Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5 hozzászólás ] 
 

Ki olvasta C.H. Mackintosh: "Elmélkedések Mózes 5könyvé
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 29., szerda 12:14 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 08., péntek 17:52
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Sweet home:)
Charles Henry Mackintos (1820-1896)
Ismeri valaki a szerzőt? Tudtok-e róla valamit? Esetleg be lehet-e szerezni valahol az életrajzát?

Dr. Kiss Ferenc egyetemi tanár írt előszót a mű magyar kiadásához 1937-ben.
Szerintem a könyv csodás, de kíváncsi vagyok a véleményetekre, amennyiben ismeritek.
Nos? :?:

_________________
Róma 9/5


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 30., csütörtök 07:07 
C. H.
Call Tol1 Free: 1-800-784-6010

Mackintosh
(Charles Henry)
(1820-1896)


Charles Henry Mackintosh (generally known as C.H.M.) was born in October 1820, at Glenmalure Barricks, County Wicklow, Ireland. Mackintosh was converted at the age of eighteen through the letters of a dear sister, and the reading of J. N. Darby’s works.

When he was twenty-four years of age, he opened a private school at Westport, but it was not long before he concluded he must give himself entirely to the ministry of God’s Word. Soon thereafter he established a periodical, which he continued to edit for twenty-one years, Things New and Old.

Mackintosh died on November 2, 1896, and was buried in Cheltenham Cemetery, awaiting the resurrection morn. He left behind a rich legacy of rich Scriptural writings.

Now that more than one hundred years * passed since his death, it is difficult to come upon much factual detail concerning his own personal life. But what we do know is that he was a man of mild spirit, deep devotion, and abiding love. His gracious spirit was always known to * avoided conflict as far as possible.

fordítás másra vár


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 12:54 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 08., péntek 17:52
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Sweet home:)
termett@citromail.hu írta:
C. H.
Call Tol1 Free: 1-800-784-6010

Mackintosh
(Charles Henry)
(1820-1896)


Charles Henry Mackintosh (generally known as C.H.M.) was born in October 1820, at Glenmalure Barricks, County Wicklow, Ireland. Mackintosh was converted at the age of eighteen through the letters of a dear sister, and the reading of J. N. Darby’s works.

When he was twenty-four years of age, he opened a private school at Westport, but it was not long before he concluded he must give himself entirely to the ministry of God’s Word. Soon thereafter he established a periodical, which he continued to edit for twenty-one years, Things New and Old.

Mackintosh died on November 2, 1896, and was buried in Cheltenham Cemetery, awaiting the resurrection morn. He left behind a rich legacy of rich Scriptural writings.

Now that more than one hundred years * passed since his death, it is difficult to come upon much factual detail concerning his own personal life. But what we do know is that he was a man of mild spirit, deep devotion, and abiding love. His gracious spirit was always known to * avoided conflict as far as possible.

fordítás másra vár




Igaziból köszönöm:-)
Találtam több száz angol nyelvű prédikációt tőle, de angolul nem beszélek:-)
Így ez nem segít rajtam.



De olvasta e valaki a műveit ? Hmm?

_________________
Róma 9/5


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 01., szombat 09:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Én olvastam több éve. Döntően kiválónak találtam, néhány helyen nem. Készítettem is floppyra 74 oldal idézetet - ahol kellett lelkendezően, ahol nem ott a maga eltérő nézetének hangot adva - abban a reményben, hogy lesz belőle egy kivonatos könyv, az eredeti 1ooo oldal helyett. A floppy "elszállt" a winchester - egy ismerősömé - valahol, ismeretlen helyen tartózkodik.. :cry:

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 02., vasárnap 06:13 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 08., péntek 17:52
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Sweet home:)
figyelő írta:
Én olvastam több éve. Döntően kiválónak találtam, néhány helyen nem. Készítettem is floppyra 74 oldal idézetet - ahol kellett lelkendezően, ahol nem ott a maga eltérő nézetének hangot adva - abban a reményben, hogy lesz belőle egy kivonatos könyv, az eredeti 1ooo oldal helyett. A floppy "elszállt" a winchester - egy ismerősömé - valahol, ismeretlen helyen tartózkodik.. :cry:



Örülök, hogy tetszett. Nekem a kedvencem, ha szabad ilyet mondani.
Én még nem olvastam hozzá hasonlót, sajnálom, hogy nem adtak ki több művet tőle azon a 3-4 könyven kívül.
Szerintem a témájában egyedülálló, persze hallottam olyan véleményt is, hogy "nincs benne semmi érdekes, mit vagytok ettől úgy oda".
Nabumm :?
Sebaj, és falom. Üdv.

_________________
Róma 9/5


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség