én adok néki, soha örökké meg nem szomjúhozik; hanem az a víz, a melyet én adok néki, örök életre buzgó víznek + kútfeje lesz õ benne.
Ján. 6,35., Ján. 7,38., Ján. 7,39.
# Monda néki az asszony: Uram, add nékem azt a vizet, hogy meg ne szomjúhozzam, és ne jõjjek ide meríteni!
# Monda néki Jézus: Menj el, hívd a férjedet, és jõjj ide!
# Felele az asszony és monda: Nincs férjem. Monda néki Jézus: Jól mondád, hogy: Nincs férjem;
# Mert öt férjed volt, és a mostani nem férjed: ezt igazán mondtad.
# Monda néki az asszony: Uram, látom, hogy te próféta vagy.
Ján. 6,14., Luk. 7,16., Luk. 24,19.
# A mi atyáink ezen a hegyen imádkoztak; és ti azt mondjátok, hogy Jeruzsálemben van az a hely, a hol imádkozni kell.
5 Móz. 12,5., 5 Móz. 12,11., 1 Kir. 9,3., 2 Krón. 7,12.
# Monda néki Jézus: Asszony, hidd el nékem, hogy eljõ az óra, a mikor sem nem ezen a hegyen, sem nem Jeruzsálemben imádjátok az Atyát.
# Ti azt imádjátok, a mit nem ismertek; mi azt imádjuk, amit ismerünk: mert az idvesség + a zsidók közül támadt.
2 Kir. 17,29., Ésa. 2,3., Róm. 3,2., Róm. 9,4.
# De eljõ az óra, és az most vagyon, amikor az igazi imádók lélekben, és igazságban imádják az Atyát: mert az Atya is ilyeneket keres, az õ imá dóiul.
# Az Isten lélek: és a kik õt imádják, szükség, hogy lélekben és igazságban imádják.
# Monda néki az asszony: Tudom, hogy Messiás jõ (a ki Krisztusnak mondatik); mikor az eljõ, megjelent nékünk mindent.
# Monda néki Jézus: Én vagyok az, a ki veled beszélek.
Ján. 9,37.
# Eközben megjövének az õ tanítványai; és csodálkozának, hogy asszonnyal beszélt; mindazáltal egyik sem mondá: Mit keresel? vagy: Mit beszélsz vel e?
# Ott hagyá azért az asszony a vedrét, és elméne a városba, és monda az embereknek:
# Jertek, lássatok egy embert, a ki megmonda nékem mindent, a mit cselekedtem. Nem ez-é a Krisztus?
# Kimenének azért a városból, és hozzá menének.
# Aközben pedig kérék õt a tanítványok, mondván: Mester, egyél!
# Õ pedig monda nékik: Van nékem eledelem, a mit egyem, a mit ti nem tudtok.
# Mondának azért a tanítványok egymásnak: Hozott-é néki valaki enni?
# Monda nékik Jézus: Az én eledelem az, hogy annak akaratját cselekedjem, a ki elküldött engem, és az õ dolgát elvégezzem.
Ján. 17,4., Ésa. 61,1., Ésa. 61,3.
# Ti nem azt mondjátok-é, hogy még négy hónap és eljõ az aratás? Ímé, mondom néktek: Emeljétek fel szemeiteket, és lássátok meg a tájékokat, hogy már fehérek az aratásra.
Mát. 9,37., Luk. 10,2.
# És a ki arat, jutalmat nyer, és az örök életre gyümölcsöt gyûjt; hogy mind a vetõ, mind az arató együtt örvendezzen.
# Mert ebben az a mondás igaz, hogy más a vetõ, más az arató.
# Én annak az aratására küldtelek titeket, a mit nem ti munkáltatok; mások munkálták, és ti a mások munkájába állottatok.
# Abból a városból pedig sokan hivének benne a Samaritánusok közül annak az asszonynak beszédéért, a ki bizonyságot tett vala, hogy: Mindent megmondott nékem, a mit cselekedtem.
Ján. 4,29.
# A mint azért oda mentek hozzá a Samaritánusok, kérék õt, hogy maradjon náluk; és ott marada két napig.
# És sokkal többen hivének a maga beszédéért,
# És azt mondják vala az asszonynak, hogy: Nem a te beszédedért hiszünk immár: mert magunk hallottuk, és tudjuk, hogy bizonnyal ez a világ idvezítõje, a Krisztus.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 17:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
net2rist írta:
({)

G777, figyelsz?: ILYEN egy KERESŐ :)


Én mint az igazságot kereső Istent akarom megismerni és nem a keresztényeket a keresztények pont olyanok mint a budhisták és a hinduk,őket sem akarom megismerni,mert általuk csak egy torz istenképet kapnék,pont úgy mint a keresztényektől,hísz ők is "csak" emberek.

Mindenki azt kapja amire vágyik aki Isten igazságára az Isten igazságát aki az emberek igazságára az az emberek igazságát.

Tudod Net,hogy az emberek igazságánál mi az ami még mérgezöbb egy kereő számára ?

Ha tudod,akkor "óvakodj tőle".


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 18:54 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Gabriel,tényleg itt a fórumon keresed Istent? :shock:
Mert itt csak "keresztények,buddhisták és hinduk" vannak :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 241 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség