Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 241 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. júl. 09., szerda 09:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hát... irigylem a problémáidat...

én ott tartok, hogy SZÁMOMRA (aki pedig basszusgitáros, és nem épp konzervatív zenei ízlésű vagyok) is NÉHA meredek, amit kedvenc református gyülekezetemben csinálnak a fiatalok a régi-régi patinás zsoltárokkal

de ÖRÜLÖK, hogy megteszik, mert JÖNNEK A FIATALOK

én INNEN NÉZVÉST értékelem a "formaságokat" :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 09., szerda 10:16 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 20., péntek 15:14
Hozzászólások: 45
Tartózkodási hely: Itt
:*: :*: :*:

_________________
"Nincs-e hatalma a fazekasnak az agyagon, hogy ugyanabból az agyagból az egyik edényt díszessé, a másikat pedig közönségessé formálja?" Róm 9,21


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 09., szerda 17:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Idézet:
NÉHA meredek, amit kedvenc református gyülekezetemben csinálnak a fiatalok a régi-régi patinás zsoltárokkal




Nem a fiatalokkal kapcsolatos, de erről Victor Máté zsoltárfelvételei jutnak eszembe. Alkalmasint örömmel hallgatom őket..

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 09., szerda 17:51 
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 07., hétfő 12:18
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Ikervár
net2rist írta:
hát... irigylem a problémáidat...

én ott tartok, hogy SZÁMOMRA (aki pedig basszusgitáros, és nem épp konzervatív zenei ízlésű vagyok) is NÉHA meredek, amit kedvenc református gyülekezetemben csinálnak a fiatalok a régi-régi patinás zsoltárokkal

de ÖRÜLÖK, hogy megteszik, mert JÖNNEK A FIATALOK

én INNEN NÉZVÉST értékelem a "formaságokat" :)


Kedves Net2rist, a hozzászólásod válasz akar lenni a kérdésemre? Mert akkor nem igazán értem az összefüggést. Hacsak nem arra gondolsz, hogy az általad leírt jelenség is formaság, meg a papi gallér viselése is.

Egyébként nekem sem a gallér kérdése a legnagyobb problémám (sajnos). Csak mint nem református, akinek igen ritkán adódik lehetősége személyes beszélgetésre reformátusokkal, kíváncsi lennék, hogyan néz ki ez a dolog a Ti egyházatokban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 09., szerda 18:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Anselmus én még nem láttam református papon papi gallért, de ez távolról sem jelent semmit, viselhetik ezt a reformátusok is. Megszokott nálunk az ünnepi fekete öltöny nyakkendővel, és a fölött a papi palást. Ez a papi gallér dolog nem megszokott nálunk, és nem is igazán értem, hogy miért akarna valaki visszamenni az időben a régi gallérokhoz.

Igazából nem tudok arra törvényt, hogy milyen ruházatot kell viselnie egy református papnak. Úgy vélem, hogy papi palástot kell viselnie egy református papnak, és nyilván az alkalomhoz illően kell alatta öltözködni. Nálunk szokás, hogy egyszerűnek kell lennie a holmiknak, és nem vonhatja el a figyelmet Isten igéjétől.

Találkoztam már olyan lelkésszel, aki 5 gyermeket nevelt, és amikor a közösségbe került, hát nagyon nagyon kopottas volt a magával hozott palástja, mivelhogy szegény volt nagyon. De hát ez semmit sem jelentett, mert annak a közösségnek majd nagyon jó pásztora lett.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 10., csütörtök 10:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Anselmus írta:
net2rist írta:
hát... irigylem a problémáidat...

én ott tartok, hogy SZÁMOMRA (aki pedig basszusgitáros, és nem épp konzervatív zenei ízlésű vagyok) is NÉHA meredek, amit kedvenc református gyülekezetemben csinálnak a fiatalok a régi-régi patinás zsoltárokkal

de ÖRÜLÖK, hogy megteszik, mert JÖNNEK A FIATALOK

én INNEN NÉZVÉST értékelem a "formaságokat" :)


Kedves Net2rist, a hozzászólásod válasz akar lenni a kérdésemre? Mert akkor nem igazán értem az összefüggést. Hacsak nem arra gondolsz, hogy az általad leírt jelenség is formaság, meg a papi gallér viselése is.

Egyébként nekem sem a gallér kérdése a legnagyobb problémám (sajnos). Csak mint nem református, akinek igen ritkán adódik lehetősége személyes beszélgetésre reformátusokkal, kíváncsi lennék, hogyan néz ki ez a dolog a Ti egyházatokban.


tudom, hogy a "ti egyházatok" alatt a "ti REFORMÁTUS közösségetek" értendő, ilyen alapon én kicsit kilógok, mert EGYSZERRE vagyok TELJESEN református és TELJESEN "reformátustalan" is...

az EGYIK helyen ahol szolgálok (zenei szolgálat) a legnagyobb kánikulában fullasztóra világított színpadon is ELŐÍRÁS a hosszú nadrág... mit tehetek...

a MÁSIK helyen EGYÁLTALÁN nem okoz megbotránkozást, ha térdnadrágban állok ki PRÉDIKÁLNI (csak nem úgy hívják mifelénk...)

TERMÉSZETESEN a református gyülekezetemben (ahol JELENLÉTEMMEL szolgálok :D) mindig illően felöltözve jelenek meg :)

és ebben is a zsidónak zsidó, görögnek görög elvet próbálom követni :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 10., csütörtök 13:15 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 20., péntek 15:14
Hozzászólások: 45
Tartózkodási hely: Itt
:*:

_________________
"Nincs-e hatalma a fazekasnak az agyagon, hogy ugyanabból az agyagból az egyik edényt díszessé, a másikat pedig közönségessé formálja?" Róm 9,21


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 17., vasárnap 10:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Már nagyon régóta van bennem ez a kérdés, de nem akartam, hogy vita kerekedjen belőle nem kérdeztem, de most megint olyan sokszor volt emlegetve a Keresztény rock topikban, hogy "karizmatikus gyülekezet"

Mi az, hogy karizmatikus gyülekezet?

Persze tudom a szó értelmezését.

Karizmatikus
Karizmával rendelkező....

Karizma
Természetfeletti adomány, képesség....

Sőt, azt is tudom, hogy mit mond a Biblia a Lélek ajándékairól.

és még egy:

1 Kor. 12,4
A kegyelmi ajándékokban pedig különbség van, de ugyanaz a Lélek.

1 Kor. 12,5
A szolgálatokban is különbség van, de ugyanaz az Úr.

1 Kor. 12,6
És különbség van a cselekedetekben is, de ugyanaz az Isten, a ki cselekszi mindezt mindenkiben.

Mert ezek szerint minden gyülekezet karizmatikus.Persze ne keverjük most bele a más Istenben hívőket.

1 Kor. 12,3
Azért tudtotokra adom néktek, hogy senki, a ki Istennek Lelke által szól, nem mondja Jézust átkozottnak; és senki sem mondhatja Úrnak Jézust, hanem csak a Szent Lélek által.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 17., vasárnap 11:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
idekívánkozik egy régi-régi (megboldogult evangélizációs "rockzenész"-korombéli) történet...


a banda billentyűse akkoriban az a Pröhle Gergő volt, aki manapság már ugyan nem Magyarország német nagykövete, de valami hasonló "magas pozíciót" tölt be biztosan most is... akkoriban csak egy kedves, kicsit szkeptikus srác volt... az ő RÁCSODÁLKOZÁSA azt hiszem örök emlék nekem, mikor megtudta rólam, hogy karizmatikus vagyok:

"NE CSINÁLD! TE IS????? ...pedig te OLYAN NORMÁLISNAK néztél ki!!"


és akkor a sztori mellé a száraz tények:

a karizmatikus-antikarizmatikus szakadás egyike a Krisztus Testét keresztül-kasul szabdaló szkizmáknak

Magyarországon ráadásul van két egyház is, akik ementén "hasadtak ketté" annó, UGYANAZON családok egy része az egyik egyházban, a másik része a másikban található (nyilván azóta is vannak újabb és újabb szakadások más kérdések mentén, az is termel ilyen helyzeteket)

megpróbálom először "a másik oldal felől" megfogalmazni:

"a karizmatikusok azok a magukat kereszténynek valló emberek (megoszlik a vélemény, hogy mennyiben tekinthetők ténylegesen annak), akik az Írás tekintélye helyett rajongásukban a "Szentlélek kijelentését" részesítik előnyben, ami alatt extatikus állapotban (megoszlik a vélemény, hogy a sátántól-e vagy sem, de semmi esetre se Istentől) vett kijelentéseiket értik"

javasolt olvasmány: Chuck Smith (a Calvary Chapel, magyarul Golgota alapító atyája): "Karizmatikus káosz" (vagy Karizmánia?) c. műve

léteznek ennél "plasztikusabb", de nyilván egyben LEEGYSZERŰSÍTŐBB megközelítések is: "a karizmatikusok azok, akik nyelveken ordítoznak, röhögnek, állathangokat hallatnak, és egyébként is úgy néznek ki, mint akik elveszítették az összes józan eszüket"

ha már itt vagyunk, hadd idézzem a HitGyüli folyondár utcai csarnokából családostul távozó tisztes cigány családfő "szakvéleményét", mint megfellebezhetetlent: "EZEK PSZICHÓPATÁK!!"


csak analógiaként: az 1920-as, 30-as években a BAPTISTÁK voltak hasonlóképpen "ördögnek kikiáltva", ők voltak a MOTOSZKÁSOK, akik a sötétben KI TUDJA MIT csinálnak
ezeknek a "remek tárgyszerű elemzéseknek" mindig a közös vonásuk az, hogy valahogy ELRETTENTSÉK a híveket attól, hogy elhagyván az ő gyülekezetüket, elmenjenek megnézni, s végül "ezekhez" csatlakozzanak



.... na most.... átmenve az utca túloldalára: a VALÓDI kérdés nem az, ami itt előkerült, a kérdés MAGJA a szesszacionizmus, ami azt állítja, hogy a Biblia LEZÁRÓDÁSA után nincs HELYE semmilyen egyéb kijelentésnek-csodának-Isteni beavatkozásnak

ezt a következő Igére hivatkozva mondja:

Idézet:
Zsid 1,1. Minekutána az Isten sok rendben és sokféleképen szólott hajdan az atyáknak a próféták által, ez utolsó időkben szólott nékünk Fia által


az, ahogy EBBŐL kihozzák a BIBLIA, mint "utolsó szó" érvényességét, van annyira "zseniális levezetés", mint amibe a múltkor belebotlottam, a "második áldás" fogalma, ami még a karizmatikus mozgalom ELŐDJÉBEN, a SZENTSÉG-MOZGALOMBAN volt elterjedt


vagyis: "Isten mostanában lesz szives visszafogni magát, és az Írás értelmezésére szorítkozni kijelentésében..."

ennek az a veszélye, hogy amennyiben tagadjuk, hogy Isten ma is "jogosult" csodát tenni, meg aktuális kijelentéssel "bosszantani" a racionális kereszténység híveit, nagyon könnyen belecsúszhatunk a liberális teológia közismert "semmi sem úgy volt" szemléletében, hiszen ha Isten MA "nem képes" csodát tenni, mi a bizonyíték, hogy AKKOR "képes volt"? ...és bejön a MINDENT SZIMBOLIKUSAN ÉRTELMEZÉS csapdája.... ami LÉNYEGÉBEN a hitetlenség "vallásos eszmerendszerré magasztosult formája", s mint ilyen, végtelenül taszít...



"természetesen" sokkal nehezebb BELÜLRŐL megfogalmazni, a "karizmatikus oldalról", hogy mi is ez az egész... KÍVÜLRŐL nézve sokkal egzaktabb (és persze az alapvető ÉRTETLENSÉGBŐL adódóan HIBÁSABB) definíciót lehet adni, de ha mégis "kipaszírozok magamból" egy definíciót, hogy mi egy karizmatikus számára a karizmatikusság lényege, azt tudom mondani: az INTIM VISZONY ISTENNEL, ami (természetesen itt már nem széles általánosításról beszélek, a MAGAM helyzetét próbálom minél objektívebben leírni) megnyilvánul az ÍROTT IGE tiszteletében, az ÉLŐ IGÉVEL való személyes kapcsolatban és a VIGASZTALÓ napi iránymutatásába-vezetésébe való kapaszkodásban egyaránt
ahol ezek EGYMÁSSAL SZEMBEN működnek, azt én nem ismerem el valódi karizmatikusságnak

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 17., vasárnap 12:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szia kedves Net!

net2rist"

Idézet:
"NE CSINÁLD! TE IS????? ...pedig te OLYAN NORMÁLISNAK néztél ki!!"
:*:


Idézet:
léteznek ennél "plasztikusabb", de nyilván egyben LEEGYSZERŰSÍTŐBB megközelítések is: "a karizmatikusok azok, akik nyelveken ordítoznak, röhögnek, állathangokat hallatnak, és egyébként is úgy néznek ki, mint akik elveszítették az összes józan eszüket"

ha már itt vagyunk, hadd idézzem a HitGyüli folyondár utcai csarnokából családostul távozó tisztes cigány családfő "szakvéleményét", mint megfellebezhetetlent: "EZEK PSZICHÓPATÁK!!"


Hát én erre csak azt szoktam mondani, hogy mindenhol van konkoly és búza, nem az én dolgom szétválogatni.


Idézet:
csak analógiaként: az 1920-as, 30-as években a BAPTISTÁK voltak hasonlóképpen "ördögnek kikiáltva", ők voltak a MOTOSZKÁSOK, akik a sötétben KI TUDJA MIT csinálnak
ezeknek a "remek tárgyszerű elemzéseknek" mindig a közös vonásuk az, hogy valahogy ELRETTENTSÉK a híveket attól, hogy elhagyván az ő gyülekezetüket, elmenjenek megnézni, s végül "ezekhez" csatlakozzanak



Motoszkások??:*: Miért pont motoszkások?Priviben is írhatod.


Idézet:
"természetesen" sokkal nehezebb BELÜLRŐL megfogalmazni, a "karizmatikus oldalról", hogy mi is ez az egész... KÍVÜLRŐL nézve sokkal egzaktabb (és persze az alapvető ÉRTETLENSÉGBŐL adódóan HIBÁSABB) definíciót lehet adni, de ha mégis "kipaszírozok magamból" egy definíciót, hogy mi egy karizmatikus számára a karizmatikusság lényege, azt tudom mondani: az INTIM VISZONY ISTENNEL, ami (természetesen itt már nem széles általánosításról beszélek, a MAGAM helyzetét próbálom minél objektívebben leírni) megnyilvánul az ÍROTT IGE tiszteletében, az ÉLŐ IGÉVEL való személyes kapcsolatban és a VIGASZTALÓ napi iránymutatásába-vezetésébe való kapaszkodásban egyaránt
ahol ezek EGYMÁSSAL SZEMBEN működnek, azt én nem ismerem el valódi karizmatikusságnak


Tényleg nagyon köszönöm a válaszodat kedves Net!

Tulajdonképpen egy megtért hívő nem is élhet másként, mint ahogy leírtad, és akkor nagyon sokan vannak karizmatikusok, akik mondjuk nem feltétlen karizmatikus gyülekezetbe járnak.Legalábbis így gondolom.

Ezt pl. nem is hallottam még, hogy Isten ma már nem tesz csodákat, meg hogy csak szimbólikusan kell értelmezni.

Viszont irányítani nem lehet, hogy mikor és hol, és hogyan.

Ölellek szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 18., hétfő 09:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
továbbra is ajánlom Perettitől a LÁTOGATÁS c. regényt

és mint a regény "gyakorlati megvalósulását" a következőt:

http://kontext.hu/egeszsegtelen-erzelmi-kapcsolatban


olcsó lenne azt mondani, hogy "én megmondtam előre", ha nem is ÉN voltam, hanem Frank Peretti... ez amúgy nem véletlen, SZEMÉLYESEN is átélt ezt-azt, a regénye némileg ÖNÉLETRAJZI regény is

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 18., hétfő 10:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Idézet:
Idős katolikus hölgy ismerősöm is olyan csodákat mesélt az életéből, hogy csak néztem. Pl., hogy egy vak fiúnak akart volna mindenképpen segíteni,számítógépet szerezni, de senkitől nem kapott támogatást. Elkeseredetten imádkozott magában az utcán: könnyű szellő támadt, ami pár ötezrest sodort a lábához...


Én azért ezzel roppant óvatosan bánnék. ..
Sátán is tud csodákat tenni, hogy mindazokat, kiket ebben részesít, meg legyenek nyugodva a maguk életvitelétől, hitvilágától - mintegy ezzel is igazolva az "Égi pecsétet".

Ilyen értelemben nagyon csodálkoznék Istenen, ha gyógyító csodájával, vagy más, természetfeletti cselekedetével helybenhagyná a katolicizmust, mint idegen evangéliumot képviselő tévtanítást...

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 18., hétfő 11:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ugye jól értem: MEGTILTOD Istennek, hogy a tévelygő, idegen evangéliumot képviselő tévtanítást követő katolikusok körében csodát tegyen... :O

ha engedelmeskedik neked: TERMÉSZETESEN csak az ördög utánzó csodáiról lehet szó


(hú, de szomorú ez...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 18., hétfő 13:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
net2rist írta:
ugye jól értem: MEGTILTOD Istennek, hogy a tévelygő, idegen evangéliumot képviselő tévtanítást követő katolikusok körében csodát tegyen... :O

ha engedelmeskedik neked: TERMÉSZETESEN csak az ördög utánzó csodáiról lehet szó


(hú, de szomorú ez...)


Érdekes, hogy rock topic-ban valami hasonló miatt örvendezel. A katolikus egyház bűneinek valamiféle "hiteles" beírása miatt rakosgatod ki az ölelgető feliratokat.

Így lehet hideget is, meg meleget is fújni egyszerre...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 18., hétfő 13:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
igen... szokásos "tudom én a frankót, minek kérdezni" hozzáállásod...


ha ESETLEG figyeltél: centralparknak azt mondtam: TŐLED hiteles

ezzel pont arra utaltam, hogy a katolikusokat (ha jól számolom) három vagy négy pálfordulással ezelőtt otthagyott embertől kicsit kevésbé

ja, merthogy CP KATOLIKUS


jó reggelt!

egyéb kérdés?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 241 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség