Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 241 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 19:34 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
GABRIEL777 írta:
net2rist írta:
({)

G777, figyelsz?: ILYEN egy KERESŐ :)


Én mint az igazságot kereső Istent akarom megismerni és nem a keresztényeket a keresztények pont olyanok mint a budhisták és a hinduk,őket sem akarom megismerni,mert általuk csak egy torz istenképet kapnék,pont úgy mint a keresztényektől,hísz ők is "csak" emberek.

Mindenki azt kapja amire vágyik aki Isten igazságára az Isten igazságát aki az emberek igazságára az az emberek igazságát.

Tudod Net,hogy az emberek igazságánál mi az ami még mérgezöbb egy kereő számára ?

Ha tudod,akkor "óvakodj tőle".


Egy rövid észrevétel, habár bizonyára nem így óhajtottad megfogalmazni.
Isten nem keresi az igazságot, hanem Ismeri. Mert Ő az Igazság, és Ő osztja azt.
A keresztény(ség)-ről is egy álltalam ismert forma Csel 11:26 A Biblia nevezi meg. Vagy 26:28 (Milyen meggyőző erővel beszélt Pál)
Jézus pedig ezt mondta: Ján 15:8-12.
Rövid egyszerű szavaknak tünnek, annál mélyebb értelemmel.

Embertársaink iránt érzet felelőség, amit a szeretet motivál arra sarkal, hogy óvjuk, figyelmeztessük. Vagy felhívjuk figyelmét....
De, ehhez kell egy ismeret a másikról. Annak személyiségéről... Hogy tudjuk mikor érdemes azt szóbahozni. Itt a kiberben kialakulhat ilyen közeli ismeret? Hogy a másik azt ne vegye tolakodásnak?

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 19:59 
Kedves Lucius!

Isten Igéje ismeri az embert. Ő teremtette az embert.
Ennek a virtuális közösségnek az a hátulütője, hogy a tetteink, életünk rejtve marad a másik ember előtt, de nem így az Isten Lelke és Igéje előtt.

Egymást a valós életben is hamisan ítéljük meg, az Ige nélkül.
Jézus Krisztus Igéje elmondja, hogy a tévtanítókat, a báránybőrbe bújt farkasokat is meg lehet ismernie egy keveset tudó báránynak is.
Mert a gyümölcsei láthatók minden ember életének. Itt a neten ez kevésbé látványos és sokan ezzel nem is "büszkélkednek", sőt ennél rosszabb, ha hazudnak.

Máriamagdolna.

Keresztyén ember által még senki sem üdvözült, se budhista, se tévtanító, se bölcs, se kereső, se senki más által.
Az üdvösség Jézus Krisztusért adatott. Ezért tévedés a keresztyén embereket keresni, mert nem ők a megoldás, hanem akit hírdetnek.
A megfeszített és feltámadt Jézus Krisztus!
....és egy keresztyén embernek Benne biztos megtartatása van.
Mert Neki adatott MINDEN HATALOM mennyen és földön!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 20:34 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Kedves kavics,ne aggódj,nem élő hirdetőtáblák által óhajtok üdvözülni.Őket csak szeretem olvasgatni,és elmélkedek rajtuk,velük.(Azért köszönöm.)

De kérlek válaszolj arra a kérdésmre,hogy ha valaki Jézust éli,ha valakiben Jézus élővé válik,akkor KI AZ ILLETŐ?A Hirdető avagy a Hirdetett?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 20:52 
Akiben az Úr Lelke él az a Lélek által mondja Istennek, Atya!
Jézus Krisztus az EMBER FIA!
Azért jött, hogy ember lehessek, olyan ember, akinek Isten az Atyja a Fiú által.

Én is kérdezlek:
Milyen céllal elemezgeted a Krisztusban bízó embereket? Ki ellen van szellemi harcod?


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 21:26 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
kavics írta:
Akiben az Úr Lelke él az a Lélek által mondja Istennek, Atya!
Jézus Krisztus az EMBER FIA!
Azért jött, hogy ember lehessek, olyan ember, akinek Isten az Atyja a Fiú által.

Én is kérdezlek:
Milyen céllal elemezgeted a Krisztusban bízó embereket? Ki ellen van szellemi harcod?


Köszönöm,ámbátor arra nem adtál választ,hogy ha Jézust élem,akkor én Hirdető vagyok avagy Hirdetett?

Olyan céllal,mint bárki más.
Ismeretet szerzek,tanulok,megörvendek,elszomorodok,megdöbbenek,nevetek,fejet hatok,időt töltök.

Saját tudatlanságomon kívül nincs ki ellen harcoljak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 23:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Lucius írta:
GABRIEL777 írta:
net2rist írta:
({)

G777, figyelsz?: ILYEN egy KERESŐ :)


Én mint az igazságot kereső Istent akarom megismerni és nem a keresztényeket a keresztények pont olyanok mint a budhisták és a hinduk,őket sem akarom megismerni,mert általuk csak egy torz istenképet kapnék,pont úgy mint a keresztényektől,hísz ők is "csak" emberek.

Mindenki azt kapja amire vágyik aki Isten igazságára az Isten igazságát aki az emberek igazságára az az emberek igazságát.

Tudod Net,hogy az emberek igazságánál mi az ami még mérgezöbb egy kereő számára ?

Ha tudod,akkor "óvakodj tőle".


Egy rövid észrevétel, habár bizonyára nem így óhajtottad megfogalmazni.
Isten nem keresi az igazságot, hanem Ismeri. Mert Ő az Igazság, és Ő osztja azt.
A keresztény(ség)-ről is egy álltalam ismert forma Csel 11:26 A Biblia nevezi meg. Vagy 26:28 (Milyen meggyőző erővel beszélt Pál)
Jézus pedig ezt mondta: Ján 15:8-12.
Rövid egyszerű szavaknak tünnek, annál mélyebb értelemmel.

Embertársaink iránt érzet felelőség, amit a szeretet motivál arra sarkal, hogy óvjuk, figyelmeztessük. Vagy felhívjuk figyelmét....
De, ehhez kell egy ismeret a másikról. Annak személyiségéről... Hogy tudjuk mikor érdemes azt szóbahozni. Itt a kiberben kialakulhat ilyen közeli ismeret? Hogy a másik azt ne vegye tolakodásnak?


Kedves Lucius

Egy vesszőt valóban kihagytam :D

Értelemszerűen nem Isten keresi az igazságot hanem én keresem Isten igazságát,amit nem az emberektől hanem Istentől tudom egyedül megkapni,ez volt az írásom lényege.

Természetessen számomra is mint minden hívő számára,fontos más emberek lelki üdve.

De nem vagyok tanító,nincs hozzá megfelelő tudásom,ezért én max annyit tehetek,hogy az emberek figyelmét Istenre irányítom,többet
nem.

Egyébként nem a másik embert kel ismernünk ahhoz,hogy tudjuk,hogy mikor beszéljünk neki Istenről hanem
Istent aki a megfelelő időben és helyen a szánkba addja a megfelelő szavakat.

Nem a mi erönkre támaszkodval kell egy embert megtéríteni hanem Isten erejére,és nem mi fogjuk ezt az embert
ténylegessen megtéríteni hanem Isten.

Szeretettel gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 23:45 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Kedves máriamagdolna

Amit a hit elfogadásáról mondasz, nagyon egyetértek. Előbb megismerni,
Megérteni. A magam részéről a vélt ellentmondások tekintetében, nem hogy apró hibákon átsiklani, hanem egyáltalán nem lehet benne ellentmondás.
Viszont nagyon helyes és csak buzdítani tudlak azon állásodban, hogy tovább keres, részletek, magyarázatok után Vagyis olvasd a Bibliát!

Sátánról… és más forrásról;
A teremtésnél Azt olvasom, hogy Isten kijelenti munkájáról, hogy az jó. 1Móz 1:31. Isten a saját munkáját minősíti. Vagyis Isteni mértékkel, igen jó. Ez az egész a jó és annak forrása.

Ellenszegülő = Sátán, az engedetlenséget nem Isten teremtette.
Rágalmazó = Ördög, a rágalmakat sem Isten teremtette.
Sátán nem Isten teremtménye, hiszen nem jó. Az a Szellemi lény teremtette magát, akiben felmerült, hogy ő is lehetne Isten helyébe. Célkitűzéséhez, nem sajnálta megölni az embert sem.
Ján 8:44 Az emberölõ volt kezdettõl fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen õ benne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjából szól; mert hazug és hazugság atyja.
A kezdet szó ne tévesszen meg. Itt az ember teremtéséről, vagyis az édeni kor kezdetéről van szó. Vagyis nem a teremtés kezdete.
Világos levezetést olvasok. 1. Nem maradt az igazságban. 2. Nincs benne igazság. 3. Hazugságot szól a sajátjából. 4. ő a hazugság atyja, vagyis annak létrehozója.

Vagyis a gonoszt, nem Isten teremtette, de tőle függetlenül hagyta, hogy az megteremtődjön. Ilyenformán van a jó forrása, és van a rossz forrása.
Ami nem volt tervezve, és nem is marad így.


a megvilágosodás legfőbb akadálya a megvilágosodás akarása
Ööö pl. veszem hindu vallást.
A lélek 8 400 000 létformán át vándorol (transzmigráció), amíg emberi létformát ölt, amelyben az Isten-tudatot megvalósíthatja. Ha ez nem sikerül, visszaesik korábbi létformákba.
Szóval ennek alapján egy hindu nagyon is akarja, mert hát kinek van kedve ezt a számsort újra átjárni, még ha nem is az aljára esik vissza….
De, veszem tovább; zemélyes társadalmi és rituális kötelességek (szvadharma) betartása, hosszú távon pedig a szabadulás (móksa)
A hinduizmus "életvitel-vallás": napi szertartásaival, minden alkalomra külön előírt rítusaival, közösségi alkalmaival az emberek hétköznapjait.
Mindezek pedig azt mutatják, hogy nagyon is akarják, azt a megvilágosodást. Amivel nékem nincs is gondom, hiszen mindenki arra vágyik, törekszik, hogy véglegesen biztonságban érezhesse magát. De, személyes véleményem, még ha tiszteletben tartom is hitnézetét, hogy nem jó úton jár. Habár ő is ezt gondolja másokról.

Viszont én egész másra gondoltam, amikor fil 2:6 hoztam szóba.


[color=darkblue]Lucius,érdekes gondolat az,hogy a Tudás fájának, a tiltás tárgyának nincs jelentősége.(/color]
Azt mondtam, hogy lehetett volna bármi…
Onnantól kezdve, hogy Isten úgy döntött az lesz a hűség próbája, már van jelentősége.
Mert úgy felel meg a valóságnak. (Számomra nem ezen van a lényeg, hanem a történésen.)

A Biblia módosításáról mintha váltottunk volna szót. Hiszen annak tartalmát Isten felügyeli.
Természetesen nem vetem el, hogy elvettek, hozzátettek, vagy fordítási hibák miatt változik értelme egy-egy versnek. De! nem olyan mértékben, hogy elveszítse mondanivalóját.

Hogy a tudás, bűn és sötétség szavak fordítása helyes-e? Röviden; igen. Legalább is nézeteim szerint.
Pl. Péld 1:7 Az Úrnak félelme feje a bölcseségnek; a bölcseséget és erkölcsi tanítást a bolondok megútálják.
Vagyis Isten félelme az ismeret kezdete (= tudás, vagy ismeret) mi a tudás szót használjuk, de pl. a görögök egy olyan szót amiből a filozófia is született a bölcsesség szeretete, jelentette.
De, bölcsesség, tudás nélkül érthetnék-e az írásokat? Péld 2:4-7 magát a forrást is megjelöli.
Szóval a tudás, vagy bölcsesség az ismeret helyes felhasználását jelenti. Amikor Istenre azt mondjuk, bölcs. Valójában azt mondjuk, hogy Ő a tudását, az ismeretét úgy használja, hogy az a legjobb a teremtményei számára. (persze ezek mind emberi fogalmi körök, de megérthető belőle Isten bölcsessége.)

Bűn; A Biblia héber és görög szövege alapján, betű szerint azt jelenti: célt téveszteni. Isten jelöli ki a „célt", amelyet értelmes teremtményeinek el kell érni. E cél elvetése a bűn; az igazságtalanság és a törvénytelenség ugyancsak az (Róma 3:23; 1Ján 5:17; 3:4). Bűn minden, ami nem egyeztethető össze Isten személyiségével, irányadó mértékeivel, cselekvésmódjával és akaratával, amelyeket mind szentnek kell tekintenünk. Magában foglalja a helytelen viselkedést, a kötelességmulasztást, az istentelen beszédet, a tisztátalan gondolatokat, vagy önző kívánságokat és indítékokat. A Biblia különbséget tesz öröklött bűn és szándékos bűn, valamint az egyszer elkövetett és megbánt bűneset és a bűn gyakorlása között.

Sötétség; Szintén helyesen fordították, ahol két értelmezése van. 1. a fizikai sötétség. 2. a Szellemi sötétség, ami a tudás hiányát tartalmazza.

A gravitációval kapcsolatban épp a minap kérdezted valakitől, hogy ki áll a gravitáció mögött? Ez jutott eszembe, ezért hoztam szóba. Nem csak a gravitációt és annak törvényszerűségeit hozta létre Isten, hanem megmutatta azt is, hogy mindezeken Ő uralkodik. És amikor ezt mint eszköz használja, akkor a használatkor számunkra létre jön a csoda, a lehetetlen. Fejsze úszik a vízen, ellentmondva az általunk ismert grav. Törvényeknek.

Hol beszél Isten magáról többes számban? Ha megmutatnád!

Bocs, hogy összevontam h.sz.-aid de, így egyben jobban kezelhető volt.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 23:51 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
GABRIEL777 írta:
....és nem mi fogjuk ezt az embert
ténylegessen megtéríteni hanem Isten.



Igen, ezzel különösen egyetértek.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 01., szombat 01:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
máriamagdolna írta:
Gabriel,tényleg itt a fórumon keresed Istent? :shock:
Mert itt csak "keresztények,buddhisták és hinduk" vannak :*:


Isten mindenütt ott van így ezen a fórumon is meglehet látni"csak jó szem és fül kell hozzá" :D

hiszem és vallom,hogy Isten minden emberen keresztül tud hozzánk szólni,még a hitetleneken keresztül is.

ettől függetlenül Istent természetessen a lelkem ill. a tudatom álltal próbálom megismerni,hisz Isten lélek vagy más néven tudat ,így megismerni is az emberi lélek ill. tudat álltal lehet.

Szeretettel gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 03., hétfő 11:00 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
"Én mint az igazságot kereső Istent akarom megismerni és nem a keresztényeket a keresztények pont olyanok mint a budhisták és a hinduk,őket sem akarom megismerni,mert általuk csak egy torz istenképet kapnék,pont úgy mint a keresztényektől,hísz ők is "csak" emberek."

Ezt írtad korábban,majd most ezt:

"Isten mindenütt ott van így ezen a fórumon is meglehet látni"csak jó szem és fül kell hozzá" Very Happy

hiszem és vallom,hogy Isten minden emberen keresztül tud hozzánk szólni,még a hitetleneken keresztül is."

Ha volnál szíves feloldani ezt az ellentmondást,Gabriel.Köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 03., hétfő 11:23 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Köszönöm Lucius,tovább keresek részletek,értelmezési lehetőségek után,és olvasom a Bibliát,miközben remélhetőleg mindvégig a Lényegre (írhatnám,Istenre) tekintek.
Az apró hibák,ellentmondások esetén azonban mégiscsak fentartom azt a lehetőséget,hogy akár a fordítók hibáiból,meg nem értéséből,akár a saját meg nem értésemből kifolyólag nem tudom a leírtakat helyesen értelmezni,de bármikor helyére kerülhetnek a dolgok (bennem).

Az Egyetlen Teremtő kontra Sátán,mint második Teremtő (saját maga megteremtője) dologgal egyelőre nem tudok mit kezdeni,majd olvasgatom a Bibliát.

Jó,hogy írtad ezt a "kezdetben" dolgot,szerintem sem ez a Kezdet,csupán az evilági dolgok kezdete.Számomra ellentmondás volna,ha Isten létének volna kezdete.

Valóban minden népnek,minden vallás hívőjének megvan a maga útja, a maga lelki gyakorlata, a maga rituális rendszere,amely azzal kecsegtet,hogy végül eljut az ember általa a Valóságig.Azt hiszem,találó az a zen elgondolás,hogy egy ideig ugyan fogják a kezed ezek a "segítségek",és mindeddig törekedni is kell a fejlődésre,de eljön majd egy pillanat,amikor véget ér az út,elengedig a kezed,és neked ugranod kell a szakadékba,és várnod,hogy mi lesz.Sőt még várnod sem szabad,hinned sem,akarnod sem.De ennek ellenkezőjére sem szabad törekedned.Ez az utolsó lépés,amit csak megtenni lehet,de elméleteket gyártani róla,vagy elmesélni,elképzelni nem lehet,mivel túl van az ember felfogóképességén.
Tudom,ne beszéljek a zenről,nem is lehet róla.
Azt gondolom,amikor a keresztények arról beszélnek,hogy az utolsó lépést nem ők maguk,hanem Isten teszi meg,akkor az valami hasonlót jelent.

Köszönöm,hogy leírtad amit a fordításokról,egyes szavak eredeti jelentéséről tudsz.

Azt gondolom,hogy nem csak a gravitáción,hanem minden más erőn Isten uralkodik.Mert minden tőle származik.

Mikor a múltkor a Bibliát olvasgattam,nem otthon voltam,így egy katolikus Biblia akadt a kezembe.Abban több helyen is többes számban beszél Isten magáról.(Ha gondolod,legközelebb megnézem pontosan,hogy ez milyen Biblia volt,kiadó,évszám,stb.,a szövege egyébként nem tért el markánsan az általam ismert szövegtől.)
Zavaró is volt,hogy a többes számot és az egyes számot váltogatta,nem csak amikor Isten magáról beszélt,hanem amikor Ádámot megteremtette,akkor is.Pl. "...megteremtette őt,férfinak és asszonynak teremtette őket."
Akkor most egy embert vagy egy férfit és egy nőt teremtett?
Ráadásul saját képmására teremtette férfinak és nőnek őt.
Erről mit gondolsz,Lucius?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 03., hétfő 16:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
máriamagdolna írta:
"Én mint az igazságot kereső Istent akarom megismerni és nem a keresztényeket a keresztények pont olyanok mint a budhisták és a hinduk,őket sem akarom megismerni,mert általuk csak egy torz istenképet kapnék,pont úgy mint a keresztényektől,hísz ők is "csak" emberek."

Ezt írtad korábban,majd most ezt:

"Isten mindenütt ott van így ezen a fórumon is meglehet látni"csak jó szem és fül kell hozzá" Very Happy

hiszem és vallom,hogy Isten minden emberen keresztül tud hozzánk szólni,még a hitetleneken keresztül is."

Ha volnál szíves feloldani ezt az ellentmondást,Gabriel.Köszönöm.


Kedves MM.

Nem emlékszem,hogy valahol is azt írtam volna,hogy Very Happy :D

A többi stimmel.

Nem látok ellentmondást az irásomban,ahol előszőr arról írtam,hogy Isten nem a vallásokban ,filozófiákban van,majd pedig arról,hogy Isten minden emberben jelen van,és meg is tud mutatkozni bennük,pld,itt a parókia portálon is ha figyelmessen "nézel"akkor megláthatod minden fórumozónál ,még ha csak egy pillanatra is Isten akaratát és így magát Istent is.

Én a Te kiváncsiságodban is ami az igazság megismerésének a vágyából fakad ,látom Isten akaratát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 03., hétfő 21:55 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Gabriel,ezzel a "very happy"-s geggel teljesen levettél a lábamról,úgyhogy már én sem látok (akkora!) ellentmondást :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 01:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
máriamagdolna írta:
Gabriel,ezzel a "very happy"-s geggel teljesen levettél a lábamról,úgyhogy már én sem látok (akkora!) ellentmondást :*:


jó,akkor minden very happy :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 08., kedd 21:19 
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 07., hétfő 12:18
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Ikervár
Kedves Fórumtagok!

Nemrégiben olvastam valahol, hogy a magyarországi református lelkészek körében újabban egyre gyakoribb a "papi gallér" viselése. Habár én nem tapasztalom, hogy tömeges jelenségről lenne szó, de olykor tényleg látni ilyet is. Önöknek/Nektek feltűnt ez? Tulajdonképpen mi lehet az oka, hogy a magyar református egyház(ak)ban nem terjedt el ez a gallér? Túlságosan "katolikus jellegűnek" tartották volna? De az evangélikus lelkészek is használják, arról nem is beszélve, hogy külföldön református/presbiteriánus lelkészek is szép számmal viselik.

Minden jót!

Anselmus


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 241 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség