Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 194 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 11., péntek 09:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
huhhh

({)({)({)({)({)
neked is!!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 11., péntek 10:50 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves mindenki.
Biztos igazatok van, és elnézést hogy újra felhoztam ezt a témát.

Kedves Kavics.
Én alkoholt csak Úrvacsorán iszom ha alkalmam van rá azt is egy kortyot.
Soha nem ittam, és szüleim is elvetették, így ebben segíteni nem tudok.
Az aki ebből lábalt ki az tud megérteni és segíteni neked.
Természetesen Urunk nélkül nem megy.

Amit le írsz szerintem más is eltudná mondani, és a végén kiderülne kikkel is beszélgetünk itt a fórumon és kik magyarázták nekünk mi a helyes. (na és milyen állapotban?)
--

Minden esetre köszönöm neked, hogy töredelmes szívű vagy Urunk felé, és nem félsz megalázni magad akár emberek ellőt is. Ezt nem magáért teszi az ember.

Én minden esetre ha tudnálak megölelnélek. Nem biztos hogy tudnék bármit is mondani, de …

Bár a helyes írásom nagyon-nagyon rossz, de most is nagyon jó volt olvasni téged.

Így Net2-nek is köszönöm hogy felhívta rá a figyelmem.
Őrülök- örülök
Betűket is kiszoktam hagyni, érdekes módon sokszor ismétlődő szavaknál pont ugyan ott.
(kézírásnál ennél kevesebb hibát ejtek, csak épp legyen aki elolvassa.) :)
--

Kedves Cilla

A „napi Ige” alatt ezekre a bemásolt dolgokra is gondoltam.
Ezt bárki megtalálja a netten ha ilyesmit keres, és ha ezt szakaszosan másolja valaki, de nincs akivel megbeszélje nem sok értelme van, egy link is elég ahol a többit is megtalálja ha érdekli.
Úgyis egyedül olvasgatja. A másik meglátása a dolgokról nincs benne, amire talán én eddig nem figyeltem fel.

Igét is naponta olvassuk, de másképp látunk dolgokat. Ki így ki úgy.
Elég lehet egy kis figyelem felkeltés és lehet hogy másra is felfigyelünk amire eddig nem.
De nem volt szándékom megbántani sőt számomra erőlködésed, aranyosnak tűnt.
Te próbáltad napi jó pofi dolgokkal a látszatot fenntartani hogy írnak a fórumra.
Így a fő lapon úgy néz ki van is élet a fórumon, csak akkor van baj aha rá kattintanak, és egy viccecske jön elő. :)
Valóban aranyos, de ha ennyi egy napi termés, vagy több napi is. (egy ember beír három helyre ebből egy kép egy vicc, egy bemásolás.).

Na jó hagyjuk...
Ne haragudj tudom hogy jó szándékú ember vagy semmiképp nem akarlak megbántani.
Egyre nagyobb a meggyőződésem hogy nem is kellet volna beírnom már a legelején sem.

--

Kedves Rosta

Valóban te váltottad ki bennem hogy beírjak.
Olvastam ezt a vitát amit Silverman kezdeményezet, két hívő ember Igével zárta le ezt a témát ezzel indokolva mit gondolnak erről. (ill. az egyik a másik meg helyeselt, ez talán jelentheti azt is hogy megértette mire céloz a másik)

Te viszont megtámadtad őket, minősítteted, és ..
Írod:
„Részemről egyik fél fórumozását sem tartom helyénvalónak. Net2rist, Exrefis sajnos nem érvel, hanem felsőbbrendű módon”...
--

Tudod féltem attól hogy én is segíttetem kihozni belőled a rosszat, de itt sem vagyunk mégis ilyeneket írsz.
Hogy ki tartja magát „felsőbbrendűnek”... és döntő bírónak...

Ez döbbentet meg leginkább alig él a fórum, állítólag csendes, mégis ekkor gyűlölet?

De gondolom ezt is kilehet magyarázni, akár szeretetnek is belehet állítani.
Csak épp rossz olvasni hogy itt semmi nem változik.
--

Kedves Erika

Nem tudom miről tudnánk beszélgetni.
Én semmilyen fórumért nem áldoznám fel a testvéreimet.
Ha pedig nem tarom annak a másikat akkor nem is vezetem félre hogy ők azt higgyék hogy testvérként kezelik...

--

Ha elolvastátok részemről törölhető mert nem a témához tartozik.
Köszönöm.


Üdv Tivadar

És bocsánat hogy beírtam nem fog elő fordulni, ha csak Lucius nem tart igényt rá.
(természetesen törölhetek is és akkor ezt is lezártuk.)


Még egyszer nagyon köszönöm az őszinteséged kedves Kavics.

És a hogy írtam a legelején lehet hogy rosszul látom, nem vagyok itt folyamatosan a fórumon.
(de igazából már olvasni sem érdemes, bízom benne hogy ti másképp gondoljátok és tesztek is érte hogy ez másképp legyen. Ez rajtatok múlik. Vagy nem.)

Urunk áldása legyen veletek.

(bocs az elő forduló helyesírási hibákért.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 11., péntek 12:43 
Kedves Tivadar!

Köszönöm!

Az alkoholt úgy vette el az Úr, mintha sose lett volna.
Olyan szabadítást adott, amiben nem volt kérdés, hogy igyak, ne igyak, küzdelem, stb.
Az imádságom sem állt másból, mint hogy "Igen Uram"

És utána nulla kísértés hosszú ideig.

Persze ez Úr nem bábként kezel és most már elvárja, hogy én is tudatosan mondjak nemet és erre helyzeteket is teremt.

Még egyszer áldást kívánok az Igefórumon íróknak és örülök annak, hogy Urunk jósága, hatalma messze túlhaladja minden elképzelésünket!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 11., péntek 15:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Hát kedves Tivadar nemigazán tudom, hogy most mit vársz tőlünk. Mindenesetre részemről köszönöm, hogy benéztél, és elmondtad a véleményedet. Gondolom akit érint, az mérlegel. Nyilván megméri a szavaid súlyát, és levonja a konzekvenciát. Vagy így, vagy úgy. Így teszek én is.

Az élet mindenesetre megy tovább. Kívánom, hogy gyógyulj meg a derékbetegségedből, és váljon valóra, ami leginkább hasznos, és jó a számodra!

Áldás, békesség!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Ki a bünös ?
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 11., péntek 23:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
- "Bizony javamra vált a nagy keserüség.
- Hiszen megmentettél,... és hátad mögé dobtad minden vétkemet."
Ézs.38,17

"Ha én az Ur vére alá vittem valamely bünömet, akkor tovább ahhoz
embernek semmi köze." Borbély Béla

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 13., vasárnap 14:28 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
rosta írta:
Hát kedves Tivadar nemigazán tudom, hogy most mit vársz tőlünk. Mindenesetre részemről köszönöm, hogy benéztél, és elmondtad a véleményedet. Gondolom akit érint, az mérlegel. Nyilván megméri a szavaid súlyát, és levonja a konzekvenciát. Vagy így, vagy úgy. Így teszek én is.

Az élet mindenesetre megy tovább. Kívánom, hogy gyógyulj meg a derékbetegségedből, és váljon valóra, ami leginkább hasznos, és jó a számodra!

Áldás, békesség!


Mindenkinek a számára , akiben moccan valami Tiv levele olvastán, van üzenet , a többieknek nincs ! :-)
Értsd , ha nem inged ne húzd magadra! Ha megszólíttattál, és mégse moccan , akkor azért nem Tiv felel!
De azt tegyük hozzá, hogy Tiv is egy a "hópelyhek" közül , s így egyedűli szemszögéből látja a többi "hópehely" (mi) útját a cél felé!
Please: nevezzük az életet hóviharnak! :-)

Szeretettel Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 13., vasárnap 18:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Tamás!

A Parókia-fórum évforduló topic-ban Tivadar még az alábbiakat írta a teljesen hasonló összetételű, és teljesen hasonló "pezsgésű" fórumról, és fórumozóiról három hónapja:

Tivadar írta:
Üdv Mindenkinek

Én is gratulálok a szülinaposoknak.
Ha már ketten vagy hárman jól érzik magukat a fórumon már megérte.
Itt azért valószínűleg többen is.
Hiszen többen nem kis energiát fordítottak hogy személyesen is találkozzatok.

Áldjon meg benneteket az Úr hogy testvérekként is tudjátok fogadni, szeretni, fórumozó társaitokat.


A megalkuvást Isten nem szereti, de türelmet igen, így jobb sokszor meghallgatni másokat mint ki oktatni. Több ezer éve eltűr minket a Mindenható és bizony ha állandóan dorgálna, kioktatna mi már nem lennék.
Csak hogy Ő nem ezt teszi, ellenkezőleg szeretetével ölel körül minket még ha tévelygünk is.
És ha a vágy fellép iránta, hogy megismerjük megszeressük vagy elinduljunk felé, akkor bizony sokszor rá döbbenünk hogy Ő már rég hordoz minket, körül ölel és védelmez.
Ő gondoskodik rólunk minden nap. (akkor is ha mi kételkedünk)

Szóval boldogabb örömtelibb és türelmesebb évet kívánok nektek.

Üdv Tivadar


Miután azóta semmit sem változott a Parókia, nem lettünk sem kevésbé pezsgősek, sem pedig selejtesebbek, tényleg nem tudom, hogy mit akar tőlünk Tivadar. Most megérte, vagy nem érte meg a fórumozás, van-e pozitív hozadéka a Parókiának? Testvérként fogadjuk, és szeretjük a fórumozó társunkat, vagy sem?

Elég nagy ellentmondást látok a két véleménye között, és nem igazán tudom az utóbbi beírásait mire vélni. Különösen azután, amit a kioktatásról, és dorgálásról írt korábban.

Annyi haszna mindenképpen volt a leveleinek, hogy utánanézhettünk más fórumoknak, hiszen az összehasonlításra motiválva lettünk. Nekem sem időm, sem energiám nincs más fórumokra. Ma mégis három fórumot néztem meg, és írtam is beléjük. Részemről elmondhatom, hogy nyerők vagyunk az összehasonlításban, és jó érzés a Parókiára gondolni, amikor a többi fórumot nézegetem.

A hópehely hasonlatod tetszik, az élet, mint hóvihar hasonlatod elgondolkoztató. Reméljük, hogy nem csak ok nélkül sodródunk a viharban, hanem rendező elv is van az életünkben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 13., vasárnap 19:01 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Rosta!

rosta írta:
A hópehely hasonlatod tetszik, az élet, mint hóvihar hasonlatod elgondolkoztató. Reméljük, hogy nem csak ok nélkül sodródunk a viharban, hanem rendező elv is van az életünkben.


Ha a rendezőelv a kérdés abban is segíthetek :-)

Nézzük pl: Gravitációtt amint vonzza a hópelyhet,és a szelet ami nem akarja hogy nyugodalomba érjenek, azok a kis pelyhek! :P :oops:

Szeretettel Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 13., vasárnap 20:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Egész jól hangzik...! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 14., hétfő 07:56 
Kedves Tamás!

Tiv levelére a hitetlenség kérdése jött elő bennem.
Amikor leírtam neki, hogy az ÚR MEGSZABADÍTOTT, akkor ő emberek segítségét ajánlotta fel.
:-(

Az is megszólalt már régen bennem - és ez a levél csak erősíti -, hogy figyelmeztesselek TÉGED!
Nem jó kárörvendőnek lenni, nem jó annak örülni, hogy majd elkárhoznak az emberek. Aki ezt teszi, az nem lát jól. Valami történt a látásával. Nem jó smylikat tenni a kárhozat mögé. Aki ezt teszi, az még nem járt ennek a határán.
Isten tudja mi a kárhozat az ember számára, ezért hagyta meghalni a Fiát! Választania kellett és Ő a Fia halálát választotta. Ezért ne viccelődjetek, ne nevessetek, ne smylizzatok a kárhozat kapcsán!

Azért írom ezt neked, mert amikor ide jöttél, olyan tisztán láttál. Mint frissen megtért ember az Úr adott látást erre.
Én figyelmeztettelek Magdával szemben, hogy szeresd őt és most ezt teszem másokkal szemben is.

Mindenkiben moccant valami Tiv levele kapcsán, hiszen ez volt a cél.
A kérdés, hogy ki hogyan reagál erre a provokációra.
Jézus Krisztus szerint áldani kell azokat, akik átkoznak és imádkozni azokért, akik üldöznek.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 14., hétfő 12:41 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
kavics írta:
Kedves Tamás!

Tiv levelére a hitetlenség kérdése jött elő bennem.
Amikor leírtam neki, hogy az ÚR MEGSZABADÍTOTT, akkor ő emberek segítségét ajánlotta fel.
:-(

Az is megszólalt már régen bennem - és ez a levél csak erősíti -, hogy figyelmeztesselek TÉGED!
Nem jó kárörvendőnek lenni, nem jó annak örülni, hogy majd elkárhoznak az emberek. Aki ezt teszi, az nem lát jól. Valami történt a látásával. Nem jó smylikat tenni a kárhozat mögé. Aki ezt teszi, az még nem járt ennek a határán.
Isten tudja mi a kárhozat az ember számára, ezért hagyta meghalni a Fiát! Választania kellett és Ő a Fia halálát választotta. Ezért ne viccelődjetek, ne nevessetek, ne smylizzatok a kárhozat kapcsán!

Azért írom ezt neked, mert amikor ide jöttél, olyan tisztán láttál. Mint frissen megtért ember az Úr adott látást erre.
Én figyelmeztettelek Magdával szemben, hogy szeresd őt és most ezt teszem másokkal szemben is.

Mindenkiben moccant valami Tiv levele kapcsán, hiszen ez volt a cél.
A kérdés, hogy ki hogyan reagál erre a provokációra.
Jézus Krisztus szerint áldani kell azokat, akik átkoznak és imádkozni azokért, akik üldöznek.

Kedves Kavics
Ha ez volt benned velem szemben, akkor ez most szeretet, hogy könyveled el.
Személyesen hogy viselted volna el hogy odamegyek és át ölelek.

Közben provokátornak tartasz és úgy viselkedsz mint ha szeretnél?

Én csak arról szóltam, hogy nem reformátusok, nem fognak tudni megfelelni olyan elvárásnak ami csak gondolatban van.
Erre még család tagjaitok sem képes.
(van kalapja nincs kalapja.)

Így bárki rosszul viselkedhet, és ha Urunkban lévő emberek is eltűnnek a süllyesztőben, akkor ott valami nincs rendben.

A régi fórumnál sem voltak szabályok és hova jutott?
De ott legalább öt fő értet egyet a kizárásoknál, és talán volt esély a védelemre is.

És a védelmet nem provokációnak vették.

--

Kedves Rosta

A három emberről:

Mt 18,20
Mert a hol ketten vagy hárman egybegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük.


A politika, a viccek talán erről szólnak (a világ barátsága) , és az igazságtalanság?

És a lerágott csont több éve ugyan az a téma, mint pl, „eleve elrendelés vagy szabad akarat”...

Az ellen érvelők úgy is eltűnnek, és ha nincs ellen érv tanán igaznak is fog tűnni beírásaitok.
--


Ebben nem hiszem hogy Urunk részt venne, bár részt vet egyszer és azt hiték hogy elhallgattatják örökre a kereszten.
Nem jött össze. Talán mindnyájunk örömére.


Üdv Tivadar.
--
--

Ui.
Szerintem bármelyik fórum is egy fajta szolgáltatás, így ha nem tájékoztatnak szabályairól később mégis felelősségre vonnak olyasmiért amiről előzőleg nem tudtam, törvénytelenséget követnek el.

A szabályzat egyfajta szerződés amit ha a fórumozó aláír kötelezi magát, és ha megszegi jogos a kizárás. (ha még a fórumozó anyagilag is támogatja a fórumot, és így is kizárják akkor még be is csapták,) (ehhez egy csekk is elég, hogy támogatta, így még az ingyenesség is kétségesé válik)
Ezen is jó lenne elgondolkozni, mert világi törvények szerint előbb utóbb gond lesz belőle.

Gyanús hogy a fórum üzemeltetők üzemeltetés előtt, és közben utána sem néztek a rájuk vonatkozó jogszabályoknak. (folyamatosan módosuló)

Egy keresztény ember elviseli a sérelmet, de világiak másképp, gondolkozok is előfordulnak akik joggal (és joguk is van hozzá így,) elvárják hogy épp olyan jogok illessék meg őket azaz elmondhassák véleményüket még ha az mások számára sértő, de mivel semmilyen szabályzatot nem írtak alá így nem is vállaltak ilyen kötelezettséget, mégis számon kérik rajtuk.
Így ezt sem nevezném igazságosnak.
Egy keresztény fórumnak illik törvényesen működnie, (a keresztény lelkiismeret ebben az esetben kevés, mivel sokan világi lelkiismerettel jönnek, így rájuk alkalmazni nem igazságos pláne ha ők nem így látják a dolgokat és ebben az esetben nem is tudják minek kéne megfelelniük, és ha más keresztények sem akkor az a lelkiismeret kevésbé alkalmas arra amire szánták.)
--

Szóval ha van erre vonatkozó jogszabály és nem tartják be az nem hinném hogy provokáció ha bárki is figyelmeztet erre.
Az pedig hogy valakit olyasmire kényszerítsetek amiről előtte nem tájékoztattátok, jogosan háborog hogy megloptátok. (idejét, fáradságos munkáját, olyasmibe fektetett energiát amit lehet hogy nem tett volna, vagy eleve felkészült volna az eshetőségére hogy törlik, de eben az esetben ő lett volna a hibás.. Így viszont?? stb.)

Nekem ez is furcsa hogy senki észre sem veszi...
Nem hinném hogy Urunkat dicsőítené ez a fajta hozzá állá, és a nem keresztények igazság érzetét (lelkiismeretét) sem hinném hogy elérné.
--

Amit látjátok nem tudok azonosulni a fórum eddigi életével, így nagyon örülnék a törülnének a fórum tagságából.
(így a jövőbeli beírásaimtól is mentesülhetek. Nem lesz több provokáció.)

Köszönöm.

Üdv Tivadar.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 14., hétfő 13:32 
Kedves Tivadar!

Szeretetnek tartom a TÉNYSZERŰ beszélgetést, azt a beszélgetést, amiben személyes sértődöttségünk nincs jelen.

Részletesen leírtuk többen, hogy miért nem értünk veled egyet azzal, amit írtál.
TÉNYEKET közölve.

Kérlek gondold át!

Köszönöm:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 14., hétfő 14:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Tiv!

>>Szerintem bármelyik fórum is egy fajta szolgáltatás, így ha nem tájékoztatnak szabályairól később mégis felelősségre vonnak olyasmiért amiről előzőleg nem tudtam, törvénytelenséget követnek el.

Aki regisztrál a fórumra, az előtte elolvas és elfogad egy rövid szabályzatot, íme :

Noha az Adminisztrátor, és a moderátorok mindent megtesznek, hogy minél hamarabb eltávolítsák a Fórumból az általánosan kifogásolható anyagokat, lehetetlen, hogy minden egyes hozzászólást átnézzenek. Ebből adódóan elfogadom, hogy a Fórumon található összes hozzászólás a szerző nézeteit tükrözi, és nem az Adminisztrátorok, Moderátorok, vagy a Webmester álláspontját - így ők nem vállalnak felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Beleegyezek, hogy nem küldök sértegető, obszcén, vulgáris, rágalmazó, gyűlöletkeltő, támadó, vagy bármely más olyan tartalmat, illetve anyagot, mely törvényt sért. Mivel ez egy nyilvános fórum, ezért olyan anyagot sem küldök, mely ellentétes az általános közízléssel. A fentiek megsértése azonnali és végleges törlést von maga után.
Elfogadom, hogy a Fórum webmesterének, az Adminisztrátornak és bármely Moderátornak jogában áll eltávolítani, szerkeszteni a hozzászólásaimat, vagy lezárni az általam nyitott témákat, amennyiben úgy ítélik meg hogy ez szükséges. Mint felhasználó, elfogadom, hogy néhány, általam megadott adat tárolásra kerül a Fórum adatbázisában. Ezek az információk semmilyen módon nem kerülnek ki egy harmadik félhez, de sem az Adminisztrátor sem a Moderátorok nem tudnak felelősséget vállalni az adatokért egy esetleges "hacker-támadás" esetén.

A Fórum "cookie"-kat (sütiket) használ, hogy adatokat tároljon a felhasználó számítógépén, de egyik sem tartalmaz személyes adatokat, melyek a regisztrációnál kerültek megadásra: a cookie-k pusztán technikai szempontból szükségesek.
A megadott email-cím csak a regisztráció (és az új jelszó) érvényesítéséhez szükségeltetik, semmilyen más felhasználásra nem kerül, és a hozzátartozó személyes adatok sem.


>>A szabályzat egyfajta szerződés amit ha a fórumozó aláír kötelezi magát, és ha megszegi jogos a kizárás. (ha még a fórumozó anyagilag is támogatja a fórumot, és így is kizárják akkor még be is csapták,) (ehhez egy csekk is elég, hogy támogatta, így még az ingyenesség is kétségesé válik)
Ezen is jó lenne elgondolkozni, mert világi törvények szerint előbb utóbb gond lesz belőle.


Interneten keresztül hogy képzeled az aláírást? (Aki regisztrál, az elfogadja a fórumszabályzatot!)

Lehet anyagilag támogatni azt a szervezetet, amely gondozza a honlapot, ahol a fórum van, de senki számára nem kötelező, hanem ÖNKÉNTES. (Olyan valaki is támogathatja, aki nem vesz részt benne, csupán – mint jó ügyet – támogatni kívánja.)

Ha valaki küldött önként anyagi támogatást egy adott honlapot fenntartó szervezet részére, akkor szerinted, ha ezután mint fórumozó elkövetett valamit (pl. gyűlöletkeltő, támadó írásai vannak), az anyagi támogatás okán nem igazságos kizárni? Miért? Az adományt lefizetésnek szánta? (Eszembe jut egy végletes példa: ha valaki a rendőrségnek fizet rendszeresen adományokat évekig, aztán kiderül róla, hogy adócsaló v. gyilkos, akkor nem büntethető?!)

Nem értem, miért válna (önkéntes adomány esetén) az „ingyenesség” kérdéssé? Hiszen bárki ingyen használhatja a honlapot (olvashat, írhat), nincs szükség „tagdíj”-ra. Adakozni lehet, de nem feltétele a használatnak!

Isten a „jókedvű” adakozókat szereti (lásd:2Kor.9:7), nem azokat, akik kényszerből teszik és/vagy viszonzást várnak...

>>Egy keresztény ember elviseli a sérelmet, de világiak másképp, gondolkozok is előfordulnak akik joggal (és joguk is van hozzá így,) elvárják hogy épp olyan jogok illessék meg őket azaz elmondhassák véleményüket még ha az mások számára sértő, de mivel semmilyen szabályzatot nem írtak alá így nem is vállaltak ilyen kötelezettséget, mégis számon kérik rajtuk.

Bárki elmondhatja a véleményét, de nem mindegy HOGYAN. Akár világiak, akár keresztyének teszik – illene betartani bizonyos (reménység szerint általános ismert) társadalmi illemszabályokat, pl. tisztelettel beszélni azzal is, aki nincs azonos véleményen (ebbe beletartozik, hogy nem alázzuk meg, nem rágalmazzuk, nem sértegetjük, nem használunk trágár szavakat stb.)
Ez világiak és keresztyének számára természetes kell legyen fórumszabályzat nélkül is.

Ami pedig a keresztyéneket illeti, részükről a vádaskodás különösen kerülendő, hiszen ők tudnak arról, hogy a vádaskodás mögött mindig a Sátán áll.

Üdv.: B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 16., szerda 21:01 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
kavics írta:
Kedves Tamás!

Tiv levelére a hitetlenség kérdése jött elő bennem.
Amikor leírtam neki, hogy az ÚR MEGSZABADÍTOTT, akkor ő emberek segítségét ajánlotta fel.
:-(

Az is megszólalt már régen bennem - és ez a levél csak erősíti -, hogy figyelmeztesselek TÉGED!
Nem jó kárörvendőnek lenni, nem jó annak örülni, hogy majd elkárhoznak az emberek. Aki ezt teszi, az nem lát jól. Valami történt a látásával. Nem jó smylikat tenni a kárhozat mögé. Aki ezt teszi, az még nem járt ennek a határán.
Isten tudja mi a kárhozat az ember számára, ezért hagyta meghalni a Fiát! Választania kellett és Ő a Fia halálát választotta. Ezért ne viccelődjetek, ne nevessetek, ne smylizzatok a kárhozat kapcsán!

Azért írom ezt neked, mert amikor ide jöttél, olyan tisztán láttál. Mint frissen megtért ember az Úr adott látást erre.
Én figyelmeztettelek Magdával szemben, hogy szeresd őt és most ezt teszem másokkal szemben is.

Mindenkiben moccant valami Tiv levele kapcsán, hiszen ez volt a cél.
A kérdés, hogy ki hogyan reagál erre a provokációra.
Jézus Krisztus szerint áldani kell azokat, akik átkoznak és imádkozni azokért, akik üldöznek.


Kedves Kavics!
az első smailynak lóg a nyelve ,mint nekem is , mert naponta kimerülésig küzdök, az óemberemmel, a világ akaratával, mely szeretné ha az ő törvényei szerint rendezném az életem!
a második smaily pirul, mert én sem mindíg tudok tökéletesen megállni ellene!
Ennyi önvallomás után, ne merjen senki ítélkezőnek láttatni, magam szenvedem el ha vétek az Uram ellen! Nem , ó dehogyis más bajaival foglalkozom, épp elég a mának a baja magam számára!Megjegyzésem csak megjegyzés volt mintegy a margóra!
Egyébként áldjon az Úr téged is!

Szeretettel Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 18., péntek 09:10 
Kedves Tamás!

Kívánom, hogy az Úr Jézus szeretete, kegyelme, igazsága, valósága gyilkolja le bennünk az óemberi természetünket, hogy az új ember növekedhessen.
Öröm, ha az Úr ebben tevőlegesen használ minket és már az Ő oldalán harcolunk.

Nem tökéletesen, de törekedve és tudva, hogy egyszer tökéletesen, mert Ő Szent!
Ezért is tudva, hogy EGYEDÜL az Ő kegyelméből és irgalmából, a Fia érdeméért!
Dicsőség, hála és dícséret Neki!

Köszönöm, hogy leírtad, így már értem a smylikat.
:-)

Az Úr azt mondja, hogy ne ítélkezzünk egyáltalán, bízzuk ezt az élő Istenre.
Azt is mondja, hogy ha már ítélkezünk - hogy mások szeméből kivehessük a szálkát, ami miatt homályosan látja a valóságot, ezzel segítve neki - akkor ne legyünk képmutatók. Lássuk be, hogy nekünk is vannak gerendák az életünkbe, bírkozzunk ezekkel és ha egy-egy szabadítást átélünk, akkor leszünk alkalmasak arra, hogy a testvérünknek segítsünk.

A segítésnél még fontos, hogy a mennyei kincseinket a segítés közben mindig értéknek tartsuk. Azokat a drága bizonyságokat, amikkel megajándékozott az Úr.
Ezt ne dobjuk könnyelműen el még annak érdekében sem, hogy talán ezzel megmenthetem a másik embert.

Áldjon meg az Úr!


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 194 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség