Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 07:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Gabriel!

Nem sántít az az okfejtés.

Amit írtam, azzal nem áll ellentétben az, hogy valamelyik kiválasztott megkapta a Szent Lelket már az anyaméhben (Keresztelő János - akit említettél - egész életében Isten Fiának a közvetlen útkészítője volt).

Isten Fia pedig – ehhez kétség sem férhet - alapvetően rendelkezik a Szent Lélekkel!
Egyébként az Igéből is nyilvánvaló:
"Az angyal így válaszolt neki [Máriának]: "A Szentlélek száll reád, és a Magasságos ereje árnyékoz be téged, ezért a születendőt is Szentnek nevezik majd, Isten Fiának.” (Lukács 1:35)

Amikor Jézus Krisztusra rászállt a Szent Lélek láthatóan „testi ábrázatban, mint egy galamb” – ez Keresztelő János részére történt, neki volt ez JEL!

Keresztelő János szavai :

„Én nem ismertem őt, de aki elküldött engem, hogy vízzel kereszteljek, ő mondta nekem: Akire látod a Lelket leszállni és megnyugodni rajta, ő az, aki Szentlélekkel keresztel.” (János 1:33)

És miután ezt látta Keresztelő János, az ott lévő emberek (farizeusok előtt is) több alkalommal bizonyságot tett arról, hogy Jézus az ISTEN FIA !
"Én láttam, és bizonyságot tettem arról, hogy ez az Isten Fia! (János 1:34)

„…és rátekintve Jézusra, aki arra járt, így szólt: "Íme, az Isten Báránya!" (János 1:36)

Üdv: B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 12:59 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 08., péntek 17:52
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Sweet home:)
:D :) :( :o

Figyelek ám:-)
Szóval a téma mélysége önmagában adja, hogy ez nem egy ponyvaregény.
Amikor azt mondtam, hogy rágós, azt értettem, hogy bár végig lehet futni rajta, de nem érdemes, mert elvenni azt amit kínál, csak értelmezős, lassú, odafigyelős olvasással lehet.
Érdekes könyv, sok klassz dolog van benne, de az is igaz, hogy sok a következtetés, melyekre aztán már mint tényre épít.
Mégis egyedülálló a mű szerintem
Na pá:-)

_________________
Róma 9/5


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 03., hétfő 13:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Bogi!

Bocs, hogy eddig nem válaszoltam.

<Boglárka<"Az Ószövetségben Isten a zsidó néppel kötötte a szövetségét. Itt nem jellemző, hogy ennek a szövetségnek valamennyi tagja rendelkezett volna a Szent Lélekkel. "

Én a különbséget a szövetség különbözőségében látom, nem a Szentlélek mértékében. A zsidó néppel kötött szövetség egy testi származáson alapuló szövetség, amibe eleve bele volt kalkulálva, hogy lesznek, akik - bár beleszületnek - a maguk részéről nem veszik majd komolyan a szövetséget, bálványimádók, paráznák, istentagadók, gyilkosok stb. lesznek. Ellenben aki kereste Istent, annak Isten adta a vezetését, ezt pedig ugyanúgy a Szentlelken keresztül, csak talán nem volt ennyire nevesítve. De pl, hogy Mózest a szülei kitegyék a folyóba - vagy ilyen döntéseket gondolom imádság után Isten sugallta nekik.

<Boglárka<„Bárcsak az Úr egész népe próféta volna, és nekik is adná lelkét az Úr!” (4Móz.11:29) – kívánta Mózes.

A prófétai szolgálat valóban sokkal látványosabb telítettség Isten Lelkével - de szerintem ez az ÚSZ-ben is így van, ott se mindenki próféta, van a sima hívő, akit azért vezet az Isten a Lelke által, ahogy azt az ÓSZ-ben is tette.
Tehát amit én gondolok, hogy a hívőknek időbeli korlát nélkül adta Isten az Ő Lelke támogatását - és, hogy az ÚSZ-ben és az ÓSZ-ben is vannak, akiket nagyobb feladatra hív el Isten, és ők több és láthatóbb módon kapnak/kaptak Szentlelket.

Várom véleményedet,
Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 03., hétfő 19:04 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
GABRIEL777 írta:

Luk 1.15 .Mert nagy lészen az Úr előtt,és bort és részegítő italt nem iszik:és betelik a Szent Lélekkel még az ő anyjának méhétől fogva.

Luk 3.22. És leszálla ő reá a Szent Lélek testi ábrázatban mint egy galamb,és szózat lőn mennyből, ezt mondván:Te vagy amaz én szerelmes Fiam,Te benned gyönyörködöm.


A Luk.1.15-ben ha szószerint értelmezzük akkor az derül ki,hogy Keresztelő János már az anyaméhben megkapta a Szentlelket.

Mig a Luk 3.22.-ben amennyiben szószerint értelmezzük akkor az derül ki,hogy Jézus
csak azután kapta meg a Szentlelket miután
Keresztelő János vízzel megkeresztelte,vagyis 30 éves korában.

Ha ezt így elfogadjuk akkor azt kellene elfogadni,hogy Isten Fia aki a Szentlélektől fogant,késöbb kapta meg a Szentlelket mint az embertől fogant Keresztelő János.
Röviden ennyit a Bibliai igék szó szerinti értelmezéséből fakadó félreérthetőségről.


Csak az olvasók miatt kiigazítás, mert Gabriel777 ilyenkor árulja el gőze sincs a témához.

Jézus nem kapja a Szentlelket, hanem az csak leszáll rá! A szó szerinti tényleg legyen szó szerinti! Ez egy jelzés. A Szentháromság első személye parancsára a Szentháromság harmadik személye, leszáll a Szentháromság második személyére.

A Szentháromságban hierarchia van. Az Atya küldi a Fiút. Az Atya valamint a Fiú egyaránt küldik a Szentlelket. A Szentlélek nem magáról, hanem Jézusról tesz bizonyságot. Jézus Krisztusnak nincs szüksége a Szentlélekre a szentséghez, az ő lelke nélküle is szent. Parancsol a Szentléleknek! Keresztelő Jánosnak annál inkább szüksége volt rá. Ő valóban szó szerint értendően magzatként betelt Szentlélekkel. Ezt édesanyja tudtára is adta amikor megjelent náluk a várandós Mária. Lk1,41. És lőn mikor hallotta Erzsébet Mária köszöntését, magzat repese az ő méhében...

Hogy az olvasó lássa Jézust küldi az Atya, erre egy ige: Jn6,57 „Amiként elküldött engem, amaz élő Atya, ...”

Az Atya küldi a Szentlelket Jézus kérésére: Jn14,16 „És én kérem az Atyát, és más vigasztalót ád néktek...” 26. „Ama vigasztaló pedig a Szentlélek.”

Jézus küldi a Szentelket: Jn16,7b „Jobb néktek, hogy én elmenjek: mert ha el nem megyek, nem jön el hozzátok a Vigasztaló: ha pedig elmegyek, elküldöm azt tihozzátok.”

Jn16,14-ben az is megtalálható, hogy Jézust dicsőíti.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 21:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Indu!

>>Én a különbséget a szövetség különbözőségében látom, nem a Szentlélek mértékében. A zsidó néppel kötött szövetség egy testi származáson alapuló szövetség

Azt írtam, hogy az Ószövetség esetén egy adott néppel (zsidósággal) kötötte Isten a szövetséget, vagyis a te szavaiddal: „testi származáson alapuló szövetség”. E tekintetben ugyanarról beszélünk.

>>Ellenben aki kereste Istent, annak Isten adta a vezetését, ezt pedig ugyanúgy a Szentlelken keresztül, csak talán nem volt ennyire nevesítve. De pl, hogy Mózest a szülei kitegyék a folyóba - vagy ilyen döntéseket gondolom imádság után Isten sugallta nekik.

A Szent Lélek befolyásolhat olyan embereket is, akik még nem fogadták be szívükbe a Szent Lelket!
Gondolj arra, hogy az is a Szent Lélek munkája, hogy egyáltalán az ember eljut a megtérésig! Engem is vezetett már akkor, amikor még nem is ismertem. De a Szent Lelket csak akkor fogadtam be, amikor megtértem és Isten újjászült.
Lényeges különbség az, amikor valakit „kívülről” vezet a Sz. Lélek, ill. amikor „belülről” vezet.

>>Bárcsak az Úr egész népe próféta volna, és nekik is adná lelkét az Úr!” (4Móz.11:29) – kívánta Mózes.
A prófétai szolgálat valóban sokkal látványosabb telítettség Isten Lelkével

Indu, ezt az igét nem arra hoztam példának, hogy nem volt mindenki próféta a népből, hanem azért, mert nyilvánvaló belőle, hogy nem adta mindenkinek Lelkét az Úr!

>>….szerintem ez az ÚSZ-ben is így van, ott se mindenki próféta, van a sima hívő, akit azért vezet az Isten a Lelke által, ahogy azt az ÓSZ-ben is tette.

Az Újszövetségben minden újjászületett „sima hívő” próféta, „mert a Jézusról való bizonyságtétel a prófétaság lelke". (Jelenések 19:10)

Az Ószövetség egy TESTI szövetség volt, az Újszövetség pedig LELKI, úgy is mondhatjuk, hogy Szent Lelki, mert akik ebbe a szövetségbe beletartoznak, azok valamennyien kapták a Szentlelket. (A névleges keresztyének nem tartoznak bele Isten „láthatatlan egyházába” azaz Krisztus Testébe!, csakis a Szent Lélek által újjászült hívők - ők viszont néptől v. felekezettől függetlenül!)

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 00:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
tulip írta:

Csak az olvasók miatt kiigazítás, mert Gabriel777 ilyenkor árulja el gőze sincs a témához.


:D :D :D
Kedves Tulip

Látom nem sokat tudtál meg felőlem,ha azt hiszed,hogy a sértegetéseiddel táncba tudsz vinni.


Egyébként is l amit a Szentháromságról írtál,az mind a katolikus mind a református egyház tanításával ellentétes,így semmi értelmét nem látom,hogy cáfoljam azt.

Így mégha könnyedén cáfolható lenne is az a nézeted,hogy a Szentháromságban hierarhia van,azt sem érdemes cáfolni,hisz max pár száz
ember osztja még ebben a nézeted,és ezzel már sokat is mondtam.

Ha valami kiforott tanítás a történelmi egyházaknál az a Szentháromság mibenléte,ajánlom neked is tanulmányozd azokat

Szeretettel Gabriel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 06:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
GABRIEL777 írta:
...
Látom nem sokat tudtál meg felőlem,ha azt hiszed,hogy a sértegetéseiddel táncba tudsz vinni.
...

Szeretettel Gabriel.


te se sokat tudsz rólunk, ha azt feltételezed, hogy AZÉRT vagyunk itt, hogy téged táncba vigyünk...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 08:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
net2rist írta:
GABRIEL777 írta:
...
Látom nem sokat tudtál meg felőlem,ha azt hiszed,hogy a sértegetéseiddel táncba tudsz vinni.
...

Szeretettel Gabriel.


te se sokat tudsz rólunk, ha azt feltételezed, hogy AZÉRT vagyunk itt, hogy téged táncba vigyünk...




:D

köszönöm az ismételt felkérést,de veled sem táncolok Net


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség