Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 194 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 25., péntek 18:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Tamás12 írta:
Nem gondolnám hogy nem imádja egy keresztény imában, imáiban az Istent!
Maga a feltételezés is megdöbbentő ismerve azt az imát amit az Úr Jézus a Krisztus tanított a tanítványinak és nekünk!

Máté 6:9 Ti azért így imádkozzatok: Mi Atyánk, ki vagy a mennyekben, szenteltessék meg a te neved;
Máté 6:10 Jőjjön el a te országod; legyen meg a te akaratod, mint a mennyben, úgy a földön is.
Máté 6:11 A mi mindennapi kenyerünket add meg nékünk ma.
Máté 6:12 És bocsásd meg a mi vétkeinket, miképen mi is megbocsátunk azoknak, a kik ellenünk vétkeztek;
Máté 6:13 És ne vígy minket kísértetbe, de szabadíts meg minket a gonosztól. Mert tiéd az ország és a hatalom és a dicsőség mind örökké. Ámen!

Áldjon az Úr Jézus a Krisztus!


Önmagában egy szöveges ima elmormolása nem jelent semmilyen lelki imádatot sem.

A Mi Atyánknak is"csak"akkor van értelme,ha társul mellé az Isten iránti lelki imádat is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 25., péntek 18:47 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
miben határoznád meg a kritériumát honnan valódi imádat és hol mormogás?
Nem rózsafüzér szerű 6 Mi Atyánkra gondoltam!

Jómagam végig elemeztem Jézus tanította ima minden mondatát és ezeket szívvel átélve megyek így az Atya elé Jézus által Szellemben!
Tamás12


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 25., péntek 18:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Tamás12 írta:

Jómagam végig elemeztem Jézus tanította ima minden mondatát és ezeket szívvel átélve megyek így az Atya elé Jézus által Szellemben!
Tamás12


Igen,ez valóban "hatékony módszer"
Aki nem csak kimondja a szót ha nem át is éli azt,az tud igazán lélekben azonosulni azzal amit kimond.

De azért gondolom azt nem feltételezed,hogy Jézus imái kizárólag a Mi Atyánk volt,és szüntelenül azt ismételgette amikor elvonult a tanítványitól,hogy kettesben legyen az Atyával?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 25., péntek 19:02 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Gábriel !!
veszélyes gondolatmanet ha valaki magát többnek tartja a másiknál! Vagy csak feltételezi hogy vannak akik kevesebbek Isten előtt, mint maga!
Pál figyelmeztet hogy a magunk futásával törődjünk, de ez sem azt jelenti hogy elfussunk a másik mellett segítség nélkül!
Lehet valaki kevésbé buzgó vagy kissebb hitben de ! akkor is arra a kegyelemre szorul amire mi is!
Itt utal az az ige amit írtál a kegyelemre szorulásra!
Máté 5:48 Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes.

Szerinted ember lehet olyan tökéletes mint Isten, és még a földi életében?
Ez inkább arra int hogy törekedjünk e felé a tökéletes felé! De így is kegyelemre fogunk szorulni mert ezt csak Jézus érhette el!
Ember csak a Megváltó Krisztus segítségével mehet az Atya elé , de akkor is csak a kereszten történtek elfogadásának eredményeképp!
Ezért vagyunk Krisztuskövetök-->keresztyének!
Shalom!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 25., péntek 19:16 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
GABRIEL777 írta:
Tamás12 írta:

Jómagam végig elemeztem Jézus tanította ima minden mondatát és ezeket szívvel átélve megyek így az Atya elé Jézus által Szellemben!
Tamás12


Igen,ez valóban "hatékony módszer"
Aki nem csak kimondja a szót ha nem át is éli azt,az tud igazán lélekben azonosulni azzal amit kimond.

De azért gondolom azt nem feltételezed,hogy Jézus imái kizárólag a Mi Atyánk volt,és szüntelenül azt ismételgette amikor elvonult a tanítványitól,hogy kettesben legyen az Atyával?


Végigolvastam és átéreztem Jézus hároméves tanítói útját a küzdelmét és fájdalmait , amíg a tanítványai az egyszerű halászból, vámszedőből , műveletlen kézművesből, akik a farízeusi értelmezések szerint élték az Isten paracsolatait, és ezek a megrögződések hogyan világosodtak meg egy egy tanítói esemény kapcsán a fejükben , valóban Isten hogyan érti ezeket, és hogyan kell ezekszerint ÉLNI! Mindezek hibákból tanult tapasztalatok árán lettek az Élet Ígéjévé bennük Jézus magyarázatai alapján!
Hányszor sóhajt fel Jézus , hogy még ti sem értitek?
És mindezek miatt is szenvedett az Úr már akkor!
Így olvashattam hogy vitte a hibát vétő tanítványt néha magával és imádkoztak kettesben az Atyához, de a magányos imáit is egyes esetekben !
Erről , a magam példáján és hibáin keresztül átérezhettem hogyan küzdött hogy még az idejében felkészítse a tanítványait , készek legyenek "Nélküle" folytatni, ha betelik az ideje!
No csak ennyit Gábriel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 25., péntek 19:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Tamás12 írta:
Gábriel !!
veszélyes gondolatmanet ha valaki magát többnek tartja a másiknál! Vagy csak feltételezi hogy vannak akik kevesebbek Isten előtt, mint maga!
Pál figyelmeztet hogy a magunk futásával törődjünk, de ez sem azt jelenti hogy elfussunk a másik mellett segítség nélkül!
Lehet valaki kevésbé buzgó vagy kissebb hitben de ! akkor is arra a kegyelemre szorul amire mi is!
Itt utal az az ige amit írtál a kegyelemre szorulásra!
Máté 5:48 Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes.

Szerinted ember lehet olyan tökéletes mint Isten, és még a földi életében?
Ez inkább arra int hogy törekedjünk e felé a tökéletes felé! De így is kegyelemre fogunk szorulni mert ezt csak Jézus érhette el!
Ember csak a Megváltó Krisztus segítségével mehet az Atya elé , de akkor is csak a kereszten történtek elfogadásának eredményeképp!
Ezért vagyunk Krisztuskövetök-->keresztyének!
Shalom!



Kedves Tamás

Számomra nem a tökéletesség elnyerése hanem Isten megismerése a lényeg.

Az ember pedig az által ismeri meg Istent,hogy az emberi természete helyett egyre inkább az Isteni természete kerül az előtérbe.

Hisz aki Istenre figyel az a benne levő isteníre is figyel.

Számomra pedig nem az Jézus üzenete,hogy ne higyjünk abban ,hogy olyanok lehetünk mint Ő,hanem azt,hogy vágyjunk arra,hogy olyanok legyünk mint Ő.

Ezért is vetem el azon emberek gondolatait akik azt hirdetik,hogy nem lehetünk olyanok mint Jézus,mert aki ezt elfogadja ,az nem is vágyik arra,hogy Jézushoz hasonlatossá váljék.

Aki pedig nem vágyik arra,hogy Jézushoz hasonlatossá váljék az,hogy nevezheti magát Jézus követőjének.


Egyébként pedig tévedsz ha azt hiszed,hogy aki Istenhez közelebb kerül annak nagyobb a hatalma mint aki távolabb van tőle.

Ez pont fordítval van,minnél közelebb kerül az ember Istenhez,annál kevesebb a "szabadmozgástere"a benne levő lelkitisztaság annál jobban rákényszerítí arra,hogy inkább szolgáljon,mint uralkodjon.



Szeretettel gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 26., szombat 18:58 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
miben határoznád meg a kritériumát honnan valódi imádat és hol mormogás?

megválaszolatlan maradt!

Pár it írogató testvérnek nekiszegezted a kérdést imádták e már Istent imában!
Hogy ne érezzük ezt a te privilégiumodnak,( hogy te tudod egyedűl, hogy kell így cselekedni)kérlek magyarázd el hogyan csinálod és miben különbözik a mi gyakorlatunktól, hiszen feltételezed hogy mi nem így megyünk az Isten elé!
Másik esetben kijelented hogy tévedek!
Gabriel777 írta:
Egyébként pedig tévedsz ha azt hiszed,hogy aki Istenhez közelebb kerül annak nagyobb a hatalma mint aki távolabb van tőle.

A hatalom a Sátán egyik csábítása:
Máté 4:8 Ismét vivé őt az ördög egy igen magas hegyre, és megmutatá néki a világ minden országát és azok dicsőségét,
Máté 4:9 És monda néki: Mindezeket néked adom, ha leborulva imádsz engem.
Máté 4:10 Ekkor monda néki Jézus: Eredj el Sátán, mert meg van írva: Az Urat, a te Istenedet imádd, és csak néki szolgálj.

Nem említettem hogy nagyobb hatalom várományosa akarnék lenni, a mozgató"rugóm" a HÁLA!
Szeretettel Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 26., szombat 19:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Tamás12 írta:
miben határoznád meg a kritériumát honnan valódi imádat és hol mormogás?

megválaszolatlan maradt!

Kedves Tamás

A valódi imádatra Isten válaszol a mormogásra "nem".

Arra a kérdésedre,hogy "hogyan" kell imában imádni Istent ,Ott van Jézus tanítása a főparancsolatról,nem hinném,hogy bármit is hozzá kellene tennem ,vagy elvennem belőle.

Egy biztos,én elöbb imádtam Istent imában,mint,hogy olvastam a főparancsolatot,és nem azért imádom Istent,mert az a főparancsolat,vagy mert
ezt tanultam vagy hallottam egy embertől,hogy ezt kell tenni.


Ezért sem azt kérem számon senkitől sem,hogy miért nem imádja Istent imában,hisz erre nem nekem hanem Istennek kell ráébreszteni mindenkit akit
akar és akit erre éretnek tart.

Azt viszont számon kérhetem attól,aki lekicsinylően beszél Isten imádásáról"imában mint egy bohocmutatványról",hogy imádta-e már Istent imában.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 26., szombat 19:23 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Megteheted ha jobbító szándékkal a szívedben teszed-igen!
Egyébként én nem teszem, mert én sem tudok hibátlan lenni, így mi jogon hibáztatnék mást ha én sem vagyok feddhetetlen!
Szeretettel Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 26., szombat 19:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Tamás12 írta:
Megteheted ha jobbító szándékkal a szívedben teszed-igen!
Egyébként én nem teszem, mert én sem tudok hibátlan lenni, így mi jogon hibáztatnék mást ha én sem vagyok feddhetetlen!
Szeretettel Tamás


Kedves Tamás

Nem az a lényeg,hogy birálunk-e valakit vagy sem,hanem az,hogy milyen szándékkal tesszük azt.

Egyébként meg sohasem állítottam,hogy tökéletes lennék,így értelemszerűen sokszor hibázok és követek el bűnt,pont úgy mint mindenki ezen a fórumon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 26., szombat 21:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
GABRIEL777 írta:
figyelő írta:
Fenti gondolatmenetemet és Watchman Nee-t idézve szeretném annyival kiegészíteni, hogy a szerző szerint apasszív akarat - arra hivatkozva, illetve Sátán azon félrevezetésének engedve, hogy ezzel Isten "hagyja" tevékenykedni, működni - éppen kiszolgáltatja magát a Sötétség Erőinek.
Nagyon is rokonértelmű az a veszély, ami egy korábbi, felkapott felfedezésben rejlik. A lelki egészség címén ajánlott RELAXÁCIÓS technika, a tudat kikapcsolása, automatikus engedélyt ad a démoni erők helyfoglalására..



Te kevered a transz állapotot a relaxált állapottal.

A megszálotság veszélye nem a relaxált állapotban nagy hanem az ellenkezőjénél a transzállapotban,jól bizonyítja ezt a különféle vallásokban megtalálható transzállapotot célzó technikák,amelyeknek a célja,hogy fölvegyék ,szellemekkel a kapcsolatot.

Ezek az emberek nem ralaxálnak,hanem táncolnak,énekelnek,üvöltöznek,gyors fizikai mozgást végeznek.

Ha,jól sejtem az agy oxigénellátotságát módosítják"nagyon gyorsan",így kerülnek önkivületi állapotba.

Egy relaxált embernél pont az ellenkezője történik,nem véletlen hogy a relaxáció hatására az ember lelki nyugalomba kerül,míg transz állapotba egy felfokozott lelkiállapotba.

Ezért is utaltam arra,hogy a karizmatikusok a tánc és zene által,ahhoz hasonló transzba eshetnek mint a pld.rock koncerteken levő fiatalok,így alkalmasá válnak különbőző teremtmények befogadására"és innen ered a nyelveken szólás tömeges mivolta náluk"

És ha jól sejtem ezért a karizmatikusok azok egyedül,akik képesssek terjeszkedni pld,ázsiai országokban is,hisz ott a transzállapot elérése alapból bennen van
a kulturában.

A transz állapot veszélyes a relaxált állapottal ellentétben.

Relaxált állapot egy természetes állapot amiben az ember nagyon sokszor van,éber állapotban is nem csak alvás közeli állapotban.

Elég egy könyv olvasás vagy egy kis ábrándozás hozzá,és már is relaxált tudatállapotba kerül az ember.

Mindenesetre nem hinném,hogy találkoztál már örjöngő relaxált állapotban levő emberrel,de transzban levő örjöngővel már találkozhattál.


Persze ha valaki tudatossan akar szelemekkel kapcsolatba lépni,és ezért elötte relaxál,majd olyan elmebeli utasításokat ad,hogy szeretné felvenni a kapcsolatot szellemekkel,akkor valóban egy relaxált állapotban levő ember is kerülhet megszálotsági állapotba,de ebben az esetben ez nem "véletlenül"történik,hanem az ember akaratából,míg a transzban levő ember esetén a felfokozott lelkiállapot miatt nem képes egy megszálottságot tudatossan viszautasítani egy olyan ember aki nem vágyik a megszálotságra.


Ez a különbség a transz állapot ás a relaxált állapot között.

Különbőző eszközös agyhullámmódósító eszközöket azért nem ajánlanék relaxációs célra"mert nem természetes módon hatnak,ezért még a relaxációs program használata során is létrejöhet a transzállapot",és ezekben általában mind a relaxációs mind a transzállapot elérését célzó programok bennne vannak.




Kösz, Figyelő!

Csak kiugrott a nyúl a bokorbul.

Biztos voltam benne, hogy Gabriel "isten imában történő imádása" közben valami meditációs – v. relaxációs technikát alkalmaz, ezért nem érti a megváltás és az Evangélium lényegét.

Ez sajnos általános következmény, ha valaki okkult praktikákhoz folyamodik.

Amit ebben a „relaxált” - „imában történő imádás” közben kap, azt hiszi Isten kegyelmének, kijelentésének, így nem érti miért van szükség ahhoz Jézus Krisztus váltságáldozatára.

Hát ezt a portékát árulja itt Gabriel „isten imában történő imádása” címén Jézus Krisztus váltságáldozatába vetett hit - az üdvözítő kegyelem HELYETT.

Hogyan is teljesíti Gabrielünk a küldetését itt a fórumon?

Pl: (vissza lehet olvasni) Ha valaki (legtöbbször Kavics) szóba hozza az Evangéliumot Gabrielünk ott terem, beleköt és behajít egy maréknyi konkolyt.
Ködösít, kiforgat, összezavar mindent amiből kialakulhat egy Evangélium körüli valóban építő beszélgetés.

Az eredmény valóban siralmas a fórumra nézve, valahol igaza van Tivnek.

Mindenki meggondolja, belefogjon egy még oly ígéretesnek tűnő témakörbe is, ha a provokáció vége értelmetlen időrabló parttalan vita, hitromboló teológiai zűrzavar.

üdv
fony
kisebb testvér


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fony 2008. aug. 25., hétfő 21:12-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 26., szombat 22:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Látom még most sem érted ,a főparancsolat lényegét Fony.

sajnálak a magányod miatt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 26., szombat 22:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Gabriel írta:
Kedves Fony

megkérdezném tőled,Te már imádtad Istent imában valaha is,átadtad már magad lélekben Istennek imában valaha is ?


Kösz, Gabriel, de a relaxációs imatechnikádat nem alkalmazom, abból nem kérek, és nem is ajánlom senkinek.

Mondhatnám azt is, hogy nem kérdezhetsz semmit, míg az eddig neked feltett és meg nem válaszolt kérdésekre meg nem feleltél, de beérem a következő kérdésekre adott válaszaiddal is:

- Imádtad e már Istent Igazságban is, vagy csak a relaxációs imatechnikáddal?

Jn. 4,23
„…De eljön az óra, és az most van, amikor az igazi imádói lélekben és igazságban imádják az Atyát, mert az Atya is ilyen imádókat keres magának.
Jn. 4,24
Az Isten Lélek, és akik imádják őt, azoknak lélekben és igazságban KELL imádniuk.”


„Imában” imádásról beszélsz, de az Igazságról hallani sem akarsz. Pedig a kettő együtt jár.
- Ha nem Igazságban, akkor milyen „relaxált” lélekben imádod Istent?

- Mit jelent számodra az, hogy IGAZSÁG?

És vigyázz mit nevezel ostobaságnak, vagy KIT nevezel ostobának, mert ha Jézus fontosnak tartotta külön megemlíteni a kettőt, nem ok nélkül tette.

Gabriel írta:

Jézus hányszor mutatott a kersztre és hányszor az Istenre ?


Visszakérdezek: hányszor mutatott Jézus az Ő kereszthalálára, az Ő küldetésére, amivel Isten akaratát megváltástervét teljesítette be?

És te hányszor beszéltél már ez ellen az „imában történő imádásodra” mutatva?


Gabriel írta:

Ha Jézusnak,Isten volt az elsődleges és nem a kereszt,akkor te miért a kersztre mutatsz mindig Isten helyett ?


Jézusnak Isten akarata volt az elsődleges, hogy vállalja és betöltse küldetését, Isten áldozati Bárányaként a kereszthalált vállalva megváltsa a bűneiből a világot.

Tehát te miért mutogatsz Istenre, ha nem veszel tudomást Isten Igazságáról, és ehelyett az okkult relaxációs imatecnikádra mutogatsz?


Gabriel írta:

Te a kereszttől várod a kegyelmet ,Isten helyett ???


A kereszt egy kivégzőeszköz, semmi más. A „kereszt” kifejezésen képletesen értsd Jézus Krisztus megváltói művét, kereszthalálát, feltámadását, a bűnök bocsánatát, - az üdvözítő HIT-et, kegyelmet. (Pl. képletesen - vegye fel mindenki naponként a maga keresztjét – mondja Jézus.

Ha így értenéd, akkor már nem várnád és küzdenél relaxálva a „kegyelemért”, hanem már megkaptad volna.

Gabriel írta:

Önmegváltással vádolsz ?


Legfeljebb a saját szavaid, cselekedeteid és lelkiismereted vádolhatnak. Térj meg és a vádlás megszűnik, mert az Igazság oltalmába vesz.

Gabriel írta:

Miért,azért mert hiszek Istenben és a kegyelmében.


Ebben a zsidók vagy a mohamedánok is hisznek, de ettől még nem keresztények.

Vagy hiszel az Úr Jézus Krisztusban, a világ Megváltójában, Aki Isten végzése szerint váltságáldozatul a világ bűneiért kereszthalált halt és harmadnapon feltámadt?

Akinek kereszthalála és feltámadása által van bűneink - bűneid bocsánata, a kegyelem és az Igazság?

Ha igen akkor mi szükséged van ehhez relaxációs technikákra?

Gabriel írta:

És,Te aki Istenbe vetett hit helyett a keresztbe vetet hit által várod a megváltásod,miért nem vagy önmegváltó?
Ha egyszer önmagad világnézetében való hittől várod,hogy örökéleted legyen,ahelyett ,hogy Istenhez füződő kapcsolatodtól várnád,attól a kapcsolattól ami a hit alapja,és ami ha nincs akkor kegyelem sincs.


Lásd fentebb és légy szíves ne csúsztass, eddig sem állt jól neked.

Gabriel írta:

Isten imádásáról nem filozofálgatni kell,mint ahogy azt a farizeusok teszik,hanem megcselekedni azt.

Te megcselekszed,Követed Jézus tanítását,betöltöd a főparancsolatot ?

vagy csak filozofálgatsz a keresztről és ,foggal körömmel tiltakozol az ellen aki Isten imádására buzdít.


Eddig filozofálgatást „isten imában történő imádásáról” csak tőled hallottam.
Most már azt is tudjuk, te mit is értesz alatta és hogyan „töltöd be” relaxációs technikát használva a főparancsolatot.

Az, hogy másokat is erre buzdítasz, csak súlyosbító körülmény.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 26., szombat 22:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Fony

Előszőr írtam neked válaszként egy cáfolatot a vádjaidra,aztán kitöröltem,mert rájöttem,hogy teljessen felesleges,hisz Te
magad már hiteltelenné tetted a teljes hozzászolásod,ezért nem kell semmit sem cáfolnom.

Isten mutassa meg számodra a helyes utat.

Ámen


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 26., szombat 22:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
GABRIEL777 írta:
Látom még most sem érted ,a főparancsolat lényegét Fony.

sajnálak a magányod miatt.


A sajnálatra te fogsz rászorulni hamarosan, ha nem térsz meg.

Azt pedig, hogy mi hiteles és mi nem, azt hála Istennek nem te döntöd el.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 194 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség