Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 124 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. okt. 17., szerda 19:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Shannon írta:

Azt tenném hozzá, hogy aki meglátja magában valamely rossz tulajdonságát - ne mondjunk mindig bűnöket, mert nem csak a tettekre gondolok - kérhet, és kapni fog Istentől segítséget ahhoz, hogy megváltozzon. Nem lehetünk tökéletesek, de törekednünk kell a pozitív változásra, és ezzel a feladattal szemben nem vagyunk egyedül..


Milyen olyan rossz tulajdonság van, ami nem nyilvánul meg tettekben?

Shannon írta:
Végül, a félreértések elkerülése végett, mivel a megváltásról írtunk, azt is fontosnak tartom hozzátenni, hogy az embernek nem az egyes bűneiből kell megtérnie, hanem az eredendő bűn teljességéből, mert a megváltás is erre vonatkozik...


Igen, ez így van!, de ettől még szükséges az egyes bűnöket megvallani (világosságra hozni).
"Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz ő: megbocsátja bűneinket, és megtisztít minket minden gonoszságtól." (1János 1:9)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 17., szerda 20:55 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Shannon írta:
Aztán azt is hozzátenném, hogy amit nem lát meg magában az ember, vagyis nem tudatosodik benne, azt nem tudja megvallani és megbánni, de egyes rossz tulajdonságai megváltozhatnak önmagában attól is, hogy Isten szeretetét a Lélek tanításán keresztül megtapasztalja.

Végül, a félreértések elkerülése végett, mivel a megváltásról írtunk, azt is fontosnak tartom hozzátenni, hogy az embernek nem az egyes bűneiből kell megtérnie, hanem az eredendő bűn teljességéből, mert a megváltás is erre vonatkozik. Természetesen egy hívő ember igyekszik Isten akarata szerint élni, és nem elkövetni bűnöket, de azért jó tudni, hogy Jézus az összes bűnünkkel és rossz tulajdonságunkkal együtt szeretett minket, váltott meg minket és fogadott el tanítványainak.


Én ezt azzal egészíteném ki,de lehet,hogy csak summáznám (majd Shannon eldönti :D ),hogy a "rossz tulajdonságok" csakis attól "változhatnak meg" véglegesen,ha az ember a Lélek tanításain,Szeretetén keresztül kezdi el látni és élni a világot.
A bűnökkel szerény véleményem szerint értelmetlen felvenni a harcot,ez egy örökké tartó sziszifuszi küzdelem volna önmagában,amelyben az ember elfárad és eltéved,de Istenhez nem jut el.Én abban látom az Istenhez vezető utat,hogy az eredendő bűn állapotából lépjünk ki,mert addig amig abban benne vagyunk,folyton új és új bűnök születnek meg és burjánzanak el bennünk,de ha kiléptünk belőle és visszataláltunk az Édenbe,ott már nem léteznek a bűnök,mert az Isten birodalma.
Ugyan a haragvással kapcsolatos beszélgetésünk már nagyjából nyugvópontra jutott,de most megint hozzáfűznék valamit,még messzebbre menve az eddigiektől,nevezetesen azt,hogy szerintem az Isten azért nem utálja a bűnt,mert egész egyszerűen nem is ismeri.Mert ahol az Isten van,ott nincs bűn,és ahol bűn van,ott nincs Isten.De ezt már írtam. 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 18., csütörtök 10:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
máriamagdolna írta:

...a "rossz tulajdonságok" csakis attól "változhatnak meg" véglegesen,ha az ember a Lélek tanításain,Szeretetén keresztül kezdi el látni és élni a világot.


A Szent Lélektől ihletett Bibliát hittel olvasva, valóban történhet gondolkodás átalakulás!

máriamagdolna írta:
A bűnökkel szerény véleményem szerint értelmetlen felvenni a harcot,ez egy örökké tartó sziszifuszi küzdelem volna önmagában,amelyben az ember elfárad és eltéved,de Istenhez nem jut el.Én abban látom az Istenhez vezető utat,hogy az eredendő bűn állapotából lépjünk ki,mert addig amig abban benne vagyunk,folyton új és új bűnök születnek meg és burjánzanak el bennünk,de ha kiléptünk belőle és visszataláltunk az Édenbe,ott már nem léteznek a bűnök,mert az Isten birodalma.


És szerinted hogyan lehet kilépni az eredendő bűn állapotából?

máriamagdolna írta:
...szerintem az Isten azért nem utálja a bűnt,mert egész egyszerűen nem is ismeri.Mert ahol az Isten van,ott nincs bűn,és ahol bűn van,ott nincs Isten.


Ha benned nincs meg bizonyos tulajdonság (pl. indulatosság), akkor nem is látod, ha más indulatos?

IstenBEN nincs bűn, Ő szent, de attól még nem vak!, látja a bűnt ott, ahol van: a Sátánban és démonaiban, és a Sátántól megcsalt emberben. És mert a bűn gyökere a gonoszság, ártás, Isten jóságával és igazságával nem fér össze, ezért megbünteti!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 18., csütörtök 11:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Boglárka írta:
máriamagdolna írta:

...a "rossz tulajdonságok" csakis attól "változhatnak meg" véglegesen,ha az ember a Lélek tanításain,Szeretetén keresztül kezdi el látni és élni a világot.


A Szent Lélektől ihletett Bibliát hittel olvasva, valóban történhet gondolkodás átalakulás!


Miért aki nem ismeri a Bibliát,őt talán nem tuddja Isten a lelkiismeretén keresztül tanítani ?

Aki úgy gondolja,hogy nem,azt maga a Biblia cáfolja meg ,és nem egy Ige belőle,hanem az egész,mert az egész Isten Igéjének a hallásából született,vagyis sehol sem létezett elötte
irott formában,mielött a hívek azt tovább adták volna.

Isten Igéjének a hallása pedig minden hívő lelkében müködik,akkor is ha a Bibliát olvassa és akkor is ha a Kis Herceget olvassa.

Mert a hívő attól hívő,hogy a Szentlélek
szeme és füle által hall és lát ,olyan mértékben,amennyire Úr benne IstenLelke


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 18., csütörtök 12:04 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Boglárka írta:
máriamagdolna írta:

...a "rossz tulajdonságok" csakis attól "változhatnak meg" véglegesen,ha az ember a Lélek tanításain,Szeretetén keresztül kezdi el látni és élni a világot.


A Szent Lélektől ihletett Bibliát hittel olvasva, valóban történhet gondolkodás átalakulás!

máriamagdolna írta:
A bűnökkel szerény véleményem szerint értelmetlen felvenni a harcot,ez egy örökké tartó sziszifuszi küzdelem volna önmagában,amelyben az ember elfárad és eltéved,de Istenhez nem jut el.Én abban látom az Istenhez vezető utat,hogy az eredendő bűn állapotából lépjünk ki,mert addig amig abban benne vagyunk,folyton új és új bűnök születnek meg és burjánzanak el bennünk,de ha kiléptünk belőle és visszataláltunk az Édenbe,ott már nem léteznek a bűnök,mert az Isten birodalma.


És szerinted hogyan lehet kilépni az eredendő bűn állapotából?

máriamagdolna írta:
...szerintem az Isten azért nem utálja a bűnt,mert egész egyszerűen nem is ismeri.Mert ahol az Isten van,ott nincs bűn,és ahol bűn van,ott nincs Isten.


Ha benned nincs meg bizonyos tulajdonság (pl. indulatosság), akkor nem is látod, ha más indulatos?

IstenBEN nincs bűn, Ő szent, de attól még nem vak!, látja a bűnt ott, ahol van: a Sátánban és démonaiban, és a Sátántól megcsalt emberben. És mert a bűn gyökere a gonoszság, ártás, Isten jóságával és igazságával nem fér össze, ezért megbünteti!


Az első megjegyzésed nem tudom,hogy végülis nyugtázza,amit én írtam,vagy módosít rajta.....(?)

Azt most nem írnám le,hogy szerintem hogyan lehet kilépni az eredendő bűnből,mert:
1. Erre nincs recept,úgyis mindenkinek magának kell rájönni.
2.Az én Utam,nem biztos (sőt, biztos,hogy nem) a Te Utad.
3.Lehet,hogy tévedek,és akkor minek terjesszem a tévutat.
4.A keresztényeknek ezt tudnia kéne,hisz a Bibliában elvileg Benne van a megoldás.
5.Nehéz volna megfogalmazni,hosszú és unalmas volna.:*:

Az "indulatos" példáddal nem tudok mit kezdeni,mert megvan bennem az indulatosság (de nem csak ezért rossz a példa,már bocs!).De mégis megpróbálok válaszolni valahogy.Ha megvan bennem a rossz is meg a jó is,de ezek egységben vannak meg,tehát nem látom,tapasztalom meg őket külön-külön önmagamban,akkor lehet,hogy másban is egységben fogom látni,és nem külön-külön,attól függetlenül,hogy az illető személy hogyan látja önmagát,és hogyan éli meg önmagában a rosszat és a jót.Ilyen szempontból vak leszek a jó és rossz szétválasztására.De tudomásom ettől még lehet erről a "szétválasztásról" ,bár én az előbbi hsz.-omban az ellenkezőjét állítottam ,és várom is nagyon,hogy valaki tisztességesen megcáfoljon.8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 18., csütörtök 12:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Boglárka írta:

máriamagdolna írta:
A bűnökkel szerény véleményem szerint értelmetlen felvenni a harcot,ez egy örökké tartó sziszifuszi küzdelem volna önmagában,amelyben az ember elfárad és eltéved,de Istenhez nem jut el.Én abban látom az Istenhez vezető utat,hogy az eredendő bűn állapotából lépjünk ki,mert addig amig abban benne vagyunk,folyton új és új bűnök születnek meg és burjánzanak el bennünk,de ha kiléptünk belőle és visszataláltunk az Édenbe,ott már nem léteznek a bűnök,mert az Isten birodalma.


És szerinted hogyan lehet kilépni az eredendő bűn állapotából?


Kedves Boglárka

Az ember az eredendő bűn állapotába addig van,amig nem fogaddja el Istent,amig nem tér meg.
Amiután megtért,már az Úr Lelke vezeti,és így értelemszerűen nincs az eredendő bűn állapotában.

Ha viszont ez a kapcsolat még nem erős,akkor a hívő időnként gyengeségből fakadóan elhagyja az Úr vezetését,és újra az eredendő bűn állapotába kerül,
ekkor újra megkell térnie vissza Istenhez.

Ezért a megtérésnek van egy egyszeri megismételhetetlen változata,amikor az ember előszőr megtér. És van egy folyamatossan ismétlődő változata, a még erőtlen hitéből fakadóan.

Én MM irását ez értelemben értettem,hogy nem a bünökre kell figyelni hanem Istenre,és ezzel teljes mértékben egyet is tudok vele érteni.

Hisz aki Istenre figyel az meglátja azt is,hogy ha valami gátolja őt az Istennel való kapcsolattartásban,és ha valaki ezt figyelmen kivűl hagyja akkor már ki is esett
az "édeni"állapotból,mert nem hallgatott Istenre.

Ilyen értelemben a hívő meglátja a bűneit is,de nem azért mert azokkal foglalkozik,hanem azért mert Isten azokat felszinre hozza,hogy a hívő lássa őket.

Én úgy látom,hogy két eltérő gondolkodás van a bűnök felszinre hozásával kapcsolatban.

Az egyik szerint az ember keresse meg a bűneit és bánja meg azokat.

A másik nézet szerint ,amivel én is egyet értek,viszont az,hogy az ember fogaddja el Istent,és halgasson arra amit Isten mond a lelkiismeretén keresztül,és így folyamatossan megszabadul Isten segitségével a büneitől olyan ütemben ahogy azt Isten jónak látja.

Az első módszert természetellenesnek tartom a másik
módszert viszont természetesnek,ahol nincs jelen az ember izzadság szagú erölködése.

Szeretettel gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 18., csütörtök 12:48 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
GABRIEL777 írta:
Boglárka írta:

máriamagdolna írta:
A bűnökkel szerény véleményem szerint értelmetlen felvenni a harcot,ez egy örökké tartó sziszifuszi küzdelem volna önmagában,amelyben az ember elfárad és eltéved,de Istenhez nem jut el.Én abban látom az Istenhez vezető utat,hogy az eredendő bűn állapotából lépjünk ki,mert addig amig abban benne vagyunk,folyton új és új bűnök születnek meg és burjánzanak el bennünk,de ha kiléptünk belőle és visszataláltunk az Édenbe,ott már nem léteznek a bűnök,mert az Isten birodalma.


És szerinted hogyan lehet kilépni az eredendő bűn állapotából?


Kedves Boglárka

Az ember az eredendő bűn állapotába addig van,amig nem fogaddja el Istent,amig nem tér meg.
Amiután megtért,már az Úr Lelke vezeti,és így értelemszerűen nincs az eredendő bűn állapotában.

Ha viszont ez a kapcsolat még nem erős,akkor a hívő időnként gyengeségből fakadóan elhagyja az Úr vezetését,és újra az eredendő bűn állapotába kerül,
ekkor újra megkell térnie vissza Istenhez.

Ezért a megtérésnek van egy egyszeri megismételhetetlen változata,amikor az ember előszőr megtér. És van egy folyamatossan ismétlődő változata, a még erőtlen hitéből fakadóan.

Én MM irását ez értelemben értettem,hogy nem a bünökre kell figyelni hanem Istenre,és ezzel teljes mértékben egyet is tudok vele érteni.

Hisz aki Istenre figyel az meglátja azt is,hogy ha valami gátolja őt az Istennel való kapcsolattartásban,és ha valaki ezt figyelmen kivűl hagyja akkor már ki is esett
az "édeni"állapotból,mert nem hallgatott Istenre.

Ilyen értelemben a hívő meglátja a bűneit is,de nem azért mert azokkal foglalkozik,hanem azért mert Isten azokat felszinre hozza,hogy a hívő lássa őket.

Én úgy látom,hogy két eltérő gondolkodás van a bűnök felszinre hozásával kapcsolatban.

Az egyik szerint az ember keresse meg a bűneit és bánja meg azokat.

A másik nézet szerint ,amivel én is egyet értek,viszont az,hogy az ember fogaddja el Istent,és halgasson arra amit Isten mond a lelkiismeretén keresztül,és így folyamatossan megszabadul Isten segitségével a büneitől olyan ütemben ahogy azt Isten jónak látja.

Az első módszert természetellenesnek tartom a másik
módszert viszont természetesnek,ahol nincs jelen az ember izzadság szagú erölködése.

Szeretettel gabriel


Örülök ennek a hsz.-odnak,mert ebből is látszik,hogy mennyi féleképpen gondolkodunk,és értelmezünk,és hogy amit eddig egyértelműnek gondoltam,és ezért nem gondolkoztam rajta,az sem egyértelmű,és lehet,hogy épp ott van a kutya elásva. 8)
Ebből következőleg,nagyon jó dolgokat írsz,de mégis egy picit olyan érzésem van,hogy nem ugyanarról beszélünk.Lehet,hogy tévedek.

Nézzük a megtérés témáját.Korábban is kértem már,hogy magyarázzátok el,hogy van ez a dolog,mikortól számít valaki megtértnek stb. Nekem furcsa volt először is,hogy a megtérést nem követi automatikusan a megváltás,aztán most ez is furcsa,hogy az ember hiába tér meg egyszer,utána még sokszor meg kell térnie,mert visszaesik.Közben pedig azt mondjátok,hogy a megtértnek már nem kell semmit tennie,sőt "önmegváltási próbálkozásnak" tituláljátok és elítélitek,hanem a megtértnek csak várnia kell a megváltásra.Őszintén szólva még mindig nem értem hogy van ez.Ez a sorozatos megtérősdi pedig most még jobban bekavart (lehet,hogy csak én értelmeztem rosszul,és Te helyesen írtad).Tudom,már próbáltátok elmagyarázni,de én még mindig nem értem.
:(
A legfontosabb kérdés talán az,hogy a megtérés akkor most melyiket jelenti:
1.Isten követése és megtapasztalása,tehát bűntelenség,bűn nélkül létezés.
2.Elfogadása annak,hogy létezik olyan Út,amin járva eljutunk Isten megtapasztalásához és bűntelenek leszünk (majd egyszer),mentesek az eredendő bűntől és ebből kifolyólag az összes többitől is.

Ha az első az igaz,akkor kérdés,hogy hogyan lehet ebből visszaesni?És akkor mi pluszt hozhat még a megváltás?
Ha a második pont az igaz,akkor viszont egy keresztény simán tévedhet,amikor Bibliát értelmez,vagy prédikál,vagy Istenről gondolkodik,tehát akkor egy kicsit több alázatra volna szükség a kinyilatkoztatások helyett.Az eredendő bűnben létezni uyganis törvényszerűen magával vonja a folyamatos tévedéseket,és bűnök elkövetését.

Lehet persze harmadik verzió is...

Az eredendő bűn és a bűnök viszonyára egy iszonyú elcsépelt,bugyuta és közhelyes példát szeretnék hozni,de most úgy ideillik és legalább emiatt is szidhattok. :*:
Szóval a gazokat (bűnök) hiába húzod ki minden nap fáradtságos munkával a kertecskédből,mindig újra fog teremni.Ahhoz hogy végleg megszabadulj tőlük, a gyökerüket (eredendő bűn) kell kihúznod,és utána már soha többet nem kell gyomlálnod.A gyökeret,tehát a bűneid igazi és végső okát pedig az Isten szemén keresztül látod csak meg.Illetve inkább azt mondanám,hogy ha Isten szemével látsz,megszűnnek a bűneid okai (mert a bűneid okai éppen a "nemlátás") nem lesz okod bűnöket elkövetni.
Nem értem,hogy ha "csak" megbánod a bűnödet,akkor hogyan szűnnek meg az okok.Vagy mit értetek az alatt,hogy megbánás?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 18., csütörtök 15:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves MM

Ami a gazolásos példád illeti arra tudok válaszolni most :D A többire majd késöbb.

A gazt természetessen gyökerestűl kell kihúzni de ettől még fog nőni újjabb ,sajnos :D :D :D

persze ha nem jutnak tápanyaghoz akkor a már földbe levő magok,nem fognak kikelni.
pld egy aszályos időben a gazok sem tudnak nőni.

Ezért is jó a példád az emberre is.

mert az emberben is elvannak ültetve a bünmagvai,és ha azokat nem öntözik akkor
nem fognak kikelni.

Az ember a vágyaival öntözi ezeket a magokat,ha viszont ezek a vágyak kialszanak,mint ahogy a tűz elalszik,akkor
ezek a magok sem fognak már kikelni.

A Szentlélek pedig az ember földi vágyait kioltja a mennyei vágyait pedig lángra
lobbantja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 19., péntek 14:17 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 24., péntek 14:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
Boglárka írta:
Shannon írta:

Azt tenném hozzá, hogy aki meglátja magában valamely rossz tulajdonságát - ne mondjunk mindig bűnöket, mert nem csak a tettekre gondolok - kérhet, és kapni fog Istentől segítséget ahhoz, hogy megváltozzon. Nem lehetünk tökéletesek, de törekednünk kell a pozitív változásra, és ezzel a feladattal szemben nem vagyunk egyedül..


Milyen olyan rossz tulajdonság van, ami nem nyilvánul meg tettekben?



Például, valaki nem kedveli túlzottan az anyósát. Igazából szívesen eltenné láb alól, de tudja, hogy akkor börtönbe kerülne, ezért nem teszi meg.

Aztán az illető elhatározza, hogy keresztény lesz, elkezd ismerkedni a dologgal, olvassa a Bibliát, és megtudja belőle, hogy nem csak az a bűn, amit megtesz, hanem mulasztással, vagy puszta gondolattal is lehet bűnt elkövetni. Vagyis, ha azt fontolgatja, hogy hogyan lehetne eltenni az útból az anyósát, akkor az ugyanolyan bűn, mintha tényleg megtenné.

Ezután, mivel szeretne jó útra térni, elkezd rendesen viselkedni az anyósával, segíti, ápolja, amikor beteg, stb. és igyekszik nem gondolni arra, hogy milyen balszerencsének kellene történnie az anyósával. Ez mind dicséretes, de az a baj az emberünkkel, hogy ha ezek után például elüti a villamos az anyósát, akkor ugyanúgy fog neki örülni, vagy legalábbis megkönnyebbül, hogy nem kell többet elviselnie.

Vagyis továbbra sem szereti az anyósát úgy, ahogy azt Jézus parancsolata alapján kellene, és ez önmagában bűn, hiszen ellentétes a kereszténység legfőbb alapelvével. Erre mondta Jézus, hogy az embernek a szívében nem szabad gonoszságnak, sötétségnek lennie, és ahhoz, hogy ez így legyen, szükséges a megtérése.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 19., péntek 14:57 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 24., péntek 14:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
máriamagdolna írta:
Shannon írta:
Aztán azt is hozzátenném, hogy amit nem lát meg magában az ember, vagyis nem tudatosodik benne, azt nem tudja megvallani és megbánni, de egyes rossz tulajdonságai megváltozhatnak önmagában attól is, hogy Isten szeretetét a Lélek tanításán keresztül megtapasztalja.



Én ezt azzal egészíteném ki,de lehet,hogy csak summáznám (majd Shannon eldönti :D ),hogy a "rossz tulajdonságok" csakis attól "változhatnak meg" véglegesen,ha az ember a Lélek tanításain,Szeretetén keresztül kezdi el látni és élni a világot.
A bűnökkel szerény véleményem szerint értelmetlen felvenni a harcot,ez egy örökké tartó sziszifuszi küzdelem volna önmagában,amelyben az ember elfárad és eltéved,de Istenhez nem jut el.Én abban látom az Istenhez vezető utat,hogy az eredendő bűn állapotából lépjünk ki,mert addig amig abban benne vagyunk,folyton új és új bűnök születnek meg és burjánzanak el bennünk,de ha kiléptünk belőle és visszataláltunk az Édenbe,ott már nem léteznek a bűnök,mert az Isten birodalma.


Nagyon tetszik az a megfogalmazás, hogy "sziszifuszi küzdelem". :)

Sziszifusz a monda szerint azzal bűnhődik az alvilágban, hogy egy követ kell felgörgetnie egy hegyre, de mielőtt felérne, a kő mindig visszagurul, ezért örökké ezt kell csinálnia. Soha nem szabadul.

Teljesen igazad van, ha az ember úgy próbálja elkerülni a bűnöket, hogy nem teszi meg, nem gondol rá, stb. akkor ez nem fog neki sikerülni, mert 1) az elnyomott, elfojtott dolgok újra meg újra felszínre kerülnek, sőt felerősödnek, 2) a „szívének sötétségét” nem tudja magától megszüntetni.

Ennek a gondolkodásnak az eredménye, amikor emberektől azt hallod, hogy azért nem keresztények, mert a kereszténység szigorú szabályok és tilalmak sorából áll, amelyeket senki sem képes betartani, ezért értelmetlen.

Vagy az az álláspont, amit egy katolikus tanítótól hallottam, hogy senki sem képes úgy szeretni a felebarátját, mint önmagát, mert erre legfeljebb a „szentek” képesek, szóval inkább meg se próbáljuk.

Ezzel szemben én azt látom a keresztény ismerőseim életén, hogy ha valaki megtér, és átadja az életét és a lelkét Istennek, meg fogja tapasztalni Isten Szeretetét, és a Lélek tanításán keresztül meg fogja tanulni, hogyan szeresse azokat, akiket egyébként nem lenne képes.

Gábriel gondolatmeneténél maradva, a szeretet úgy működik, mint a "gyomirtó" :)

Igen, én is látom, hogy én sem tudok szeretni senkit úgy, ahogyan kellene, feltétel nélküli, önzetlen szeretettel, hiszen erre senki ember nem képes, kizárólag Isten. Ezért inkább megengedem neki, hogy ezt rajtam keresztül tegye. :oops: És nem látom sehol azokat a szigorú szabályokat, meg tilalmakat, de azt normálisnak tartom, hogy ha szeretek valakit, akkor a lehető legjobbat akarom neki.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 19., péntek 16:47 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 24., péntek 14:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
Máriamagdolna írta:

"Nézzük a megtérés témáját.Korábban is kértem már,hogy magyarázzátok el,hogy van ez a dolog,mikortól számít valaki megtértnek stb. Nekem furcsa volt először is,hogy a megtérést nem követi automatikusan a megváltás,aztán most ez is furcsa,hogy az ember hiába tér meg egyszer,utána még sokszor meg kell térnie,mert visszaesik.Közben pedig azt mondjátok,hogy a megtértnek már nem kell semmit tennie,sőt "önmegváltási próbálkozásnak" tituláljátok és elítélitek,hanem a megtértnek csak várnia kell a megváltásra.Őszintén szólva még mindig nem értem hogy van ez.Ez a sorozatos megtérősdi pedig most még jobban bekavart (lehet,hogy csak én értelmeztem rosszul,és Te helyesen írtad).Tudom,már próbáltátok elmagyarázni,de én még mindig nem értem.

A legfontosabb kérdés talán az,hogy a megtérés akkor most melyiket jelenti:
1.Isten követése és megtapasztalása,tehát bűntelenség,bűn nélkül létezés.
2.Elfogadása annak,hogy létezik olyan Út,amin járva eljutunk Isten megtapasztalásához és bűntelenek leszünk (majd egyszer),mentesek az eredendő bűntől és ebből kifolyólag az összes többitől is.

Ha az első az igaz,akkor kérdés,hogy hogyan lehet ebből visszaesni?És akkor mi pluszt hozhat még a megváltás?
Ha a második pont az igaz,akkor viszont egy keresztény simán tévedhet,amikor Bibliát értelmez,vagy prédikál,vagy Istenről gondolkodik,tehát akkor egy kicsit több alázatra volna szükség a kinyilatkoztatások helyett.Az eredendő bűnben létezni uyganis törvényszerűen magával vonja a folyamatos tévedéseket,és bűnök elkövetését.

Lehet persze harmadik verzió is... "

Kedves MM,

Nagyon jó kérdéseket tesztek fel. Megpróbálom... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 19., péntek 19:03 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 24., péntek 14:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
GABRIEL777 írta:
Boglárka írta:
máriamagdolna írta:

...a "rossz tulajdonságok" csakis attól "változhatnak meg" véglegesen,ha az ember a Lélek tanításain,Szeretetén keresztül kezdi el látni és élni a világot.


A Szent Lélektől ihletett Bibliát hittel olvasva, valóban történhet gondolkodás átalakulás!


Miért aki nem ismeri a Bibliát,őt talán nem tuddja Isten a lelkiismeretén keresztül tanítani ?

Aki úgy gondolja,hogy nem,azt maga a Biblia cáfolja meg ,és nem egy Ige belőle,hanem az egész,mert az egész Isten Igéjének a hallásából született,vagyis sehol sem létezett elötte
irott formában,mielött a hívek azt tovább adták volna.

Isten Igéjének a hallása pedig minden hívő lelkében müködik,akkor is ha a Bibliát olvassa és akkor is ha a Kis Herceget olvassa.

Mert a hívő attól hívő,hogy a Szentlélek
szeme és füle által hall és lát ,olyan mértékben,amennyire Úr benne IstenLelke


Lehet olvasni a Bibliát, megbeszélheted a kérdéseid más keresztényekkel, hátha rájössz a megoldásra, és ettől megváltozhat a gondolkodásmódod, de szerintem sokkal egyszerűbb rövidre zárni a kérdést, és Istentől kérni a választ.

Tudom, sokkal jobban hangzik, hogy majd kikeresem a vonatkozó részeket a Bibliából, értelmezem, és rájövök a válaszokra, és sokkal rosszabbul hangzik, hogy segíts, mert magamtól nem jutok semmire, és fogalmam sincs, hogy mit csináljak.

Én nem tudom, ti találtatok-e arra igehelyet, de szerintem nincsen leírva a Bibliában, hogyan is kell megvalósítani a gyakorlatban azt a szeretetet, amiről Jézus beszélt, hogy hogyan kell valakinek a lelkében a gyűlöletet, haragot, irigységet, és a többi bűnöket szeretetté változtatni. Se meditációs gyakorlatot, se mantrát, se semmi hasonló módszert. Azt találtam erről, hogy aki keres, az talál, aki kér, annak adatik, és azt, hogy keressétek először Isten Igazságát.

Szóval nekem gyanús, hogy valakinek nem azáltal fog megváltozni a lelke, hogy a Bibliát olvassa, hanem attól, hogy ez a kérése meghallgatásra talál. Szerintem egyedül a Szent Lélek képes arra, hogy Isten Szeretetét az emberhez közvetítve a lelkében lévő "rossz tulajdonságokat" szeretetté és szelídséggé változtassa. A Biblia olvasása legfeljebb elvezethet ehhez a megállapításhoz.

Az ember magától is képes megváltoztatni a gondolkodásmódját, vagy egy jó pszichológus segítségével. Ez viszont nem elég ahhoz, hogy valaki keresztény legyen, az is kell, hogy élő kapcsolata legyen Istennel, viszont ha ezzel a hittel keresi a választ, akkor a Biblia olvasása éppúgy építheti a lelkét, mint pl. az imádság, vagy az hogy „ad egy szelet kenyeret a rászorulóknak”.

Ne haragudjatok, nem szeretnék senkit megbántani, de ez arra emlékeztet, amikor valaki azt írta, hogy onnan lehet megismerni a Szent Lélekkel betöltekezett keresztényeket, hogy mindennap olvassák a Bibliát. Nem tudom, a Szent Lélek jelenlétét hogyan lehetne ilyen külső látszatból megállapítani, megkülönböztetni azoktól, akik pl. ateisták, de azt látod, hogy mindennap olvassák a Bibliát, kíváncsiságból. Pláne nem értettem, miért ne lehetne az keresztény, aki nem olvassa mindennap a Bibliát, csak pl. kétnaponta.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 19., péntek 19:08 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 24., péntek 14:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
Úgy látom, sikerült teleírnom a témát az okosságaimmal, és megint "sokat beszélek", úgyhogy most egy darabig nem írok, hagyok nektek terepet válaszolni.

Köszönöm a lehetőséget :)

Shannon


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 19., péntek 21:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Szia MM!

Felvillanyozott, amiket legutóbb Gabrielnek írtál, jó volt olvasni ezeket a kérdéseidet, mert a lényeget feszegetik!

>>Nézzük a megtérés témáját. Korábban is kértem már, hogy magyarázzátok el, hogy van ez a dolog, mikortól számít valaki megtértnek stb. Nekem furcsa volt először is, hogy a megtérést nem követi automatikusan a megváltás,

Akkor elölről kezdem a magyarázatot (kicsit hosszú leszek, itt-ott ismétlem is magam, nem baj?).

Az eredendő bűnről már volt szó (eszerint Ádám és Éva, az első emberpár bűnbeesése óta valamennyi ember bűnösként születik meg). Megromlott, bizonytalanná vált Istennel és egymással is a kapcsolatuk.
Hosszú-hosszú idő múltán Isten kiválasztott egy embert, Ábrahámot, s az utódaiból támadt zsidó népet arra, hogy az igaz Istent és a neki való engedelmesség mintáját felmutassák a körülöttük élő, pogány isteneket imádó népeknek - ehhez adta Isten a boldogulás, az Istennel és emberekkel való harmonikus, jó kapcsolat zsinórmértékét: a Tíz parancsolatot!, amely egyben arra is szolgál, hogy megtudja, mi bűn, s ehhez mérve magát az ember, rádöbbenjen, hogy nem képes nem vétkezni!
„Mert a törvény cselekedeteiből nem fog megigazulni egyetlen halandó sem őelőtte. Hiszen a törvényből csak a bűn felismerése adódik.” (Róma 3:20)

Már az Ószövetség idején meg lett ígérve a Megváltó, a Messiás, aki Jézus személyében el is jött. Gyakorlatilag Ő, a szent Isten Fia képes egyedül betölteni a törvényt.
Ezt mondta: „Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem a törvényt vagy a próféták tanítását. Nem azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem, hanem, hogy betöltsem azokat" (Máté 5:17).

Isten elkészítette az emberek számára a megváltást (váltságot).
A megváltás (a Bibliában szereplő görög apolütroszisz) szó jelentése: adósságot kifizetni, és ezáltal valakit kiszabadítani. /Az ókori adóstörvény szerint a fizetésképtelen adós börtönbe került, vagy pedig rabszolga lett. Csak akkor szabadulhatott, ha valaki a tartozás összegét (váltságdíjat) kifizette helyette./

Jézus az életét adta váltságdíjul az emberiségért.
„Mert az Emberfia sem azért jött, hogy neki szolgáljanak, hanem hogy ő szolgáljon, és életét adja váltságul sokakért." (Márk 10:45)
Eltörölte a követelésével minket terhelő adóslevelet, amely minket vádolt, eltávolította azt az útból, odaszegezve a keresztfára.” (Kolossé 2:14)

Isten igazságos, ezért a bűn büntetése: halál. Hogy ezt a bűnadósságot ne az embernek kelljen kifizetni (ne kelljen örök halállal halnia), ezért Jézus, az ártatlan vette magára a bűneinket (az összeset), és meghalt (fizetett) helyettünk a keresztfán.
„Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.” (János 3:16)

Az örömhír (evangélium) az, hogy Jézus Krisztus nem csak meghalt, hanem fel is támadt! Mielőtt visszament a Mennybe, megígérte a tanítványoknak, hogy elküldi a Szent Lelket, s így a hívőkkel lesz minden nap. Aki befogadja Őt a Szent Lélek által, abban Jézus töltheti be a törvényt.

Mi a megtérés?

Az eredendő bűn miatt minden ember a „Sátán országába” születik.
A megtérés tulajdonképpen visszatérés Istenhez.

Pontokba szedve:
1. Megérti, hogy az eredendő bűn miatt távol került Istentől,
2. azt is, hogy ha ez így marad, halála után a kárhozat a része,
3. belátja, hogy önerejéből képtelen változtatni ezen,
4. hittel elfogadja Jézus váltságát, és
5. hálából, szeretetből Istent szolgálja

Van ennél rövidebb válasz is. Pál apostoltól megkérdezte valaki, hogy mit tegyen, hogy üdvözüljön (örök élete legyen)? Pál ennyit válaszolt: „Higgy az Úr Jézusban, és üdvözülsz…”(Ap.Csel.16:31)

Te talán úgy gondolod, hogy az Istenhez visszatérés sokféle úton történhet. Az Isten Szent Lelkétől ihletett Biblia (Isten szava) szerint csak egy út van: Jézus -> "Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam.” (János 14:6)

>>aztán most ez is furcsa,hogy az ember hiába tér meg egyszer,utána még sokszor meg kell térnie,mert visszaesik. Közben pedig azt mondjátok,hogy a megtértnek már nem kell semmit tennie

Jézus nem vette el a bűnös természetünket (mint gazt, nem tépte ki gyökerestől), hanem kifizette ennek adósságait helyettünk, és a Szent Lelke által adott egy új, szent természetet.

Mivel a megtért emberben nem csak a szent természet él, hanem ott a régi is, ezért előfordul, hogy a régi „szóhoz jut” (pl. indulatosság, szeretetlenség stb.). De a megtért, Isten által újjászült emberre jellemző, hogy bántják az ilyen esetek /mert a bűn mindig Isten és az ember közé áll/, ezért megvallja Istennek, és tiszta lappal folytatja az együtt járást Istennel.
(Nem kell újra elfogadnia Jézus váltságát stb., hiszen 1x már elfogadta.)

A nagy különbség ott van a megtért és nem megtért ember között (túl azon, hogy egyiknek van örök élete, a másiknak pedig nincs), hogy a megtértnek van lehetősége már (az új, szent természetnek köszönhetően) szentül élni, a meg nem tért, csak a bűnös természettel rendelkező embernek viszont nincs.

A megtért emberben a Szent Lélek által lakozást vett Jézus az, aki szentül él : szeret önzetlenül, szelíd, alázatos stb. – mert ez a mi régi (eredendő bűnnel terhelt) természetünktől nem telik!

Ahogy Shannon is fogalmazott a szeretettel kapcsolatban: „…én sem tudok szeretni senkit úgy, ahogyan kellene, feltétel nélküli, önzetlen szeretettel, hiszen erre senki ember nem képes, kizárólag Isten. Ezért inkább megengedem neki, hogy ezt rajtam keresztül tegye.”

>>Illetve inkább azt mondanám,hogy ha Isten szemével látsz,megszűnnek a bűneid okai (mert a bűneid okai éppen a "nemlátás") nem lesz okod bűnöket elkövetni.

A „bűneim oka” az eredendő bűn. Nagyon jó, ha már Isten Szentlelke által látom, hogy az eredendő bűnben vagyok, de attól még az eredendő bűn átka alól nem szabadultam meg!
Nem lehet meggyógyítani azt, aki nem tartja magát betegnek. Tehát fontos a gyógyulásban, ha eljut odáig, hogy látja, elismeri, hogy beteg. Jó indulás! De még ez is kevés, mert nem tudja magát meggyógyítani. Az már egy lépés a gyógyulás útján, ha az orvoshoz fordul. A bűn kérdésében ez az orvos: Isten. (Az „orvoslásról”, a megváltásról fentebb már írtam.)

>>Ha megvan bennem a rossz is meg a jó is,de ezek egységben vannak meg,tehát nem látom,tapasztalom meg őket külön-külön önmagamban,akkor lehet,hogy másban is egységben fogom látni,és nem külön-külön,attól függetlenül,hogy az illető személy hogyan látja önmagát,és hogyan éli meg önmagában a rosszat és a jót.Ilyen szempontból vak leszek a jó és rossz szétválasztására.

Nem értem, hogy itt mit akartál mondani, megfogalmaznád ezt másképp? Köszi!
(Ha ismerek egy embert, akit alapjában /egységben/ kedvesnek tartok, attól még látom azt is benne, ami rossz, pl. gyáva – de talán te nem ilyesmire gondoltál.)

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 19., péntek 21:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Shannon!

Köszönöm, hogy vetted a fáradtságot, és egy nagyon szemléletes példát hoztál a kérdésem megválaszolására. Gyakorlatilag azt írtad le, amit én is gondoltam, amikor feltettem a kérdést (Milyen olyan rossz tulajdonság van, ami nem nyilvánul meg tettekben?), ti. azt, hogy Isten azt is tudja és értékeli, ami csupán a fejünkben fogan meg, de nem jut el a tettekig, és hiába nem követjük el azt a gonoszságot, ami a fejünkben jár, attól az még bűn. BŰN!, és nem csupán „rossz tulajdonság”.

Ezért is nem értettem, miért írtad azt, hogy ne beszéljünk mindig bűnről, hanem rossz tulajdonságról. Pusztán „rossz tulajdonságnak” nevezni a bűnt, olyan, mintha kisebbítenénk, eltusolnánk azt. (Rossz tulajdonsága mindenkinek van, nem ügy. Az emberek ezt nem tartják bűnnek, hiszen emberi törvények szerint az a bűn, amiért valakit már le is csuknak. Isten mércéjével mérve azonban ez nem így van!)

Közben látom, újabb hszólást írtál. Van néhány gondolat benne, amire még reagálnék :

>>Tudom, sokkal jobban hangzik, hogy majd kikeresem a vonatkozó részeket a Bibliából, értelmezem, és rájövök a válaszokra, és sokkal rosszabbul hangzik, hogy segíts, mert magamtól nem jutok semmire, és fogalmam sincs, hogy mit csináljak.

Miért kellene ezt külön választani? Hiszen úgy jó, ha a Bibliát eleve úgy olvasom, hogy Istentől kérem/várom, hogy megvilágítsa azt számomra, szóljon hozzám ezen keresztül is. És nem zárja ki ez azt, hogy imádságban is beszélgessek Vele, s úgy is tanácsoljon.

>>Szóval nekem gyanús, hogy valakinek nem azáltal fog megváltozni a lelke, hogy a Bibliát olvassa, hanem attól, hogy ez a kérése meghallgatásra talál.

Megint csak azt kell írjam: nem zárja ki a kettő egymást! Még nem tértem meg, amikor a Bibliát pl. úgy kezdtem el olvasni, hogy kértem Istent, vegye el a szívemből a kételkedést (a kétkedve boncolást, hogy megismerhessem Őt), tudjam hittel, valóban az Ő szavaként olvasni. Meghallgatott, s a Biblián keresztül sokat változott a gondolkodásom, nézetem önmagamról, Istenről, a világról, és sok esetben áthangolt a szellemisége. Nyilvánvaló, hogy formált közben a Szent Lelke, s természetesen beszélgettem is közben Vele (imádság), hívő testvérekkel is.

>>Szerintem egyedül a Szent Lélek képes arra, hogy Isten Szeretetét az emberhez közvetítve a lelkében lévő "rossz tulajdonságokat" szeretetté és szelídséggé változtassa. A Biblia olvasása legfeljebb elvezethet ehhez a megállapításhoz.

Azt hiszem, Shannon, te is tudod, hogy az ember bűnös természetét Isten nem szándékozza foltozgatni, javítgatni. Nem a régi, „rossz tulajdonságokat” változtatja szelíddé. Ehelyett Ő egy egészen újat, Jézus szelíd természetét adja annak, aki elfogadja! Erre gondoltál?

>>… hogy valaki keresztény legyen, az is kell, hogy élő kapcsolata legyen Istennel, viszont ha ezzel a hittel keresi a választ, akkor a Biblia olvasása éppúgy építheti a lelkét, mint pl. az imádság, vagy az hogy „ad egy szelet kenyeret a rászorulóknak”.

Egyetértek.

>>Ne haragudjatok, nem szeretnék senkit megbántani, de ez arra emlékeztet, amikor valaki azt írta, hogy onnan lehet megismerni a Szent Lélekkel betöltekezett keresztényeket, hogy mindennap olvassák a Bibliát. Nem tudom, a Szent Lélek jelenlétét hogyan lehetne ilyen külső látszatból megállapítani, megkülönböztetni azoktól, akik pl. ateisták, de azt látod, hogy mindennap olvassák a Bibliát, kíváncsiságból. Pláne nem értettem, miért ne lehetne az keresztény, aki nem olvassa mindennap a Bibliát, csak pl. kétnaponta.

Ezt én írtam, kikerestem, így hangzott pontosan a mondat: „Van néhány ismérv, ami jellemző a Szent Lelket vett emberre (pl. naponta olvassa a Bibliát és nem csak olvassa, hanem Isten vezetése szerint él stb.), de 100 %-osan azért nem lehetsz biztos, mert egyrészt nem látsz a másik szívébe, másrészt igazán az azonos lelkű ismeri fel az azonos lelkűt…” (Természetgyógyászat topik, 13.oldal, 2007.szept.12.)

Feltételezem, azt is olvastad, amit a Biblia olvasás után írtam…- nem azt írtam, hogy aki Bibliát olvas, az 100 %, hogy Szent Lélekkel betöltekezett keresztyén.

Valóban, vannak olyan érdeklődő emberek is (akik pl. kulturális okból) elolvassák a Bibliát, bár nem keresztyének.
Ami a napi Biblia olvasást illeti, számomra természetes, hogy reggelente elolvasom az útmutató szerinti igeszakaszokat. Nem mondom, hogy soha nem maradt el, de ez a jellemző. És amennyire tudom, a hívő testvéreim szintén napi szinten olvassák.
(Van viszont vallásos, de nem megtért ismerősöm, aki a templomba eljár, de a Bibliát csak nagyon ritkán veszi kézbe.)

Ahhoz, hogy a Szent Lélek általi új természet legyen bennünk az uralkodó, elengedhetetlen táplálék az írott Ige.

Szeretettel: B.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Boglárka 2007. okt. 20., szombat 05:08-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 124 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség